PDA

צפייה בגרסה מלאה : GPS- USB המלצות ?!

sos4u
31-03-12, 21:12
טוב, היום הסתבר לי ששני ה GPS-ים שלי התחרבשו ויש להחליפם.
עד היום השתמשתי באופן קבוע ב- BU-353, אנטנה USB מסוג SIRF3 שעבדו עד שהפסיקו.
סך הכל סיפק את הסחורה אם כי אמינות לא היה בדיוק הצד החזק שלהם.

החלפתי 3-4 כאלה במשך השנים האחרונות.

למישהו יש המלצות למשהו קצת יותר אמין ? משוכלל ? עובד ?

ראיתי שיש SIRF4, יש משמעות לשינוי ?

אני משתמש בעיקר עם TWONAV, ולפעמים גם עם NAVIGUIDE

raanan
31-03-12, 21:19
I-TREK
ולדעתי עדיף BT על USB .
המכשיר שלי דואלי. מעולם לא נזקקתי לעבור למצב USB עקב בעיית תקשורת ב BT .

רענן

zerez
31-03-12, 21:21
BU353 שנמכר בדיל אקסטרים ודומיו הוא חיכוי של GPS של חברת GLOBAL SAT ונחשב לאמין וטוב.
http://www.amazon.com/GlobalSat-BU-353-Waterproof-USB-Receiver/dp/B000PKX2KA

ראה את השירשור הזה
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?forumid=26&messageid=147260721

sos4u
31-03-12, 21:24
דגם ספציצי ? קישור ? איפה קנית פה בארץ ? או בחו"ל ? מחירים ?

omri_t
31-03-12, 21:25
אני רכשתי GPS זול בחיבור USB מייד אין צ'יינה באיביי.מגיע במין מגנט שניתן לשים על הגג.
מאז הוא שנתיים ומשהו מתפקד ללא כל בעיה.
לא צריך להטעין, לא צריך BT אני אפילו לא טורח להוציא אותו מהרכב, הוא מונח על הדש-בורד ועושה עבודתו נאמנה.
מסתנכרן בשניה על המיקום ומול התוכנות.

(יש פעמים שאין אמת סיבה להשקיע....)

sos4u
31-03-12, 21:30
באופן אישי, מעדיף בחיבור USB,
בעיקר מפני ש :
1. נראה לי יותר אמין
2. לא צריך טעינה.

ההתלבטות היא יותר אם להמשיך ולקנות את ה BU-353 או שיש משהו יותר מתקדם ?
SIRF4 - משמעותי לנו ?

gmb
31-03-12, 21:42
אם אני לא טועה, מסתובבים לי בבית GPSים טובים שלא בשימוש
אחד GLOBALSAT דגם USB... וותיק וותיק, אבל אחד הטובים...
והשני הוא של GLOBALSAT דגם BT.... גם הוא אחד המובילים שהיו בזמנו ועד היום...

אני אעשה סדר פסח השבוע ואחפש אותם... מה שתרצה מהם תודיע לי...
אם יש לך משהו טוב להחליף איתו לגרנד צ'ירוקי תודיע לי :)

רמי

raanan
31-03-12, 21:44
דגם ספציצי ? קישור ? איפה קנית פה בארץ ? או בחו"ל ? מחירים ?
דגם M7
http://pocketnow.com/review/itrek-m7-bluetooth-gps-receiver

המיוחד שבו :
א. דואלי
ב. סוללה מחזיקה 20 שעות ללא טעינה
ג. צ'יפ מדויק של MTK , סטייה מרבית שמדדתי (לא משנה איך והיכן) פחות מ-10 מטר.
ד. יכולת עבודה מתדר 1HZ (סטנדרטי ) ועד 5HZ בקפיצות של 1HZ (לא משמעותי כי אני לא מכיר תוכנות ניווט שתומכות בתדר 5HZ )
ה. טעינה עם כול מטען מיני USB

רכשתי בחו"ל לפני כמה שנים נדמה לי במחיר של $60 . לא בטוח שדגם זה עדיין בייצור.
בטוח שלחברה דגמים מתקדמים יותר.

