PDA

צפייה בגרסה מלאה : גמגומים בסופה קרה בסרק

סופת המדבר
17-03-12, 19:05
היום הנעתי את הגיפ הניע בנגיעה (כמו בדר'כ)
אבל אחרי כמה שניות 10 -15 התחיל לגמגם הטורים פתאום נפלו לאזור ה300-400 סל'ד ואז עלו
וככה קרה כל זמן שהיא קרה (לא נסעתי איתה הרבה אז היא לא הספיקה להתחמם אז לא יודע מה היה קורה)
אבל גם אחרי נסיעה קצרה כיבתי וכשהנעתי הטורים עלו לאיזה 1500 ואחרי כמה שניות ירדו לסביר
בבדיקת תקלות מופיעה תקלה 21 חיישן חמצן אבל לא נראה לי שהוא יכול לגרום לבעיה כזאת

omri_t
17-03-12, 19:14
דווקא לא יפתיע אם זו תקלת חיישנים כלשהי.
בדוק גם מנוע צעדים.

kobiarava
17-03-12, 19:14
יכול להיות כמה דברים, אבל נשמע כאילו הבעיה מגיעה מחיישן הטמפ' שיושב על בית הטרמוסטט. אתה יודע להגיד אם בזמן הזיוף המנוע עדיין עבד על 6 צילינדרים?

קובי

סופת המדבר
17-03-12, 20:19
לא חושב שצילינדר אחד או יותר מפסיקים לעבוד אני מכיר ויודע איך זה נשמע
ובסופה גם אם אחד לא יעבוד זה עדין לא יגרום לבעיה כזאת
הטורים ממש נופלים המנוע כמעט ''מת'' ואז הופ חוזר לחיים
חשבתי אולי על מנוע צעדים אולי הוא פתאום נסגר (או שאולי בכלל יש פיח בתעלה שמפריע לאויר) וחוסם את המעבר של האויר דרך התעלה שעוקפת את המצערת
ואז המחשב מזהה בעיה והוא נותן לו איזה פולס ''שיתעורר''
גם אם זה לא זה זה נשמע בידיוק ככה, כאילו המנוע נחנק ואז חוזר לנשום

yanivcj
24-03-12, 01:57
כמה דברים יכולים לגרום למנוע לזייף. והכל קשור למחשב ולחיישנים. כמובן שגם מצב מכני יכול להשפיע, אבל נצא מנקודת הנחה שלא נגרם נזק (מכני) למנוע שלך.
חיישן חמצן לא יכול להשפיע בצורה כזאת על התנהגות המנוע, בטח שלא בהתחלה כאשר הרכב רק הניע אחרי 10 שניות.
מי שאחראי על ייצוב הטורים בסרק, זה המחשב והוא מחליט ע"פ הנתונים שהוא מקבל מהחיישנים השונים.
בהתחלה הוא מתחשב רק בחיישן טמפ' ובחיישן מאפ map. הוא מזיז את מנוע הצעדים על מנת לפתוח מעבר אויר עוקף מצערת ובו בזמן מחליט כמה זמן לפתוח מזרקים על מנת לתת תערובת הקרובה ביותר ל 1:14.7
אם אחד החיישנים האלה לא מוסר נתון נכון למחשב, המחשב מחליט "כביכול" החלטה שגויה, אבל ברגע שהמחשב מקבל שינוי בנתונים הוא מנסה לתקן, עד שהוא מצליח לייצב את הטורים או שלא, ואז יש בעיה של שינוי חריף בתנודות הטורים.
סביר להניח שאצלך בגלל שהטורים עולים ויורדים, חיישן חמצן מזהה תערובת לא נכונה ומדליק את הנורה של C.E ולא הוא מקור הבעיה.

דבר ראשון, צריך לבדוק התנגדות של חיישן טמפ' כאשר הרכב קר. אני לא זוכר ערכים, אבל אם תרצה אני אבדוק לך ביום ראשון.
יש לבדוק צינור ואקום שהולך לחיישן MAP ובכלל צינורות ואקום שמתחברים לסעפת.
יש לבדוק שהצמא מחוברת הייטב לכל החיישנים ובעיקר ל: חיישן MAP,טמפ',מנוע צעדים.
פרק את מנוע הצעדים (שני ברגי פיליפס או טורקס) הוצא אותו, נקה אותו עם ספרי קרבורטור וגם את המעבר של האוויר בבית המצערת.
עדכו אותנו על ההתקדמות.
אשמח לענות על שאלות נוספות.
יניב

סופת המדבר
24-03-12, 12:55
אהלן יניב
אתמול הנעתי את הגיפ אחרי שבוע כדי לבדוק מה הבעיה
ולהפתעתי הוא עבד עגול ויפה ללא שום בעיה
מקווה שהבעיה נפתרה אם היא תחזור אני יעדכן
תודה

coas
24-03-12, 13:11
מיים בדלק, תוצר של התעבות אדים כאשר הרכב עומד תקופה ממושכת עם מיכל לא מלא.

סופת המדבר
24-03-12, 19:15
לא מסכים איתך
זה קרה לי ביום שבת לאחר שנסעתי איתו יום קודם- ביום שישי והכל היה פיקס
ולפני שנסעתי איתו בשישי הוא עמד איזה שבוע וחצי אז אם זה היה מים בדלק זה היה צריך לקרות בשישי לא בשבת

-->