PDA

צפייה בגרסה מלאה : דיון היסטורי - האם ג'יפ הוא רכב עבודה?

נמרוד
12-06-03, 17:30
בעיתונות הרכב בארץ מקובלת הגדרה של "רכב עבודה". זו קטגוריה במחירוני הרכב, שכוללת בגדול את הדפנדר, הסופה, טויוטה סדרה 70. הסיקס משויך לקטגוריה הזאת באופן טבעי. אלו גם כלי הרכב שרובנו (חברי הפורומים האלו) נוסעים בהם. לנדרובר מול ג'יפ, עם קריצה לטויוטה - זה פחות או יותר העולם המוטורי המעשי שלנו, חובבי השטח בארץ ישראל.

ומנגד, נשמעת הטענה: מתי בפעם האחרונה ראית CJ או רנגלר במסע חציית יבשת? למה אנשי המסעות, הארכאולוגים, קציני האו"ם, מחפשי היהלומים והשנהב, כולם בוחרים בלנדרובר, טויוטה וניסן, ולא בג'יפ?

דעתכם?

זאביק
12-06-03, 18:15
ג'יפ הוא ממש לא רכב עבודה.
הוא נוצר מייד אחרי מלחמת העולם השנייה, כדי שאמרקאים מפונקים יוכלו לנסעו עם רכבים כמו שיש לחיילים.
הג'יפ היחיד שניסה לקרוץ לכיוון רכב עבודה הוא הסקרמבלר, בצורת טנדר.
כרכבי עבודה יש לאמריקאים טנדרים מפה עד מחר, גדולים ככל שירצו.

מצד שני, לנדרובר נולד כרכב עבודה, מיועד לחקלאי אנגליה השקועים בבוץ. יש לו ישומים של מחרשות וכו'. הדיסקוברי והריינג' נולדו כרכבי עבודה למפונקים. שוב, הרבה בוץ לחקלאי אנגליה.

זאביק
12-06-03, 18:19
עוד דבר,
הסופה מוגדרת כרכב עבודה מסיבות פוליטיות.
היא נועדה לצבא ולמוסדות שחיפשו רכב עבודה. אם לא היו מגדירים אותה כרכב עבודה, רשות שמורות הטבע היו קונים אותה ? קיבוצים ?

ד ו ר ו ן
12-06-03, 19:09
לך תדע..
אבל אם תסתכל על החתך של אנשי המסעות שהזכרת-ארכיאולוגים\ציידים\שנהב\יהלומים\אום וכו' רובם הבולט הנו אירופאי ולא אמריקאי.
אחרי מלה"ע 2 האמריקאים היו די עסוקים באופוריה המקומית שלהם והארופאים (והיפנים ברגע שיכלו..)רק חיפשו דריסת רגל בעוד מקומות כמו אפריקה וכו' וחוצמזה נראה לי שזה קשור גם לסיבות היסטוריות של הקולוניאליזם בדר' מזרח אסיה שלארה"ב היה בו קשר מאוחר מאד וכנראה לא מספק.
תכלס טויוטה בנו את הBJ הראשון שלהם כחיקוי ותחרות לJEEP האמריקאי וכנראה שהם הצליחו יותר ממה שהם חשבו כי BJ ושות' נהיו רכבים מיתולוגיים גם בארה"ב.
ועוד דבר,
בשנים האחרונות שאחרי מלחמת המפרץ הראשונה יש חדירה של האמרים כרכב טיולים בדרום אפריקה לפחות,מעטה אבל זאת ההתחלה.

חנן-ג'יפולוג
12-06-03, 21:03
שאלה מוזרה, נמרוד. שכחת שמקור הג'יפים הוא לא בישראל.
הCJ8 הוא עוף נדיר במולדתו, ארה"ב, משהו כמו 28000 יחידות יוצרו במהלך כל חייו, כשש שנים (וגם הוא קטן מאוד יחסית ל110 ) , וכל שאר הג'יפים הם רכבי ספורט קטנים עם בסיס גלגלים של 94 אינטש וארבעה כסאות.