רענן

יובל48
31-03-12, 21:49
אני עם הBU353 כבר כמה שנים ומרוצה.
נקנה בזמנו באיביי .
http://www.ebay.com/itm/New-Globalsat-BU-353-USB-GPS-Receiver-SIRF-III-Navigation-/230746811290?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item35b994eb9a

אמנון
31-03-12, 21:53
לגבי אמינות ה-USB - יש לי גלובלסאט BU-303 שמתחבר עם USB ללאפטופ - ואני חווה בעיות חוזרות עם החיבור עצמו (הבעיה היא במחשב כנראה... אבל בכל זאת לחיבור יש שני צדדים).
לפעמים מזהה את החיבור ולפעמים לא. אבל מתח הוא נותן תמיד.
לא בכל מצב האמינות מובטחת.

אמנון.

boaz avrahami
01-04-12, 01:00
גלובלסאט בחום רב!
פה בארץ מדיטק, דודי היבואן שהוא גם גיפאי לשעבר.
אם החוטי לא מפריע לך אז הוא עדיף.
לא מכיר sirf4, שלי כולם 3 וזה מספיק רגיש לקלוט מתא הכפפות ובשלל תנאים קשים...

erezgur
04-04-12, 14:56
גם אצלי עברו לא מעט GPS-ים ששימשו אותי במשך השנים.

תקופה לא מבוטלת השתמשתי ב- GPS של הסלולר/מחשב כף יד המקושר בעזרת BT למחשב (למערכות הפעלה מבוססי WM יש תוכנה בשם GPS2BLUE, לסימביאן יש יישום דומה ובאנדרואיד השתמשתי ביישום Bluetooth GPS). אם יש במחשב Bluetooth מובנה - זה עובד מצויין (צריך כמובן לדאוג לטעינה של המשדרים), אבל במחשבים ללא BT מובנה - חוויתי לא פעם ניתוקים רגעיים כאשר הדונגלים "מרקדים" בנסיעת שטח.

בנוסף השתמשתי במקליט GPS עם חיבור USB שהאחרון והמוצלח מכולם הינו חיקוי סיני למקלט שצוין בשרשור - http://www.dealextreme.com/p/g-mouse-mini-usb-sirf-star-iii-20-channel-gps-receiver-for-pc-and-laptops-19498

עובד ביעילות, אמין מאד ומומלץ בחום.

ארז גור

עתיד
04-04-12, 16:39
בעבר היה לי במשך מספר שנים CAR-PC, שהיה מחובר למקלט USB של גלובל-סט
הוא היה מחובר קבוע בגלל התראות של מצלמות מהירות ובחיים לא היתה לי שום תקלה
3\4 שנים עם 100 אחוז אמינות

yes1952
04-04-12, 17:06
sos4u
באם אתה זקוק לתקופת החג כולל חול המועד
אשמח להשאיל לך אנטנה או עם חיבור usb או bt
ותחזיר אחרי הפסח
אני לא אטייל השנה לשום מקום מיוחד
ואם נורא תרצה אשאיל לך גי פי אס 5אינטש עם תוכנת שטח
צור קשר אנחנו די שכנים
יוסי

שגיא S
04-04-12, 17:36
יוסי..אם אתה צריך אני גם יכול להלוות לך GPS חוטי עד שתסתדר..הוא נמצא ברעננה...ושלך עד שלא תצטרך אותו

sos4u
04-04-12, 17:47
ראשית תודה לכל המתנדבים. הצלחתם לרגש אותי. ברצינות. ההענות פה והרצון לעזור מעוררים הערצה.

לגופו של עניין, יש לי GPS נוסף מאותו סוג שנבחן ונבדק ע"י היבואן והוכשר לפסח.
אני אבצע בדיקה נוספת לוודא שהבעיה היא אכן ב אנטנה ולא במחשב, למרות שהמחשב נבדק מספר פעמים, הותקן מחדש, ועודכן עד לעדכון האחרון הקיים.

