PDA

צפייה בגרסה מלאה : לימודי מכונאות רכב איפה? ואיך?

אביב3
12-05-12, 11:49
מקווה שפתחתי את השרשור במקום הנכון.
שלום לכולם
כבר 5 שנים בערך לא פתחתי פה שרשור והנה אני שוב כאן.
המצב הוא כזה , סיימתי לימודי הנדסאי תעו"נ , עבדתי בתחום ושוב כמו בעבר הגעתי למסקנה שדווקא רכב זה מה שהכי מעניין אותי.

נו אז מה עושים עכשיו?
קודם כל המטרה:
לימודים בתחום הרכב , והתקדמות בידע ובדרגות הלימוד עד הגעה למצב שבו אני פותח מוסך עצמאי, שלי.

אינני מחפש את הדרך הקלה להשגת המטרה אלא את הדרך הנכונה והמקצועית ביותר להגעה אל היעד.
יש לציין שיש לי ניסיון קל במכונאות רכב, עבדתי כשנתיים בסדנא מאוד מוכרת במרכז הארץ , יצא לי להחליף קלאצ,גיר, לפרק מנוע סופה לגורמים, מכיר את שמות החלקים המכאניים ברכב , יודע לבצע עבודות קלות ברכב, החלפת בולמים +בלמים, טיפולים, יצא לי לעשות אוברול לאופנוע xr 600 ועוד ועוד.

לשאלות:
מה עדיף להתחיל ללמוד?
מכונאות סוג 1?
אוטוטרוניקה? הבנתי שבסוף הקורס אתה מקבל מכונאות סוג 1 +חשמלאי סוג 1?
יש לציין שאני בן 29 , וגר באזור אצבע הגליל, מישהו יודע איפה יש לימודי רכב באזור?
בקיצור כל מידע יעזור ועדיף מאנשים מנוסים בתחום הרכב או לימודי הרכב.
תודה רבה.

savyon
13-05-12, 00:07
שלום אביב,
לפני כמה שנים טובות, כשאני חיפשתי איפה ללמוד מכונאות היו רק 2 אפשרויות:
או בצבא או אם אתה מובטל אתה רשאי להכנס לקורס של משרד העבודה או משהו כזה.
אני בחרתי ללמוד הנדסאי רכב - המון חומר עיוני (שאולי מחלקו יהייה לך פטור כהנדסאי תעו"נ) שלא בהכרח קשור לעבודה במוסך,
במקום שאני למדתי, מכללת עתיד בת"א, כמעט ולא היו שעות סדנא כך שלא תירגלנו כלום ובהתאם לא התמקצענו אבל זה קיצר לי את הדרך לאפשרות קבלת תעודת הסמכה לניהול מוסך.

אם אתה מובטל, או יכול להיות מובטל- תבדוק מה יש ללשכת התעסוקה להציע מבחינת הקורס (מה לעשות שכדי ללמוד מקצוע מסויים אתה צריך להיות מובטל?)
בדוק את עניין הנדסאי הרכב, לפי ידיעתי מכללת תל חי נחשבת לטובה בתחום זה (לפחות כך היתה כשאני למדתי)
אם תלך על לימודי הנדסאי, חפש לך מוסך איכותי לעבוד אצלו בזמן הזה כדי לקבל את הפרקטיקה.

מקווה שעזרתי,
בכל מקרה בהצלחה.

סביון

איציק - 4X6ZH
13-05-12, 04:44
במידה ואתה יכול לצאת ללימודים בחו"ל . זה צריך להיות הכיוון שלך .
גרמניה / ארצות הברית .
לצערי ( ואני כותב זאת בצער רב כאחד שקשור למערכת הלימודים ) אין מקום רציני ללימודי מכונאות רכב במדינת ישראל .
גם המכללות היותר הטובות שהיו בארץ . ( מכללת תל חי בצפון . או מכללת רופין במרכז ) הפכו להיות חממה לבטלנים שונאי ישראל . ולא בית ספר טכני מכובד .
מערכת החינוך הישראלית מצליחה בכשרון רב להשמיד את כל החינוך הטכלוגי בארץ .
וגם כשיש צדיק בסדום אין לו איפה ללמוד ׁ( רמת המורים נמוכה ביותר סדנאות התרגול / המעבדות זאת בדיחה עצובה )