הCJ שכח שהוא רכב עבודה עם היציאה לגמלאות של הCJ2, אז עוד יוצרו לו מחרשות, מקדחים, כפות קדמיות ועוד.

ארז
13-06-03, 08:26
קודם כל מקום,מקום ועוד קצת מקום
אין לCJ וגם לא לסופה גירסה ארוכה עם מקום אמיתי,הסופה כמו שנאמר כאן היא רכב עבודה רק בגלל סיבות פוליטיות,עיצוב הרכב אינו מאפשר להשתמש בו כרכב עבודה ,או בהובלה של נוסעים
אין לו יכולות סחיבת משקל יוצאות דופן
זו הסיבה הראשונה.
הסיבה השניה היא מסורת....רוב המקומות הנידחים היו תחת כיבוש הבריטים או הצרפתים,הם הביאו איתם כלים ארופים ,לגבי 2 היפנים,אני חייתי באפריקה כשנה ו10 חודשיים ובאמת הרכבים היחידים שרואים שם הם המון לנדרוברים110 לצורתיו וה130 בעיקר כטנדר(חד קבינה ודבל קבינה),טיוטה בעיקר מסדרה 70 ו60,היילקס והפטרול הישן(כשעוד היה רכב עבודה ולא מפלצת עירונית ליפי העשיר),אתה לא רואה טנדרים אמרקנים בכלל,אני מדבר לא על הערים אלא על המקומות הבאמת לא מפותחים.
שביה שלישית היא עלות החלקים,תחשבו שצהל לא היה בוחר בסופה/CJ...עכשיו לכם יש רכב כזה ....אבל אין לכם מלאי ענק של חלקים משומשים,אין לכם את ינוביץ כי הרכב לא כלכך פופולרי...יש לכם רק את מכשרי תנועה...
החלקים היו יקרים פי כמה מהחלקים שהיבואנים המקבילים מוכרים,ככה זה אגב גם היום...בזמנו בדקנו את זה,אותם חלקים אצל חברת המזרח(יבואני לנדרובר),אצל יבואני טויוטה ואצל מכשרי תנועה-ביבואני JEEP החלקים היו היקרים ביותר משמעותית וזה די קשה אגב כי גם המזרח וגם טויוטה שוחטים לא מעט.....

jeep
13-06-03, 17:56
בנוסף לטיעונים שהועלו:
א. צריכת דלק אדירה לעומת המתחרים (גם מכוניות רגילות אין אמריקאיות במקומות שהזכרו.
ב. הגה ימני רוב המקומות נוסעים בצד הלא נכון
ג. דיזל - רוב המכונית עקב דרישה עברו לדיזל ואילו האמריקאים המשיכו בשלהם.

שתי הפרוטות שלי

עדי

ארז
15-06-03, 15:15
עוד חיזוק לדברי עדי....גם במנועי הדיזל יש "צריחת" סולר לא הגיונית לרכב שאמור לעבוד כל היום..
וכמובן הבעיה הגדולה ביותר שכולכם התחמקתם ממנה....מדובר על חרא של רכבים...מבחינת אמינות כמובן....
אתם באמת רואים סופה כרכב עבודה ללא טיפול(או יותר נכון החלפת חצי רכב)כל סוף שבוע כמו בצבא???
:twisted:

חנן-ג'יפולוג
15-06-03, 15:27
א. לא נראה לי שנמרוד דיבר על סופה אלא על הג'יפים המקוריים.
ב. כנראה שלא, אבל גם לא ראיתי דיפנדר שורד יומיים בלי החייאה במוסך ועדיין הם משמשים כרכבי עבודה.

בקיצור אם דיפנדרים מתאימים להיות רכבי מסע מבחינת אמינות (או יותר נכון החוסר המוחלט בה) אז כל רכב בעולם כולל דלתא רומניה מתאים להיות רכב מסע מבחינת אמינות אבל לשאר אין את אותה יכולת נשיאת מטען.

