PDA

צפייה בגרסה מלאה : קינג מול לנד קרוזר - שטח

עתיד
24-03-12, 03:27
שלום רב,
בעבר היה לי קינג קצר שנת 01 והיה לי לנד קרוזר קצר שנת 05, אולם הייתי עדין מאוד בשטח ולא "נכנסתי" לזה חזק

היום אני בוגר יותר ומחפש לקחת את החיידק צעד אחד קדימה, אני עומד לפני רכישה של רכב שטח כאשר התקציב נע בין 100 ל-130 אלף שקל
את איכות הנסיעה של שניהם בכביש אני מכיר היטב, גם עלויות האחזקה וכו' וכו'

כמו כן ידוע לי על ההבדל בתצורת הסרנים, המרכבים השונים ומהלך המתלה העדיף של האחות לבית טויוטה
עם זאת קל למצוא פג'ארו במצב משמעותית טוב יותר ובתקציב נמוך יותר מאשר לנד קרוזר, ולכן שאלתי היא כזאת :

האם רכישת פג'ארו במקום לנד קרוזר מתוך הנחה שיהיה לו מיגון גחון מלא + צמיגים ראויים (ואם צריך או שזה יהיה מהות הההבדל גם הגבהה)
יגביל אותי בכושר התנועה שלי בשטח אל מול בעל טויוטה מקבילה ?, זאת אומרת אם ניקח את המעלות המפורסמים כגון ורדית, עשוש וכל השמות המאיימים כמדד לעבירות טכנית "קשה +" (בהתחשב בטיולי שטח סטנדרטיים) הקינג יעלה אותם כמו קינג או ישאר למטה כמו פרינסס ויאלץ אותי לחפש מעקף ?

תודה מראש לעונים.

Tom Bril
24-03-12, 23:02
אנה ציין בבקשה את הסכומים אותם אתה מעוניין להשקיע ברכב, או האם אתה מתכנן להשאר איתם בצורתם המקורית, מה שבטוח שהטויוטה יתן לך מהלך מתלה טוב יותר כמובן אם תגיע לשיפורי מתלים, אם פגוש מתכת מלפנים ומאחור כולל הגבאה קלה וצמיגי שטח הפג׳רו כחבילה נראה לי אטרקטיבי הרבה יותר במיוחד לאור המחיר הנמוך בהשוואה לטויוטה, לא היה מקום בו הטויוטה עבירה יותר מהפג׳רו, כמובן שההבדלים מינוריים אין מדובר ב״ הטויוטה עובר והפג׳רו לא״ מה גם שהפג׳רו מספר יתרונות יום יומיים עדיפים מבחינה דינמית וכרכב הוא אמין יותר מהלאנדקרוזר.

omri_t
24-03-12, 23:13
שני אלו ישרתו אותך ויקחו אותך לאן שתרצה. (ברכבים הללו כבסיס פחות צריך לדעת לנהוג והרכב כבר "יודע לעשות את העבודה")
יתרונות לכאן ולכאן כנראה מתקזזים.
לאור המחירים הלא הגיוניים של טויוטה בארץ- כניראה שנבון יהיה ללכת על הפג'רו.

בכל מקרה, זה גם תלוי אם אתה קבלן שלד או קבלן גמר. סתם! בצחוק :)

עתיד
25-03-12, 09:33
תודה רבה על התגובות,

אומרי - תודה רבה על התשובות,
אגב אני לא קבלן - אני איש הייטק שמתנייד ביום יום במאזדה 3, אבל הפג'ארו הולך להנהג ביום יום פשוט לא אני אנהג בו ולכן מאוד חשוב לי ולשלום הבית שמי שינהג בו לא ירגיש בעונש :)

CHASE : ציינתי בהודעה שהרכב יקבל צמיגי שטח + מיגון גחון מלא בוודאות,
בנוסף במידת הצורך הגבהה, ואם זווית הגישה והנטישה "תעצבן" אז גם פגוש פח קידמי ואחורי.