במידה וכל מה שמענין אותך זה להוציא רשיון לניהול מוסך ( כתב הסמכה ) . לא תיהיה לך בעיה .
ללמוד לימודי איכות ברמה מקצועית גבוה . לא תמצא היום במדינת ישראל .
סתם להיות עוד מכונאי במוסך ... זה קל מאד והמכונאים מבוקשים ביותר .ושם גם התפקיד / שכר נגמר ונעצר . ....זה מה שאתה מחפש ?
יש ביקוש גדול לכח אדם מקצועי שרמת הידע שלו היא הרבה מעבר למכונאי סוג 1 או טכנאי אוטוטרוניקה ( נדרשת שליטה מוחלטת ברמה של שפת אם בשפה זרה אחת לפחות אנגלית / צרפתית / גרמנית ) .
חברות הרכב בארץ מביאות כח אדם זר בחו"ל רק בגלל שאין טכנאים מקומים .

עולם הרכב של היום ובטוח שעולם הרכב של מחר זה הרבה מעבר לבוכנות של גיפ סופה או ריתוך פגוש .

איציק

אביב3
13-05-12, 08:41
שלום אביב,
לפני כמה שנים טובות, כשאני חיפשתי איפה ללמוד מכונאות היו רק 2 אפשרויות:
או בצבא או אם אתה מובטל אתה רשאי להכנס לקורס של משרד העבודה או משהו כזה.
אני בחרתי ללמוד הנדסאי רכב - המון חומר עיוני (שאולי מחלקו יהייה לך פטור כהנדסאי תעו"נ) שלא בהכרח קשור לעבודה במוסך,
במקום שאני למדתי, מכללת עתיד בת"א, כמעט ולא היו שעות סדנא כך שלא תירגלנו כלום ובהתאם לא התמקצענו אבל זה קיצר לי את הדרך לאפשרות קבלת תעודת הסמכה לניהול מוסך.

אם אתה מובטל, או יכול להיות מובטל- תבדוק מה יש ללשכת התעסוקה להציע מבחינת הקורס (מה לעשות שכדי ללמוד מקצוע מסויים אתה צריך להיות מובטל?)
בדוק את עניין הנדסאי הרכב, לפי ידיעתי מכללת תל חי נחשבת לטובה בתחום זה (לפחות כך היתה כשאני למדתי)
אם תלך על לימודי הנדסאי, חפש לך מוסך איכותי לעבוד אצלו בזמן הזה כדי לקבל את הפרקטיקה.

סביון

תודה סביון
את מסלול הנדסאי אני מכיר ויש לי איתו כמה בעיות:
1)באיזור שלי אין לימודי ערב שאפשר לשלב איתם עבודה וכרגע אחרי שסיימתי כבר הנדסאי תעשייה וניהול , אין לי כסף רק ללמוד בלי לעבוד.
2)כביכול כשאתה מסיים הנדסאי רכב אתה יכול להמשיך ישר לניהול מוסך אך יש בעיה משמעותית עם זה והבעיה היא שהידע המעשי שלך שואף לאפס ואתה לא באמת יכול לנהל מוסך.
3) יש לי חברים שלומדים הנדסאי רכב, לפי הידע המעשי שלהם בסיום הלימודים נראה לי שכדי להיות באמת תותח בתחום צריך להתחיל מלמטה, "כמו פעם" ודרך הידיים.
4)לפי מיטב הבנתי הקורס של משרד העבודה הוא גם במתכונת שלא מאפשרת למצוא עבודה, אך אני צריך לבדוק זאת יותר לעומק.

דרך הידיים לא עובד יותר היום? כולנו מחפשים לקצר תהליכים , כך היה גם כשלמדתי תעשייה וניהול.
סיימתי את לימודי , התקבלתי לעבודה כ"מנהל" וגיליתי שגם השכר לא משהו , וגם אתה הש"ג, כל החר@ עף עלייך.
מעדיף לאכול בוכנות וגריז ולא חר@ של בני אדם.

