PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש מידע מה ההבדל בין מיסב עם כלוב ברזל לכלוב ברונזה

סופת המדבר
27-03-12, 21:03
במסגרת עבודתי אני נותן שירות לרוב מפעלי המזון בארץ בתחום הצנטרפוגות ועוד כמה מכונות שמסתובבות במהירויות גבוהות
(בין 4500-7000 סל'ד)
החברה שאני עובד בה מייצגת חברה גרמנית ובכל טיפול של מכונה החלפים מגיעים מגרמניה וככה שאנחנו לא מחפשים יותר מידי חלפים בארץ
רק במקרים דחופים
לאחרונה התחלנו לתת שירות לעוד מכונות של חברה אחרת (איטלקית) אלו בעיקרון מכונות על אותו עיקרון אבל כמובן שחלפים במידות שונות
עכשיו קורה שאם הולך מיסב במכונה כזאת (ואין ללקוח במלאי) אז לוקח הרבה זמן עד שעונים לנו באיטליה ועד ששולחים ובינתיים הלקוח תקוע
''הבעיה'' שלנו שחלק מהמיסבים הם עם כלוב ברזל וחלק עם כלום ברונזה
ואם ליפעמים יוצא שאנחנו מחפשים מיסב מסויים עם כלוב ברונזה ויש להשיג רק עם ברזל
אז אני רוצה לדעת (במדוייק) מה ההבדל בין כלוב כזה או אחר? אם יש למישהו מידע מדוייק או איזה מאמר או משהו כזה אני אשמח

razzamataz
27-03-12, 22:54
יכול להיות שאני מדבר שטויות, אבל פעם אמרו לי שלברונזה יש יכולת סיכוך טבעית...אז אולי המיסבים הללו בנויים למאמצים גדולים יותר?

elitkh
27-03-12, 22:58
מיסבים עם כלוב ברנזה משמשים בד"כ באפליקציות עם תנאי סביבה קורוזיבים. ניתן להשתמש גם במיסבים מנירוסטה אבל הם בד"כ יכולים לשאת פחות עומס ממיסב בגודל דומה שעשוי פללדה (לא נירוסטה)
כלוב הברונזה אמור להיות גם עם אורך חיים ארוך יותר.
אני לא יודע באילו מיסבים מדובר אבל אתה תמיד יכול לחפש אצל אבא שלי-סבירות גבוהה שתמיד יוכל לעזור לך
הוא נמצא בת"א בטלפון 036876892.
אם אתה רוצה אתה יכול לשלוח לי בה"פ את מק"ט המיסבים ואני אבדוק אם יש את המיסבים הללו .

ישי.פ
28-03-12, 10:02
תרשום אילו מיסבים לפי מק"ט.
ספק טוב למיסבים מיוחדים הוא דלתא-אלקון באיזור התעשייה בנתניה.

Tsafrir
28-03-12, 10:10
יכול להיות שאני מדבר שטויות, אבל פעם אמרו לי שלברונזה יש יכולת סיכוך טבעית...אז אולי המיסבים הללו בנויים למאמצים גדולים יותר?

לא, לא מדבר שטויות כלל.
אם זכרוני מימי לימודי בביה"ס לא מטעה אותי, קסבות (כך נקראים בתי המיסבים) עשויות ברונזה בעלות יכולת סיכה עצמית עקב יכולתה של המתכת הזו לספוח לתוכה מעט שמן (ברמה מיקרוסקופית).

אפיז
28-03-12, 21:10
לא, לא מדבר שטויות כלל.
אם זכרוני מימי לימודי בביה"ס לא מטעה אותי, קסבות (כך נקראים בתי המיסבים) עשויות ברונזה בעלות יכולת סיכה עצמית עקב יכולתה של המתכת הזו לספוח לתוכה מעט שמן (ברמה מיקרוסקופית).
ואם משתמשים בגרפיט הם מסוגלים אפילו לעבוד ללא שימון, במכונות מזון מעדיפים במגע עם מזון וחומרים קורזיביים לעבוד עם נירסטה או ברונזה לברונזה יתרון כאמור ביכולת לעבוד לזמן מסויים ללא סיכוך ונירוסטה לא

lizard
28-03-12, 21:33
יוצא לי לעבוד במקומות שעוסקים במזון, לפי הבנתי בתחום המזון חובה להשתמש רק בנירוסטה או כנראה גם בברונזה בחלקים שיש להם קשר עם המזון (את התחתית של התנור שריתכתי למשל בנינו מברזל שחור)

סופת המדבר
28-03-12, 22:35
כמובן שמיסבים שאמורים אולי לפגוש מזון יהיו מנירוסטה
אבל אני מדבר על מיסב שיושב בתוך אגן שמן טבול בתוך שמן ולא נוגע בשום מזון
נכון לעכשיו עדיין לא ענו לנו באיטליה אז היום ההיתי ב'בית המיסב' בחולון וקניתי מיסב עם כלוב פיבר או יותר נכון איזה שהו פלסטיק מיוחד
לטענת המוכר הברונזה עמיד עד 140 מעלות והפיבר עד 120 בעיקרון השמן מגיע לסביבות ה70-80 מעלות אז ככה שלא אמורה להיות בעיה
מחר הוא יורכב על אותה צנטרפוגה ונראה מה יהיה בימים הקרובים

-->