PDA

צפייה בגרסה מלאה : איך נפטרים מעשבים רעים ?

BackDoorMan
29-03-12, 09:47
הגינה שלי מפוצצת בהם, ולעבוד עם טוריה יום יום קשה לי וגם מחזיק מעמד ללא יותר ממספר שבועות.
אני לא רוצה להרעיל את האדמה, ורוצה בעתי הקרוב לגדל שם צמחיה משלי.

idanw
29-03-12, 10:21
מרססים חומר שנקרא ראונדאפ.
החומר נדבק לעלה\עשב וקוטל אותו - אחרי כשבוע מתייבש ובגירוף קל העשב מתפורר.
החומר לא פוגע ולא משאיר שאריות באדמה, אבל אל תרסס ברוח כי הוא פוגע בצמחים אחרים בסביבה.
חשוב לשטוף טוב את המרסס לאחר מכן כדי שלא יישארו שאריות חומר שיפגעו בצמחים שלא התכוונת אליהם בהמשך...

עידן

* תוכל להשיג בכל סניף הגרעין\אמיר\המשביר לחקלאי...

אפיז
29-03-12, 11:02
ריסוס = עצות אחיתופל ראנאפ חומר מסרטן ושאריתי לא יודע מי סיפר לך אחרת
אם אתה דואג לסביבה וקודם כל לילדיך שום קוטל עשבים לא יועיל
השיטה היעילה ביותר (גם משאיר את העשב בשטח וחוזר לקרקע) מכסחת דשא ,חרמש מכני וכו'
בעונה הזו חרמש צמוד לקרקע לא יגדל יותר
אם אתה מתכוון לגדל משהו אכיל שום ריסוס ודשנים , קומפובט אורגני מספיק וזול

itayhi
29-03-12, 11:17
מכסחת דשא ,חרמש מכני וכו'
בעונה הזו חרמש צמוד לקרקע לא יגדל יותר

+1

כבר שנה שניה שאני מכסח 3 דונם! עם מכסחת דשא (לא טרקטורון! מכסחת רגילה), כולל חוביזה, חרציות ושאר עשביית חורף.
מכסחת טובה (שלי 6 כ"ס (קצת יותר מסמוראי :D ) עם הנעה עצמית. חצי יום עבודה והכל מכוסח.

שום ריסוסים ושום בטיח. גם אני שמעתי את הסיפורים שראונדאפ הוא מלח שמתפרק ואינו מרעיל. לא קונה את זה....

עוד אופציה היא לשכור טרקטורון כיסוח, עניין של 200 ש"ח ליום עבודה ואתה אפילו לא צריך להתאמץ.

אה, עוד אופציה: תביא עדר עיזים :cool:

יש לי עדר להשכרה, רוצה? בחינם. רק ההובלה עליך!

איתי

גלדיאטור
29-03-12, 12:06
חרמש מוטורי...
עניין של כמה טוב את עובד זה לא הרבה זמן

כיף חיים

BackDoorMan
29-03-12, 13:15
אני לא יודע אם הייתי ממש ברור, בעשבים אני מתכוונים לצמחים עם גזעים שמגיעים לעובי של עד סנטימטר, ועם שורשים.
איך אפשר למנוע אותם לגדול שוב מבלי עקירה ? מה שמכסחה או חרמש לא מתוכננים לבצע .

המשוטט
29-03-12, 13:24
איזה עשב?
חוביזה ?קיקיון?

Sent from my I1

itayhi
29-03-12, 14:07
אם אתה מדבר על עשביית חורף, איחרת המועד...כולם כבר יצרו זרעים לשנה הבאה.
אם תכסח הם לא יגדלו שוב. אלו עשבי חורף.
מכסחת תיקח גם "גזעים" של סנטימטר עובי. חרמש לא, אלה אם אתה מתקין לו דיסק במקום הקסטה של החוט.