אז מה אין שום דרך רצינית היום בעולם הרכב ללא קיצורי דרך? (קיצורי דרך=הנדסאי)

אביב3
13-05-12, 08:51
גרמניה / ארצות הברית .
לצערי ( ואני כותב זאת בצער רב כאחד שקשור למערכת הלימודים ) אין מקום רציני ללימודי מכונאות רכב במדינת ישראל .
גם המכללות היותר הטובות שהיו בארץ . ( מכללת תל חי בצפון . או מכללת רופין במרכז ) הפכו להיות חממה לבטלנים שונאי ישראל . ולא בית ספר טכני מכובד .
מערכת החינוך הישראלית מצליחה בכשרון רב להשמיד את כל החינוך הטכלוגי בארץ .
וגם כשיש צדיק בסדום אין לו איפה ללמוד ׁ( רמת המורים נמוכה ביותר סדנאות התרגול / המעבדות זאת בדיחה עצובה )

במידה וכל מה שמענין אותך זה להוציא רשיון לניהול מוסך ( כתב הסמכה ) . לא תיהיה לך בעיה .
ללמוד לימודי איכות ברמה מקצועית גבוה . לא תמצא היום במדינת ישראל .
סתם להיות עוד מכונאי במוסך ... זה קל מאד והמכונאים מבוקשים ביותר .ושם גם התפקיד / שכר נגמר ונעצר . ....זה מה שאתה מחפש ?
יש ביקוש גדול לכח אדם מקצועי שרמת הידע שלו היא הרבה מעבר למכונאי סוג 1 או טכנאי אוטוטרוניקה ( נדרשת שליטה מוחלטת ברמה של שפת אם בשפה זרה אחת לפחות אנגלית / צרפתית / גרמנית ) .
חברות הרכב בארץ מביאות כח אדם זר בחו"ל רק בגלל שאין טכנאים מקומים .

עולם הרכב של היום ובטוח שעולם הרכב של מחר זה הרבה מעבר לבוכנות של גיפ סופה או ריתוך פגוש .

איציק

איציק אני מבין את התסכול שלך מכל המערכת .
זו אינה הפעם הראשונה שאני בודק על לימודי מכונאות רכב, לפני שהתחלתי את לימודי תעשייה וניהול חשבתי על רכב וריחרחתי על לימודים בתחום.
התחושה שקיבלתי אז זו בדיוק אותה תחושה שאני מקבל היום , תחושה של "עזוב אותך ללמוד רכב , לך תלמד משהו שלובשים בו חליפה תחזור הביתה נקי".
נו אז ניסיתי ללבוש חליפה והבנתי סופית שחליפה , פוליטיקה, וכל השאר זה לא בשבילי.
אני יודע שמכונאות סוג 1 זה אפילו לא קצה הקצה של קרירה בעולם הרכב, אבל האם התקדמות מתמדת בעבודה + קורסים בלתי פוסקים (סוג 1+2+3 קורסים במערכות מתקדמות ועוד) לא יביאו אותי במרוצת השנים אל היעד ? לא יהפכו אותי ליותר מקצועי מאשר הנדסאי רכב +הסמכה לניהול מוסך?
בקיצור אני צריך עזרה ב- "מאיפה הכי נכון לבנאדם עם קצת ראש על הכתפיים להתחיל?"
נ.ב חו"ל לא בא בחשבון , אני נשוי +1

אביב3
13-05-12, 09:37
עדכון התקדמות בנושא לטובת כלל הקוראים.
עשיתי קצת טלפונים ובירורים , להלן התשובות שקיבלתי ממוסדות שונים:

1) עמל קריית שמונה: יש רק מכונאות סוג 3 וגם זה לא יפתח כי אין מספיק נרשמים.

2) תל חי: הנדסאי רכב, רק לימודי יום , 5 פעמים בשבוע, 8.30 עד 16.00 במינימום, הרבה עיוני , פיזיקה ושאר מקצועות עיוניים.
כאמור אין לימודי ערב כי אין מספיק נרשמים.

