PDA

צפייה בגרסה מלאה : איזה בולמים/קפיצים לשים ב110

matan.y
20-03-12, 14:39
שלום לחברי הפורום המנוסים
לפני שבועיים קניתי 110 HD עם גוש בטון של כ-200 ק"ג בארגז, אחרי שהעפתי אותו בסופ"ש הרכב התחיל/חזר להיות "נוקשה"....
יש בשוק מלא סוגים ושילובים של בולמים וקפיצים לריכוך ה-110 HD.
חיפשתי פה בפורום ולא מצאתי המלצה לסט טוב
אז, למישהו פה יש את השילוב המנצח?

תודה
56945

amirk
20-03-12, 15:51
תתחדש.
אם יש לך קפיץ פנימי, תעיף אותו ואז תחשוב הלאה.

לשאלתך,
לכל אחד יש את השילוב המנצח שלו. ובעיקר עומק כיס שונה.
אני עם 110 HD שעליו: בולמים קוני כי יש לי איתם ניסיון מצויין מהעבר מבחינת התנהגות הרכב. קפיצים של הכלב הקשוח הגבהה 2 קוטר 18ממ, הרכב ביום יום טיפלה קשה, עם ציוד הוא בובה.
מרכבים של חברים התרשמתי לטובה מבלשטיין, ובנוסף הם בריי שיפוץ שזה יתרון רציני לדעתי.
ימליצו לך פה, כנראה שבצדק על פוקס, הכיס שלי לא מאפשר לצערי כך שאין לי נסיון איתם.

יש לי בולמים קדמיים למכירה, שלח ה"פ אם אתה מעוניין.

ishc
20-03-12, 15:58
110 טנדר!!! איזה יופי של אוטו, תתחדש

shlomomos1
20-03-12, 18:09
מתן תתחדש!!

למרות שאצלי בדיפנדר אני יכול לעשות לבד (ועושה הרבה), כשהייתי צריך להחליף קפיצים ובולמים הלכתי לסדנה מתמחה שתפרה לי פתרון לפי הצרכים שלי: הגבהה רצויה, רמת הקשיות והשיכוך, השפעת הכננת והציוד האחר על הרכב וההעדפות שלי - וכמובן המחיר.
היתרון הגדול זה שיש לך "אבא" שיתן לך כיסוי כולל להתקנה מוצלחת. המחיר של ההתקנה אינו גבוה ושווה את המומחיות של הסדנה בבחירה נכונה של המרכיבים הנכונים. ההצעות של סדנה טובה ומנוסה שביצעה התקנות דומות בעבר יהיו עדיפות על המלצה של "ג'יפאי" מנוסה ככל שיהיה.
היציקה של הבטון אצלך הוא דוגמה מצויינת לפתרון רע - פותר בעיה אחת ויוצר בעיות רבות: צריכת דלק גבוהה, פגיעה בביצועים (החלשים ממילא), שחיקת מכלולים (בלמים, צמיגים וכו'). אל תחזור עליו - פתור את הבעיה מהשורש.
שים לב, לכל יצרן יש בד"כ מגוון מוצרים ברמות ביצועים, איכות ומחיר שונים. נכון שבד"כ פוקס יותר טוב מבילשטיין, אבל ספציפית יש דגמי "פרימיום" של בילשטיין שייהיו יקרים ועדיפים על דגמי פוקס בסיסיים.
לקנות פוקס יקר עם בולם חיצוני לרכב שנוסע מעט ורגוע - זה כמו לעשות איזון גלגלים עם משקולות מזהב - יקר ומיותר.
הרכב שלך לא נפוץ בארץ, יתכן וצריך לשקול את הרכב בסרן האחורי ולהתאים בולמים וקפיצים מתאימים.
אני התקנתי ברוק סוליד, מחיר נוח ושירות מעולה, שמעתי שגם רסטה טוב, תבדוק גם קפיצי אוויר של טריפנט - תבדוק ותשווה.

