PDA

צפייה בגרסה מלאה : פרויקט באגי מקצועי

mor_turjeman
12-04-12, 14:18
אם פתחתי את הנושא בקטגוריה הלא נכונה אני מתנצל.. אני חדש פה:)
ועכשיו לנושא, אני מתכנן פרויקט הכנת באגי מקצועי ביותר. המחיר המוערך של הפרויקט הוא בסביבות ה-30K.
אני לא יודע אם זה מחיר גבוה או נמוך, אז חוו את דעתם, שנית יש בעיה קטנה.. אני לא מבין כלום!!
לא ברכבים ולא באופנועים. אני מאמין שאת הידע אני ארכוש במהלך הפרויקט.
קצת נתונים לגביו:
מהיר מאוד(דגש על מאוד)
דו מושבי
לא גבוה
דלתות+גג(כלומר בערך כמו רכב אמיתי)
מותאם לרכיבת שטח וכביש.
אני לא רוצה לחשוש לפני שאני נכנס לכל מיני מקומות עם הבאגי..
גיר ידני(לא חובה-אבל זה בעדיפות ראשונה אצלי).
מחכה להמלצות:)

שחר דורון
12-04-12, 14:33
יש לך יכולת טכנית? ניסיון בעבודה עם ברזל? יש לך כלי עבודה מתאימים ? מקום ?

אל תיתן לתגובות הבאות להוריד לך את האופטימיות :)

mor_turjeman
12-04-12, 14:38
יש יש יש ויש:)
אני גר בוילה, אני עושה את הפרויקט במחסן..
עבודה עם ברזל-יש ואפילו מאוד, בעברי הייתי מושבניק.. הייתי מכין לאחיינים שלי שערי כדורגל, בתי עץ ועוד..
יכולת טכנית-יש.
כלי עבודה- כמו שאמרתי בעברי הייתי מושבניק, יש לי הכל:)
מחכה להמלצות.
ד''א, 30K זה הרבה או מעט לדרישות שלי? ובכללי לבאגי מקצועי?

שחר דורון
12-04-12, 15:12
אם תוסיף לזה $ זה ישמע יותר מציאותי :)

אתה יכול להעלות תמונה? או קישור למשהו בסגנון שאתה רוצה?

lizard
12-04-12, 15:20
רק כדי לתת לך פרופורציה...

מנוע סביבות ארבעים אלף. חדש מהניילון מותאם למרוצים 2.5 ליטר אקו-טק מקצועי.
גיר מרוצים עולה בארץ בסביבות החמישים אלף. תלוי בגיר.
מערכת היגוי עולה בסביבות 17 אלף.
ברזל בסביבות עשרת אלפים.
בולמים וקפיצים סביבות עשרים-שלושים אלף.
צמיגים עוד איזה עשירייה. כולל לפחות שלושה ספיירים, גאנטים בידלוקים וכדומה.
מיסבים, נאבות וכדומה עוד איזה עשיריה. אולי קצת פחות.
ברקסים סביבות הששת אלפים שקל.
אביזרי בטיחות עוד איזה עשיריה.
ועוד איזה עשיריה בשביל כל מיני מסביב.
קח את הסכום שיוצא ושים עליו בין חמש לעשר אחוז לדברים בלתי צפויים.

זה כמובן לבאגי מקצועית. באגי לפאן זה סיפור אחר....

mor_turjeman
12-04-12, 16:52
שאני אומר מקצועית אני לא מתכוון לזה שהבאגי תתחרה עם ניסאן GTR
אני לא בונה אותה למטרת מירוצים, אני בונה אותה להנאה אישית, אך חשוב לי שתהיה מלאה בכל טוב, איכותית, חזקה, יפה ומהירה
הצעות בבקשה:)

דרור ברלי
12-04-12, 18:09
"מקצועית" = תקנית למירוצים. זו הכוונה.

לא יודע מה עניין ה"מושבניק" לעבודות פבריקציה/מסגרות-רכב... בוא ונאמר שבין יכולת הצמדת כמה צינורות זה לזה בפיקים/ריתוך גס ועד תכנון ובניית שילדה כמו שצריך, המרחק גדול. מאוד גדול....