3)עתיד כרמיאל+מעלות: אין מכונאות רכב סוג 1+2 ואין אוטוטרוניקה כמו שכתוב באתר שלהם.
יש הנדסאי רכב מסלול ערב 3 פעמים בשבוע במשך 3 שנים, לא אפשרי מבחינתי בגלל הוצאות דלק ובלאי שמוערך אצלי בסכום של כ-1300 ש"ח בחודש, יוצא יקר.

4)מכללה טכנולוגית איגוד המוסכים: בטיפול , צריכה לחזור אלי נציגה יותר מקצועית בניסיון הכוונה .

נו מה נגיד המצב די עגום כרגע מקווה לבשורות טובות

מויש
13-05-12, 10:09
רופין רחוק לך מידי?
לפני שנתיים עשיתי שם קורס מתקדם במיכון חקלאי שכלל שעות רבות שהועברו ע"י המורים של מגמת רכב והתרשמתי מאוד מהמיקצועיות והידע

savyon
13-05-12, 10:27
כשאני הלכתי ללמוד הנדסאי רכב, המטרה היתה לקבל בסיס טוב ואיכותי,
לאחר שסיימתי את הלימודים והיה לי נסיון של שנתיים בערך כמנהל עבודה בגתוס
ביקשתי לעבוד במוסך, כי זה מה שעניין אותי והיה המטרה שלי מלכתחילה.
הציעו לי שכר של 5000 ש"ח ברוטו ל-6 ימי עבודה.

אז ויתרתי על מכונאות הרכב כמקור פרנסה והשארתי אותו כתחביב.

מעבר לרמת לימוד נמוכה מאוד עד לא קיימת יש גם את נושא השכר,
ועד שהמוסכים לא ישכילו לשלם שכר הוגן (מאוד) ואולי אף גבוה, לא יהיו הרבה אנשים איכותיים בתחום הזה,
ביצה ותרנגולת?

זו דעתי,
סביון

אביב3
13-05-12, 11:35
כשאני הלכתי ללמוד הנדסאי רכב, המטרה היתה לקבל בסיס טוב ואיכותי,
לאחר שסיימתי את הלימודים והיה לי נסיון של שנתיים בערך כמנהל עבודה בגתוס
ביקשתי לעבוד במוסך, כי זה מה שעניין אותי והיה המטרה שלי מלכתחילה.

אז ויתרתי על מכונאות הרכב כמקור פרנסה והשארתי אותו כתחביב.

מעבר לרמת לימוד נמוכה מאוד עד לא קיימת יש גם את נושא השכר,
ועד שהמוסכים לא ישכילו לשלם שכר הוגן (מאוד) ואולי אף גבוה, לא יהיו הרבה אנשים איכותיים בתחום הזה,
ביצה ותרנגולת?

זו דעתי,
סביון

בגדול אתה צודק , אבל אפשר למצוא גם מקומות שמשלמים הוגן, חבר שסיים הנדסאי רכב התחיל לעבוד בדיאגנוסטיקה וכמתחיל השכר היה סביב 7000-7500 .
בלי חס ושלום לזלזל בגתוס , לפי מיטב זיכרוני רוב העיסוק שלהם הוא הגבהות , נעילות, מיגונים, בולמים, כך שמבחינת מוסך, ובמקצוע מכונאי פרופר , אין לך הרבה ניסיון, תקן אותי אם אני טועה?

אביב3
13-05-12, 11:39
עידכון ברורים:
1) התקשרתי ללשכת התעסוקה לברר אם יש אוטוטרוניקה, השיחה הייתה כדלקמן:

אני : שלום אני מתקשר בכדי לברר על קורס אוטוטרוניקה, ואם אפשרי לבצע אותו דרך הלשכה.
הוא: אבל למה בטלפון תגיע תקבל פרטים, בבבבוווםם ניתוק לפנים.

לא יותר פשוט ונחמד להגיד יש\אין דבר כזה דרכנו תגיע תקבל פרטים?
נו טוב נצטרך ללכת ללשכה לחכות בתור.

נ.ב שאלה : באם אני עובד במוסך טרקטורים מורשה במשך שנה , זה נחשב לי בפ"זם ואני אוכל לעשות מכונאות רכב סוג 2 ?