עדיין התופעה המוזרה שפתאום לאחר זמן עבודה בלתי מוגדר, ה GPS נעלם, והנוויגייד \ TWONAV מפסיקים לקבל מיקום, מתרחשת.

האם מישהו נתקל בתופעה דומה ?
החלפתי מחשב והתופעה חוזרת. החלפתי אפילו בקר לכרטיס הזכרון [ יש לי CF עם מתאם שמתפקד כדיסק קשיח ] והתופעה עדיין קיימת.
החלפתי גם שקע USB, פעם ישירות במחשב ופעם דרך תחנת העגינה. ונאדה. התופעה חוזרת.

רעיונות למישו ? משו ? אני ומישו כבר לא משו ...

יורם-דרומי
04-04-12, 20:01
עדיין התופעה המוזרה שפתאום לאחר זמן עבודה בלתי מוגדר, ה GPS נעלם, והנוויגייד \ TWONAV מפסיקים לקבל מיקום, מתרחשת.

האם מישהו נתקל בתופעה דומה ?
החלפתי מחשב והתופעה חוזרת. החלפתי אפילו בקר לכרטיס הזכרון [ יש לי CF עם מתאם שמתפקד כדיסק קשיח ] והתופעה עדיין קיימת.
החלפתי גם שקע USB, פעם ישירות במחשב ופעם דרך תחנת העגינה. ונאדה. התופעה חוזרת.

רעיונות למישו ? משו ? אני ומישו כבר לא משו ...[/QUOTE]

גם אצלי וגם לדורון וגם לחבר שלי- כולנו עם פוג'יטסו 3400 - אותה תופעה - עד שמבצעים אתחול מחדש והגדרות GPS.
פניתי לתמיכה של נוויגייד - טענו שהתופעה מוכרת להם ומקורה בשקע ה-USB שמדי פעם לא יושב טוב על ההלחמות - לא נראה לי - 3 מחשבים באותו חודש אותה תופעה,,,,,
בדקתי שוב ושוב ולהערכתי קשור במתח האספקה לGPS.
כאשר המחשב טעון מלא - לא הייתה בעיה - התופעה החלה כאשר הסוללה התרוקנה (לאחר חנייה והפעלה מחדש של המחשב)
ועכשיו יכתוב מי שיכתוב שאין קשר והמתח מגיע מהספק כוח - אבל זו העובדה
יורם

boaz avrahami
04-04-12, 20:11
היי יוסי

איזה מערכת הפעלה?
איזה מחשב?
מה הגדרות החשמל במחשב והאם אתה יכול לנסות למצוא עקביות בהעלמות?
מה קורה אם אתה מושך אותו מהשקע ומכניס שוב לאותו שקע או לשקע שונה?

יובל48
04-04-12, 22:10
התופעה מוכרת לי ,בעבר חוותי ניתוקים של ה GPS בזמן ניווט.
הבעייה נפתרה לאחר החלפת שקע הUSB במחשב FU3500.
מכיון שכתבת שהחלפת הכל כמעט והבעייה חוזרת,נראה לי
כתעלומה.
נשאר רק להחליף GPS ולראות .

boaz avrahami
04-04-12, 22:41
יוסי לדעתי עובד עם האמר הד ולא פוגיטסו

sos4u
04-04-12, 23:48
אני משתמש עם אותו מחשב מאז 2001, מחשב מוקשח של HAMMERHEAD מסוג XRT, עם 512 מ"ב זכרון. לא משהו אבל מספיק לניווט.
מע הפעלה WIN XP TABLETPC , ההתקנה האחרונה מקורית של היצרן כולל כל הדרייברים והעדכונים. קיבלתי ממש לאחרונה. [ ההורדה עם ACRONIS ]
אני משתמש כמו שכתבתי בכרטיס CF 16GB עם מתאם מ CF ל IDE , המתאם הוחלף ממש לפני מספר ימים לחדש HD . המחשב יושב בתוך עריסה קבועה ברכב, מחובר למקור מתח קבוע [ מצבר ] ושלא דרך מתג ההתנעה של הרכב כך שהוא טעון תמיד. הסוללה, במצב מצויין ומחזיקה ללא טעינה מעל 4 שעות.