המשוטט
29-03-12, 14:58
מכסחת תיקח גם "גזעים" של סנטימטר עובי. חרמש לא, אלה אם אתה מתקין לו דיסק במקום הקסטה של החוט.

אפשר להתקין גם שרשרת בחלק מהחרמשים עובד יופי וקצת פחות מפחיד ....

kobiarava
29-03-12, 21:39
אין תחליף להדברה יעילה בכימיקלים יעודיים. כל הסיפורים על כיסוח\חרמש וכיו"ב, עובדים לזמן קצר, ומעודדים צימוח בטווח הארוך. כמו שעידן אמר, ראונ-אפ, במינון הנכון, עובד יפה מאוד ומתפרק בחשיפה ל-UV בתוך שבועות בודדים. מומלץ להשתמש באמצעי מיגון מינימאליים, כפפות ומסיכה, לרסס נמוך ככל האפשר וללא רוח, ובאמצעי המייצר תרסיס בטיפות גדולות יחסית. מה שחטף יישרף בתוך שבוע-10 ימים, ואפשר לגרף ולפנות מהשטח. הטיפול בראונד-אפ לא שאריתי לטווח ארוך ולכן לא יימנע הצצה של נביטות חדשות, אבל את החדשים קל בהרבה לקטול, בין אם באמצעים ידניים ובין אם בריסוס.

קובי

אמיר ב.א
29-03-12, 23:24
למי שתומך בראונדאפ , אני מציע לקרוא את הקטע הבא ,
(למי שלא טוב באנגלית , הקטע מדבר על זה שראונדאפ ניקשר לקרקע , ואחרי זה יכול להשטף במים גם יותר משנה אחרי,
ולעומת זאת מאוד רעיל לאדם, ומכיל חומרים אחרים חוץ מהחומר הפעיל שעוד יותר רעילים לאדם )

Most pesticides also contain inert ingredients that function as surfactants
which aid in the penetration of the herbicide to the plant cells. In the case of
glyphosate-based, Roundup‚, the inert surfactant is polyethyloxylated
tallowamine (POEA). On a weight basis, this surfactant is approximated to be
three times as toxic as that of glyphosate.
2
Symptoms associated with POEA
toxicity include gastrointestinal pain and vomiting, swelling of the lungs and
pneumonia, reduction of blood pressure, and red blood cell destruction.
Current research suggests a synergistic toxic effect of glyphosate with its
surfactant, POEA. At high dosages, inhalation of the combined product can
cause severe effects including lung hemorrhages, bloody noses, and
diarrhea.
3
Deaths have resulted from accidental or intentional ingestion of
undiluted product

A close reading of the literature suggests the manufacturer’s assumptions that
glyphosate is “completely safe for the environment” is an overstatement. For
instance, on January 10, 1997, after receiving complaints from the New York
Attorney General’s Office, Monsanto agreed to remove its advertisements
portraying the herbicide as “environmentally friendly” and “biodegradable”.
4
The
Attorney General’s Office disapproved of the advertisements on grounds that
they inaccurately implied that Roundup® is as safe as the active ingredient,
glyphosate. As the Attorney General pointed out, the product contains
ingredients with toxicity greater than glyphosate alone.
Glyphosate is very stable in the environment. The chemical binds to many soil
types and clay materials, making it immobile in many soils. Because
glyphosate binds so tightly to soils, it can move into groundwater when the soil
particles are washed into streams or rivers. Its binding to soil particles is also
responsible for inhibiting soil microorganisms. High levels of glyphosate are
known to inhibit soil respiration after ten weeks of chronic exposure.
5
Glyphosate has been detected in run-off four months after application and in
stream sediment 19 months after application. Although molecules of
glyphosate tightly bond to organic matter and sandy soils, glyphosate can
remain active in the environment.

http://environmentalcommons.org/glyphosate.pdf
http://www.dontspraycalifornia.org/roundup-cats.html