שלמה

shyy
20-03-12, 18:23
מתן תתחדש!!

ל
לקנות פוקס יקר עם בולם חיצוני לרכב שנוסע מעט ורגוע - זה כמו לעשות איזון גלגלים עם משקולות מזהב - יקר ומיותר.

שלמה

שלמה , הפוקס הם לפחות ברמה אחת מעל כולם ולא משנה כמה הרכב נוסע. .לדעתי פוקס זה הבולם הכי טוב שהיה לי.
ב10 שנים האחרונות היה לי כמעט כל סטאפ אפשרי שכלל אולדמן ,דובינסון , קוני , טאפדוג ,בילשטיין ועכשיו פוקס
הכל שאלה של תקציב ואיך אתה אוהב את המתלים רכים או קשים.
אצלי הסט-אפ המנצח הוא 4 בולמי פוקס ללא מיכל חיצוני , ו4 קפיצי טאף דוג MD.

asafk
20-03-12, 18:52
בתור התחלה- תוציא את קפיץ העומס (הפנימי) וסע עם הציוד המקורי לפחות כמה שבועות או כמה חודשים.
אם משהו יפריע לך... אז נדבר. ויש הרבה אפשרוית.

אסף.

ארז
20-03-12, 18:54
יש פה חבר בפורום בשם טל רותם, הוא פירק המון דברים מהדיפנדר 110 שלו לפני שהוא מכר אותו, הרכב הוא שנת 2010 כך שהכל מתאים לך, דבר איתו הוא רוצה למכור

טל 0543973821

Tourist
20-03-12, 19:03
תתחדש !!!

shlomomos1
20-03-12, 19:17
שי שלום.

שים לב למה שכתבתי "לרכב שנוסע מעט ורגוע" . למי שנסע חזק ומהר והרבה המצב שונה. הכי חשוב להתאים את מה שמתקינים לצרכים הספציפיים של כל אחד.
נכון שפוקס זה "מרצדס", אבל רובנו נוסעים ביפנית 1.6 כי יחס העלות תועלת שלה יותר טוב.
כתבתי גם "ספציפית יש דגמי "פרימיום" של בילשטיין שייהיו יקרים ועדיפים על דגמי פוקס בסיסיים." אני אעדיף ניסן GTR על מרצדס C200.
​הפתרון שהוא הכי טוב לך לא יהיה בהכרח הכי טוב לאחר.

ד ו ר ו ן
20-03-12, 21:35
שי שלום.

שים לב למה שכתבתי "לרכב שנוסע מעט ורגוע" . למי שנסע חזק ומהר והרבה המצב שונה. הכי חשוב להתאים את מה שמתקינים לצרכים הספציפיים של כל אחד.
אמנם לא דיפנדר,
אבל אני נוסע לאט ורגוע, וההבדל בין בולמים איכותיים "רגילים" כמו אולדמן וטאפדוג לבין השלב הבא, מורגש בצורה ברורה.
אצלי זה לא פוקס, אבל עדיין בולמים ברמה מעל לממוצע, בילשטיין 7100 עם מיכל חיצוני שכוילו באספיר לפי מה שביקשתי.
וזה לא רק השכנוע העצמי שלי, זה של האהבל שרוצה להצדיק את הבולמים ששם, אלא של זוגתי, שזמן קצרצר אחרי שעלתה לרכב שאלה מה השתנה ברכב, ולטובה.

shyy
20-03-12, 23:38
שי שלום.

נכון שפוקס זה "מרצדס", אבל רובנו נוסעים ביפנית 1.6 כי יחס העלות תועלת שלה יותר טוב.
כתבתי גם "ספציפית יש דגמי "פרימיום" של בילשטיין שייהיו יקרים ועדיפים על דגמי פוקס בסיסיים." אני אעדיף ניסן GTR על מרצדס C200.
​הפתרון שהוא הכי טוב לך לא יהיה בהכרח הכי טוב לאחר.