יש לי מחשב נוסף זהה לקודם, עם קונפ' דומה, יש לי 3 GPS של BU-353, התופעה חוזרת ללא עקביות כל שהיא. בכל הקומבינציות האפשריות, פתאום, ללא אזהרה הקשר בין ה GPS למחשב נעלם. אין אות, ולפעמים יש הודעה שה COM פתוח. יכול להיות אחרי שעתיים, או אחרי 10 דק של עבודה.
המאפיין היחידי שחוזר על עצמו, הוא שמהרגע שהתופעה מתחילה, היא מחריפה, ז"א, אחרי איתחול בפעם הראשונה הכל חוזר לעצמו. בפעם השניה איתחול לא תמיד עוזר, אחרי מספר פעמים , שום דבר לא עוזר. רק כיבוי מלא, הפסקת פעולה למשך מספר שעות וכן הלאה.

לא מדובר בהתחממות, כיוון שאין מאווררים במחשב הזה, והימים לא היו חמים במיוחד. והתופעה חוזרת ב 2-3 מחשבים באותה תקופה.
אגב, כדי לחסוך את השאלה הבאה, וכיוון שחשדתי בשילוב של ה CF התקנתי מ"ה על דיסק IDE 2.5" רגיל. התופעה חוזרת ...
מחר אעשה נסיעת מבחן נוספת לנסות ולאתר את הבעיה.
חג שמח לכולם,
ואם תראו אותי פתאום בירדן או במדבר מצריים תבינו שזה לא אני... זה הוא ..

boaz avrahami
05-04-12, 01:11
יוסי,

התחנת עגינה מחוברת עם כבל לפורט רפליקטור? ( אביזר מקורי שמתחבר לגב התחנה)
הייתי מבודד את התחנה כי יש לה פוטנציאל לפתוח פורט ולהשאירו פתוח.
יש למחשב הזה גם פץ׳ לתקלת קומים.
התקנת אותו?
האם יש האב usb?
תחשוד בו גם

אם אתה צריך דריברים אני חושב שיש לי גישה לאתר שלהם עדיין

sos4u
05-04-12, 01:15
בתחנה יש חיבור פיזי לשקע שבאחורי המחשב. יש שקע USB הן על התחנה והן ישירות על המחשב.
התופעה זהה בשני המצבים.
יש לי גם תחנת עגינה משרדית. תופעה זהה גם בחיבור אליה. גם בטעינה במתח 220V
אין USBHUB מחובר ישירות.

יש לי גישה לאתר שלהם. ברמת ADMIN ... משם הורדתי את ההתקנה האחרונה.
גם ל ARMOR ...

boaz avrahami
06-04-12, 19:53
יוסי,

לא יודע לאיזה אתר נכנסת.
ארמור זה באתר של drs
באתרשל האמרהד זה xrt

לי יש גישה להאמרהד ולא זכור לי שיש שם אימג׳ים של מערכת הפעלה.
רק דריברים ותוכנות נלוות למערכת ההפעלה של המחשב.
זכור לי שיש פץ׳ לתיקון בעיה ידועה ב usb וב com.
האם מוכר לך ומותקן אצלך?
במידה וכן, הייתי עובר היטב על ההגדרות בביוס.
מעבר לכך הייתי חושד בחומרה.
אגב, ניסית למשל לשים דונגל bt ולהתחבר עם gps bt?
אוכל להשאיל gps כזה במידה ואתה מעוניין.

חג שמח

raanan
06-04-12, 20:13
יש לי גישה לאתר שלהם. ברמת ADMIN ... משם הורדתי את ההתקנה האחרונה.
גם ל ARMOR ...

מה ? מי ? אתה יכול להוריד דרייברים ועדכון ביוס לארמור ?
אם כן, אשמח לקבל.

רענן

raanan
06-04-12, 20:16
אגב, ניסית למשל לשים דונגל bt ולהתחבר עם gps bt?

