PDA

צפייה בגרסה מלאה : האם הפיאט החדשות - 2008 וצפונה - אמינות ?

polar bear
04-03-12, 12:27
תודה:)

דרור ברלי
04-03-12, 14:03
הן לא "לא אמינות" אם זה מה שמטריד אותך. אמינות לא פחות מהמתחרות שלהן, שלכל אחת מהן יש את הצרות שלה. כולל ליפניות.
אבל לך תמחק לאנשים דעות קדומות.

יש לי כאן שכן שהיתה לו פעם 127 ועד היום הוא משוכנע שפיאט זו מכונית שמחלידה, מתקלקלת כל שני וחמישי, אבל שהחלקים שלה זולים.
כל זה היה נכון בשנת 1979. היום גם זה וגם זה וגם זה - כבר לא נכונים.

ניר ל
04-03-12, 15:48
ומצד שני , לפני קצת יותר מ 10 שנים קנינו אקזמפלר מדגם פיאט בראבו , חדש מהיבואן , מתוך מחשבה שפיאט זה לא מה שהיה ב 79 ולא ב 89 ושכל המכוניות החדשות הן אותו דבר...

חרא כזה באמת שהפתיע אפילו אותי.... לא עבר שבוע שהרכב הזה לא עלה על גרר מהיום שנקנה עד היום שנמכר (כעבור חצי שנה בלבד עם 5000 ק"מ עקב "קבלת רכב מהעבודה" עאלק).

דרור ברלי
04-03-12, 19:33
זה היה אז ב-98' ונפלתם על "לימון" כי הרוב בכל זאת לא היו כאלה.
האמת שגם ב-79' רוב הפיאטים 127 היו מצויינים.
את כל הטירונות המוטורית שלנו עשינו על פיאטים עם מכסי מנוע פתוחים. אצל חברים שלי היו 500 קלאסית ו-126, ו-850, ואוטוביאנקי A112 מכל הדגמים כולל אבארט, ואחר כך 127 רגילה, ו"ספורט 1050" ואחר כך גם "ספורט 1300", והיתה 131 סופרמירפיורי עם הנעה אחורית, אוטו חזק ומהיר ו"מתנהג" במושגים של אז, והפיאט שעד היום הכי יפה בעיני - 850 ספורט קופה עם הנעה אחורית, מנוע 903 סמ"ק כפול קרבורטורים שכל תקלה שעולה על הדעת פקדה אותה, אבל כשסוף-סוף היא נסעה כמה קילומטרים ברציפות בלי להתחמם ובלי להישבר, איזה כיף זה היה!

ב-86' אבא שלי קנה אונו 60 (1100 סמ"ק) חדש מהחברה אחרי נסיון טוב שהיה לנו באירופה עם אונו. האוטו היה באמת מדליק ונסע נפלא, אבל שתה ליטר בנזין לכל 7-8 ק"מ. היה ברור שזה לא תקין. אינספור כיוונים במוסך המרכזי, והאוטו בשלו. שותה דלק כמו ג'יפ. בסוף, אבא עשה שם בלאגן - וכשאבא שלי מתעצבן עם עיני הרוצח הקפואות שלו, זה קצת מפחיד.
מול העיניים שלו, פירקו קרבורטור מאונו חדשה שהיתה לפני מסירה ללקוח, והחליפו אותו עם הקרבורטור של האוטו שלנו... הביצועים נשארו טובים, אבל צריכת הדלק ירדה מיד ל-15-16 ק"מ/ליטר. כמו שצריך להיות באונו עם מנוע 1100, ומכאן ואילך האוטו היה נטול תקלות בכלל.
ככה עבדו אז בסמל"ת, והבעיה של פיאט היתה שאצלה תדירות ה"לימונים" היתה תמיד יותר גבוהה מהממוצע.... היום גם ל-VW יש לימונים, וגם לפורד, וגם לסוזוקי, ואפילו לטויוטה.

בפיאט לדוגמה, אין ספק שקרה לא מעט שאוטו לא הניע, אבל אף פעם לא קרה שאוטו לא עצר, או לא נשמע להגה... ואתם יודעים למ יזה כן קרה. אפילו לא מזמן. אפילו עם הרוגים.

הבעיה שלי עם הפיאטים של היום זו לא האיכות הסבירה יחסית שלהם, אלא שהן הפכו למכוניות אנמיות וסתמיות שלא עושות שום חשק. למעט כמה יצירות מגניבות כמו ה-500 והפנדה, האופי האיטלקי השמח והכייפי של פיאט אבד לנצח. בשביל לקבל אוטו חדש סתמי ואנמי אני לא צריך לקחת סיכון עם פיאט, כשמעבר לכביש יש טויוטה שזו המומחיות שלהם.

