PDA

צפייה בגרסה מלאה : אני מעוניין לקנות דיסקו בנזין ורוצה כמה פרטים תודה למי שיענה

adam_perez
05-02-05, 20:25
אני מעוניין להחליף את הלנד קרוזר שלי ולשפר רכב שטח בצורה רצנית יותר ולקנות אוטו פרטי בנוסף
אנ הולך אולי לקנות דיסקו שנת 96,97 בנזין אולי גם ידני ולשפר אותו לצורכי שטח של ממש כגון תחרויות ועבירות קשה.
ברצוני לדעת על בעיות שיש לרכב בליי של חליקים, טיפולים מיוחדים עלויות של של חלקים
(זולים,יקרים פחות או יותר ) ועוד כל מה שעולה לכם בנוגע לרכב ורציתי לדעת מה הכי עדיף בדיסקו בנזין רציתי לדעת איזה שנה הם הכי מוצלחים

תודה מראש

אריה פאהן
06-02-05, 08:40
כרגע יש 4 תחרויות עבירות בשנה (אין יונדאי אקסטרים) שהם תחרויות בוץ ,שני תחרויות כבר היו השלישית עוד שלשה שבועות ,כלומר אם תזדרז אולי תספיק לעשות תחרות אחת השנה,
חחרויות ניווט מהירות יש הרבה בממוצע כל חודש יש תחרות ,

עכשיו לשאלה העיקרית למה אתה מייעד את הרכב לעבירות או למהירות ? כמעט הכל שונה ואף הפוך בבחירת הרכב והשיפורים שיעשו בו

קיד
06-02-05, 20:30
במידה והלנדרובר נוסע, אזי אין לו שום בעיות.
אבל במידה והלנדרובר לא נוסע אזי יש לו המון בעיות.
ומטבע הדברים, לנדרוברים רוב הזמן לא נוסעים. כן כן, גם כשהם חונים בבית בחניה זה נחשב זמן "אי נסיעה" ומכאן שהרכב צובר תקלות גם כאשר הוא עומד בבית. :twisted:

אתה ממש לא רוצה להגיע לליגה עם דיסקו בנזין. :P
קיד.

ארז
06-02-05, 21:03
קיד מכיוון שרוב התשובות שלך בפורום רציניות אני רק אחשוב שאתה פשוט מדבר מחוסר נסיון.
דיסקברי בנזין (בניגוד לדיזל) הוא רכב אמין מאוד, המנוע הוא מנוע ביואיק משנות ה70 המוקדמות(מאוד פשוט), הגיר מצוין במידה ומחליפים פילטרים בזמן(כמו כל גיר אוטומטי אחר).

שאר הרכב חולק מכלולים עם הדיסקברי דיזל, כרכב עבירות ברמה השפויה הרכב בהחלט אמיד להתעללויות, עביר מאוד ומגלה אמינות סבירה בהחלט.

אם היית שואל אותי אם הייתי לוקח דיסקברי בנזין או דיזל בשביל ליעד אותו כרכב עבירות קשה/תחרויות ,אז בטח ובטח שהתשובה היא שלילית.
מדובר על פלטפורמה מצוינת אומנם אבל מחירה ההתחלתי גבוה מאוד, במידה ומגדילים צמיגים במידה ניכרת צריך ציריות מחוזקות ושוב מדובר על מוצר מצוין(מקסי דרייב) אבל יקר מאוד וכו'...

אם אתה מתעקש על לנדרובר לתחרויות עבירות או כפלטפורמה לעבירות קשה הייתי הולך על הדיפנדר דווקא, עם הסרנים המקוריים(מחוזקים כמובן) ניתן להגיע גם לצמיג 38" , אני לדוגמה מסתובב עם 35" על רכב בשימוש יום,יומי.
אבל שוב אם אני הייתי צריך לבחור רכב בשביל תחרויות לנדרובר לא היה הבחירה שלי(יקר מידי).

adam_perez
10-02-05, 07:07
הרכב יהיה בעיקר לראלי נווט ומהירות והשאלה עם הרכב בכלל בנוי לתחרוית מסוג זה?

ועוד שאלה איזה דגם הוא הכי מוצלח מבין השנים 94-97????