בהנחה שאתה עושה הכל לבד (הכל כולל הכל - תכנון, חיתוכים, כיפופים, ריתוכים, מכונאות, חשמל וכו') ואם אתה מתבסס על חלקי רכב - מנוע+גיר+חלקי היגוי, בלמים וכו' מהפירוקיות (מישהו חכם אמר פעם שכל חלק שהגיע מהפירוקיה, גם יחזור לשם?...) אז אפשר לבנות יופי של באגי לפאן, ולפאן בלבד, ב-30,000 שקלים.
אבל שיהיה לך ברור - אם זו מסגרת התקציב שלך, אתה תתפשר פה ושם. האמת היא שגם לא תהיה לך ברירה, כי "באגי מהירה מאוד" שתהיה גם בטוחה לנסיעה ואמינה באורח סביר, גם אם לא תקנית למירוצים, תעלה לך פי 3, 4 או אפילו 5 מהסכום שהקצבת.

lizard
12-04-12, 18:46
לדעתי, תקנה באגי קיימת ותשפר, אם צריך, אותה לרמה שאתה רוצה.
בזמנו היו כמה הצעות לבאגים למכירה. אולי עדיין רלוונטי.
אל תצפה שהיא תהיה מהירה או אמינה במיוחד.

arnonshoshani
13-04-12, 07:50
מור בוקר טוב
כמו שכתב שחר אל תתיאש ממה שיכתבו לך פה אנשים.
אני היום אחרי הרבה באגים ורכבים שבניתי בחיים וכולם התחילו ממושבניק עם קצת ידע בריתוך והמון רצון ללמוד ולבנות, ותאמין לי לא היה לנו תקציב בכלל!
האמרה הידועה בחבר'ה אצלנו הייתה "אם זה עלה יותר מ 500 ש"ח אז זה יותר מדי" (לכל הבאגי)
נכון היינו אוספים מכוניות וחלקים וצינורות שאנשים זרקו אבל הצלחנו לבנות באגים.

לענייננו ....
בשביל לפרוס בנייה של באגי על פני 30 אש"ח צריך תכנון מוקדם.
1. מה היא תצורת הבנייה
2. איזה מנוע וגיר
3. מערכת מתלים
4. בולמים וקפיצים
5. מערכת היגוי
6. מערכת בלימה
7. וכו'

אם לא יצא לך לבנות באגי עד היום או לא היית חלק מפרויקט כזה אז העצה הכי טובה שאני יכול לתת לך היא או להתחבר למישהוא שבנה או בונה (בשביל הלימוד בלבד) או להתחיל מחלקים שיותר קל לבנות מהם באגי כי הם כבר מתוכננים מראש ואין צורך בתכנון מסובך של מערכות.
למשל : פרונט של חיפושים עם תחת של טרנספורטר כולל הגיר (ואולי המנוע למרות שהוא יוחלף מהר מאד)
כך תקבל באגי שיש לך גם את הגאומטריית מתלה והיגוי קידמיים וגם מערכת הנעה קפיצים ומתלה אחורי מוכנים.

בכל מקרה אם ישנה איזו שאלה אתה מוזמן לשאול כאן או בטלפון ונשמח לעזור

ארנון שושני
052-6991704

נמרוד
15-04-12, 09:51
קצת נתונים לגביו:
מהיר מאוד(דגש על מאוד)
דו מושבי
לא גבוה
דלתות+גג(כלומר בערך כמו רכב אמיתי)
מותאם לרכיבת שטח וכביש.
אני לא רוצה לחשוש לפני שאני נכנס לכל מיני מקומות עם הבאגי..
גיר ידני(לא חובה-אבל זה בעדיפות ראשונה אצלי).
מחכה להמלצות:)

אם תחדד עם עצמך את הדרישות תוכל להתקדם...

מה זה מהיר מאד? 180 קמ"ש? או 80 קמ"ש? אם 80 קמ"ש, אז אתה בכיוון...

מה זה לא גבוה? מטר, מטר וחצי, שניים? האם זה באמת משנה?

מתאים לנסיעה בשטח ובכביש? תוריד את הכביש. לא רלוונטי.

למה צריך דלתות ושיהיה סגור? כלים כאלו בדרך כלל פתוחים - חבל על הכסף והמשקל שמושקע בשמשות ודלתות.

האם יש לך תמונות של כלים כמו שאתה מדמיין מרחבי האינטנרנט? תחלוק איתנו וזה יעזור להבין.