יקיר גרין
04-03-12, 19:39
יש לי פונטו 2008, כבר שנה (כ-15000 ק"מ), 0 תקלות, 1:15 צריכת דלק.
ברור שעכשיו שכתבתי את זה, היא לא תניע, אבל זה מה יש ...

מה שכן, מנוע 1200 וגיר ידני, ממש לא רכב ספורטיבי או כיפי, אבל בשביל הכיף יש היילקס ...

polar bear
04-03-12, 19:47
תודה. תודה רבה אפילו.

ז"א דרור - שלפי דעתך פיאנט פונטו { שזה מה שעומד על הפרק } היא בעצם סריון יפה?

יקיר - איך ה 1.2 עולה עליות הרריות? זה אמור להיות חלק מהיום יום שלה, אז...

יקיר גרין
04-03-12, 20:04
לא ניסיתי... הרכב נוסע בשרון, לעבודה והביתה.
הוא ב-100 קמ"ש בחמישי ב-3200 סל"ד, אז ההילוכים קצרים, אבל המנוע חלש.

דרור ברלי
04-03-12, 23:32
סיריון?.... אם אומרים על אוטו מסויים שהוא "אמין כמו דייהטסו", אז תתרחק ממנו כמו מאש....
הגרנדה פונטו לא רק יותר יפה מהסיריון. היא הרבה יותר נוחה, מרווחת, נעימה, שקטה.
איך יהיה בעליות? היא תעלה. תוריד הילוכים. המנועים האלה לא מפחדים מסל"ד. כמובן תחפש אך ורק גיר ידני ושלא להעיז אפילו לחשוב על הדגמים עם גיר אוטומטי/רובוטי, כי הם ימררו את חייך.

polar bear
05-03-12, 18:45
אתה בעצם טוען שהסריון לא אמינה? מי ששאלתי עד עכשיו אמר שסריון היא הבחירה הנכונה. ואני לא הולך עליה כי יקר לי מדי.

דרור ברלי
05-03-12, 19:16
אני לא אמרתי שהיא לא אמינה. אישית אני חושב שדייהטסו באופן כללי חרא של מכוניות.
אמינות בהתחלה, ואז פתאום מגיעה קריסה טוטאלית, מהירה ויקרה של כל המכלולים. הן פשוט לא מתוכננות להאריך ימים.
ועד שזה קורה, הן חרא על הכביש. רועשות, לא נוחות, מתנהגות רע. במקרה של הסריון - יובאה לישראל רק עם גיר אוטומטי כך שהיא אפילו לא חסכונית כמו שמצפים ממכונית קטנה. היתה לי במשך חודש סיריון חדשה. בנהיגה מאוד מתונה הממוצע בנהיגה מעורבת (עיר/בינעירוני) לא עבר 12 ק"מ לליטר. הפוקוס 2002 שלי (1.6 אוט') עושה 13-14 ק"מ/ליטר באותם תנאים. ההשואה ביניהן מגוחכת - אוטו אמיתי, בטוח, נוח ומרווח - מול צעצוע יפני שאם לא היה כל כך עצוב, היה מצחיק.

מי שבוחר בדייהטסו משומשת מרצונו החופשי, זה כנראה מה שמגיע לו.

פלג_
05-03-12, 19:38
כניראה שזה מאוד מאוד סובייקטיבי
אם פוקוס 2002 נחשב לאוטו אמיתי, נוח וכו'.

דרור ברלי
05-03-12, 20:06
ליד סיריון הוא מרגיש כמו מרצדס.

lizard
05-03-12, 21:08
ומצד שני , לפני קצת יותר מ 10 שנים קנינו אקזמפלר מדגם פיאט בראבו , חדש מהיבואן , מתוך מחשבה שפיאט זה לא מה שהיה ב 79 ולא ב 89 ושכל המכוניות החדשות הן אותו דבר...

חרא כזה באמת שהפתיע אפילו אותי.... לא עבר שבוע שהרכב הזה לא עלה על גרר מהיום שנקנה עד היום שנמכר (כעבור חצי שנה בלבד עם 5000 ק"מ עקב "קבלת רכב מהעבודה" עאלק).

לפני 12 שנה, ב99, קניתי פיאט בראבו.
חרשתי איתה את כל הארץ, כולל הובלת דירות מאילת למרכז ומנהריה למרכז.
אם הייתי טורח לטפל בה כמו שצריך אז לא היו לי בעיות.
מאחר ונתתי לאיזה זבל לגעת לי באוטו והוא הרס את המנוע (שאכן היה בעייתי במקצת אם לא ידעו איך לטפל בו). ב6-7 שנים הראשונות (הרכב הפסיק לשמש אותי ובסופו של דבר הלך לברזל בסביבות 2010) הרכב לא ראה מוסך. הפעם הראשונה הייתה כשבטעות שרפתי את המנוע, הוחלף מנוע ואחר כך הלך הראש. את הראשים (ברבים בגלל אותו זבל) עשיתי אצל הזבל עד שנמאס לאשתי להוציא כסף על האוטו וקנינו רכבים חדשים. לאחר מכן קניתי פיאט איבו החדשה שמתה בסוף שנה שעברה בגלל שמישהו נכנס בי.
החסרון של הפיאט זה אובדן ערך אדיר. בחצי שנה הפסדתי כמעט 25 אלף שקל.