שלמה , אין ספק שהפיתרון שלי מתאים מעולה לי ואמרתי זאת .
אני נוסע מעט ,מאוד מאוד וממש רגוע , ועדיין הפוקסים יותר טובים מכל בולם אחר שהיה לי.

לגבי בילשטיין הבעיה העקרית בבולם הוא השרות הנוראי של היבואן (כן מנסיון), ולכן גם אם אקבל את הבולם הכי פרימיום של בלשטיין ללא עלות אני לא אתקרב אליו !

nirs
21-03-12, 09:41
גם אצלי פוקס וטאף-דוג/אייבך, שילוב מנצח...

itayt
21-03-12, 10:17
קודם כל תתחדש , לדעתי הבטחת בשרשור הקודם להעלות תמונות של הרכב ולא עמדת במילה שלך !
את השלב הראשון של הוצאת הבטון טוב שעשית. כמו שכבר אמרו, תוציא את קפיץ העומס. סע עם הרכב תקופה כולל נסיעות מנהליות וטיולים ואז תחליט אם זה מספיק או לא. אם עדיין קשה, לא תהיה ברירה ותהיה חייב להחליף סט בולמים קפיצים. אני עם טפדוג ופוקסים וממליץ על הסט. לדעתי (ולא מנסיון) כיוון שמדובר בטנדר, חסר לו קצת משקל מאחור אז אם אתה לא נוהג להעמיס עם הרכב יותר מידי, קפיצים של אולדמן מאחור יהיו יותר נעימים, אם אתה מעמיס (וזה כן מנסיון) האולדמן שוקעים מאוד מהר.
גם אני ממליץ לך לדבר עם טל לגבי מוצרים שהוא מוכר מהדיפנדר לשעבר שלו.

Moish Avrahami
21-03-12, 10:52
מצטרף לחלק מעצות החברים לתקופת הסתגלות. לפעמים התחושה הראשונית חולפת ומתרגלים לשינוי (לכל שינוי), אבל אם תחליט שאין ברירה וצריך להחליף קפיצים/בולמים, הייתי משדרג לפוקס , ולו רק משום שניתן להתאימם אישית לצרכיך והעדפותיך ובמיוחד כשיש שיתוף פעולה זורם מצד היבואן וכן לא פחות חשוב- ניתן לשפצם בהגיע זמנם.

matan.y
21-03-12, 11:07
?איתי?
בפתיחת השרשור, שמתי תמונה אחרי שגיליתי שבסוף השרשור הההוא היא לא עלתה...
הרעיון בהחלפה כבר עכשיו הוא שאם אני כבר צריך לשלם למישהו על הוצאת הקפיץ הפנימי אולי על הדרך "באותו תשלום" גם יתקין קפיץ חדש,
ואני חושב גם בכיוון של בולמים שניתן לשפץ- הרכב אמור להשאר איתי עוד שנים רבות- בילשטיין ופוקס הם היחידים שניתן לשפץ?

itayt
21-03-12, 11:13
איזה רכב יפיפה !!!! תתחדש !
מוציאים את הקפיץ עומס בכמה דקות, מקסימום תכנס לאיזה מוסך יקח לך כמה שקלים על העבודה, עדיף לעשות את זה בפעמיים - אולי בכלל לא תרצה להחליף.

matan.y
21-03-12, 11:16
תודה תודה
באמת שדרוג אדיר מהג'ימיני......
אני אבדוק באמת את נושא הוצאת הקפיץ קודם כל אולי שווה

asafk
21-03-12, 21:12
כדי להוציא את הקפיץ הפנימי לא צריך שום מוסך.
תתרגל לאחזקה עצמית של מה שאפשר.

תתכופף ותראה איך זה בנוי (בעצם בדיפנדר לא צריך כל כך להתכופף). בגדול, ניתוק של צד אחד של הבולם מאפשר לך לפתוח את המתלה ולהוציא אותו.

אסף.

-->