מויש
29-03-12, 23:59
יש שיטה בחקלאות האורגנית (שתהיה טובה לך רק לעונה הבאה) :
במהלך הקיץ הופכים את האדמה, לאחר מכן מכסים את הקרקע ביריעת ניילון שחורה לשבוע שבועיים בערך (לא זוכר בדיוק) החום שנוצר בין היריעה לקרקע משמיד די הרבה מזרעי הבר,
(אני מקווה שאני זוכר נכון, עשיתי קורס בחקלאות אורגנית לפני 5 שנים ומאז לא התעסקתי עם זה)

ד ו ר ו ן
30-03-12, 09:19
זאת שיטה בת עשרות שנים, הרבה לפני שגעון האורגניות.
זה עובד בשלבים הראשונים של הצמיחה.

BackDoorMan
30-03-12, 11:01
הראונדאפ לא בא בחשבון עם כלבה שעושה כל בוקר אמבטיות שמש בגינה .
http://i223.photobucket.com/albums/dd162/zx16v/Home/MY%20ZX%20Reflex/P1000262.jpg

BackDoorMan
30-03-12, 11:05
ומארחת חברים,
http://i223.photobucket.com/albums/dd162/zx16v/P1000699.jpg

עידו לוריה
30-03-12, 13:05
שימי לחורף הבאה לא נילון ולא בנטיח , מפזרים קרטונים על הקרקע עם חפיפה בתוספת אבנים מהרטיבות הם לא עפים ברוח ,באביב אני עובר עם מתחחת עם הקרטונים אין שום עשב שגדל בשיטה הזו , גם בחקלאות אורגנית בעולם זו שיטה מקובלת וגם אקולוגית .

עידו

itayhi
30-03-12, 15:07
כמה מ"ר כבר יש לך שם?
מה הבעיה לכסח עם מכסחת?

במקרה הגרוע תשכור מתחחת ותתחח את כל השטח. 150 ש"ח ליום...

אפיז
30-03-12, 15:41
השיטות רבות
לחורף הבא תן השקייה טובה בתחילה (אם לא הייה מספיק גשם ) אחרי הנביטה כשהצמחים הגיעו ל5 ס'מ כיסוי בניילון למשך כ 3 שבועות
השמש יתן תוצאה כפולה השמדת הצימוח וכן מאגר הזרעים שעדיין הייה בקרקע
(לא יווצרו חדשים לעונה הבאה ) וגם יתן חטוי לקרקע מפני מזיקים לעתיד
שיטת הקרטונים מיישמים גם אחרי הנכיטה נותנת אותה תוצאה בלי החאפקט של חטוי הקרקע
ויש עוד הרבה , פשוט אילו שיטות שקל וזול מאד לישם וגם מטייבות את הקרקע לגידולים אורגניים וומרחיקים מחלות

polar bear
31-03-12, 21:13
היתי ממליץ לך על החומר ריסוס שאני משתמש בו, אבל לא נראה לי שתצליח למנוע מהכלבים להסתובב בגינה { את שלי אני קושר ע"פ איזור הריסוס } . בכל אופן - אני משתמש בגלייפול, שע"פ מה שאמרו לי ומה שקורה השנה { השתמשתי בו שנה שעברה } בנוסף לקטילת הצמח, הוא מעקר אותו, ז"א - גם צמחים שאמצעי ההפריה שלהם נמצאים בשורשים לא יצמחו שנה הבאה. השנה - לא צמח שום צמח שריססתי שנה שעברה, באותה קרקע צמחו אחרים או במקומות ספציפיים שלא היתה בהם צמיחה. ישנם צמחים שהוא לא יבש, כי היו גדולים מדי, אבל הם לא הצמיחו צאצאים.

בהצלחה.