אני שנים ניווטתי עם ה XRT ו GPS בלוטוס ללא כול בעיה.
סה"כ התקנתי כרטיס בחריץ ההרחבה PCMCIA .
אגב, ה XRT שלי עדיין עובד אצל מאיר באותה תצורה ללא בעיות.

רענן

עתיד
08-04-12, 14:00
מה היתרונות של מכשיר כזה כפלטפורמה לניווט על אייפד 1 פשוט ?
אייפ אפשר לקנות בפחות מאלף שקל היום, הוא מגיע עם מקלט GPS פנימי יחסית לא רע, יש לו תוכנות לכביש ולשטח
אם רוצים חוסן מזג האוויר יש קייסים בכלום כסף שמבטיחים מאה אחוז אטימה למים
חלקים נעים אין שם כלל, ויש פרונטאנדים במידה ורוצים שהוא ממש יהיה מערכת לרכב

בקיצוטר יש בו כל היתרונות בכלום כסף יחסית מה נותנים כל המוקשחים למינהם בעידן הנוכחי ? פעם שלפטופים היו דבר מאוד עדין מיילא, אבל היום ?

שגיא S
08-04-12, 14:10
מה עם העמידות של אייפד לזעזועים?
מה עם הניראות של המסך בטיול? באור יום ? האם צריך לעצור בצד ולעשות צל עם היד כדי לראות משהו....?
כמה הוא מתחמם בטיול של יומיים למדבר?

כמה נוח לעקוב בניווט אחריו?

עתיד
08-04-12, 14:23
שאלות יפות, עמידות ? היות ואין שם חלקים נעים אני מניח שהוא יהיה עמיד טוב כמו כל ה-CF18 ושות' (איתם יש לי הרבה ניסיון מתחום אחר) בטח ובטח עמיד יותר מאלו שלא העבירו אותם ל-SSD, הוא לא יהיה עמיד כמוהם בנוגע לאלימות פיזית (המארז של ה-CFים מאוד מאוד חזק אין מה לדבר), מנגד הוא גם לא צפוי לאלימות כי הוא גם ככה מקובע לסטנד.

לאייפד מסך עם בהירות יחסית גבוהה ולדעתי הוא לא נופל מהם בתנאי תאורה זהים, בקשר להתחממות לא יודע להגיד לא מדדתי טמפרטורה, אבל הוא שרד חודש מילואים בשיא הקיץ בתוך האמר ממוגן בלי מזגן ובלי חלונות נפתחים, כמעט שאני לא שרדתי :)

לעקוב אחריו בניווט ? הריי מדובר במסך 10 אינץ', איכות מסך המגע שלו טובה בערך פי מלייארד מכל CF ממוצע בשוק, אין צורך בשימוש בסטיילוס גם שרוצים לדקור נקודות מאוד נקודתיות

ומה עם פשטות התפעול וההפעלה ? אייפד כזה מוכן לעבודה תוך חצי שעה עבודה מרגע שאתה מקבל אותו
אין התעסקות, התקנות, דרייברים, אימג'ים נמחק לי פה קפץ לי שם כן נפתח לא נפתח וכו'

raanan
08-04-12, 14:30
אני הולך אחרי "העדר" .
כשהכוחות המיוחדים של צבא ארה"ב יעברו לאייפד, אני אחריהם ...

רענן

עתיד
08-04-12, 14:34
זה טיעון יפה למען הגימיק - לא באמת מאמת משהו לדעתי

הסיבה שאני מעלה את זה, כי יש לי IPAD ויש לי CF18 \ CF30 בחינם, ואני באמת שלא מבין מה היתרון שלהם למשתמש הממוצע
בצבא יש שיקולים נוספים התעללות הזנחה ותנאים קשים שחיילים מעבירים את המוצר, אין פה כלכך בסיס להשוואה.

