PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש מתקין לשנורקל מאזור צפון

yazool
18-03-12, 11:32
שלום רב

קיבלתי שנורקל לאיסוזו די מקס ואני זקוק למתקין באזור צפון.
אם מישהו יודע אני אשמח.

נ.ב. נא לא להמליץ על פרו ג'יפ לפי דעתי המחיר שהוא ביקש היה קצת חזירי.

יום נהדר

eysham
18-03-12, 12:31
למה לא לבד?
קצת מרתיע... אבל אחרי שמעקלים אז הרעיון זה די פשוט...

איל
שהתקין לבד, גם כן בצפון...

https://lh5.googleusercontent.com/-XTLcx7-H3tc/TtN1fs9GxpI/AAAAAAAADoo/VNUj28YA080/s721/2011-11-25+10.56.51.jpg

https://lh3.googleusercontent.com/-i-9BptN99e0/TtN1l1hzoaI/AAAAAAAADow/znKjVyqm-C8/s640/2011-11-25+12.25.08.jpg

נימי
18-03-12, 12:43
לא ברור מה זה אזור הצפון
ארנון, מוסך אינדורו מפרדס חנה 046-373-499

yazool
18-03-12, 15:42
אייל - כל הכבוד, אם מחירי ההתקנה ימשיכו לנוע סביב 1000 ש"ח נראה לי שאני אתפוס אומץ
נימי- אני גר באיזור כרמיאל כך שנראה לי שהכי דרומי להגיע זה חיפה, אלא אם המחיר ממש משתלם

boazya
18-03-12, 18:38
יש בחור בשם מעיין מאיזור הצפון אם זכור לי נכון קוראים לו בפורום ״התייש״ הוא מכין שנורקלים ומיכלי מים וגם מתקין. אין לי טלפון שלו אבל בטוח חבר׳ה שמכירים אותו פה יזרקו לך טלפון.

עידו לוריה
18-03-12, 20:19
אייל - כל הכבוד, אם מחירי ההתקנה ימשיכו לנוע סביב 1000 ש"ח נראה לי שאני אתפוס אומץ
נימי- אני גר באיזור כרמיאל כך שנראה לי שהכי דרומי להגיע זה חיפה, אלא אם המחיר ממש משתלם
אין מצב שתמצא בעל מקצוע שיבצע את זה בפחות , אל תשכך שבעבור התקנה כזו אתה מצפה לקבל את הרכב בחזרה שלם + שנורקל , בלי פגמים כאלו ואחרים שנובעים מעבודה לקויה , וזו הסיבה שבגללה אתה מחפש אחד כזה "אבל במחיר נמוך " ( ועדין לא הזכרתי את הסבירות הגבוהה שבכלל אין לך את הידע לבצע עבודה כזו או את הכלים או את שניהם ) .
זו לא דרך ליצר " לחץ" על בעלי מקצוע להוריד מחיר דרך הפורום , את זה עושים בעל פה מול אותו בעל מקצוע , זכותו של בעל מקצוע לבקש איזה מחיר שהוא רואה לנכון זה לא הופך אותו ל"חזיר" , זה לא הוגן להתייחס כך לשום בעל מקצוע/עסק/נותן שרות/חנות/וכו' , ולא אין לי שום קשר לפרוג'יפ .

עידו

mo-da
18-03-12, 20:36
גם אני לא בעל מקצוע,הרכבתי לבד בטרופר קצת להפעיל את הראש ויוצא נהדר.להכין מראש את כל האביזרים בכדי לא להיתקע באמצע העבודה.

yazool
18-03-12, 21:29
אין מצב שתמצא בעל מקצוע שיבצע את זה בפחות , אל תשכך שבעבור התקנה כזו אתה מצפה לקבל את הרכב בחזרה שלם + שנורקל , בלי פגמים כאלו ואחרים שנובעים מעבודה לקויה , וזו הסיבה שבגללה אתה מחפש אחד כזה "אבל במחיר נמוך " ( ועדין לא הזכרתי את הסבירות הגבוהה שבכלל אין לך את הידע לבצע עבודה כזו או את הכלים או את שניהם ) .
זו לא דרך ליצר " לחץ" על בעלי מקצוע להוריד מחיר דרך הפורום , את זה עושים בעל פה מול אותו בעל מקצוע , זכותו של בעל מקצוע לבקש איזה מחיר שהוא רואה לנכון זה לא הופך אותו ל"חזיר" , זה לא הוגן להתייחס כך לשום בעל מקצוע/עסק/נותן שרות/חנות/וכו' , ולא אין לי שום קשר לפרוג'יפ .

