PDA

צפייה בגרסה מלאה : אז גם אני צריך עזרה...

yishaisch
15-04-12, 16:55
אהלן
אז ככה, לאחר שיטוט ממושך בפורומים הבנתי שאני צריך עזרה ספציפית כי אני רק מתבלבל מרוב אינפורמציה..
אנחנו זוג+2, כיום יש לנו 2 רכבים מליבו חדשה שמשמשת אותי ורנו מגאן 2008 שעומדת בחניה ופעם בשבוע אישתי עושה איתה סיבובון..
אנחנו חולים על טיולים אבל לטיולי שטח רכובים עם המשפחה עדיין לא הגענו.. חלום ישן זה להעמיס את הג'יפ וליסוע לשטח לכמה ימים.. משוגעים על שטח!
כואב הלב להחזיק רכב שני שחונה כל היום בחניה ולכן הגענו למסקנה שצריך להשאר עם רכב אחד, אני מוכן אבל לפחות שיהיה גיפ..
בקיצור האופציות העומדות לפנינו: למכור את המגאן ולקנות במקומה ג'יפ שישמש לטיולים ולנסיעות של אישתי פעם ב...
או להחליף את 2 הרכבים ולקנות רכב אחד שיהיה גם לשטח וגם לכביש.
אם יהיה לי גיפ אני אסע עליו יותר מסתם שבילים ולכן חבל לי לקנות חדש כי כל שריטה ולכלוך שורטים את הלב...
מצד שני אני מתווך אז בהרבה מקרים לקוחות נוסעים איתי באוטו והשאלה אם אפשר למצוא רכב שיהיה רכב שטח טוב באמת וגם ייצוגי יחסית?
תכל'ס לפי מה שהצלחתי לדלות מהאינטרנט, האופציות הם : דיסקברי, פג'רו, טרנו, גרנד ויטרה או מצד שני רכב שיהיה בעיקר לשטח : דיפנדר, לנדק רוזר סדרה 70, סופה וכו'..
אני נוסע היום ברכב בערך 25-30 אלף ק"מ בשנה, אני מניח שמבחינת טיולים בשטח זה יהיה בסופ"ש ובחופשות..
תקציב, אם מדובר על רכב אחד אז בסביבות 200K ואם ברכב שני אז בערך 50K
אשמח לעזרה ו"סדר"בבלאגן...
תודה

yishaisch
15-04-12, 16:58
עוד משהו, חשוב שיהיה סגור ושיהיה 4 דלתות כי ביום שאישתי תצטרך לקפל כיסא כדי להושיב את הילדים אז אני בבעיה..:-)
עדפות לאוטומט, לגבי בנזין /סולר תלוי בהמלצתכם..

ori abr
15-04-12, 17:16
היי ישי..
ברוך הבא!
אני אנסה לענות לך ומקווה שאתרום לך קצת מידע.
אני חושב שעדיף למכור את המגאן ולהשאיר את המליבו. כלומר לקנות רכב שני גיפ.
בתור שני בני זוג כמעט בלתי אפשרי להישאר עם רכב אחד.
כלומר, זה משאיר אותך עם 50K בתור תקציב ( אני מסיק את זה ממה שכתבת)
לנד קרוזר סדרה 70 הוא גיפ מעולה אבל מחוץ לתקציב שלך, מה גם שאלה כלים שעשו הרבה שטח וממה שאני יודע קשה להשיג חלקים. ( לא נמכרו הרבה כאלה בארץ)
גיפ סופה , שותה דלק אבל מכיוון שזה רכב שני אזי הוא אפשרות רק שממה שאתה כותב הוא יורד כיוון שהוא מגיע עם 2 דלתות..כךשצריך לקפל את המושבים...הוא גם מאוד לא נוח כך שעדיף שלום בית...
נראה לי שזה משאיר אותך עם גיפים דוגמת טרופר ( בנזין עדיף על הדיזל משנת 99 מבחינת אמינות)
ניסאן טראנו ארוך, מיצובישי פאגרו ארוך כאשר היתרון שלו שיש לו נעילה אחורית ( שאין בטראנו ובטרופר ועלות התקנה של חדש זה בסביבות ה 8000 ש"ח, אלא אם אתה קונה עם נעילה..)
אתה יכול ללכת על אופצית הגרנד צירוקי שמבחינת נוחות הוא מעולה אבל...הוצאות הדלק כמו סופה ( 1:5) רובם עם מערכת גז אבל אז אין מקום לציוד לטיול לכמה ימים עם הילדים ( חייב גגון) ולחלק מהאנשים היו בעיות עם זה. ( אני עם גרנד צירוקי עם גז ללא בעיות.)
גרנד ויטרה אני לא כל כך מכיר אבל לי אישית הוא קטן ( לומר את האמת גם הטראנו הארוך היה לי לא נוח פשוט כי אני עם כתפיים רחבות..)

