PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש מכון לתיקון מיכלי דלק

kruvi
16-03-12, 08:14
המיכל דלק שלי עקום מכול הכיוונים.
בדובר בויטרה ארוכה ואין כמעט להשיג מיכל לדגם זה.
צריך המלצה למכון שמתעסק בשיפוץ מכלי דלק.
תודה
איתי

lizard
16-03-12, 08:36
אם הוא לא דולף אז כנראה שאין ממש מה לתקן. לא נראה לי שעושים פחחות למיכלי דלק.
תנסה להשיג מיכל מחו"ל או משהו כזה.

itayhi
16-03-12, 10:14
דווקא מתקנים....

בזמנו היו לי דליפות מהמיכל של הסמוראי, קפצתי לאיזה בחור באזור התעשייה סגולה שמתקן רדיאטורים ומיכלי דלק והוא תיקן את
הדליפות וגם יישר מה שהיה צריך ליישר.
לקח מחיר שנכון לאז היה נראה די מצחיק (אאל"ט משהו כמו 120 ש"ח, לא כולל פירוק והרכבת המיכל כמובן)

לצערי זה היה ממש מזמן (2003) כך שאני ממש לא זוכר מי ו/או איפה.
תעשה חיפוש של מתקני רדיאטורים באזור תעשייה "סגולה", תרים טלפונים ותשאל מי מהם מתקן גם מיכלי דלק.

בהצלחה

איתי

ישי.פ
16-03-12, 11:09
אני מבין שאתה עדיין אם אותה הסאגה:confused:
בחו"ל בדקת? אולי ישתלם יותר להביא משם?
(לא שכחתי את הספר רכב אצלי..)

סופת המדבר
16-03-12, 18:47
פעם ליפני איזה 15 שנה שמעתי ממשיהו שראה ש''מנפחים'' מיכל דלק של אופנוע עם שועית או חומוס
ממלאים את המיכל בחומוס \ שועית ממלאים מים ואז הם מתנפחים ומישרים את המיכל
זאת היתה שמועה ליפני הרבה שנים אבל נשמע גם הגיוני
לך תדע...

boaz avrahami
16-03-12, 19:30
לך תשרוף שק שועית על נסיון כזה :-).

בד"כ מתקני רדיאטורים מעיזים להלחים גם מיכלי דלק.
אפשר לפתוח פתח מלמעלה ועם פטיש לדפוק החוצה את הכיפופים ובסוף לסגור בריתוך

אפשרות נוספת היא לרתך פטיש משקולת למרכז הכיפוף ולחמם עם ברנר.

לא לשכוח למלא המיכל במים בזמן שעובדים עם אש

ishc
17-03-12, 01:35
מה עם לבנות מיכל דלק כזה בהזמנה? יש פה כמה בעלי מקצוע שעשו זאת לרכבים שמתחרים בתחרויות עבירות. אפשר על הדרך להגדיל קצת נפח אם יש מקום, אני יודע שזו אחת מהפנטזיות שלי לסמוראי.

benza
22-03-12, 20:39
מה עם לבנות מיכל דלק כזה בהזמנה? יש פה כמה בעלי מקצוע שעשו זאת לרכבים שמתחרים בתחרויות עבירות. אפשר על הדרך להגדיל קצת נפח אם יש מקום, אני יודע שזו אחת מהפנטזיות שלי לסמוראי.

צחי, קבל:
http://forum.difflock.com/viewtopic.php?t=5759

ishc
22-03-12, 22:22
נו... רק חיזקת את מה שכתבתי. אני ביררתי עם בעל מקצוע לגבי זה. העלות לא בשמיים וזה אחד השידרוגים שאני הכי רוצה בסמוראי. אחרי היחסי העברה (שיגיעו כבר אלוהים...) זה התיכנון הבא.

יונתןמצפה
24-01-14, 17:23
מקפיץ
מישהו יכול להמליץ על בעל מקצוע באיזור חיפה/עמקים.