תודה מראש למי שיענה

אריה פאהן
10-02-05, 08:27
לא ממש ,רכב עם שני סרנים חיים ,כלומר משקל מוקפץ גדול, לא בדיוק מתאים לנהיגת ראלי,חוזמזה הרכב מתנהג בכבדות

adam_perez
10-02-05, 15:08
מהבחינה הזאת לא נראה לי שתהיה בעיה כי עם סט בולמים טובים וקפיצים נראה לי שיתאפשר לשפר את זה כי לפני הלנדקורזר שיש לי היום היה לי פוראנר והוא היה מצוין מהבחינה של יציבות אלב היה חסר לו כוח מה שנראה לי שיש מספיק לדיסקו בנזין
מה אתם אומרים ??
ההיתי שמח לקבל עוד דעות

תודה מראש

adam_perez
10-02-05, 15:10
יש לי עוד שאלה איזה מהדגמים הכי מוצח בין השנים94-97 מבחינת תקלות של הרכב בכללי ובליי של חלקים ועוד כל מה שעוה לכם בראש על הרכב.

תודה למי שיענה

סולי
10-02-05, 15:28
מה שאתה מחפש פאג'רו בנזין ידני, דור קודם לקינג.

להתאים לראלי? - כלוב, חיזוק מתלים והתקנת בולמים מתאימים, מושבי ספורט ורתמות, ציוד ניווט, מיגון לבטן הרכב וצמיגים מתאימים.

לעבירות וטיולים - הרכב עם בעל זוויות סבירות, עם נעילה אחורית מהחברה, כל מה שנשאר זה שאר, יתכנן לך דרופקיט? :twisted:

אומנם, הדיסקברי מצויד במנוע חזק.. אבל הוא לא מזיז את הגוף הכבד של הרכב באותה קלילות של פאג'רו קצר.. בגלל המשקל הגבוה.
ובנוסף בגלל הבדלים במערכות המתלים, מתלים נפרדים לעומת סרן חי מקדימה.

אבל בחייך תחליט על הייעוד של הרכב, שינית את דעתך.. במרחק "שתי" הודעות.

adam_perez
10-02-05, 16:16
בהתחלה חשבתי לשלב בין שתני הדברים (עבירות וראלי ניווט)
אבל אני רואה שלא הכיוון שלי הוא יותר תחרויות.
והשאלה היא עם הוא לא בנוי לתחרויות כי אני ראיתי בתחרויות הרבה דיסקו והם נוסעים לא רע בכלל וזה גם שאלה של מחיר ?? כמה עולה הפג'רו ואיזה מנוע יש לו ???

ארז
10-02-05, 16:47
בסדנא שלי אני בונה באופן קבוע לנדרוברים לעבירות ומהירויות, כרגע אני יכול להשוות מול פאגרו קצר,בנזין אוטומטי שבניתי לתחרויות מהירות, הפאגרו עם מתלים משופרים מאוד ואני חייב להגיד שבתאוצה הוא אוכל ת'דיסקו בזנין לארוחת בוקר, אבל לאורך מסלול ארוך לדעתי דיסקו בנזין שבנוי נכון לוקח, כנ"ל ואפילו בולט מעל 2 הרכבים האלו הוא הדיפנדר 110 עם מתלים משופרים, יש לי מסלול בדיקה ליד העבודה(השביל המקביל למסילת הרכבת של הירקון), משהו כמו 10 ק"מ, הכי מהיר עד היום היו ה110 אחרי שידרוג מתלים מסיבי, בתחרויות יש לקחת בחשבון את הסיבובים שמצריכים האצה מחדש ושם יש חשיבות עליונה לכוח מנוע וזריזות הרכב(בדיסקו בנזין ניתן לפתור את זה בקלות).

מול רכב כמו הקינג או הדיסקברי 3 אין לרכבים מהדור הישן שום צ'אנס.

אריה פאהן
10-02-05, 18:34
ארז מה גורם לדעתך לפאג'רו שאתה אומר שהוא יותר זריז בתאוצה ,להיות איטי יותר בהמשך הנסיעה ?

סולי
10-02-05, 19:01
הוא רגיש יותר, שוב בגלל תצורת המתלה הקידמי..
אני מניח שאתה זקוק להאט כאשר פני השטח זרועים בחריצים ומהמורות.
שנית בסיס גלגלים קצר וגודל הגלגל.. כולם מובילים לקצב נסיעה כללי איטי יותר?