אני רואה שכתבתי פה מגילה...מקוה שזה קצת עזר לך.

אורי

yishaisch
15-04-12, 17:24
תודה
מה לגבי לנדרובר דיסקברי/דיפנדר? אם הגדלת התקציב לכיוון 100K תחסוך תיקונים בעתיד אז אין לי בעיה אבל אם זה רק שדרוג של ה"פוזה" וקצת נוחות אז זה ממש לא קריטי לנו.. השאלה אם ב50K הרכבים יהיו אמינים וסבירים או שזה כבר טרנטות?

raanan
15-04-12, 19:52
אנסה לעשות לך קצת סדר (מהתובנות שלי),
א. רכב אחד בבית כשיש ילדים ואישה נוהגת, ממש לא לעניין !
אפילו כדאי שתהיה "גרוטאה" בנוסף כרכב שני לטובת הקפצת הילדים לחוגים, חברים, קניות זה חובה.
ב. כשהרכב העיקרי משמש גם לטיולים (בפרט אם הוא רכב יחיד במשפחה) זה דאגה מתמדת בכול טיול
שמה יתקלקל יפגע וכו ... ורכב שטח "מועד" יותר לעומת פרייבט שנוסע רק בכביש.
פועל יוצא, כשיש תקלה אתה "לחוץ" לתקן ולא מסוגל לבצע בדיקת מחירים או חוות דעת נוספת. כמובן שזה עולה יותר יקר בסופו של דבר.

אם שוכנעת אז, אתה צריך פרייבט חדיש יום יומי + SUV מרווח אוטומטי שיהיה לטיולים ורכב חליפי עבור האישה.
מכאן נשאר רק להחליט מי המועמד....

שוב מהתובנות שלי,
א. רק בנזין (גם לא מוסב לגז) בפרט שהוא לא הולך להיות רכב יום יומי עם נסועה שנתית גבוה.
היתרון של בנזין על דיזל, מנוע פשוט יותר לאחזקה ופחות מועד "להפתעות" לא נעימות ויקרות (טורבו, משאבת הזרקה, מזרקים וכו ...)
ב. אוטומט, יותר קל ובטוח למתחילים בשטח.
ג. מרכב ארוך (5 דלתחת) שנוח מאוד כשיש ילדים.

אז על מה אני ממליץ (בתקציב 50 אלף ש"ח),
בג'יפונים, סוזוקי גראנד ויטארה מנוע 2000 משנת 99-2003 5 דלתות. או קאיה ספורטאז'.
אם הם קטנים במימדים עבורך אז,
טרופר בנזין ארוך, טראנו בנזין ארוך או פאגרו ארוך דיזל 2.8 (עד שנת 2000)

בהצלחה
רענן

yishaisch
15-04-12, 21:00
ג׳יפונים כמו שציינת יענו על הדרישות שלנו מרכב שטח?

ori abr
15-04-12, 21:29
היי ישי.
הגיפונים האלה מפתיעים ביכולתם. תצטרך לשבת בהם בשביל לראות אם הם עבורך או קטנים מדי.
לגביי הלנדרוברים התחזוקה שלהם יקרה והם נוטים לבלות הרבה במוסך.
מצטרף לדעתו של רענן לגביי האיסוזו והטראנו והפאגרו.

אורי

raanan
15-04-12, 21:30
ג׳יפונים כמו שציינת יענו על הדרישות שלנו מרכב שטח?
לטיולי משפחות, כן !
"לכיבוש" כול שביל אש, לא !

בקיצור, להתחלה זה מצויין .
מכסימום, בעוד שנה שנתיים, תרגיש שחסר לך כוח/גודל וכו' ... תוכל למכור וכבר תהיה בעל נסיון ולא תזדקק לנו לייעוץ.
היתרון ברכישת ג'יפון כמתחיל הוא באחזקה זולה יותר שתתן לך כניסה "רכה" יותר לתחום השטח.

בהצלחה
רענן

omri_t
15-04-12, 21:33
אני מסכים עם הכיוון של רענן.
היות וכרגע יש לך שני רכבים. והרכב השני נוסע מעט מאוד- זה אידאלי לרכוש ג'יפ במקומו ולא כרכב יחיד.
היתרונות עצומים מול רכב יחיד, אין טעם אפילו להסביר.