ארז
15-06-03, 16:44
בלה בלה בלה.....כרגיל כל מילה שאני כותב מיד קופצים ומדברים איתי על דיפנדרים...
חנן תקרא את התשובה שלי למוגי ...תסנן את הקללות כי לך שמורות אחרות ... :lol:
מנסיוני עם סופות ועם דיפנדרים בעיקר בתחום הביטחוני(ה' אני נשמע ממש פלצן...),כל הרכבים מתקלקלים..אבל ההבדלים הם עצומים
הסופות לא מחזיקות מעמד עם משקלים,כל יום טיפול(זאת אומרת פעם בשבוע)מוחלפים בהם מכלולים רבים,השלדה לא עומדת בעומס וזה עוד בלי לדבר שאין שם מקום בכלל
הדיפנדרים גם מתקלקלים ,אבל רחוקים מהקצב הזה,השלדה מחזיקה יפה מאוד,אין בלאי מוגבר של מכלולים,אין שברים וכשיש(לפני שאתם קופצים וצועקים "ציריות")מדובר על שברים תחת עומס עצום במשקלים שסופה הייתה קורסת מזמן תחתיהם.
אגב כנ"ל לגבי הלנדקרוזר לפחות מהנסיון שלי,הוא אמין יותר מהדיפנדר אבל רחוק מאוד מהיכולות שלו.
וכן אני יודע שגם לך יש נסיון(רע ומר)עם הדיפנדר,אבל כאן יש סיבות אחרות לרוב הדברים,וגם אתה עם כל הקיצוניות שלך חייב להודות שלא יתכן שבכל העולם ישתמשו ברכבים האלו,בצבאות ובמקומות הכי קשים ודווקא בישראל הם יתפרקו לגמרי
ושוב אני לא אומר שיש להם איזה אמינות יוצאת דופן,אני ממש לא טוען ככה,הם רכבים אמינים ,אבל לא איזה יצור אגדי כמו ההילקס של מוגי....

חנן-ג'יפולוג
15-06-03, 17:15
ארז, לא הייתי מכניס את עניין האמינות הזוועתית של הדיפנדרים אם זה לא היה רלוונטי לדיון. זה לא הוכנס למטרות ניגוח אלא כטענה לגיטימית בדיון הספציפי הזה. כתבת שהסופה לא תשרוד ללא טיפול שבועי במוסך צבאי, אז א. לא מדובר על סופה ו ב. העובדה שמשתמשים בדיפנדרים לצורכי מסעות מוכיחה, לטעמי, שמסיבה מוזרה כלשהי אלמנט האמינות הוא לא האלמנט המכריע בבחירת רכב מסע, ומסתבר שגם לא בבחירת רכב צבאי.

ודבר נוסף: הדעה שלי על דיפנדרים היא אוביקטיבית ולא מוטית כתוצאה מבעלות על רכב כזה או אחר, היות והיא נקבעה כשעוד לא היה לי רכב 4X4 פרטי בכלל, ורק על סמך נסיון עם הדיפנדרים, זכרונם לשימצה, ורכבי שטח אחרים, והיא נקבעה כך למרות סטריאוטיפ ראשוני חיובי ביותר על הכלים הנ"ל.

מבחינתי אתה יכול להמשיך לספר סיפורים עד מחר ולהפקיד משכורת חודשית אצל רונן. נסיוני האישי לימד שההיילקסים שורדים קילומטרז' גבוה פי 6 מהדיפנדרים לפני שהם מתחילים לגלות סימני התפרקות, ויש לי יסוד סביר להניח שהלנד-קרוזרים לא נופלים מההיילקסים בתחום האמינות.

שוב, את הJEEPים הוצאתי מהדיון הזה עוד בתחילתו עקב היותם רכבי ספורט קטנים שלא רלוונטים למסעות מהסוג שנמרוד מדבר עליהם.

נמרוד
15-06-03, 17:31
שוב, את הJEEPים הוצאתי מהדיון הזה עוד בתחילתו עקב היותם רכבי ספורט קטנים שלא רלוונטים למסעות מהסוג שנמרוד מדבר עליהם.