אפיז
22-06-12, 11:25
במיבחן מחיר תמורה מנסיון של 15 שנה עם פונטו במשפחה הפונטו מעןלה , האחרונה 1400 ידני מתקרבת לעשור לחייה החודש עברה את ה -100K עם 0 תקלות ,טיפולים שוטפים כל 15 K בלבד והטיפול הבא יהייה הגדול טיימינג , בטיפול האחרון הוחלפה תושבת מנוע , תלוי מאד אצל מי מטפלים לצערנו רוב התקלות ניגרמות ''מטיפול המוממחים '' שחוסכים אם מרשלנות ,גרידייות , ואו באופן מכוון גם זה קיים !!! אצלי מטופל במוסך מישפחתי וזה ההבדל הרכב ניקנה גם ם לאחר בחינת כל המיתחרים ובדיקת העלויות השוטפות לאורך 5 שנים לפחות בהמלצת המוסך ומנסיון איתם
מבחינת אחזקה פרט לטיפולים 0 הוצאות , הדגם 1400 חזק וחסכוני ביותר גם במאמץ לא יורד מ-15 ק'מ ליטר ורוב זמנו בעליות לרמה''ג והצפון ,לעומת הקורולות והיונדאי במישפחה שהאכילו אותנו מרורים מסתבר שכל ה''חסכוניות המצוקמקות בעצם אוכלים יותר מרכב מישפחתי גדול גם דלק וגם בטיפולים ובנתיים נוסעים ברכב לא נוח ,חלש ובעייתי ,פונטו הוא ביניים אבל יחסית מרווח ונוח באופן מפתיע
מסקנה תמיד ללכת על המנוע החזק ביותר בד''כ זה יהייה החסכוני ביותר בכל הפרמטרים והחשוב ביותר זה מי נגע ברכב ליפני ומי יטפל אצלך שם מתחילות הצרות !!

ishc
22-06-12, 13:31
גם אצלי יש פונטו 98 HSD שמשמש את האישה.
הוא לא נוח במיוחד ולא יפה במיוחד אבל נוסע סביר כולל עליות לירושליים.
שקנינו אותו עשינו טיפול כולל טיימינג והחלפתי רדיאטור, מאז האוטו נוסע סבבה.
הוא לא מושלם ויש כל מיני שטיקים של אוטו בן 14 אבל במבט כללי הוא מחזיק מעמד מאוד יפה כולל תא נוסעים שבנוי מאוד טוב.
גם אצלנו הוא מטופל במוסך ששייך למשפחה אז נחסכים מאיתנו שטיקים כאלו ואחרים. אני חיפשתי ספצי]ית את הדגם הזה כי בתקציב שהיה לנו (5K) זה הדבר היחיד עם הגה כוח, ABS וכרית אויר שהכי חשוב לטעמי היה ה-ABS.

asafk
22-06-12, 16:09
באופן כללי, פיאט זוכים בשנים האחרונות בהרבה מסקרי האמינות באירופה. זה מעניין, כי ברוב הסקרים הללו התוצאות שונות מהותית ממה שמקובל בארץ - אני לא בטוח שאני יודע למה, אולי בגלל תנאים שונים, אולי בגלל תת-דגמים שונים, אולי בגלל איכות התחזוקה... ואולי סתם בגלל דעות קדומות.

אסף.

lizard
22-06-12, 19:04
לדעתי פיאט היא חברה טובה, אם שומרים על האוטו, אבל אני לא אקנה בגלל שהאבדן ערך גדול מידי.
אם המחיר שלהן היה משקף את האובדן ערך אז הייתי שוקל. בסה"כ ההנדסת אנוש והמראה הפנימי והחיצוני מאוד יפים בעיניי.
ב2011 קנינו מיצובישי לאנסר 5 דלתות ואת הפיאט איבו. למרות שהמיצובישי עלתה יותר ואמורה לפחות להיות יותר איכותית, הפיאט הייתה הרבה יותר נעימה לשהייה ממנה. הדשבורד היה יפה, לטעמי, יותר ויותר מעניין. הדשבורד של המיצובישי מאוד חדגווני ומשעמם. גוש פלסטיק שכזה...

-->