אותו רכב שני שטח, צריך להתאים לנסיעות המינהלתיות של האישה על כל הדרישות.
מכאן שסופה למשל או כל רכב שתי דלתות פשוט לא עונים על הדרישות.
אתה רוצה רכב אמין ייחסית שיוכל לשמש אותך ולשרת אותך נאנמנה.
אנחנו מדברים על SUV טוב, שאינו חייב להיות חסכוני במיוחד לאור ק"מ נמוך.

50K זה סכום יפה. יש לשמור כמה אלפים ליישור קו וכניסה לעולם השטח על כל המשתמע מכך.

אישית, הייתי נוטה לויטרה ארוכה כל עוד ברור לך שאתה הולך לטיולים עם עבירות בינונית ולא תידרש להוציא זכומים גדולים על שיפורים למניהם.
היא לא מרווחת כמו אחיה הגדולים שציין רענן, אבל אם תדע לחיות איתה בשלום תהייה לך הנאה גדולה.

asafk
15-04-12, 22:54
אני דווקא לא חושב שSUV או ג'יפון הם הכיוון.

אם כבר, רכב שני שנוסע רק לטייל - לך עד הסוף.
סופה? תתמודדו עם השתי דלתות. ילד אחד רק צריך לדחוף אחורה, השני יושב מקדימה. פתרתי לך חצי בעיה. סופה בדרך כלל קשה למצוא טובה, ואם תמצא, היא משופרת ברמה שצריך להבין מה קונים, והמחירים גבוהים מאוד. כמעט אין בשוק סופות משופרות בצניעות ובמצב טוב.
דיפנדר? בדרך כלל לא רכב שטח למתחילים, אבל זה לא עם סיבה טובה. מדובר במכונות טיולים אמינות וטובות ודיפנדר סטנדרטי לחלוטין לא יתלונן מאף מסלול שתיקח אותו אליו. הוא נוח לנסיעה (לא אמרתי שכל המושבים נוחים, אמרתי נוח לנסיעה) ויש מקום לכל מה שצריך.

בכל זאת SUV ? רוצים להתפנק? המבחר עצום, ובימינו הכל זול. ממש לא כדאי להתפשר על ג'יפון. טרופר / פאג'רו הם המועמדים הטבעיים, אפשר למצוא בנזין משנתונים מתקדמים יחסית (טרופר האחרון הוא 2004) באזור ה 50000.

קצת יותר קטן - קיה ספורטג' הוא אופציה, קצת יותר גדול מג'יפון, קצת יותר קטן מSUV, ולדעתי בחירה משפחתית לא רעה בכלל, אפילו טובה. גם סוזוקי XL7 שרוב האנשים לא מכירים וחושבים שהוא כמו גראנד ויטרה "רגיל" הוא מועמד מצויין בלי שוק בכלל (ולכן מחירי ריצפה) ונותן תמורה מצויינת לכסף, מרווח וגדול, עם מנוע V6, והגבהה של 2 אינצ' שלא עולה יותר מדי תביא אותך לביצועים של הטרופר או הפאג'רו ממקודם.
ג'יפים אמיתיים עם מרכב אחוד - גראנד צ'רוקי אם להיות מדוייק - דורש שיפורים משמעותיים כדי לתת את אותה רמת עבירות שכל טרופר סטנדרטי ייתן לך. זה לשרוטים, ובדרך כלל לא ג'יפ טיולים ראשון אלא למי שכבר מגובש על מה הוא אוהב ומה הוא רוצה.

אני אבלבל אותך עוד קצת - טנדר 4X4 דבל קבינה אפשר לקנות בזול משנתונים מתקדמים יחסית. כולם עבדו בידיים הראשונות שלהם, אף אחד מהם לא באמת כיפי או נוח, אבל כולם מרגישים בפנים כמו מכונית יפנית משפחתית, ולכולם יש ארגז עם הרבה מקום. הטנדרים האלו הם לא שיא העבירות, אבל מה שטוב לפקחים של הרשות ולעובדי מקורות וחברת חשמל טוב גם לך. הם נוסעים ברוב מסלולי הטיולים, גם אם בדרך יקפיצו אותך ויוציאו לך את הסתימות מהשיניים. לחובבי הז'אנר.