אבל שוב, שאלת את ארז אז אני אתן לו לענות.. :(

ארז
10-02-05, 19:43
יש כמה הבדלים מאוד משמעותים בין הרכבים....
הפאגרו בעל מרחק סרנים קצר, צמיגים קטנים(235/75/15), מהלך מתלה אפסי מקדימה ולמרות שיפור מסיבי באחורי הוא עדיין עם מהלך הקטן בהרבה אפילו ממהלך סטנדרטי בל"ר.
לפאגרו יש מתלה נפרד מקדימה מה שגורם לנקודה התחתונה ביותר ברכב להיות דינמית ולא קבועה כמו בסרן חי.
התוצאה של כל זה במיוחד כשיש לי למה להשוות זה שהפאגרו מבלה את רוב הזמן שלו בלהתנפץ על מהמורות או באוויר.
ה110 בעל צמיגים גדולים יותר, מהלכי מתלה עדיפים בעשרות מונים,מרחק סרנים גדול בהרבה ומנוע של מכונת תפירה......אבל כשמודדים לאורך מסלול ארוך ה110 לוקח בגדול, מדדתי את זה לא פעם גם מול פראדו מאוד משופר שבניתי.

אם פעם מישהו ישים מנוע ממש חזק על 110 הוא ללא ספק יהיה מתחרה חזק מול הרכבים שמתחרים בארץ(שים לב ללנדרובר Bowler שדי ככבו בדאקר האחרון, אם אני לא טועה ב20 הראשונים היו 5 כאלו)

asafk
10-02-05, 19:44
ארז מה גורם לדעתך לפאג'רו שאתה אומר שהוא יותר זריז בתאוצה ,להיות איטי יותר בהמשך הנסיעה ?

הוא קצר וקל יותר.
קצר- יותר קופצני, פחות יציבות כיוונית.
קל יותר- מקל מוקפץ קטן יותר, יחס משקל מוקפץ/ לא מוקפץ פחות טוב מאשר ברכב כבד.

הקינג פתר את בעית המשקל הלא מוקפץ- מתלים נפרדים ב4 פינות. למרות זה, הקינג הקצר עדיין מאוד "מפוזר" על שבילים- כל הזמן צריך לתקן, כי הוא קצר, ולכן היציבות הכיוונית לא משהו, והחלק האחורי כל הזמן מקפצץ.

אסף.

אריה פאהן
10-02-05, 20:09
אסף אתה מאד צודק בקשר לקינג הקצר ,לא מזמן החלפנו את הפראדו בקינג של דרור כהן ,הוא אכן מקפצץ מאחור ,לא יציב כיוונית ,אבל זה רכב מדהים ,למרות שהוא לא יציב כיוונית לא נראה שהוא אי פעם יאבד את היציבות שלו , הרכב דבוק לקרקע ,גם כיף לקחת איתו סיבובים

לי באופן אישי נראה שלמטרות נהיגה במהירויות גבוהות מאד בשטח עדיף רכב עם מתלים נפרדים ולא סרן חי ,כמובן שזה חייב להיות מגובה בבולמים טובים , המשמעות של מהלכי מתלה ארוכים לדעתי זניחה יחסית בנסיעה מהירה מאד,
ארז דיפנדר כמה שלא יהיה משופר מול פראדו בנסיעה מהירה ??? איפה ??? וואלה לא מאמין :o

adam_perez
11-02-05, 12:29
אתם צודקים במאה אחוז אבל הפג'רו עולה הרבה יותר מהדיסקו.

לסיכום אתם בעצם אומרים שהרכב הוא בנוי לתחרויות מהירות ??
בגלל שהוא כבד ומסורבל אבל השאלה עם המנוע הגדול שיש עליו לא מפצה על זה ??
ומה מבחינת חלקים ובליי של הרכב ובעיות שיש לו??

תודה למי שיענה

adam_perez
11-02-05, 16:09
אתם צודקים במאה אחוז אבל הפג'רו עולה הרבה יותר מהדיסקו.