בעיקרון, אפשר בהחלט לבנות כלים נחמדים מאד בתקציב שהצגת.

mor_turjeman
21-04-12, 20:15
אוקיי, גרפתי עוד 20000 סך הכל יש לי 50 אלף ש''ח
יש לי דרישות:
כמו שציינתי מהיר.. סוגר בסביבות ה-110-120
מיועד לכביש בלבד!!!!! אולי פעם בשנה אני יכנס לרבע שעה לאיזה שטח של חולות, לא דיונות, סתם כורכר..
אל תדאגו יש לי איפה ליסוע הרחק מלסכן חיי אדם..
בעיקרון אני מקווה שבסוף זה יראה ככה
http://www.auto.co.il/%D7%9B%D7%AA%D7%91%D7%94-23010-%D7%94-F16-%D7%9C%D7%A2%D7%99%D7%A8.aspx
מצד ימין של הכתבה ישנם תמונות נוספות..
מחכה להצעות:)

נמרוד
21-04-12, 20:29
חבר, אתה מדבר על בניית מכונית ספורט זעירה ולא רכב שטח! זה הבדל קטן אבל חשוב.

קודם כל, הזמן את הספר הזה - http://www.amazon.com/Build-Your-Sports-Little-%C2%A3250/dp/1859606369 אחרי קריאה שלו התקדמת הרבה מאד להבין מה אתה רוצה.

mor_turjeman
21-04-12, 20:55
אוקיי. אז אני רוצה לבנות מכונית ספורט זעירה.. הצעות?
לא לשכוח את הדרישות החדשות שציינתי:)

nir.samo
21-04-12, 22:41
הזמן את הספר שנמרוד המליץ...

mor_turjeman
21-04-12, 23:06
לפי התיאור של הספר, זה ממש לא מה שאני מחפש.. אז אם אפשר לא להתייחס לספר, תודה

Porsche_Dude
22-04-12, 16:01
בתקציב שיש לך אני הייתי מנסה לבנות משהו על בסיס של באגי לשטח- כמו לדוגמה ההפיראנה של THE EDGE כאשר השינויים שהייתי מבצע הם במה שקשור למתלים ולבולמים.

זה לא הדבר הכי אולטימטיבי אבל זה יכול לצאת נחמד לפי דעתי ומה שבטוח זה יהיה מהיר.. תוכל להשתיל מנוע של אופנוע כביש אך ככל שהוא יהיה יותר חזק כך תצטרך גם להשקיע יותר כסף במערכת הציריות ופה הנקודה הבעייתית בתקציב שלך.. עוד דבר קשה שיהיה לך לעשות בפרויקט זה בעצם לתכנן את המתלים מחדש ופה אני לא יכול לתרום כי אני לא מהנדס ואין לי מושג בתכנון גאומטריית מתלים לצערי.. בנוסף תצטרך לחשוב על פתרון לבעיית חוסר המשקל מקדימה כי ברכבי כביש השאיפה היא לחלוקת משקל 50-50 לעומת 70-30 בבאגי לשטח אם אני לא טועה.. תמיד תוכל לשים משקולות אבל תנסה להיות יותר יעיל ויצירתי.

לסיכום- בתקציב שלך אני הייתי בונה שלדה של פיראנה ומשתמש במכלולים של הבאגי, משנה את המתלים ומרכיב גלגלי 12" לטובת ברקסים גדולים יותר.. אני לא יודע אם זו תיהיה מכונת כביש אולטימטיבית אבל מה שבטוח זה שתוכל להפיק ממנה המון אדרנלין, להנות ולהיות מהיר.

eilonoz
23-04-12, 01:05
דווקא נראה לי שאם רוצים רכב לכביש יש יותר אופציות קיימות לסוגיית הציר האחורי. הן לא יידרשו לפעול בזוויות כלכך גדולות. נראה לי שברכב של בן גוריון יש ציריות של סוזוקי סוויפט (אל תתפסו אותי במילה).
אני חושב שפתרון אחד לעניין הזה הוא למצוא מערכת שלמה של רכב עם הנעה אחורית ומתלה נפרד (סוברו אימפרזה לדוגמה) ולשדך לו לדיפרנציאל מנוע של אופנוע.
אפשר גם לבנות מתלה אחורי ולהרכיב דיפרנציאל כמו שמורן עושה בבאגי 4X4 שלו רק עם תכנון מעט שונה.
-אה. גם מתלה אחורי שלם של ריינג'ר יכול לעבוד לדעתי