טלטולי
31-03-12, 21:20
היתי ממליץ לך על החומר ריסוס שאני משתמש בו, אבל לא נראה לי שתצליח למנוע מהכלבים להסתובב בגינה { את שלי אני קושר ע"פ איזור הריסוס } . בכל אופן - אני משתמש בגלייפול, שע"פ מה שאמרו לי ומה שקורה השנה { השתמשתי בו שנה שעברה } בנוסף לקטילת הצמח, הוא מעקר אותו, ז"א - גם צמחים שאמצעי ההפריה שלהם נמצאים בשורשים לא יצמחו שנה הבאה. השנה - לא צמח שום צמח שריססתי שנה שעברה, באותה קרקע צמחו אחרים או במקומות ספציפיים שלא היתה בהם צמיחה. ישנם צמחים שהוא לא יבש, כי היו גדולים מדי, אבל הם לא הצמיחו צאצאים.

בהצלחה.

לפי מה שאני יודע גלייפול וראונד אפ זה אותו חומר עים שם שונה אבל עים אותם חומרים פעילים ואותו מינון.
אבל אתה מוזמן לתקן אותי:p

hcohen10
31-03-12, 21:34
יש שיטה בחקלאות האורגנית (שתהיה טובה לך רק לעונה הבאה) :
במהלך הקיץ הופכים את האדמה, לאחר מכן מכסים את הקרקע ביריעת ניילון שחורה לשבוע שבועיים בערך (לא זוכר בדיוק) החום שנוצר בין היריעה לקרקע משמיד די הרבה מזרעי הבר,
(אני מקווה שאני זוכר נכון, עשיתי קורס בחקלאות אורגנית לפני 5 שנים ומאז לא התעסקתי עם זה)

למקרה שלך זאת השיטה הטובה ביותר (קרטונים או ניילון שחור לא משנה, העיקרון הוא שהאדמה לא תקבל אור מהשמש) בכל חנות חקלאית מוכרים סוג של ניילון כזה. עונה אחת עם יריעה תסדר לך אדמה נקייה להרבה זמן.... כמובן צריך לעשות את כל זה אחרי שהוצאת את העשב

מירי פוקס
31-03-12, 21:53
היי-
לפי התמונות שלך, העישביה כבר פורחת והמשמעות של זה היא שיש זרעים. לדעתי, בעיקר אם יש לך דיירת משנה חביבה או אחרים, שיש להם נטיה ללעוס עשבים ("שעת הסלט"-ואח"כ להקיא...איכס...:)), הדרך האורגנית ביותר היא לעשב-עידור או עקירה ולאסוף את העשבים בשק מיחזור גדול, לפינוי העיריה. בדרך זו ימנע לפחות חלק מפיזור הזרעים. יתכן שיקח שנה-שנתיים עד לחיסול הזרעים או דילולם. למרות שזאת עבודה סיזיפית ומעצבנת לפעמים, אם יש לך תכניות לשתול בגינה (בעיקר ירקות), חמרי ריסוס נשארים בקרקע וזה ממש לא מומלץ. אם בכל זאת...עד כמה שאני יודעת, דו-קטאלון משמיד את נוף העשב ולא חודר לשורשים כמו ראונד-אפ ודומיו. קרטונים וניילונים זה אחלה הדברה...אבל אז...איפה הגינה ??

hcohen10
31-03-12, 22:00
עונה אחת ויש לו כמה שנים טובות. אבא שלי שהוא חקלאי מגיל 0 אומר שזה אפילו בריא לקרקע ונותן לה להתחדש

ש01
01-04-12, 10:53
+1

אה, עוד אופציה: תביא עדר עיזים :cool:

יש לי עדר להשכרה, רוצה? בחינם. רק ההובלה עליך!

איתי

+1 !!!
צד אחד מכסח, צד שני מזבל. (ועוד אורגני !!!)..

BackDoorMan
01-04-12, 11:56
אני אשמח לעיזה, הבעיה שאני לא יודע אם היא תסכים לשבת ב ZX כל הדרך.

לא הבנתי למה השיטה של הניילון השחור לא תהרוג גם את הזרעים אם איישם אותה בקיץ הקרוב.