איציק - 4X6ZH
13-05-12, 12:07
שלחתי לך הודעה פרטית

אביב3
13-05-12, 15:48
שלחתי לך חזרה.

עדכון:
כרגע מסתמן שאין מנוס (הכל לטובה) אסגור הלוואות ובאוקטובר אתחיל ללמוד הנדסאי רכב.
עכשיו להתלבטות אחרת או מה אתם הייתם עושים:

אופציה א:
ללמוד בתל חי 5 ימים בשבוע 8.30 עד 16.00 שנתיים לימודים , ולעבוד בעבודות סטונדטים, שליח וכולי.
יתרונות:
סיום תוך שנתיים , התמקדות מלאה (עד כמה שאפשר) בלימודים, כל הנלווה בלהיות סטודנט (אווירה וכולי)
חסרונות:
אי אפשר לעבוד בתחום במקביל, קושי בפרנסה.

אופציה ב:
ללמוד בעתיד מעלות , לימודי ערב, 3 שנים, 3 פעמים בשבוע מ16.00 עד 21.00 בערך, לשלב עבודה בתחום.

יתרונות:
השתלבות בתחום בטווח המידי מתחילת הלימודים, אופציה להשתכרות סבירה ביחס לסטודנט.

חסרונות:
אתה עובד במשרה מלאה יש פחות זמן להשקיע בלימודים, נסיעות מאיזור הגליל העליון למעלות שזה בערך שעה נסיעה לכל כיוון וההוצאות הכרוכות בכך, 3 שנות לימודים במקום שנתיים.

אז מה אתם הייתם עושים???

איציק - 4X6ZH
13-05-12, 16:23
אני ממליץ לך לבדוק מי ומי יהיו איתך בכל קורס
מי מהתלמידים היה בצבא ( ולמה הוא לא עושה שרות צבאי )
מה הגיל הממוצע של התלמידים שיהיו איתך .
יהיה לך קל מאד להחליט

איציק

savyon
13-05-12, 16:25
אם הייתי במקומך, אלו השאלות והתשובות שהיתי מנסה לברר עם עצמי:

איפה רמת הלימודים גבוה יותר? זה השיקול הראשון אם אתה רוצה להיות טוב.

כמה יעלו 3 שנים של נסיעות לעומת הקושי בפרנסה במשך שנתיים?

למדת תעו"נ - תבדוק כלכלית ותחליט (כמובן אחרי החלטת האיכות)

בכל מקרה בהצלחה,
אני בעד אנשים שהולכים עם החלומות שלהם

סביון.

אביב3
13-05-12, 18:07
אני ממליץ לך לבדוק מי ומי יהיו איתך בכל קורס
מי מהתלמידים היה בצבא ( ולמה הוא לא עושה שרות צבאי )
מה הגיל הממוצע של התלמידים שיהיו איתך .
יהיה לך קל מאד להחליט

איציק

1)בתל חי יהיו איתי אנשים יותר "טובים" , אחד מהם חבר.
2)95% בשני המוסדות לא עשו צבא , והמבין יבין.
3)95% בני 18-20 והמבין יבין.

תל חי נחשבת מכללה יותר איכותית מעתיד (ככה אומרים לפחות) ודי בטוח שגם האוכלוסיה בתל חי סבירה יותר.

בקיצור נראה לי שלמרות קשיי הפרנסה אמשיך להנדסאי שני שלי בתל חי במסלול מלא (עושים עלי כסף הנבלות).

אביב3
13-05-12, 18:14
אם הייתי במקומך, אלו השאלות והתשובות שהיתי מנסה לברר עם עצמי:

איפה רמת הלימודים גבוה יותר? זה השיקול הראשון אם אתה רוצה להיות טוב.

כמה יעלו 3 שנים של נסיעות לעומת הקושי בפרנסה במשך שנתיים?

למדת תעו"נ - תבדוק כלכלית ותחליט (כמובן אחרי החלטת האיכות)

בכל מקרה בהצלחה,
אני בעד אנשים שהולכים עם החלומות שלהם

סביון.