לסיכום אתם בעצם אומרים שהרכב אינו בנוי לתחרויות מהירות ??
בגלל שהוא כבד ומסורבל אבל השאלה עם המנוע הגדול שיש עליו לא מפצה על זה ??
ומה מבחינת חלקים ובליי של הרכב ובעיות שיש לו??

תודה למי שיענה

asafk
11-02-05, 22:30
יש חברה באנגליה שנקראת BOWLER.
http://www.bowler-offroad.com/
הם בונים רכבי ראלי-רייד שמבוססים, בגדול, על שלדת לנדרובר קלה (שלדה של דיסקברי), מכללי דיסקברי (כן, רכב מירוץ עם שני סרנים), ומנועים שונים, בעיקר הV8 של הדיסקברי 1, ולאחרונה גם מנועי TD5, שאיתם השתתפו גם בדקאר האחרון, די בהצלחה.
מה שאני רוצה לומר בזה, זה שעל ידי תכנון נכון של המתלים, חלוקת משקל מעט שונה מהמקורי ובניית הרכב למירוץ מבחינת חיזוקי והתאמות מרכב, הדיסקברי יכול להיות יופי של רכב מירוצים. מה שכן, זול זה לא יהיה, כי הסבת מערכת המתלים כשלעצמה תהיה מאוד יקרה.

אסף.

Bulldog
12-02-05, 09:51
בואו נראה, לנדרובר, שני סרנים חיים, ומתחרה קבוע בתחרויות ראלי בארץ, המממפ...
אהה כן, הבוס שלי. אבל זה לא בר השוואה לשום דבר אחר.
מדובר בריינג' רובר שנת 81 אם אני לא טועה שכמות העבודה שהושקעה עליו בשעות (ובשעות מטורפות) ובכסף היא עצומה.
הרבה שינויים, הרבה החלפות של חלקי פח בפיברגלס, מיתלים, מנוע ומה לא.
ובשורה התחתונה (ואני בערך מצטט את מה שיורם אמר לי) היתרון הנוכחי של הריינג' כרגע הוא החוסן המיכני שלו.
במקומות פתוחים המיצובישי ומה לא יכולים להרביץ במהירות העדיפה שלהם, אבל ברגע שיש טיפה סלעים וג'עג'ועים בדרך הם חייבים להאט משמעותית בשביל למנוע נזק למכלולים של הרכב.
הוא לעומת זאת נהנה ממכלולים חזקים משמעותית ו4 כריות אויר שמשככות בצורה טובה יותר את הקפיצות מהדרך.
ואם יש לכם ספקות בנוגע לבחירה של הכלי אז תעקבו מידי פעם אחרי תחרויות דומות בחו"ל.
כמות הריינג'ם שם גדולה יותר.

אריה פאהן
12-02-05, 10:30
עומר ,אני תמיד מסתכל על הבוס שלך ובאמת מעריץ אותו על זה שהוא ממשיך להגיע לתחרויות(אגב יש לי ריינג'דיזל כמו שלו שלא מתחרה) כנראה שהוא באמת אוהב את עצם ההשתתפות ,ולא את התחרות למטרת זכיה ,כי אין לו סיכוי מול היפניות והוא כנראה יודע זאת כמוני , אין בראלי רייד קטעי עבירות,

adam_perez
12-02-05, 12:26
עם אתם יכול לשים פה תמונות של דיסקו בסנוי בצורה נכונה לראלי אני ישמח מאוד לראות וללמוד ועם אפשר לפרט מה יש עליו

סולי
12-02-05, 15:11
עומר,
הבוס שלך.., ממוסך אברמוב? כלומר אתה עובד במוסך שלו?

בראלי רמת הגולן נסעתי בעקבותיו על כבישי ישראלי עד המירוץ, באיזור הצפון כבר לא עמדתי איתו.
ד"א הייתי במגנום טורבו דיזל.