גם בצה"ל עובדים עם CF18 בתצורה הזאת אבל שוב כי לחיילים אין אלוהים בנושא הזה,
אפשר לראות את זה גם בכלי הרכב, לא סתם הכלים הצהליים נשחקים ונגמרים וניזוקים מהר כלכך
תראה סופה בת חצי שנה בצבא מול מקבילה באזרחות - אחת נראית כמו בת 90 השניה נראית כאילו הרגע ירדו הניילונים

raanan
08-04-12, 16:32
על איזה ג'יפ מותקן האייפד ? מה רמת העבירות שאתה מטייל (משפיע על השרידות) ?
אגב, הלפטופים של פנאסוניק (גם אני מכיר אותם מצה"ל) זה דרעק מגושם שלא בר השוואה לטבלטים של DRS/ WALKABOUT

רענן

עתיד
08-04-12, 16:44
אין לי ניסיון באזרחות
אמרתי לך בצבא האייפד היה איתי חודש שלהם בסופות והאמרים בשטח בנהיגה מאוד קופצנית ופרועה כיאה למילואים :)
במידה והלפטופ של פנסוניק גרוע מהאחרים אז אולי פה קבור הכלב כי לי יש ניסיון רק איתם (לא מהצבא - מהאזרחות)

בכל מקרה זה משהו שכדאי לבדוק כי פיזית יש קייסים מאוד מאוד קשוחים לאייפד,
אני מכיר איך בנויים לוחות אם ותאחלס אלקטרוניקה של לוח אם במחשב מוקשח לא שונה בהרבה מלוח אם רגיל ביתי, הלחמות טיפה יותר בריאות, פיזור חום מעט טוב יותר ועיגון חזק יותר של רכיבי מפתח

זהו, לא מעבר לזה - לדעתי ה-IPAD יתמודד עם כל נושא הוויברציות הייטב

raanan
08-04-12, 18:50
אין לי ניסיון באזרחות
אמרתי לך בצבא האייפד היה איתי חודש שלהם בסופות והאמרים בשטח בנהיגה מאוד קופצנית ופרועה כיאה למילואים :)

מה שאתה לא לוקח בחשבון זה שהאייפד היה עליך או בתוך התיק בזמן הנסיעה (שיכוך טוב לטבלט) .
אם הוא היה מעוגן קשיח לסופה/האמר , הוא לא היה שורד .
קייס מוקשח לא יעזור במקרה הזה בגלל הויברציות.
תאמין לי שגם הצבא עתיר המשאבים (ארה"ב) היה רוצה לחסוך ולא להשקיע כ $5000 על טבלטים מוקשחים אם אייפד היה נותן מענה סביר.

בעניין ההבדל בין טבלט מוקשח (תקן צבאי) לטבלט בסגנון האייפד,
א. רכיבים עמידים יותר חשמלית ופיזור חום טוב יותר המאפשרים לו לעבוד בטמפ' קיצוניות (חום וקור).
ב. מבנה חיצוני קשיח עם שיכוך פנימי .
ג. אטימות לאבק ומים.
ד. יכולת הצגה בתנאי תאורה קשים (בחוץ באור שמש).
ה. ציפוי מסך עמיד פיזית במכות ושריטות.

בקיצור, תרוץ קצת אחורה בשרשורים (בפורום זה) ותמצא המון מידע רלוונטי בנושא.

רענן

עתיד
09-04-12, 10:02
תודה על התגובה, בהחלט דיון פורה :)

בקשר ליתרונות, רכיבים עמידים יותר חשמלית ופיזור חום טוב יותר זה נכון בהחלט, מנגד מדובר על מוצר שמיועד גם לנשיאה רגלית בתנאים קשה של קרח מים בוץ סלעים וכו', הגי'פאי הממוצע ממש ממש רחוק שנות אור מלהעביר את המחשב שלו תלאות כאלו בטח ובטח אם אותו אחד נוהג ברכב סגור

מבנה חיצוני קשיח + אטימות לאבק ומים זה משהו שכיסוי איכותי נותן, כלל למסך (ציפוי עמיד במכות ושריטות)
יכולת התצוגה של אייפד בתנאי תאורה קשים של אור מלא יחסית טובה מאוד ולא נופלת בהרבה אם בכלל מהחבר'ה המוקשחים.

