PDA

צפייה בגרסה מלאה : V8 מאבד מיים - ראש מנוע?

יואב אלון
15-02-05, 16:31
שלום לכולם.

לצערי, אחרי יותר מ200000 ק"מ, החלה אצלי ככל הנראה בריחת מי קירור לראש המנוע.
מדובר בכ-3.5-ליטר ל-4000 ק"מ. הנ"ל נבדק ע"י חיבור מיכל העיבוי לשעון לחץ לאחר דחיסת אוויר ללחץ של 1.5 BAR. כנהוג בעת בדיקת נזילה במערכת הקירור/רדיאטור.
לצערי מערכת הקירור אינה מאבדת מיים מחור או נקב באחד ממרכיביה...(אין נזילה נראית לעין)אך הלחץ יורד בכל זאת... אבחנת המכונאי, חדירת מיים דרך אחד או יותר מעברים אל ראש המנוע.
המלצתו היתה להמשיך לסוע כך ולמלא מים כשצריך עד שילך הראש... לדעתו זה יכול לקחת שנים עד להתפגרות העסק וחבל לגעת כעת.
ברור לי שבשלב מסויים אבצע זאת, אך אשמח לדחות כמידת האפשר.
שאלותי לבעלי הידע:
א) האם עלול להגרם נזק לבלוק או לחלקים אחרים בנוסף לראש, כתוצאה מהמשך הנסיעה במצב זה לאורך זמן ?
ב) מה מבצעים במסגרת " ראש מנוע" לביואיק הישן והפשוט שלי ? - ויותר חשוב, מה עלול להתגלות לאחר פתיחת הראש בנוסף לסטנדרט המקובל...?
ג) היכן כדאי לבצע? מחירים?

בתודה מראש
יואב

AvigdorAharon
15-02-05, 17:04
המלצתו היתה להמשיך לסוע כך ולמלא מים כשצריך עד שילך הראש...

אישית, אני לא אוהב פתרונות כאלו. כל זמן הנסיעה תהייה שקוע בלבדוק את מד החום, אם הוא עלה, או להיות בלחץ מה קורה, אולי המנוע נדם? אני הייתי מטפל בזה היום.

א) האם עלול להגרם נזק לבלוק או לחלקים אחרים בנוסף לראש, כתוצאה מהמשך הנסיעה במצב זה לאורך זמן ?
אם הראש עשוי אלומיניום, אז כן. יכול להיות שהראש יתעוות עד כדי כך שלא תצליח להשמיש אותו.

ב) מה מבצעים במסגרת " ראש מנוע" לביואיק הישן והפשוט שלי ? - ויותר חשוב, מה עלול להתגלות לאחר פתיחת הראש בנוסף לסטנדרט המקובל...?
מחליפים סט אטמים (ראש, סעפות וכו). מלטשים את הראש (כ 500 ש"ח), ובודקים את מצב הבוכנות והצילינדרים.

אני ביצעתי לבד (טוב, עם אבא וחבר), ל CJ סט אטמים עלה 180 ש"ח ושיפוץ ראש, כולל חליצת בורג שנשבר, 500 ש"ח.

ד"א, האם אתה בטוח שהמים בורחים למנוע? עשית בדיקת דליפת לחץ?

בהצלחה,
אביגדור

חנן א.
15-02-05, 17:11
ומספיק שפעם אחת , בזמן חניה, יעברו לצילינדר יותר מ60 סמ"ק מים, יש לך נעילה הידרוסטטית שתתגלה בבום כשתנסה להתניע, לא חראם?

מצד שני, עם המנוע החדש גם תקבל ראש מנוע חדש. ואטם ראש חדש...

eran4x4
15-02-05, 17:18
יואב,

יש עוד בדיקות לבצע בכדי להבהיר את המצב:

בדיקת CO במים - בודק מעבר קומפרסיה למים.

סימני מים בשמן

יואב אלון
15-02-05, 17:52
תודה לתגובות המהירות.
אביגדור, ביצענו בדיקת לחץ כפי שצינתי בהודעתי, האם זו אינה הבדיקה שאתה מדבר אליה?
חנן, נשמע חמור מאד... :( אז איך אתה מסביר את דברי המכונאי שאגב ביצע כמה וכמה החלפות ראש למנוע כזה) ? - אני מתקשה להאמין שמטרתו להוציא ממני אוברול/מנוע שלם..ואולי אני תמים?
ערן, הבדיקה הזו לא בוצעה. היכן מבצעים? מהם הכלים הנדרשים?

שאלה כללית: "ראש מנוע" כולל טיפול השחזה/החלפה לשסתומים ?
אגב, עלות הנ"ל לפני הויכוחים הבלתי נמנעים על המחיר כנהוג בתרבותנו המשובבת 6000 לפני מע"מ, ככה מהשרוול של המכונאי.

יואב

חנן א.
15-02-05, 17:57
אז איך אתה מסביר את דברי המכונאי שאגב ביצע כמה וכמה החלפות ראש למנוע כזה) ?