המשפט הזה הוא הנקודה שרציתי בכלל להעלות בדיון הזה. הג'יפ האוניברסלי (CJ-->YJ-->TJ) מאז ומתמיד היה רכב פנאי, רכב שעשעים, עם שתי דלתות, שיכול לקחת שניים שלושה אנשים (או חיילים) על ציודם האישי לכל מקום. לא יותר מזה - וגם לא פחות. אנזו פרארי אמר על הג'יפ שהוא "מכונית הספורט האמריקאית היחידה".

הדפנדר הוא משאית. light truck. אם אתה צריך להשוות אותו למשהו, אז תשווה לנ"נ או לאביר, או לטנדר פולסייז אמריקאי. הג'יפ האוניברסלי הכי כבד שקיים, בעולם לדעתי, הוא סופה ארוכה סגורה - והוא שוקל 600-700 ק"ג פחות מדפנדר 110 סגור, למרות שהדפנדר בנוי בחלקו מאלומיניום. כל מי שלא טרח עד היום, יסתכל בהזדמנות הראשונה בקורות השלדה של דפנדר ושל סופה/CJ - של הדפנדר כמעט פי 2 בגודל, בלי הגזמה.

יש הרבה במה שאמרו אחרים, לגבי ההיסטוריה הקולוניאליסטית של אפריקה וכו., אבל אם אותם כורי יהלומים, מחפשי נפט, ציידי פילים וחוצי עולם היו צריכים לבחון רכב אמריקאי למסעות שלהם, הכלים הרלוונטיים היו הטנדרים והמשאיות, בוודאי שלא הג'יפ.

אבל נחזור רגע אלינו - אנחנו מטיילי סוף-שבוע. אנחנו מטיילים קרוב לבית, למשך יום-יומיים-שלושה. אנחנו לא צדים קרנפים. אנחנו לא ממש צריכים משאית. גם אם נרצה, אנחנו לא יכולים ממש להתרחק מהמוסך הקרוב. היום צריך להשתדל מאד למצוא מקום בלי קליטה של סלולרי. אנחנו קהל היעד של הג'יפ (מכונית ספורט לשטח) יותר מאשר של הדפנדר (משאית קלה).

אני מדגיש את הנקודה:

ג'יפים לא מתאימים להיות רכבי מסע חוצי עולם לא בגלל בעית אמינות, אלא בגלל שהם קטנים!

ארז
15-06-03, 17:48
חנן אני מבין שאתה בודק באופן קובע את ההפקדות שלי בחשבון של רונן...נכון?
מאיפה ההנחה המפגרת הזו?

מבחינתי אתה יכול להמשיך לספר סיפורים עד מחר ולהפקיד משכורת חודשית אצל רונן
דווקא אתה שיוד טוב מאוד כמה הדיפנדר עולה לי שחודש או שנה...יודע שהמצב אותו אתה מתאר הוא רחוק מהמציאות.
ההוצאות שלי על הדיפנדר הנוכחי הם זעומות ומגוחחות ביחס לכל רכב שהיה לי עד היום וזה כולל דיפנדרים אחרים וגם טויוטות.

נסיוני האישי לימד שההיילקסים שורדים קילומטרז' גבוה פי 6 מהדיפנדרים לפני שהם מתחילים לגלות סימני התפרקות, ויש לי יסוד סביר להניח שהלנד-קרוזרים לא נופלים מההיילקסים בתחום האמינות.