נושא העמידות בוויברציות הוא האישיו המרכזי, פשוט כואב לי הלב לדפוק לעצמי CF18 באמצע הדש בורד זה אחד המכוערים אם לא אחד ההכי מכוערים ביקום :)
לדעתי אייפד בצירוף משהו כזה :
http://store.griffintechnology.com/survivor-ipad-3

אמור לסגור יופי את הפינה, היות ויש לי את 2 המוצרים (IPAD + CF18\CF30) אני אנסה את האייפד - אם יתקלקל נעבור לצערי ל-CFים

raanan
09-04-12, 10:31
פשוט כואב לי הלב לדפוק לעצמי CF18 באמצע הדש בורד זה אחד המכוערים אם לא אחד ההכי מכוערים ביקום :)

בשביל זה אני חושב שטבלט זאת התצורה העדיפה בהתקנה . לפטופ מסוכן וחודר למרחב הבטיחות של הנוסע.
בתמונה התקנה של הארמור בטרופר שלי .
הארמור מעוגן בתושבת ייעודית שמזינה מתח ותקשורת מפלג (קבוע) ניתוק מהיר בחלק האחורי של התושבת .
57602

עתיד
09-04-12, 11:21
לCF18 יש מסך מתהפך
הוא מסתובב 180 מעלות ונצמד לקייס ואז הוא נהיה מעיין טאבלט
זה נראה ככה :
57605
57604

asafpeleg
21-10-13, 22:57
קניתי לנוויגייד שלי המותקנת על fujitso 4110 מקלט GPS כמוזכר BU353.
בחיבור לנוויגייד, אם אבחר SIRF 3 לא אצליח לראות gps. אך אם אבחר בתקן אחר, נניח NMEA, יש סמן והכל בסדר. למה זה קורה?

בברכה, אסף

raanan
21-10-13, 23:17
קניתי לנוויגייד שלי המותקנת על fujitso 4110 מקלט GPS כמוזכר BU353.
בחיבור לנוויגייד, אם אבחר SIRF 3 לא אצליח לראות gps. אך אם אבחר בתקן אחר, נניח NMEA, יש סמן והכל בסדר. למה זה קורה?

בברכה, אסף
בקרב אנשי המחשבים יש אימרה, "אם זה עובד, לא נוגעים ...."
אז סביר להניח שאתה לא מהתחום ....

לעצם העניין, רוב התוכנות הישנות מבוססות על תקן תקשורת נתוני GPS בשם NMEA .
SIRF יותר מתקדם ולא נתמך ע"י תוכנות ישנות.

רענן

erezgur
22-10-13, 18:34
NMEA הינו פרוטוקול תקשורת בעזרתו "מתקשר" המחשב עם מקלט ה- GPS.
SIRF - במקור זהו שמו של המעבד (יותר נכון של הצ'יפסט) בחלק ממקלטי ה- GPS (לפני מספר שנים זה נחשב לחידוש משמעותי בתחום, מאד ישנם צ'יפסטים אחרים טובים שכנראה טובים לא פחות), עם הזמן זה השתרש גם כפרוטוקול תקשורת נוסף בין המקלט למחשב אבל למיטב ידיעתי הוא דורש ערוץ מהיר יותר (לפחות 19200 סיביות לשניה, אבל איני בטוח) ולכן הרבה תוכנות לא תומכות בו היטב.

בשורה התחתונה, לשימושים המעניינים אותנו - אין הבדל משמעותי וגם עבודה עם פרוטוקול NMEA במהירות 9600 או 4800 סיביות לשנייה זה הרבה יותר מהיר ממה שאנחנו צריכים.

ארז גור

asafpeleg
22-10-13, 20:28
רענן, ארז תודה.
כנראה שאכן הנוויגייד אינה תומכת ב sirf3. לא טרחתי לבדוק אפילו לפני שהזמנתי את מקלט ה GPS...
למזלי ישנה אפשרות ה NMEA, כך המקלט והתוכנה יכולים להתחבר. בכל מקרה בדקתי היום בסיבוב קצר. התוצאות טובות מבחינת דיוק המיקום. תודה על העדכון.

בברכה, אסף

-->