כבר הפסקתי מזמן לנסות להבין מה הולך במוסכים :cry:

grand
15-02-05, 19:15
לא כל כך מהר.
האם יש סימני מים בשמן?(קרם לבן), או סימני שמן במים?(קרם שחור)
האם הרכב מתחמם בצורה חריגה?
עשן לבן בסרק כאשר המנוע חם?
ישנן הרבה סיבות לאיבוד מים.
אולי ישנה בעיה בפקק הרדיאטור, ואז המים בורחים למיכל העודפים ומשם החוצה.
אולי אחד מפקקי המנוע הניסתרים נוזל.
נעשתה בדיקת לחץ לזיהוי בעיות במערכת המים, אך מדוע לא בדקו CO?
מכונאי שקובע אטם ראש ללא בדיקת CO הוא...... :cry:

המהנדס
15-02-05, 20:00
תציץ בשירשור הזה :
http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=7433&postdays=0&postorde r=asc&start=0

יכול להיות שאצלך זה לא כמו המקרה אצלי אבל אני סתם הוצאתי 500 שקל ויום עבודה על שיפוץ ראש + פאקונג שהתקלה היתה במקום אחר בכלל (יכלה לקחת 20 דקות ו-20 שקל).

:wink:

AvigdorAharon
15-02-05, 21:52
יואב אלון כתב:

הנ"ל נבדק ע"י חיבור מיכל העיבוי לשעון לחץ לאחר דחיסת אוויר ללחץ של 1.5 BAR. כנהוג בעת בדיקת נזילה במערכת הקירור/רדיאטור.

אביגדור כתב:

עשית בדיקת דליפת לחץ?

אז זהו, שהבדיקות לא זהות בעליל!
הבדיקה שאתה כתבת, בודקת עם יש בריחת מים ממערכת הקרור.
הבדיקה שאני וערן כתבנו מחפשת ומוצאת לאן בורחים המים.
בכל מקרה, לדעתי, ב 6000 ש"ח ניתן לעשות אוברול שלם, ועוד לקחת את האישה לאילת (כפיצוי על הזמן שתתעסק עם הרכב...)

כבר הפסקתי מזמן לנסות להבין מה הולך במוסכים
כאן אני עם חנן, גם אני מגלה לאט לאט, שלא ניתן להבין מה קורה במוסכי ישראל.
כיום, יש רק שני מוסכים שאני מכיר, שאני מתייחס למה שאומר המכונאי ברצינות, וגם אליהם אני משתדל להגיע לעיתים נדירות...

אביגדור

יואב אלון
16-02-05, 21:00
תודה לכולכם!
דעותיכם הנחרצות והחותכות, נלקחות בחשבון.
שאו ברכה
יואב

asafk
16-02-05, 21:43
קודם כל- צריך לבדוק כמו שצריך. זה שבורח לחץ- זה בסדר, אבל אתה לא יודע לאן (כמו שצויין קודם).
אם אכן הבעיה היא באחד הראשים, שיפוץ ראש זה סיפור של 500 שקל לבית מלאכה + בערך עוד 200 שקל לסט אטמים. שני ראשים= מחיר כפול. על זה תוסיף שני ימי עבודה שלך (לפרק ולהרכיב, כשביניהם יום שהראש/ים בשיפוץ).
מה שכן, יש מקרים שלא כדאי לשפץ ראש. בשביל זה צריך לבדוק אותו לפני שנותנים לשיפוץ. (סדק בראש? מעבר פרוץ?) תברר אצל ג'קי כמה עולה ראש חדש, וכמה עולה זוג ראשים. אני חושב שאתה תתפלא לראות שהמחיר לא רחוק ממחיר של מנוע (המנוע שיש לך הוא די זול, גם בתור חדש וגם בתור משומש).
בכל מקרה, גם אם הבעיה היא בראש- תבדוק טוב טוב את מערכת הקירור, אולי יש עוד בעיות (בד"כ ברחת מים בראש היא אחרי טראומה כל שהיא שהוא עבר כתוצאה מבעיה בקירור).

אסף.

קיד
16-02-05, 22:09

א. כן בהחלט!!!!!!!!!!!
ב. ליטוש שטח + ליטוש תושבות שסתומים + סט סטמים (כן! לא אטמים אלא סטמים) + ברגי ראש (חשוב ביותר) + טרמוסטט + ניקוי מצנן.
ג. בבית או אצל חברים (או אצל..... ה"פ).

יש לבצע את הבדיקות בכובד ראש.

GRAND ידידי, הבדיקה הינה ל:CO2 ולא ל:CO. בדיקה זו מחייבת רק אם התוצאה חיובית, קרי: ירוק. בדיקה זו אינה מחייבת כלל במידה ולא שונה הצבע!!

הערכת שויי למוסך:
סט סטמים 900 ש"ח.
עבודת חוץ, ליטוש ראש מנוע 500 ש"ח.
ניקוי רדיאטור 280ש"ח.
טרמוסטט 150 ש"ח
בירגי ראש 200 ש"ח
נוזל קירור 50 ש"ח
עבודה 10שעות*160=1600 ש"ח
מחירים לפני מע"מ.

בברכה,
קיד.

-->