שוב אני לא בא וטוען שטויוטה הוא רכב לא אמין
הוא מאוד אמין,אבל הוא מאוד רחוק מהאגדות שאתם כלכך נהנים לבנות לו כאן,לך יש יסוד סביר להניח אבל לי כמו שכבר אמרתי היו 2 טויוטות ,לדגמים שהיו לי יש מוניטין מצוין מבחינת אמינות ובכל זאת הם התקלקלו לא פחות מהדיפנדר שיש לי היום.
עוד נקודה...לא מעט מבעלי הלנדקרוזר 73 בארץ מטפלים אצל רונן...גם הם כנראה מוציאים את המשכורת שלהם שם....כי אני רואה אותם לא מעט שם(אני מגיע בעניני עבודה ולא בעניני הרכב הפרטי שלי)
עוד....צהל היום משתמש בהילקסים....אז אם אתה לא מעודכן שאל את אסף מה מצבם אחרי קילומטרז לא גדול....שלדות שבורות,מנועים שפוכים(התחממות...)ועוד ועוד...
הדוגמה האקטואלית :עמי היה במילואים עכשיו באזור מצפה רמון...הייתה להם בבסיס הילקס עם12 אלף ק"מ...המנוע כבר עבר אוברול....כך גם הגיר ועוד חלקים רבים
כשההמר הגיע לצה"ל הסביר לנו נציג היצרן שהרכב בנוי כך שב12 שנה הראשונות הוא לא יתקלקל כמעט בכלל....תרשה לי לגחך... :lol: כמו שאמרתי אין אגדות...כולם היום רכבים טובים...אבל כולם גם מתקלקלים

ארז
15-06-03, 17:58
נמרוד...אני אוהב את אך שאתה קובע לכולם מה מתאים להם.
תספר לי בבקשה איפה בדיוק אתה עובר שאני לא מצליח לעבור,אין מקום כזה,נכון?אז למה לי להצטופף בתוך רכב קטן,למה אני לא יכול לקחת איתי את כל המשפחה+ציוד+2 כלבים+עצים למדורה ולנסוע עם נמרוד+חברה+תיק יד לכל מקום שהוא נוסע
מה היה עושה נמרוד בלילות הקרים בלי עצים?הרי ברכב הספורטיבי שלו אין מקום...אגב ספורטיבי...מכל הטיולים שאנחנו עושים וכאמור אני בנתיים לא ממש הבחנתי איפה הג'פ שלך עבר והמשאית שלי לא,לא זכור לי שהשתמשת בספוטיביות של הרכב שלך(אולי כי אין לו ממש...)
לסופה אגב שהיא באמת רכב ספורטיבי גם אין ממש יתרונות בתחום הזה...אולי הם פותחים נסיעה מהר יותר...אבל לאורך זמן הם לא יהיו מסוגלות להתמודד עם יכולות גיהוץ של רכבים אחרים ודוגמאות לזה יש לנו לא מעט,אז כמה פעמיים בדיוק אתם מנצלים את הספורטיביות שלכם?וכמה פעמיים אני מנצל את הפונקציונליות של המשאית שלי?פה..קרוב לבית..ולא בצד קרנפים....

נמרוד
15-06-03, 18:13
כתבתי שג'יפים לא מתאימים להיות רכבי מסע, לא כתבתי שדפנדר לא מתאים להיות רכב טיולי סוף שבוע בסבבה כמו ג'יפ. והכוונה שלי בכל הדיון הזה היא להגיד משהו על ג'יפים, כולל הסופה - הם לא רכבי עבודה, מעולם לא היו. הם רכבי ספורט. לא במובן הצר שאתה חושב, תבדוק במילון מה משמעות המילה "ספורט". אין קשר בין מהירות לספורט.

ארז
15-06-03, 18:19
אבל נחזור רגע אלינו - אנחנו מטיילי סוף-שבוע. אנחנו מטיילים קרוב לבית, למשך יום-יומיים-שלושה. אנחנו לא צדים קרנפים. אנחנו לא ממש צריכים משאית. גם אם נרצה, אנחנו לא יכולים ממש להתרחק מהמוסך הקרוב. היום צריך להשתדל מאד למצוא מקום בלי קליטה של סלולרי. אנחנו קהל היעד של הג'יפ (מכונית ספורט לשטח) יותר מאשר של הדפנדר (משאית קלה).

נמרוד
15-06-03, 18:21
ובכן? מה לא מסתדר לך?