יש לרכב שלו גרגור מהפנט.
http://forums.ort.org.il/files/30/2178816/3089841.jpg

ובכל זאת, הוא גדול וכבד, מלבד מרווח סרנים שעובד לטובתו באמת שאין לו סיכוי.. ככל שהדרך מתפתלת.
בוא נקח לדוגמא, את העיט של אספיר-
סופה שעברה הסבות רבות והשקעה כספית גדולה אף יותר על מנת להתאים למירוצי הראליי רייד ובמטרה ברורה לנצח.
רכב בעל סרנים קדימה ואחורה, צמיגים קטנים חישוקים קלים, קפיצי קוילס ארוכים ביותר, הפחתות משקל ועוד.
ועדיין לא מראה הצלחה ייתרה במירוצים הללו-
http://forums.ort.org.il/files/30/2178817/9415494.jpg
*לחדי העין, השלוליות במרת הגולן קפאו, הצטברה שכבה עדינה של קרח מהקור.

הנה עוד דוגמא:
http://forums.ort.org.il/files/30/2178818/1859784.jpg

והנה הרכב שלכם אריה, סחטיין על אותו מירוץ! אחרון בליגה.. באסה עם השוטרים והפודיום.
http://forums.ort.org.il/files/30/2178821/8346387.jpg

זה הרכב שרכשתם לאחרונה?
כאן נראה בנקודת הזינוק על רקע החרמון המושלג, בררר היה קר באותו מירוץ רבים נבחרים נעדרו ממנו בגלל הקור העז.
http://forums.ort.org.il/files/30/2178822/2400037.jpg

'צטערת על התקפת רוחב הפס שלכם..
בכל מקרה באותו מירוץ נכח גם דיסקברי משופר קלות, בקטגוריית המשפחות, וגם לא מעט פאג'רואים דור קודם.
הבולטים ביותר היו הטנדרים, מנסיוני בנהיגה מהירה, מבין הרכבים טנדר זאת התוצרה הכי נוחה לשליטה ע"י הנהג, הסחיפות נשלטות בזכות בסיס גלגלים ארוך - בנוסף ניתן לראות לא מעט רכבים כאלה מראים תוצאות יפות גם בעזרת מנוע דיזל חלוש על מרכב מכובד.

חשבת על שיפור סונומה לכיוון התחרויות, אומנם לא תוכל להשתתף בתחרויות עבירות, אבל בכל מקרה שני הדברים לא הולכים יחד ועל פני השטח זאת התצורה הכי אידיאלית מבחינת שיקולים של ביצועים והשקעה כספית.

Bulldog
12-02-05, 19:05
עומר ,אני תמיד מסתכל על הבוס שלך ובאמת מעריץ אותו על זה שהוא ממשיך להגיע לתחרויות(אגב יש לי ריינג'דיזל כמו שלו שלא מתחרה) כנראה שהוא באמת אוהב את עצם ההשתתפות ,ולא את התחרות למטרת זכיה ,כי אין לו סיכוי מול היפניות והוא כנראה יודע זאת כמוני , אין בראלי רייד קטעי עבירות,

אריה, כמה רכבים התהפכו, שברו מיתלים רק במירוץ האחרון ברמה"ג?
מספיק שיש לך מיקטעים של סלעים על הדרך וזה מוריד ליפניות את המהירות לחצי ואפילו פחות.
אבל שוב, כמו שאמרתי הריינג' הזה הוא לא דוגמא. הוא בנוי אחרת הוא עם שינויים ספציפיים וכ"ו.

סולי
12-02-05, 20:00
רצית דוגמא ספציפית עומר?,
בבקשה, גיל ספורט, איבד פגוש.. אני מניח שזה תוצאה ישירה של פני שטח משובש.. מרווח גחון דינמי (ולא קבוע כמו בסרן חי), וכמובן שילוב של מהירות לא מתאימה:
http://forums.ort.org.il/files/30/2178950/8538373.jpg
ובכל זאת,
אני לא חושב שזה הפריע לו להמשיך.[/img]

אריה פאהן
12-02-05, 20:25
עומר ההיתהפכיות ברמה"ג או יותר נכון הנפילה לבורות שלא סומנו כראוי,לא קשורה ליפני או אנגלי,סרן חי או מתלים נפרדים,
החשיבה שלך שקינג יסע בחצי מהירות איפה שהריינג' נוסע אין לה אחיזה במציאות ,נהפוך הוא,המתלים הנפרדים בשילוב קפיצים ובולמים טובים ,מגהצים את השטח טוב יותר מסרן חי משקפיץ את כל הרכב , בליגת עבירות אכן יהיה יתרונות לריינג' על פני היפנים

