PDA

צפייה בגרסה מלאה : בודי ליפט בסופה ...

ערן טרופר...+six
17-03-12, 10:17
מעוניין לבטל את הבודי ליפט ולהגביה את הסאשי וזאת בגלל שהבנתי שבודי ליפט לא בריא בכלל הבנתי נכון או לא אשמח לדעות

דרור ברלי
17-03-12, 12:35
הבנת נכון.

סופת המדבר
17-03-12, 18:30
בודי ליפט זה סתם דרק זה ללכת בלי ולהרגיש עם..
הגיפ נראה גבוהה אבל בעצם השלדה נשארה נמוכה
ולא הבנתי אף פעם מה הקטע של זה כל ההשקעה בזה רק לפתוח את כל הברגים החלודים האלה
להחליף אותם ביותר ארוכים להכין בוקסות להגבהה
מה יותר פשוט מלערגל את הקפיצים וזהו

ערן טרופר...+six
17-03-12, 18:36
בא לי קפיצים של BDS י4.5 אינץ נביא אותם ונעיף תבודי ליפט נבדוק אצל אודי מזרחי ו4X4 פרו נראה מה אומרים

GodsFather
18-03-12, 14:53
ולא הבנתי אף פעם מה הקטע של זה כל ההשקעה בזה רק לפתוח את כל הברגים החלודים האלה

נסה להכניס 35 לסופה בלי שהקפיצים יהיו מתוחים כמו זין של ילד בן 16 שהרגע התחכך בעמוד...

סופת המדבר
18-03-12, 23:28
כמה כבר אנשים מכניסים 35 לסופה?
אצלי היו 33 בלי בודי ליפט ובלי הגבהה ונגעו טיפה בכנפ (לא שזה טוב אבל לא הכי בעייתי)
לדעתי ושוב לדעתי כל מי שעושה את זה זה סתם שטויות
בקושי מרוויחים מזה משהו

riko
23-03-12, 20:30
לבודי ליפט יש מטרה ויש מקום !
צריך לבנות אותו נכון ( לא אקולון מגעיל) ,
ולא צריך להגזים בגובהה .
לידייעתך סופת המדבר - רוביקון מוכרים עם הקיט שלהם גם בודי ליפט 1 אינץ , מה תגיד על זה ????

סופת המדבר
23-03-12, 22:55
באמת אין לי מילים....
אבל אני מדבר בעיקר על אלו ''המקומיים'' שבאים לאיזה טיול טכני ופתאום אני או כל מי שמוגבה מהקפיצים
עובר איזה מכשול והם נתקעים על גשר גיר והם לא מבינים איך...
''מה אני ואתה כמעט אותו גובה''

riko
25-03-12, 22:51
אם מדובר על זה שהם סומכים רק על הבודי ליפט - אז אתה צודק זה לא נכון להגביה ע"י בודי ליפט בלבד!
אם לאחר שהגבהת מהקפיצים וכל הסט אפ מכוון ונכון , אבל בכל זאת אתה עם צמיגים גדולים , אזפה בודי ליפט קטן יפתור את הבעיה , כמובן שצריך לרתך הגבהה לתושבות המקוריות
ולבסוף שהבודי ישב על גומיות הבודי כמו באורגינל . בגדול אם היה מותר בחוק להתקין קפיצים מעל הסרן , אז זה מה שהייתי עושה , עם הקפיצים הסטנדרטיים של הסופה .

סופת המדבר
27-03-12, 16:18
לזה התכוונתי, אני לא פוסל את הבודי ליפט לחלוטין
אבל אם בנ'אדם מגביהה רק ככה ועכשיו הוא חושב שנהיתה לו מפלצת עבירות על זה אני מדבר
נכון שזה בא כתוספת או ''פיניש'' להגבהה אז זה מקובל

דרור ברלי
27-03-12, 16:38
ואני דווקא כן פוסל לחלוטין את הבודי ליפט.

בודי ליפט מייצר מנוף מאד גדול בין הבודי לשילדה. עומסים גדולים מאוד על הבודי שמלכתחילה הוא לא כזה בריון כמו שהוא נראה..
התוצאה = שבירת תושבות הבודי. סדקים ושברים בריצפה, עם הזמן גם קריעת הריצפה מהדפנות, מאוורר שלא ממורכז לרדיאטור, הצורך בהארכת צנרת למיניה (קלאץ', צנרת מים וכו') ושאר רעות חולות.

מעבר לעובדה שזה נראה מגוחך, זה חסר כל ערך מעשי עם צמיגי 31 המקובלים בארץ.
עם 33 זה די גבולי, אני לא חושב שיש צורך אמיתי בבודיליפט אבל אולי יש מערכות מתלה שיביאו צמיג 33' למגע עם קצה בית הגלגל.
35 ומעלה - כנראה שצריך בודיליפט, אבל עבור מי שנוסע בסופה על 35' הבודיליפט זו באמת הבעיה הכי קטנה של הג'יפ...כי צמיגים גדולים מייצרים כל כך הרבה בעיות ונזקים אחרים, שנזקי הבודיליפט פתאום בכלל לא מטרידים.

אישית אני חושב שעדיף לבצע פחחות קלה בחלק העליון של מפתחי הגלגלים על מנת לייצר את הס"מ-שניים הדרושים עבור צמיג גדול, ולא להתקין בודיליפט בשום מחיר. כל זה רלוונטי כמובן רק כאשר מתעקשים לנצל את יכולת הסגירה המקסימלית של הקפיץ. מי שנעול יכול בשקט לוותר על ס"מ אחד או שניים של מהלך סגירה על ידי הנמכת הבאמפסטופ, ישמור על הקפיצים שלו וגם יחסוך לעצמו את הצורך בבודי ליפט או בפחחות.

ערן טרופר...+six
27-03-12, 21:43
נקווה שלא ערכו יותר מידי שינויים נחזיר הכל למקור ואז נמצא סט קפיצים מפלצתי של bds

ערן טרופר...+six
17-04-12, 21:35
בשבוע הבא ניכנס לאודי מזרחי נתחיל לברר מה צריך לשנות חזרה וכמה אני הולך להינזק ...מקווה שהבנתי נכון שהעניין כמובן עם הקפיצים המשופרים (הגבהה מהמתלה ) תרכך מעט את נוקשות הרכב עם דגש על מעט ויגדיל פתיחת מתלה מקורית (כמעט מעליבה)

שאולי
03-06-12, 23:22
שכל אחד יגיד מה שהוא רוצה , עובדה : אני נוסע עם בודיליפט כעשר שנים , מאוקולון פשוט , במעלות הכי קשים שיש , אין לי שום בעיה , צמיג 33 נכנס יופי עם ריוולברים {שגם יהיה מי שיכתוב שזה לא טוב } הרכב יציב עבירות ברמה גבוהה [ כמובן בזכות מכלול של דברים ] והכל בסדר

Neilman
03-06-12, 23:45
בשבוע הבא ניכנס לאודי מזרחי נתחיל לברר מה צריך לשנות חזרה וכמה אני הולך להינזק ...מקווה שהבנתי נכון שהעניין כמובן עם הקפיצים המשופרים (הגבהה מהמתלה ) תרכך מעט את נוקשות הרכב עם דגש על מעט ויגדיל פתיחת מתלה מקורית (כמעט מעליבה)

הורדת את הבודי ליפט? אני אשמח לדעת כמה עלה לך כל הסיפור, אם זה לא חצוף מדי לשאול.... יש לי גם בודי ליפט שאני מעוניין להעיף. שלח לי ה"פ אם זה בסדר מבחינתך להגיד את המחיר...

-->