היגע הזמן לשפץ את מיכל הדלק...
המיכל כנראה חטף לאחרונה מכה קלה ואני חושד שיש נזילה קטנה מאוד. עדיין לא איתרתי אותה אבל בהחלט רואים שיש הזעה איטית של דלק.
האם ניתן לעשות תיקון זמני בעזרת פוקסילינה?
שיטות אחרות?
אם בעל מקצוע, האם ניתן על הדרך ליישר את כל העיקומים?
אולי לימשהו יש בכלל מיכל דלק משומש תקין למכירה?

תודה

יונתןמצפה
26-01-14, 15:53
אף אחד?
הרכב אגב, סמוראי 95.

gmike
27-01-14, 09:31
כנראה שאין הרבה אנשים שמוכנים לקחת על עצמם אחריות לרתך מיכל דלק. זו לא עבודה כזו פשוטה,ופוטנציאל הנזק גדול (גם אדים יכולים לעשות יופי של פיצוץ)
יש לך מגן למיכל? תוריד אותו,ונסה לאתר את הנזילה..
בשלב שני תוריד את המיכל,ותנסה לראות מאיפה נוזל,רוב הסיכויים שזה לא יהיה מהמיכל עצמו..
שלך מוזרק,לא? משאבת הדלק יושבת במיכל?

מיכאל.

GodsFather
27-01-14, 10:15
לשפץ/לתקן מיכל יעלה לך כמעט כמו לקנות אחד משומש תקין. בדיוק מהסיבות הללו - לסכנה יש מחיר.

אצלי, כשהיה, הגדלתי לעשות וציפיתי אותו בפוליאוריאה. לא בהכרח כלכלי,אבל נתן לי שקט כשטיילתי בין הסלעים.

יונתןמצפה
31-01-14, 03:25
איתרתי את הסדק, כרגע מתוקן זמנית אם פרופוקסי...
ממספר בירורים עולות האפשרויות הבאות:
1. תיקון המיכל במכוני רדיאטורים אגזוזים- ככל הנראה האופציה היתר סבירה. קיבלתי מספר המצלות למקומות, לא שאני יכול בוודאות לסמוך עליהן...
יתרונות- זול יחסית (כנראה), האופציה הקלה.
חסרונות- השמועות אומרות שלא בהכרח יחזיק. במידה ויש חלודה בתוך המיכל נאמר לי שיש לה נטייה להתפשט בעקבות הריתוכים ולייצר חורים חדשים.
אלך בקרוב לקבל הצעה לתיקון ונראה.
2. החלפה למיכל משומש. לא ברור אם ניתן להשיג... למי שיש מוזמן לפנות אלי. החשש שלי זה שמיכל משומש שעמד הרבה זמן ללא בנזין פיתח חלודה מבפנים. לא נראה לי שטוב יכול לצאת מזה.
האם מיכל מרכב אחר יכול להתאים לדעתכם?
3. החלפה למיכל חדש.מסתבר שבחברה כבר לא מוכרים מיכלים לדגם שלי (מוזרק, 96 עלים) אלא רק לדגם המסולסל וזה מק"ט שונה. לא ברור אם מתאים. מחיר- 1800 כולל.
4. ייצור של מיכל חדש מאלומינים אצל אחד מבעלי המקצוע המוכרים... אנסה לקבל הערכה של עלות בקרוב.
5. נאמר לי שיש חומר שמיועד לתיקוני מיכל דלק. הוא מצפה את המיכל מבפנים ואמור לאטום חורים וסדקים ולחשמור על המתכת. מישהו מכיר? היכן ניתן להשיג? יש למישהו נסיון
6. להמשיך עם התיקון של הפרופוקסי ולקוות לטוב...

יש לי מגן אלומיניום למיכל דלק. שוכב במחסן כבר קרוב לשנה מתוך עצלות שלי כי היה צריך להתאים לו תושבת אחת. כן, יצאתי חומוס... :mad:
אמיר, מה זה הציפוי הזה שאתה מדבר עליו?

