PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה לבעלי נסיון בשטח

yakir1010
13-04-12, 17:39
ברשותי קיה ספורטאז' 97 אוטו ממוגנת גחון אני יחסית חדש בתחום נהיגת השטח אחרי כמה כניסות עם הקיה שהאמת לא אכזבה חשבתי לגביהה והתייעצתי עם מורשה קיה חדרה שהציע הגבהה של 5 סמ ללא החלפה של הקפיצים והבולמים בעלות של 3000 שקלים ועם שאר חברות השיפורים לג'יפים שהציעו ב500 שקל יותר את אותם 5 ס"מ אך עם החלפת קיט קפיצים במידה והבולמים עצמם במצב טוב
השאלות שלי הם האם 5סמ הגבהה יהייה מורגש מבחינת העבירות או שמה יהי זניח והאם העלות שווה את ה5 סמ או שאוכל באותו מחיר (או פחות) במקום אחר להגביה יותר? ואיפה כדאי לי להגבייה במורשה שלא יחליף קפיצים או בחברות השיפורים (אספיר, גתוס, ראסטה וכו....)

חשוב לציין כי איני מעוניין לעבור על חוקי התעבורה ולא מחפש דרך להכשל בטסט ושרמת השטח אלייה אני נכנס בדרך כלל הם מסלולים ברמה בינונית

תודה רבה לעונים (אם יהיו כאלו)

שגיא S
13-04-12, 17:43
לא מזמן תומר העלה כתבה מסכמת מאוד של כל נושא ההגבהות...תחפש אותה ואחריה תדע בדיוק מי, מה כמה ולמה!

yakir1010
13-04-12, 17:55
קראתי! ובכל זאת שאלתי תקפה כי הכתבה היא על סוגי ההגבהות והשאלה שלי היא ספציפית על 5 ס"מ עלותם ויעילותם

תודה בכל מיקרה

kobiarava
13-04-12, 19:12
אין ספק שעדיפה ההגבהה שמחליפה את הקפיצים. הגבהה ללא החלפת חלקים (קפיצים ולרוב גם בולמים) היא הגבהה בספייסרים, שהיא "הגבהה לעניים", הרכב אמנם עומד גבוה יותר אבל על חשבון מהלך המתלים. חוץ מזה, קפיץ חדש תמיד עדיף, ובמידה והקפיצים שלך כבר עייפים הרכב יעלה יותר מאותם 2" המובטחים כי הקפיצים המוגבהים הם 2" גבוהים יותר מהמקוריים כשהיו תקינים.

קובי

zerez
13-04-12, 22:46
למה אתה רוצה להגביה?
אם העבירות מספקת אותך והרכב ממוגן - איזה סיבה יש לך להכנס לסיפור של הגבהה?
לדעתי - סע, טייל ותהנה ואם תגיע לנקודה שבה אתה מרגיש שחסרים לך כמה סנטימטרים אז תשקול הגבהה ואז גם תוכל לדעת כמה סטימטרים חסרים לך.

צור
14-04-12, 09:11
למה אתה רוצה להגביה?
אם העבירות מספקת אותך והרכב ממוגן - איזה סיבה יש לך להכנס לסיפור של הגבהה?
לדעתי - סע, טייל ותהנה ואם תגיע לנקודה שבה אתה מרגיש שחסרים לך כמה סנטימטרים אז תשקול הגבהה ואז גם תוכל לדעת כמה סטימטרים חסרים לך.

כי בנוגע לרכב שטח - לא צריך - רוצים.
והתשובה היא כמו שכתבו למעלה עדיף כמובן להתאים את הקפיץ ומהלך המתלה להגבהה כי רק אז אתה ממצה את הגובה באמת.
כך שכל תשובה נכונה - השאלה כמה אתה רוצה ואז הארנק יפתח בהתאם.

ש01
17-04-12, 18:28
אם אתה באיזור חדרה, סע לארנון (מוסך אנדורו - ליד ביג פרדס חנה).
לא תמצא באיזור יועץ טוב ממנו להגבהה.

yakir1010
26-04-12, 19:56
חברה תודה על התשובות קניתי קפיצים של קינג ובולמים של מונרו שמתאימים ל3' אינץ' עכשיו מה שנשאר לי זה רק להרכיב

yakir1010
26-04-12, 19:59
חברה תודה על התשובות קניתי קפיצים של קינג של 2 אינץ' פלוס הספייסרים של האינץ' שישנם כבר ובולמים של מונרו שמתאימים ל3' אינץ' עכשיו מה שנשאר לי זה רק להרכיב הכל

-->