אפיז
01-04-12, 23:33
הנילון לא מיועד לחסל זרעים אלה נביטה ואם מכסים לזמן ארוך כ-3 שבועות לאחר השקייה ,הטמפ' של הקרקע עולה וזה עושה דבר חשוב נוסף חיטוי הקרקע שחשוב מאד לגידולים בכלל ואורגני בפרט (חיטוי רגיל מבוצע ע''י הפשעים באישור הרשויות עם רעלים חריפים ביותר ושאריתיים ושלא יספרו אחרת )
את הזרעים מחסלים באמצעות השקייה מאסיבית וגורמים להם לנבוט =מאגר הזרעים מתחסל =הופך לנבט שמחוסל ע'י הניילון ועוד תורם לקרקע חזרה את מה שלקח =הופך לקומפוסט
התהליך האידיאלי הוא לעשות את זה פעמיים ליפני תחילת הגשמים בסוף הקייץ וזה מייצר קרקע נקייה לחלוטין מצמחייה ומוכנה לגידולים רצויים
הכי פשוט תיכנס לפורומים של גידול אורגני וכו' כולל האתר של משרד החקלאות למגדלים אורגניים תקבל שפע של עצות ומקורות לכל העולה על רוחך

itayhi
02-04-12, 00:06
אני אשמח לעיזה, הבעיה שאני לא יודע אם היא תסכים לשבת ב ZX כל הדרך.

.

אתה לא רוצה לדעת מה הקנס על העברת צאן ובקר ללא אישור ווטרינרי וברכב לא מתאים....

זרעים מיועדים לעמוד גם בטמפ' יחסית קיצוניות שלא מגיעים אליהן עם ניילון שחור.
גם השקייה בתקופה כזאת לא תעזור ב100% כי חלק מהזרעים נובטים רק אחרי מנות קור מסוימות.

כרגע הפתרון היחיד ללא ריסוס הוא לקצור/לחתוך ואם רוצים לגדל משהו אז עדיף גם לתחח עם קלשון או מתחחת מכנית.

איתי

נ.ב. ותתכונן ליבלית וסעידה בקיץ באזורים מושקים :cool:

kobiarava
04-04-12, 22:23
לפי מה שאני יודע גלייפול וראונד אפ זה אותו חומר עים שם שונה אבל עים אותם חומרים פעילים ואותו מינון.
אבל אתה מוזמן לתקן אותי:p

צודק בהחלט. 2 התכשירים כמו גם רבים אחרים מכילים את אותו החומר הפעיל (GLIFUSAT), לפעמים בריכוזים שונים או עם תוספים שונים (התוספים משפיעים על התנהגות החומר אבל לא על ההדברה באופן ישיר). ודא"ג, אין שום תכונת "עיקור" לתכשירים הנ"ל, אבל הם עובדים באופן סיסטמי, כלומר עוברים בכל איברי הצמח בלי קשר לאיבר שקלט את החומר, וקוטלים גם את החלקים שלא נחשפו לריסוס ישיר ואפילו איברים מכוסים או קבורים באדמה,מקצה העלה העליון ועד אחרון השורשים.
לגבי מי שהזכיר שאריתיות-החומרים הנ"ל מתפרקים בתוך ימים ספורים ועד שבועיים בחשיפה לקרינת UV. מה שהוצנע באדמה, הושקה או נשטף בגשם וחילחל יותר מ-5 ס"מ לא ייחשף לקרינה ולכן ייתפרק לאט יותר באופן משמעותי, ויכול גם "לטייל" כתלות בתנועת המים וסוגי קרקע. בכמויות גדולות, יש משמעות של השפעה על מי תהום וכו', אבל בכמויות קטנות, במינון המומלץ ובתדירות של פעם-פעמיים בשנה, אפשר לישון בשקט בלי לחשוש מהשפעות ארוכות טווח.

קובי

-->