אשמח לעוד רעיונות!

gmike
31-01-14, 08:56
יונתן, תעשה חיפוש באתר על המילה פוליאורה, היה על זה לפחות שרשור ארוך אחד..
כשנפגשנו לפני שנה+-,מה הבאתי לך, מגן מיכל דלק,לא? מרפי, מרפי :-)
תתקן את הסדק, ותצבע את המיכל מבפנים בצבע דו רכיבי שעמיד בדלק. לא חייב פוליאורה, יש הרבה צבעים כאלה בשוק שיותר קל להשיג בכמויות קטנות,ועולים פחות.

asypeer
31-01-14, 09:11
יש חומר בשם kream שניתן להשיג גם ברשת. מדובר על פולימר שמצפה את המיכל מבפנים ושומר עליו מפני האיכול של הדלק.
קודם תתקן את המכה, אחר כך צריך שהמיכל יהיה נקי לגמרי מבפנים (שטיפה עם מים חמים, סבון וחצץ,לאחר מכן חומצה לא חריפה מדי כדי להסיר את כל הג׳יפה).שפיכה של החומר הפולימרי תתבצע כשהמיכל נקי ויבש וצריך לדאוג שהוא יכסה את כל השטח הפנימי.
זה די כאב ראש במיכל של אופנוע אז ברכב בטח זה גם לא פשוט..נסה קודם להשיג מיכל מפירוק אצל מורי/זוקילנד וכו׳

Sent from my iPhone using Tapatalk

יונתןמצפה
31-01-14, 09:51
אמיר, אם אני מבין נכון הציפוי שאתה מדבק עליו הוא חיצוני. זה לא ייתן פתרון לתיקון המיכל.
אני אחפש על קצת על זה http://www.kreem.com/index.html ונראה משם

asypeer
31-01-14, 09:52
זה ציפוי פנימי..

יונתןמצפה
31-01-14, 14:33
זה ציפוי פנימי..

התכוונתי לציפוי פוליאוריאה שאמיר כתב.
להבנתי ציפוי חיצוני עמיד (כמו שעושים בארגז של טנדר).

בכל מקרה, עשיתי כמה בירורים הבוקר.
הכיוון כרגע הוא לנסות להשיג את החומר האידיאלי לציפוי פנימי. מי שיש לו נסיון ודגשים אשמח לדעת.
ברגע שיהיה בידי את החומר, אלך למכון רדיאטורים שביקרתי בו הבוקר ואתקן את הסדק.
הוא ממליץ על ריתוך (יש לו את הידע איך לבצע את העבודה בצורה בטוחה), למרות שניתן גם לעשות הלחמת בדיל/כסף.
לאחר התיקון איישם את החומר.

לדבריו, לא כדאי לגעת בשאר הקימוטים במיכל. הוא גם ציין שיכול להיות שהתיקון פרופוקסי שעשיתי עשוי להחזיק שנים...
נראה כמה זמן ייקח לי להשיג את החומר ואם עד אז הפרופוקסי יחזיק אז....
נחיה ונראה.

יונתןמצפה
31-01-14, 15:15
בנוסף ל- KREEM שהציעו למעלה, הגעתי מחיפושים באתר גם למוצר הזה: http://www.kbs-coatings.com/auto-fuel-tank-sealer-kit.html

יש למישהו נסיון?

asypeer
31-01-14, 16:22
קח בחשבון שזה עלול לא להגיע לארץ אם תיקנה בחו״ל בגלל שמדובר בחומר כימי. אפשר להשיג את הקרים בארץ (לא בזול). לי היה מזל כי הזמנתי מיכל קטן וזה הגיע בלי בעיה. לרכב ייתכן ותצטרך 2-3 מיכלים קטנים..
תשמע - מדובר על מיכל פח, אם הוא שטוף ויבש וללא טיפת דלק כל אחד עם יכולת ריתוך יוכל לתקן לך אותו. להגיע לך שאתה חייב לצפות אותו מבפנים - אתה לא.. אם המיכל לא עמד ריק ותפס חלודה ייתכן שרק ניקוי טוב ולא אגרסיבי מבפנים (כבר פירקת לא..?) וצביעה של המיכל מבחוץ יספיקו במקום להתחיל לנקות עם חומצות ולהזמין חומרים במאות שקלים. זו דעתי.

-->