PDA

צפייה בגרסה מלאה : מכופפת ל.כ הצהובה.. מי מתקן?

lior_b.s
19-04-12, 18:25
לפני שנה וחצי שנתיים קניתי מכופפת צהובה של ל.כ, בניתי גגון ועוד כמה מתקנים הכל עבר בשלום ומאז אופסנה במחסן, היום התחלתי לבנות מתקן לגלגל ספייר ותו"כ עבודה בכיפוף הראשון התחילה נזילת שמן מהבוכנה, כנראה מחזיר שמן, לפני שאני מתחיל לפרק ולנסות לבד, יש מי שמתעסק בזה ? (צפון/עמק יזרעאל).. אולי דרך ל.כ?

ליאור

סופת המדבר
19-04-12, 19:46
אין לך מה לפחד לפתוח לבד אין בפנים כלום חוץ מהמוט שזאת הבוכנה
ועליה מורכב אתם שנקרא U רינג (אם אני לא טועה)
אבל אטם כזה תשיג רק אצל מי שמתעסק בהידראוליקה
זה אטם שמתלבש על הבוכנה והשפת אטימה שלו החיצונית היא זאת שנעה עם הבוכנה
כנראה שהמכופפת הזאת עמדה אצל ל.כ כמה שנים ואצלך עוד כמה ואולי האטם יתייבש

lizard
19-04-12, 19:54
תפנה לל.כ. אני בטוח שיעזרו לך.

lior_b.s
19-04-12, 20:07
אני אשלח מייל ל-ל.כ ונראה מה תהיה התגובה, . . במידה ולא ניתן לעזור, אני אפתח את המכסה ביציאה של הבוכנה ואת האטם שיש שם אני כנראה אוכל להזמין כבר אצלי בעבודה.
כמו כן איזה שמן הולך שם? סוג של הידראולי אני בטוח, יש מספר לזה?

תודה

ליאור

אמנון
19-04-12, 21:29
גם לי היה אותו המקרה באותה המכופפת. ניסיתי לפתוח את הבוכנה ולהציץ שם, זנחתי את זה די מהר (זה לא נפתח כ"כ בקלות; אחרי שמפרקים את הטבעת).
שמתי אותה בצריפין, שם החליפו את האטם. יש שם בחור תאילנדי חביב שמתעסק עם תיקון מכלולים שנמכרים במגרש.

זרקו
19-04-12, 22:36
סתם שאלה- כמה עולה מכופפת?

asafk
20-04-12, 09:43
אם לא ל.כ. - כל מי שעוסק בהידראוליקה יוכל בכמה רגעים להחליף את האטם. בעמק יש אם אני זוכר נכון את א.ז. הידראוליקה ברמת דוד.

אסף.

lior_b.s
20-04-12, 13:39
תודה על התגובות.
תכננתי לעבור היום בל.כ באילניה לברר וגם לקנות עוד כמה כלים, אבל הניבה של חבר שלי תכננה משהו אחר.. מסתבר שאם נוסעים עם מנורת לחץ שמן דולקת, המנוע נתפס.. לך תבין ;)
לא נורא, הכל תקין אחרי 3 שעות עבודה הוחלף בלוק מנוע והניבה שוב בדרכים.
שלחתי מייל ל-ל.כ בתקווה לתשובה כי עד שבוע הבא לא יהיה לי זמן. אני מקווה אני אתאפק מלפרק בעצמי, אטמים לבוכנות אני יכול לזמין בעבודה. השאלה עד כמה מסובך להוציא את האטם הזה..?
ושובף איזה שמן הידראולי הולך שם?

ליאור

סופת המדבר
20-04-12, 15:41
שמן 100 יעשה את העבודה

talw
20-04-12, 19:12
תודה על התגובות.
תכננתי לעבור היום בל.כ באילניה לברר וגם לקנות עוד כמה כלים, אבל הניבה של חבר שלי תכננה משהו אחר.. מסתבר שאם נוסעים עם מנורת לחץ שמן דולקת, המנוע נתפס.. לך תבין ;)
לא נורא, הכל תקין אחרי 3 שעות עבודה הוחלף בלוק מנוע והניבה שוב בדרכים.
שלחתי מייל ל-ל.כ בתקווה לתשובה כי עד שבוע הבא לא יהיה לי זמן. אני מקווה אני אתאפק מלפרק בעצמי, אטמים לבוכנות אני יכול לזמין בעבודה. השאלה עד כמה מסובך להוציא את האטם הזה..?
ושובף איזה שמן הידראולי הולך שם?

ליאור

לא בעיה בכלל אם יודעים מה עושים.
מברג קטן והם בחוץ.
לא לפני שבדקת את הכיוון שלהם .
תשתדל לא לפצוע את השטחים המתכתיים עם המברג.
יש על כל אחד מספר סידורי תשתדל לא לטחון אותו.
את החדשים אפשר לרכך בכוס מיים חמים לפני ההלבשה,אפשר גם להיעזר בחוט בכדי להעלות אותם למקום.יותר קשה יהיה להכניס את המנג׳ט של כובע הצילינדר כי הוא פנימי.
בקיצור תפרק תסתכל תבין תוציא ותחליף.

שמן הידראולי 68 רגיל יעשה את
העבודה.למרות שאם תפרק כשהבוכנה בחוץ,כל השמן אמור להישאר בצילינדר.
בהצלחה

עידו לוריה
20-04-12, 19:32
ליאור ברמת דוויד הקיבוץ יש ליד המפעל רמסע עסק של הידרוליקה מחירים סברים שרות טוב וקרוב איליך .

עידו

lior_b.s
20-04-12, 21:25
קצת קשה לגרום לשמן להישאר בפנים כשהבוכנה בחוץ, כי בערך מחצי מהלך של הבוכנה בכל לחיצה יוצאת כמות שמן ..
לגבי רמת דויד, עכשיו כשהזכרתם את זה, נזכרתי בעצמי, יש את "דותן מהנדסים" במגדל העמק שגם כן מייצר מתקני רמסע ומשפץ בוכנות הידראוליות של משאיות וכו', לאחד העובדים הבכירים שם הייתה ניבה , הוא חייב לי טובה (נתתי לו משאבת מים), הגיע הזמן לגבות :)

תודה

ליאור

-->