עידו
נתחיל מזה שאין לי שום רצון להפעיל איזה שהוא לחץ על מישהו/משהו/איזה שהוא/וכו'
זכותו של העוסק לבקש כמה שבא לו וזכותי לקבל או לסרב, אבל ה"חזירות" לא הגיע בגלל הכמה אלא בגלל האיך.....

ואין לי שום כוונה לנהל דו שיח על כמה ואיך.

שיהיה ערב נהדר

boazya
19-03-12, 00:49
נזכרתי בעוד בחור אבל הוא מהמרכז-פ״ת אני אנסה למצוא בשבילך את המספר שלו אם זה יהיה מתאים לך

lior_b.s
19-03-12, 10:56
אם השנורקל חדש, אין לך כ"כ מה לפחד לעשות לבד, זה בד"כ מגיע עם שבלונה לסימון חורים והוראות התקנה פשוטות וברורות, ולא צריך כלים מיוחדים בטכנולוגיית מטוסים בשביל זה..אני הרכבתי שנורקל עם חבר והסיפור לקח בדיוק שעה בלי דרמות מיוחדות..
1000 ש"ח רק להתקנה זה חזירות בהחלט ולא משנה מי בעל המקצוע, לא הייתי משלם יותר מ-500 בלחץ.. מצד שני לא הייתי משלם בכלל הייתי מתקין לבד :)
אם אין לך את השבלונה, אפשר עם קצת סבלנות לייצר אחת ולהניח על הרכב , לסמן, לבדוק, ושוב לבדוק שכל החורים במקום ואז להתחיל לקדוח בלי פחד, זה לא מדע טילים, מקדחה טובה, מסור עגול בקוטר שאתה צריך, סט מקדחים ולעבודה , לקדוח לאט ובזהירות לא לחורר איזו צמת חוטים בצד השני.. אפשר בהחלט לבד בחניה מתחת לבית, עם כל הכבוד בעלי מקצוע מגזימים לפעמים , ולא מעניין אותי כמה עולה לו להחזיק סדנה ועובדים, מעניין אותי עבודה נטו שצריך לעשות על הרכב... וזו בדיוק הסיבה שאני עושה הכל לבד בחניה..

yazool
19-03-12, 11:10
1000 ש"ח רק להתקנה זה חזירות בהחלט ולא משנה מי בעל המקצוע, לא הייתי משלם יותר מ-500 בלחץ.. מצד שני לא הייתי משלם בכלל הייתי מתקין לבד :)
, עם כל הכבוד בעלי מקצוע מגזימים לפעמים , ולא מעניין אותי כמה עולה לו להחזיק סדנה ועובדים, מעניין אותי עבודה נטו שצריך לעשות על הרכב... וזו בדיוק הסיבה שאני עושה הכל לבד בחניה..

קראת את המחשבות שלי....

ואחרי תהיות ועידוד ויד תומכת מחבר אני אלך על זה לבד.

תודה לכולם

יעקב נירלט
22-03-12, 06:08
בואו ננסה לפרק את ההתקנה ולהבין למה בעצם 1000 שקלים זה יקר.

עבודה: לפחות שעתיים לפי 150 לשעה: 300 שקלים.
מקדח כוס איכותי במידה ואין למתקין את המידה הדרושה: כ - 300 שקלים.
מכשיר אינסרטים לקיבוע ברגים במסגרת החלון: ללא חיוב.
מה עם אחריות על העבודה, ארנונה, מיסים, מים, חשמל, שכירות, וכו' ? כל זה צריך להיכנס בתוך 400 שקלים.
כמה רווח נראה לך נשאר למתקין?
אחרי הכל? בין 200 ל 300 שקלים. זו הגזמה? נו באמת?
אין הערכה לבעלי מקצוע בארצנו.

yazool
22-03-12, 09:07

מה עם אחריות על העבודה, ארנונה, מיסים, מים, חשמל, שכירות, וכו' ? כל זה צריך להיכנס בתוך 400 שקלים.

שכחת כמה דברים:

שלוש טיפות לוקטייט כל כל בורג, הוספת 3 שייבות שאחת נפלה במקרה וזה עוד בלי לדבר מה היה קורה אם אחד האומים היה הולך לאיבוד (אום ניילוק איכותי).
ולסיום כמובן כוס קפה או שניים ללקוח בזמן ההמתנה.