ארז
15-06-03, 18:31
הקביעה שלך שאנחנו! קהל היעד של הג'פ
הדמגוגיה שהדיפנדר הוא רכב לציד קרנפים ולא לטיולים בעלי אופן ספורטיבי
דווקא דוגמאות של טיול לכמה ימים ,כאן ממש כאן ליד הבית הג'פ אינו הבחירה הטבעית שלי וגם אתה שכן יוצא עם ג'פ לטיול כזה נאלץ להעמיס הרבה דברים על החברים(עצים,אוכל וכו'...)

נמרוד
15-06-03, 20:02
אני לא מעמיס שום דבר על אחרים. הג'יפ שלי מוכל בעצמו, כל עוד יש איפה למלא מים ודלק פעם ביום. יעל ואני מטיילים לבד לא מעט, יומיים וגם שלושה. אין לנו שום בעייה, יותר מזה, אני באופן אישי מעדיף מדורה בדואית קטנה, ובדואים למיטב ידיעתי לא מעמיסים משטחים על הגמלים שלהם, והמבין יבין...
אם הייתי צריך לסחוב מאות ליטרים של דלק ומים, כי אין תחנות דלק, הג'יפ לא היה מתאים, נקודה. אם הייתי צריך לסחוב באופן קבוע אנשים נוספים, ג'יפ לא מתאים, גם נקודה.

חנן-ג'יפולוג
15-06-03, 22:13
ארז, גם ריו ויונימוג כנראה עוברים ב99.5 אחוזים מהיכן שהג'יפים שלנו עוברים ואני בטוח שיש עוד יותר מקומות שהם עוברים והג'יפים שלנו לא. זה לא עושה מהם רכבי ספורט, ובטח לא רכבי טיולים נחמדים.

ובנימה אישית לחלוטין: הדיפנדר קרוב בהרבה לריו וליונימוג מאשר לג'יפ וכמוהם יכול לשמש כרכב מסעות, אבל הוא, כמוהם, הדבר האחרון עלי אדמות שניתן להגדיר כאידאלי לנהיגה ספורטיבית כיפית של סופשבוע, גם אם איכויות המתלים שלו הם כאלה שאני כנראה מהיר עליו בהרבה מאשר על סיקס.

שוב, עניין של תחושה סוביקטיבית שלי, אל תטרח להתווכח עליה.

ואני גם נוסע עם כל המשפחה ועוד שני כלבים על הג'יפ כולל כל הציוד ליומיים-שלושה בלי בעייה.

סוזי המשתוללת
15-06-03, 22:23
ארז
לא יודע איפה אתה היית בעולם
אבל במקומות שאני הייתי בהם וזה כולל כמעט כל יבשת על הפלנטה הזאת נדירים היו הלנדרוברים שראיתי והכי הרבה מהם בקניה
אבל באתיופיה שולטים הפטרול והלנדקרוזר וכנ"ל גם באיזורים הנידחים של אוסטרליה שלא לדבר על דרום מזרח אסיה שם ההילקסים סוחבים "דיפנדר " שלם עליהם ועוד מטפסים ביערות עבותים ובוציים
מה שכן לדעתי אין על השילדה של הדיפנדר מבחינת חוסן -רק חבל שהשאר לא באותה הרמה -וזה לא בהקנטה אלא במלוא הרצינות עם מעט הנסיון שיש לי למזלי עם דיפנדרים של חברים ולא שלי (למזלי ככה לפחות אני לא משלם )

קובי
15-06-03, 22:25
ואני גם נוסע עם כל המשפחה ועוד שני כלבים על הג'יפ כולל כל הציוד ליומיים-שלושה בלי בעייה.