asafk
12-02-05, 20:33
יש המון שיקולים לבניית רכב לתחרויות.
בארץ, כשרוב התחרות היא ממש על שבילים, מבנה של שני סרנים לא עדיף על מבנה של מתלים נפרדים.
לטנדר עם סרן מאחור (אפילו 2X4. למה צריך 4X4 ? ) יש יתרון בזכות שני דברים- אורך בסיס הגלגלים ומהלך המתלה הגדול מאחור (כמובן, בהנחה שהוא בנוי כמו שצריך). קל, יחסית, לבנות טנדר עם מהלך מתלה של 50 -60 ס"מ. זה קריטי כשנוחתים מקפיצה של מטר. ג'יפ עם מתלים נפרדים- הרבה יותר קשה להגיע איתו לתוצאות האלה.
לעומת זאת, הסרן שוקל, ולכן בועט את האוטו. זה מחייב מערכת מתלים יקרה. מתלים נפרדים לא בועטית את האוטו, ומגהצים יותר טוב את השטח. התשלום הוא במהלך קטן, יחסית, ובמרווח גחון דינמי. את עניין מרווח הגחון אפשר לפתור עם מיגון מסיבי, אבל למהלך הקטן אין פתרון טוב.
בסיס הגלגלים הגדול יותר של הטנדר גם הוא מהווה יתרון. גם פאג'רו ארוך יהיה יציב יותר כיוונית מפאג'רו קצר... אבל המשקל שלו כבר יהיה גדול מדי..
בקיצור- החיים הם פשרה. מה לעשות... ומי שמתחרה- צריך לבחור במה הוא רוצה להתחרות...

בקרוב, אם חוקי הFIA יחולו על הליגה בארץ, החיים יהיו יותר פשוטים, והמירוץ יהיה יותר בין הנהגים ופחות בין כלי הרכב. מהלך המתלה מוגדל ומוגבל (25 ס"מ למתלה נפרד, 30 לסרן), משקל הרכב מוגדר לפי נפח המנוע (כבר לא יהיה באגי עם מנוע וורטק ששוקל 900 קילו), ועוד המון מגבלות. טוב או רע? לא יודע לומר... התקינה בארה"ב, לדוגמה, מתירה לצד הקטגוריות המוגבלות גם קטגוריות לא מוגבלות. ככה עדיף לדעתי, אבל זה לא קיים יותר בFIA.

אסף.

אריה פאהן
12-02-05, 20:33
עומר יש לי הצעה בשבילך אם יורם נותן לך את הרכב ,אני אבוא עם הקינג, אני גר קרוב אליכם,נעשה סיבוב באזור על שביל משובש ונראה על איזה מהירות מסוגל לנסוע כל אחד מהרכבים

Bulldog
12-02-05, 21:33
אריה. על הרכב של יורם רק הוא עולה.
אבל אני משער שאחרי כמה באגים ושאר ג'יפים אם הוא בוחר להתחרות בארץ עם ריינג' אני בטוח שיש לכך סיבה.
בנוסף כמו שאמרתי, בארץ זה אולי נראה לך מוזר בחו"ל ( וראיתי תמונות) ריינג'ים במרוצי ראלי הם דבר מאד נפוץ.
אני בטוח שיש לזה סיבה.

אריה פאהן
12-02-05, 23:10
עומר יכול להיות שיורם מתחרה בריינג' בגלל שזה מה שיש לו ,ויכול להיות שהוא אוהב אותו,ויכול להיות שזה משיקולי תקציב ,בכל אופן אני לא רואה שהוא מצליח להגיע איתו לזכיות,
וזה מה שכתבתי שאני מעריץ אותו ,כנראה שגם הוא יודע את זה ובכל אופן ממשיך להתחרות ,אז כנראה שהוא באמת אוהב את זה

קיד
13-02-05, 01:02
קיד מכיוון שרוב התשובות שלך בפורום רציניות אני רק אחשוב שאתה פשוט מדבר מחוסר נסיון.
דיסקברי בנזין (בניגוד לדיזל) הוא רכב אמין מאוד, המנוע הוא מנוע ביואיק משנות ה70 המוקדמות(מאוד פשוט), הגיר מצוין במידה ומחליפים פילטרים בזמן(כמו כל גיר אוטומטי אחר).