אתה צודק הגעתי למסקנה זהה לשלך.

יום נהדר ושנמשיך לחייך תמיד.

עתיד
22-03-12, 09:57

אתה לא אמור לחשב את כל זה, ובטח ובטח לא לרכוש לו כלים.
אם אתה רוכש לו כלים אולי תשלח אותו גם להכשרה ? ואם כבר הכשרה אולי תשכיר לו אורטופד לפיזוטרפיה שהוא יצטרך בגיל 60 בגלל עבודה פיזית כל חייו ?

אתה יכול להגיד שלדעתך הוגן לשלם 1000 שקלים על עבודה מהסוג הזה, וזה מקובל לחלוטין ויתכן שגם צודק
אבל מפה ולנסות להציג כאילו אדם שלוקח בסדנא 1000 שקל על עבודה שאמורה לקחת למתקין מיומן נאמר 30 דקות (כי אמרנו - בבית מישהו הרכיב ב-40 דקות) הוא מסכן, זה ממש ממש תלוש מהמציאות.

שעתון של מוסך עומד על באיזור ה-150 שקל לשעה, מעולם לא שמעתי מוסך שחייב לקוח על תוספת של 25 אלף שקל בגין רכישת ליפוט במעמד טיפול 10,000.

ori abr
22-03-12, 10:18
אני הרכבתי עם חבר שנורקל על הרכב שלו. לקח משהו כמו שעתיים שלוש. מדובר על טויטה פראדו קצר.
כל בעל מקצוע רשאי לדרוש את מה שהוא חושב לנכון. בדיוק כמו בכל דבר שקונים יש לעשות השוואת מחירים.

lior_b.s
22-03-12, 11:29

בוודאי שיש כבוד לבעלי מקצוע , לפחות לטובים שבהם, מה עם כבוד ללקוח??
מותר לעשוק אותו?
מתקין מקצועי מחזיק את כל הכלים הדרושים לביצוע העבודה שבעבורה הוא נחשב מקצועי.... זה ההבדל בין מקצועי לחאפר . אין לו מקדח כוס אז אני צריך לממן לו אותו? ואחרי יבוא מישהו עם מידה אחרת וגם הוא יממן לו עוד מקדח?
ארנונה? שכירות? לא בעיה של הלקוח, תיכף נתחיל לשלם ארנונה לפי מ"ר של הרכב.
אחריות על העבודה? אני צריך לשלם עבור אחריות ש"מקצוען" אמור לתת? מי שלא מסוגל לתת אחריות בעבור העבודה שבגינה הוא מחשיב את עצמו "מקצוען" שיחליף מקצוע.

התקנת שנורקל לא אמורה לעבור את ה-500 ש"ח ולא משנה איך תחשב את זה..
אם מדובר בשנורקל קומבינה והתאמות זה כבר סיפור אחר, אבל שנורקל ייעודי לרכב לא אמור לעלות 1000 שקל רק בהתקנה...

yazool
22-03-12, 16:27
זאת באמת היתה ההרגשה, משהו כמו לא קנית אצלי אני אנקנק אותך.

בכל מקרה השנורקל מותקן, 4 חורים שעה וחצי עבודה+קפה ואני אעלה תמונות.
"פרוייקט" הבא התקנת מצלמת רוורס, 60 דולר מאיביי לעומת 1200 ש"ח התקנה מקומית אבל בואו לא נכנס לזה. לכל אחד כבודו במקומו.

שיהיה סוף שבוע נהדר.

עתיד
22-03-12, 17:00
מאיפה נרכשת השנורקל ? כמה עלה ?
את החור הגדול קדחת עם כוס ?

BlackStar
22-03-12, 17:04
יש בחור בשם מעיין מאיזור הצפון אם זכור לי נכון קוראים לו בפורום ״התייש״ הוא מכין שנורקלים ומיכלי מים וגם מתקין. אין לי טלפון שלו אבל בטוח חבר׳ה שמכירים אותו פה יזרקו לך טלפון.

מעיין שנורקלים בחור על הכייפק
0503377456

yazool
22-03-12, 19:35
מאיפה נרכשת השנורקל ? כמה עלה ?
את החור הגדול קדחת עם כוס ?
השנורקל נקנה מאולסטאר ב 1400 ש״ח והחור הגדול אכן נקדח במקדח כוס

-->