מה שכן, בשביל שיצא לך רכב כל כך יפה אולי כדאי להיעזר קודם בכמה מעצבים. נראה לי כמו החלק הקשה באמת
בהצלחה

mor_turjeman
27-04-12, 17:18
כמו שציינתי אני מעוניין במכונית ספורט זעירה
הסכום בגדול בגדול יותר בסביבות ה60-65K..
עכשיו, אני כבר אמצע משהו שיעזור לי בהנדסת השלדה, הרעיון הכללי הוא סטייל של אסטון מרטין
משהו כזה: http://search.babylon.com/imageres.php?iu=http://www.ynet.co.il/PicServer2/02022009/1818904/aston-(5)_wa.jpg&ir=http://www.ynet.co.il/articles/1,7340,L-3666648,00.html&ig=http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSlbqaXp9WUJnT4_FPvzAs RrS2SxZxUxMiJhTPs0i5_0v3lnQlgl_xPtw&h=305&w=408&q=%D7%90%D7%A1%D7%98%D7%95%D7%9F+%D7%9E% D7%A8%D7%98%D7%99%D7%9F&babsrc=SP_crm
עכשיו, חבר טוב שלי שוטר בימ''ר, כל שנה המשטרה עושה מכירה על חלקים של מכוניות מוחרמות.. ככל הנראה החבר משיג לי מנוע של עבריין, (עבריינים ידועים במכוניות היוקרה שלהם) כמובן שהרכב שלו מוחרם ואם אני לא אקח חלקים אז בסופו של דבר ירמסו את הרכב..
וזהו כעיקרון, אז אם יש לכם הצעות לגבי חלקים אחרים חוץ מהמנוע, כולי אוזן.
שבת שלום

נמרוד
27-04-12, 20:42
יפה, עכשיו שהדרישות שלך מוגדרות היטב - אתה רוצה לבנות מכונית ספורט זעירה לכביש בתקציב של 65 אלף שקלים, שנראית כמו אסטון מרטין ואנטג' - אפשר לעזור לך ולומר שאתה אכן, לא בפורום הנכון. נקווה שתמצא עזרה באתרי אינטרנט מעשיים פחות הממוקדים יותר בתחום הכביש.

kobiarava
27-04-12, 21:14
מנוע של עבריין זה מצויין, ככה גם לא ידברו איתך כי ישר מזהים שזה מישהו "רציני"...
עכשיו קצת ברצינות-רכבים מחולטים, בין אם של עבריינים פליליים ובין אם של איזה רו"ח חנון וממושקף שהעלים מס, הולכים למכירה במכרזים ולא מושמדים או נגרסים, וההכנסות מהמכירה פשוט עוברות לקופת המדינה. בלי קשר, מנוע זה מנוע, ואם יש כיוון למנוע טוב-על הכיפאק. באופן כללי, אני מציע שתמתין עוד קצת, כרגע בשבועיים הסכום להשקעה כבר הכפיל את עצמו, עוד חודש יהיו לך 200K ותוכל לבנות מכונית ספורט מאווווד מקצועית :)
לעניינינו, כשאתה מדבר על החלקים האחרים, רצוי מאוד שתתחיל מתכנון מסודר. את התכנון צריך להתחיל על הנייר, החל מגודל כללי, מידת גלגלים ומהירות סופית. אחרי שהגעת לכל אלה, תוכל לדעת אילו חלקים תוכל להשיג מרכבים סידרתיים, ותוכל לאתר את מה שתצטרך לפי תכונות החלק ומאפייני "תורם האיברים". רצוי (אבל לא חובה) שהמנוע יגיע משודך לתיה"ל המקורית שלו, כדי להקל על התיאום ביניהם, וכן עם צמת אלקטרוניקה מושלמת כולל מחשב ובתי פיוזים וממסרים, ואם אפשר אפילו לוח השעונים, בטח כשמדובר ברכבים ממוחשבים בכבדות, כמו ב.מ.ו למשל אם זה הכיוון.

בהצלחה-קובי

-->