שאר הרכב חולק מכלולים עם הדיסקברי דיזל, כרכב עבירות ברמה השפויה הרכב בהחלט אמיד להתעללויות, עביר מאוד ומגלה אמינות סבירה בהחלט.

מנוע משנות ה-70 הוא לא מנוע אמין. המנוע מייצר מעט הספק ביחס למשקל שלו, ולכן תמיד נמצא במאמץ מקסימלי, דבר שלא מוסיף אמינות
מעבר לכך, הוא רגיש מדי לבעיות חשמל.
רגישות המנוע לתקלות חשמל דומה מאוד לרגישות של מנועי GM 4.3 לשפוך אלטרנטורים.

אין שום דבר שפוי בשימוש בשילדת דיסקו לצורך תחרויות.

ובנוסף, ארז, ההשקעה ברכב תהיה עצומה.

סולי
13-02-05, 02:51
(כבר לא יהיה באגי עם מנוע וורטק ששוקל 900 קילו)

טנדר עם סרן מאחור (אפילו 2X4. למה צריך 4X4 ? ) יש יתרון בזכות שני דברים- אורך בסיס הגלגלים ומהלך המתלה הגדול מאחור (כמובן, בהנחה שהוא בנוי כמו שצריך). קל, יחסית, לבנות טנדר עם מהלך מתלה של 50 -60 ס"מ. זה קריטי כשנוחתים מקפיצה של מטר.

אתה מוכן להרחיב בנושא של התאמת מתלה אחורי בטנדר לנהיגת שבילים?
וכיצד מושג מהלך מתלה של 50-60ס"מ?

סולי
13-02-05, 02:52
אהה, אופסי.

ועל איזה באגי אתה מדבר?

asafk
13-02-05, 09:36
זה ממש לא ככה, על רגל אחת (לקח לי כמה שנים ללמוד את העניין, ועדיין אני לא יודע כלום).

הבאגי- חכה לצוות מבלפוריה בראלי הקרוב...

אסף.

עמי
13-02-05, 11:19
110 לראלי:

http://www.teamsaluki.com/images%202004/04-SDR-11.jpg

http://www.teamsaluki.com/specs.htm

asafk
13-02-05, 19:31
בניה של TOMCAT על בסיס ריינג' קלאסיק (שלדה זהה לדיסקברי):
http://www.rhel.co.uk/RHELtomcatfirstbuild.htm

אסף.

סולי
14-02-05, 22:05
פורסמה חדשה לקראת פתיחת ליגת 'ראלי רייד' 2005, צורפה לשם התמונה הנ"ל:
http://www.motocar.co.il/bin/news_items/4442_2_13-02-2005-12-13-25.jpg

אין ספק שלריינג' את בעיה כזאת, אבל השאלה אם לקינג לא נגרם נזק מנחיתה כזאת?
נזק בלתי הפיך? (מדובר על מרכב אחוד לא?, ללא שלדה?)

asafk
14-02-05, 23:19
רכב שמתוכנן כהלכה למירוץ- אין סיבה שייגרם לו נזק גם מנחיתה שסוגרת את המתלה. AIRBUMP מגן מצויין על הרכב, וכחלק ממערכת המתלה, המהלך שלו מתוכנן מראש. מה יש ברכב ספציפי? לא יודע. העיקר הוא שאפשר להרכיב מערכת מתלים טובה שמאפשרת לרכב לנחות גם מגובה גבוה.

אסף.

אריה פאהן
14-02-05, 23:38
הרכבים האלו אינם סטנדרטיים זה לא בדיוק רכב ללא שילדה ,אומנם זה לא שילדת סולם, אבל למעשה יש להם אינסוף קושרות וחיזוקים שמהווים מעין שילדה בנוסף למרכב האחוד,
הרכב של שי שמעוני למשל התרסק במהירות גבוה לתוך בור בעומק 2 מטר ,כל הפרונט שלו נכנס פנימה וככה הוא נראה אצל עידו שבוע שעבר

http://imgsrv.pic4u.co.il/a30cbe60306afe2b1d402183aa8bab10020000.a spx

בקשר לתמונה של גיל ספורט ,טוב אז הוא לא ביצע נחיתה לא מושלמת ,אבל אין עם זה יותר מדי בעיה ,יש ברכבים האלו בולמים מספיק טובים למניעת סגירת מתלה, תכלס מדבר כזה לא קורה כלום

זה קפיצה יותר טובה

http://imgsrv.pic4u.co.il/688ef723533f7f40b341b7a742e2cee0020000.a spx

אריה פאהן
14-02-05, 23:41
יש למישהו מושג למה התמונות לא נפתחות ?