עוד שיקול משמעותית מלבד המחיר וההיצע, הפג'ארו על הכביש הוא עולם אחר אל מול הלנד קרוזר, בכל אחד מהם עשיתי כמאה אלף קילומטר ב-3 שנים פחות או יותר.
בלנד קרוזר על הכביש יש תחושה מתנדנדת שמאוד הזכירה לי את הימים של הניסן ווינר 4X4, הפג'ארו יציב על הכביש ממש ממש כמו פריווט (שילדה אחודה + מתלים נפרדים, הוא באמת סוג של פריווט)

בקיצור אפשר לסכם שפג'ארו יעבור איפה שהלנד יעבור ולהפך.
אם כך ההחלטה הברורה נפלה

תודה לכולם

cgp
25-03-12, 22:03
קודם כל אל תשווה מתלים נפרדים לסרן אחורי חי, כמובן שבכביש הפאגרו יותר טוב, אבל בשטח הלאנדקרוזר ללא ספק, לפחות בשטח טכני.
אם המדד לעבירות קשה הוא עשוש וכו", אז אין בעיה שני הרכבים יעשו זאת בלי שום בעיה, כמובן עם הגבהה לקינג.
אבל אם באמת נגדיר עבחרות קשה פלוס, את מעלה המוקש למשל, הקינג יישבר והקרוזר ישרוד (ואני לא נוסע על טויוטה אלה על Q).
מה גם שהקינג נכנס לזווית מסוכנות מהר מאד בגלל מהלך מתלה מקדימה של פוקוס.
בקיצור אין גם וגם, מה שיותר טוב בכביש , פחות טוב בשטח ולהיפך נקודה.
לכן את המעלות שציינת הם העבירות המקסימלית שאתה מתכוון לעשות וטיולים עד רמה בינוני פלוס, הפאגרו נותן יותר.
ובקיצור ולצערי ואני שוב מציין אני ממש לא מסוגדי המותג , יותר שטח קרוזר

מקווה שעזרתי
ירון

פלג_
25-03-12, 23:20
מה זה איפה שלאנד קרוזר עולה גם קינג עולה ולהפך.
איפה שהלאנד קרוזר והקינג עולים, אני יכול להבטיח לך שגם סובראו טנדר רכוב על ידי בדואי יעלה.
השאלה היא איך בא לך לטייל.
אני אישית חושב שהחוכמה היא לא רק לעלות/לעבור, אלה איך לעשות זאת.
שאני רואה אדם שהסיבה היחידה שהעבירה אותו את המיכשול היא עצמית עניים והצמדת הדוושה עד הרצפה, לא מרגשת אותי כלל.
ואני אישית מאוד אוהב להרגיש את המעלה/מכשול, ולטפס אותו לאט ובכייף, ולא לעבור אותו רק בגלל שאני חלק מהשיירה

מפה קח את זה לאן שבא לך.
בכל מקרה שני האופציות נחמדות.
והכי חשוב תהנה כמה שיותר ממה שתיבחר ושהיה בהצלחה
פלג_

אני עם פראדו 2002 ואבא שלי עם לאנד קרוזר 2005.
לא מכיר את הקינג, רק מה שכן לדעתי הקינג (החדש) הרבה יותר יפה משניהם.

עתיד
26-03-12, 00:12
שאני מתכוון עולה הכוונה ליכולות שטח קרובות ולא למצב שהקרוזר יעלה בניחותא והקינג יעלה רק עם נהג מתאבד
אני נגד נהיגת התאבדות בשטח גם כי זה לא כיף וגם הסיכוי לנזקים גדל משמעותית

האם מהלך המתלה (בתוספת סרן חי מאחור) כזה משמעותי עד שהוא מוביל להבדלים תהומיים בין הרכבים ? כמו שהובא פה דוגמא מעלה המוקש ? שהקינג ממש ישבר (?!?) והקרוזר יעלה, האם זה עד כדי כך קיצוני ?

בכלל מה זה ישבר למה הכוונה ? לא יספק מספיק אחיזה לתיפוס ? מרווח הגחון לא יספיק ? מה הכוונה
תודה

-->