השורה התחתונה היא שיותר חשוב מהדגם הספציפי הוא מה מצב הרכב המסויים שאתה רואה.
תתחיל להסתכל, לדבוק, לנסוע, להרגיש. תראה למה אתם מתחברים ולמה לא. קח ת'זמן, תיסע לפחות פעם אחת בכל אחד מהרכבים שברשימה, ובאחד במצב טוב, תגבש דעה.
הנטיה היא כמובן לבנזין ידני, אבל אל תפסול כלום. לא סתם יש הרבה דעות - כי יש הרבה מבחר. אבל קח בחשבון שהיום כאשר אנשים חוסכים בהוצאות הם חוסכים גם באחזקה של המכוניות שלהם, שעד לפני לא הרבה זמן היו מכוניות יוקרה. אז שים לב שאתה לא קונה רכב מוזנח, וזה יותר חשוב מהכל.

אסף.

yishaisch
15-04-12, 23:22
1.פאג'רו ארוך בנזין שנת 99 154000ק"מ אוטומט, 65000ש"ח, יד 1, נשמע מעניין?
2. ניסאן טרנאנו אוטומט בנזין לא ממש מצאתי..
3. טרופר למינהם ממש ממש זולים..נראה לי קצת מוזר כי המגאן בזמנו עלתה לי יותר..
אם הייתי קונה רכב משפחתי בחיים לא הייתי קונה שנת 90-00 אז לא מוזר קצת דווקא בג'יפ לקנות שנים כאלה? לא מלאים בתקלות?

ממליצים על טריידים כמו טריידמוביל וכאלה או לחפש בשוק הפרטי?

שאלה אחרונה, מה זה SUV? ג'יפון? מה ההבדל?

באמת כיף שאנשים ככה עוזרים.. תודה

raanan
16-04-12, 00:01
גם סוזוקי XL7 שרוב האנשים לא מכירים וחושבים שהוא כמו גראנד ויטרה "רגיל" הוא מועמד מצויין בלי שוק בכלל (ולכן מחירי ריצפה) ונותן תמורה מצויינת לכסף, מרווח וגדול, עם מנוע V6, והגבהה של 2 אינצ' שלא עולה יותר מדי תביא אותך לביצועים של הטרופר או הפאג'רו ממקודם.
לאאאאא
ה XL7 זה כלב נקניק ...
ארוך מאוד, גלגלים קטנים שיוצרים זוית בטן לא סימפטית כלל.
גם הגבהת 2.5" של קלמיני לא עוזרת הרבה ולא תקרב אותו לביצועי השטח של פאג'רו או טרופר.
זה רכב שבילים בלבד !

רענן

yishaisch
16-04-12, 09:03
פאג'רו ארוך GLS אוטו' מנוע 3500 בנזין עם מערכת גז
שנת 99 150000ק"מ מיגון תחתון מלא, מדרגות צד +מגלש, בולמים ומוטות פיתול של טאפ דוג
דורשים עליו 65000ש"ח,
יתאים לנו לדעתכם?
אופציה שניה טראנו ארוך דיזל 2001 171 ק"מ 48000ש"ח

ori abr
16-04-12, 09:34
תבדוק את המחירון של הפאגרו. נשמע לי קצת גבוה מדי המחיר שנדרש.

ניר ל
16-04-12, 11:07
ראיתי את הפאג'רו ביד2 , אתה תהנה מאד מרכב כזה ובטח מרכב במצב כפי שמתואר - הוא מרווח, הוא נוח מאד, מנוע מהנה , עבירות טובה בכל שטח . גם אם המחיר קצת גבוה , הוא לא חסר הגיון (רק הטיפול האחרון שביצע בו זה ההפרש בינו ל"מחירון") , אני באופן אישי הייתי קונה אותו אחרי בדיקה של הסטוריית הטיפולים שלו במוסך. קח רק בחשבון שהרכב הזה אהוד מאד על גנבים על כל המשתמע מכך. טראנו גם הוא אופציה לא רעה , אבל הוא פחות בהכל , אלו כלים לא באותה ליגה.
מציע לך למהר ולקחת את שני הכלים האלו לנסיעת מבחן, אח"כ כבר תדע את התשובה בעצמך.

לגבי ההמלצות שקיבלת - אני מסכים עם כולן , טרופר בנזין שמור, גראנד ויטרה מוגבהת קלות, כל רכב כזה יעשה את העבודה , כשמדובר ברכב ישן חשוב לקנות טוב...

yishaisch
16-04-12, 16:44
סליחה על הבורות, מה זה אומר SUV? ג'יפון?
איך הרקסטון? הוא בקטגוריה של הפג'רו או פחות?

-->