PDA

צפייה בגרסה מלאה : החלפת עלים שבורים

דורוןוינ
13-04-12, 12:40
אחרי שלושה ימים של טיול בהיילקס 97 בנגב כולל מעלה רמון מעלה זרון ועוד כמה מעלות שבהם הרכב התאמץ ,לאחר שחזרתי הביתה מסתבר שני עלים בקפיץ האחורי בצד של הנוסע שבורים .העלה העליון ווהעלה השלישי .מה הסיבה עייפות חומר?
תיכננתי מזמן לערגל את הקפיצים למצב המקורי שלהם .
אז כמה שאלות
1)אני גר בצפון ולא בא לי לנסוע עד נס ציונה ראשון לציון , אז האם יש מי שהוא שמערגל ומחליף עלים באזור הצפון ומבין בטיוטה לא בא לי ללכת לאחד שמחליף למשאיות ולא עשה היילקס ?
2) איזה סוג לרכוש ?אני רוצה שהרכב ישאר כמו שהייה רך.העלים הנוכחיים קרוב לודאי המקוריים (שישה עלים )..
3) האם זה בסדר להכניס עלים חדשים בתוך ישנים ?
4) מה העלות פחות או יותר ?של ערגול הבנתי כ 600 ש"ח ללא גומיות . מה של החלפת עלים חדשים ?
תודה דורון

ספרדי
13-04-12, 13:45
אחרי שלושה ימים של טיול בהיילקס 97 בנגב כולל מעלה רמון מעלה זרון ועוד כמה מעלות שבהם הרכב התאמץ ,לאחר שחזרתי הביתה מסתבר שני עלים בקפיץ האחורי בצד של הנוסע שבורים .העלה העליון ווהעלה השלישי .מה הסיבה עייפות חומר?
תיכננתי מזמן לערגל את הקפיצים למצב המקורי שלהם .
אז כמה שאלות
1)אני גר בצפון ולא בא לי לנסוע עד נס ציונה ראשון לציון , אז האם יש מי שהוא שמערגל ומחליף עלים באזור הצפון ומבין בטיוטה לא בא לי ללכת לאחד שמחליף למשאיות ולא עשה היילקס ?
2) איזה סוג לרכוש ?אני רוצה שהרכב ישאר כמו שהייה רך.העלים הנוכחיים קרוב לודאי המקוריים (שישה עלים )..
3) האם זה בסדר להכניס עלים חדשים בתוך ישנים ?
4) מה העלות פחות או יותר ?של ערגול הבנתי כ 600 ש"ח ללא גומיות . מה של החלפת עלים חדשים ?
תודה דורון

אני גם גר צפון ולא מצאתי מישהו פה באיזור שמערגל עלים טוב, אבל שמעתי שיש אחד בחצור הגלילית שעושה עבודה טובה.
ותמיד אתה יכול להתקשר למתלם והם יכולים לשלוח לך את הקפיצים למישהו באיזור שלך והוא יחליף לך אותם

ניצן40
13-04-12, 14:04
מניסיון אישי בקפיצי נצרת עושים עבודה טובה(גם על הילקס 97 וויגו שהיו ברשותי)
בכול מקרה תזכור שהקפיצים שוקעים למצבם המקורי אחרי תקופה לא ארוכה
(מניסיון להוסיף קפיץ ספירלי ולהחליף לבולם איכותי = תענוג)

טל חסיד
13-04-12, 14:26
לא הייתי מתעסק אם עירגול בכלל, העסק לא מחזיק הרבה זמן.

טל

ד ו ר ו ן
13-04-12, 14:33
לא מקובל להחליף עלים שנשברו בחדשים בקפיץ ותיק.
אתה גם לא "מערגל למצב מקורי", אלא נותן לקפיץ עייף סוג של הנשמה אחרונה לפני התפגרות סופית, וזה שהעלים נשברו אומר לך שזה כנראה המצב.

תכניס עלים חדשים ומה שיקרה זה שאחרים יתחילו להשבר.. ותגיע למצב שאתה מחליף כל פעם אחד, ובסוף תקבל קפיץ גרוע שמורכב מערבוב של עלים שונים שלא יודעים לדבר אחד עם השני, שעלה לך בסוף התהליך כמו קפיץ חדש.
וזה עוד בצד אחד, איך אתה חושב לאזן את הצד השני? להחליף גם שם? או לנסוע ברכב ממש לא מאוזן?

זה נשמע כמו קפיץ עייף שעשה את שלו, וזה הזמן לקפיצים חדשים, בשני הצדדים מאחור-השבירה אומרת לך את זה בצורה ברורה.

tooshey
13-04-12, 14:50
האוטו אומר לך בברזלים את מה שאמרתי לך במילים.
לך למי שמבין, למשל, טל באיזור שלך.
תבין מה צריך לטפל באוטו (ויש הרבה), ותכנן סדר עדיפויות נכון ותקציב.
אני אחסוך ממך את כל אימרות השפר הפולניות, אבל בדרך בה אתה הולך עד כה, תוציא הרבה שקלים ולא תהנה מהתוצאה.

בברכה,טושי

אלי טמבור
13-04-12, 18:43
ערגול עלים שייך לתקופה אחרת ,למעשה הקפיצים שלך סיימו את חייהם ניתן להחליף עלים בתוך קפיץ ישן אך תיצתרך לעשות זאת במקביל בשתי הקפיצים ורצוי להוסיף עלה נוסף בכל קפיץ ולערגל ,הזמן שהקפיצים יחזיקו יהיה מוגבל מאוד,וזה רק בקפיצים האחוריים ומה עם הקידמים ?????????
לחן רצוי ומקצועי יותר להחליף סט שלם ומאוד רצוי שהסט לא יהיה מיצור מקומי לעולם לא תדע איזה חומר של קפיצים תקבל בסט מקומי .
יש להולדמן סטים מצוינים לרכב הזה הנפלד הוא היבואן ,לדעתי טל יכול לפתור לך את הבעיה בסט חדש כולל הרכבה ובושינגים חדשים .............

-->