חנן א.
14-02-05, 23:47
יש לנו בעיה מסוימת בזמן האחרון עם התמונות מPIC4U , ואנחנו לא יודעים למה.

כנס לפורום הכללי, לשרשור על העלאת תמונות, ותראה לקראת הסוף את הקישור שזאביק שם לטובת אירוח תמונות ברשת. זה עובד מצוין.

אריה פאהן
15-02-05, 00:00
תודה

אז זה התמונה של הרכב של שי שמעוני אחרי השיקום

http://img56.exs.cx/img56/1189/10gb1.th.jpg

וזה קפיצה יותר מוצלחת :D

http://img149.exs.cx/img149/2185/pajero23100401114xg.jpg

asafk
15-02-05, 00:10
הסיבה לנחיתה על האף, שבמהירויות מסויימות עלולה להיגמר בסגירת מתלה באחת הפינות בלבד ולהתהפכות, היא חלוקת המשקל הלא נכונה של הפג'רו. כשהוא ב"דיאטה" למירוץ, גם עם כל העומס הנוסף של החיזוקים וכלוב, (ולא עמוס לטיול בציוד שמונח מאחורה), חלוקת המשקל רחוקה מלהיות 50-50 בין הגלגלים הקדמיים לאחוריים. ואז, בקפיצה תמיד הצד הקדמי ינחת ראשון. לכן רכב שנבנה במיוחד למירוצים נבנה עם מנוע מרכזי ולא עם מנוע קדמי.

אסף.

adam_perez
16-02-05, 19:18
אני מעוניין לדעת עם הרכב בנוי להיתחרות אפילו עם משפרים אותו נכון או שבכלל לא??

וההיתי מאוד שמח לקבת תשובות ממי שיש לו דיסקו בנזין מ95 ומעלה

תודה מראש

asafk
16-02-05, 19:30
אם בונים אותו נכון- הוא בהחלט מתאים להתחרות, לא פחות מכל רכב אחר.
את המתלים לא קשה לשפר, על השלדה צריך לבנות חיזוקים, את הספק המנוע אפשר להעלות בקלות למעל 200 כ"ס, ומעבר לזה צריך דיאטה רצינית של המרכב.

אסף.

אריה פאהן
16-02-05, 20:11
תשמע השבת יש תחרות באזור צאלים ,תבוא תתרשם ,דבר עם האנשים (יהיה יותר זמן אליך בסיום התחרות)

אריה פאהן
16-02-05, 20:31
אגב זה יער קק"ל ,הפקח שמה מאד לא אוהב שיורדים מהשביל,מאז תחרות הטרקטרונים שהשאירה לו קוליסים,על יונדאי אקסטרים באזור הוא לא הסכים לשמוע

adam_perez
18-02-05, 23:12
רצית לדעת איך השוק של הדיסקו 95 96 ומה המחרים שמשלמים עלייהם וכמה שווה לשלם??

תודה רבה למי שיענה
ותודה רבה לכל מי שענה

נ.ב יש לכם אחלה של פורום :wink:

adam_perez
25-02-05, 12:05
????????????????

eytan999
07-03-05, 18:46
אם אני לא טועה, מר שי שמעוני נסע זמן רב על דיסקו בנזין ולקח מקום ראשון יותר מפעם אחת בראלי.
הכיצד ?
הרכב נבנה למירוצים.

קיד
07-03-05, 19:54
שי שמעוני נוסע על 2 רכבים.
לנדרובר לעבירות.
מיצובישי למהירות.
קיד.

אריה פאהן
07-03-05, 20:58
שי שמעוני התחיל את דרכו לפני 10 שנים עם דיסקו היא עדיין אצלו בתור רכב יומיומי, כיום הוא מתחרה בראלי רייד עם קינג,ויש לו את הדיסקברי שחתך לתחרויות העבירות

-->