חנן להביא לי בונזו לטיול הבא? : :D :D

סוזי המשתוללת
15-06-03, 22:47
מה שכן
בסוף זה שוב חוזר לאותו דיון בסיסי
שלי יותר גדול ושל אבא שלי הכי חזק נו באמת
אין ספק שדיפנדר יש הרבה מקום אבל עדיין לא הייתי בוחר בו וכנ"ל בסיקס /סופה
שגם בהם יש די מקום עבורי ועבור משפחתי (אניחנו מסתפקים במועט )לא הייתי בוחר
הבחירה שלי לרכב עבודה / מסעות יהיה אחד מהשניים הפטרול הגדול או הלנדקרוזר 80 ולו מהסיבות הטריויאליות שכשצריך לחיות הרבה זמן באוטו צריך שאיכות החיים תהיה הכי טובה וזה אומר מזגן שלא ייכשל אף פעם ולא אכבה אותו דווקא כשהכי חם לי (ולאוטו)והנסיעה בפנים תהיה כמה שפחות מקרקשת ותנוחת הנהיגה תהיה מול הדוושות ולא באלכסון אליהם ומכיוון שהם גם מצוידים בספירלות בכל הפינות אז גם אפשר לצפות לנוחות סבירה שלא לדבר על מנוע שיכול לשנע את כל הכבודה הנ"ל בצורה מכובדת זהו רכב המסעות שלי
בינתיים אני מסתפק בסוזי ונוסע עם אשתי והילדה לדרום ליומיים ושלושה וסוחב מספיק בגדים כדי ללכת בערב גם לדיסקוטק שלא לדבר על מקלחת אוהל מזרונים ציוד חילוץ הכולל גם כננת נשלפת שמנים כלי עבודה ועוד והפלא ופלא הכל נכנס
נכון קצת קשה אבל נכנס
אהה כן יש גם מספיק מקום לבובות של הבובה שלי
grow up kids

שאולי
30-07-03, 14:54
כשלום לכולם
כל אחד כתב מה 'נראה' לו, כן רכב עבודה, או לא רכב עבודה, ואף אחד לא התיחס למה שקובע החוק
ובכן החוק קובע ש" רכב עבודה:רכב שציוד עבודה מורכב עליו באופן קבוע, או שמבנהו עשוי לביצוע עבודה,ואינו מיועד להובלת מטען או הסעת נוסעים"
דיפנדר? סופה? CJ?

ד ו ר ו ן
31-07-03, 19:37
שאולי,
לא התייחסנו לחוק כי זאת לא הכוונה.
רכב עבודה לא חייב מחרשה קבועה מאחורה אלא יכול להיות רכב שטח שמהווה רק תחבורה למקום עבודה בשטח וראה הדוגמאות שנתנו בהתחלה.

שאולי
01-08-03, 22:33
ok דורון
הרי כל רכב יכול לשמש כרכב עבודה, האם סיאט טולדו משמש כרכב עבודה???
אם תשאל אותי אז בהחלט כן , אני מתפרנס ממנו להוראת נהיגה , אז בוודאי שהוא רכב עבודה, אופניים משמשים לחלוקת עיתונים וכו'
השאלה היא האם בהגדרה הרכב הוא רכב עבודה או לא , וזאת בהחלט הגדרה שמופיעה בחוק

ד ו ר ו ן
02-08-03, 20:03
שאולי,
אפשר לסבך כל דבר בקלות..
כל הדיון התחיל בגלל שפתאום שמו לב שאף אחד כמעט לא משתמש בג'יפ לסוגיו כרכב עבודה בשטח.
והדגש בשטח, גם הטולדו שלך יכולה לרדת כמה מהמעלות המפורסמים בנגב אבל האם היא תוכל להמשית לשמש כרכב עבודה?

Freeman
14-08-03, 10:55
אבל חברים, הג'יפ כן התחיל כרכב עבודה, בנוי לפי הזמנה צבאית. והצורות המודרניות שלו, סופה למשל, היא גם, קודם כל, רכב עבודה שנבנה לפי דרישות צבאיות. אמנם זה פיתוח פחות מוצלח מלנדרובר לצרכים צבאיים, ולראייה מי נפוץ יותר בצבאות העולם, אבל עדיין, סופה וג'יפ בכלל הם בהחלט רכבי עבודה לדעתי.

-->