כאמור ככל הנראה תל חי רמה יותר גבוהה.

לבדוק כלכלית לא כזה מסובך , רק כדרך אגב הנדסאי תעו"נ הוא לא תואר בכלכלה , הנדסאי יותר בכיוון של תמחיר מוצר, סטטיסטיקה, תחזיות , שיווק ועוד
הנדסאי תעו"נ מתעסק יותר בבקרות איכות , ניהול רצפת ייצור, חישובי כמויות ועוד
הנדסאי זה פרקטיקה, מקצוע.
אתה בטח יודע את זה אבל לא יזיק לשפוך קצת מידע על עוד סוג של הנדסאי.
את הכלכלה נשאיר לכלכלנים (וטוב שכך).
מה שכן סחטין על השנינות :)

נ.ב לא ענית על מה ששאלתי קודם אבל כמובן שאתה לא חייב להתייחס.

תודה על העזרה לאיציק וסביון :)

savyon
13-05-12, 18:45
על איזו שאלה לא עניתי?
ואגב, בסיום הלימודים תוכל להתהדר בתואר שני...

אביב3
13-05-12, 18:47
לפי מיטב ידיעתי הנדסאי הוא לא תואר זו תעודה.
אני מפספס משהו?

asafk
13-05-12, 19:48

when you pay peanuts you get monkeys

(אמר לי מישהו, פעם... )

וכאן מתחילות ונגמרות הבעיות של הענף.

אסף.

savyon
13-05-12, 20:21
לפי מיטב ידיעתי הנדסאי הוא לא תואר זו תעודה.
אני מפספס משהו?

בדיחה של חבר...

אביב3
13-05-12, 20:59
בדיחה של חבר...

אז פעם הבאה תשתף שכולנו נהנה :)

אביב3
13-05-12, 21:34
when you pay peanuts you get monkeys

(אמר לי מישהו, פעם... )

וכאן מתחילות ונגמרות הבעיות של הענף.

אסף.

לטעמי דור המוסכניקים\מנהלי המוסכים שתומכים באג'נדה של מינימום כסף ואני כבר אגיד לקוף מה לעשות הוא דור שזמנו חולף.
עם כניסת טכנולוגיות בקרות\מיחשוב\חשמל , מתקדמות , בקרוב לא תיהיה ברירה אלא להחזיק חומר אנושי איכותי.
עובד קופיף ששרף ללקוח מערכת חשמלית\מחשב רכב יקר הוא עובד לא משתלם, וזאת למרות עלותו החודשית הנמוכה.
כנראה שרוב העוסקים בענף ימשיכו להיות לא אמינים\מקצועיים\לרמות את הלקוח, ופה בדיוק פה המקום של בעל עסק ישר , אך קצת יקר, לתת בראש ולנהל מוסך לתפארת מדינת ישראל וחשבון הבנק שלו.
ואולי אני סתם הוזה\תמים\אופטימי.
איך סבתא שלי הייתה אומרת "נווו שווייין".

foty
13-05-12, 21:38
אני גם מצטרף לשאלה...
בזמן האחרון התחלתי להתעניין בלימודי מכונאות וחשמל רכב (חשמל רק בגלל השנאה שלי לדבר הזה :X )
אם יש מקום שאפשר ללמוד בו אני אשמח לדעת (לא צריך תואר, תעודה , הסמכה) ללמוד כתחביב ולא כעבודה.

סמי

asafk
13-05-12, 21:46
מקצועות הרכב נרכשים רק דרך פרקטיקה - חשוב מאוד הידע התיאורטי, אבל בלי ללכלך את הידיים ולעסוק בזה ביומיום - אי אפשר ללמוד. הבעיה היא שאת הפרקטיקה צריך לעשות תחת מנהל שיודע מה הוא עושה, וכמה כאלו נשארו שבאמת מלכלכים את הידיים בעצמם?
אז הנה עוד עצה לחובבים - בימי שישי דור המכונאים "של פעם", אלו שהיום הם "מנכ"ל מרכז שירות" :) בימי השבוע, מלכלכים את הידיים בכל מיני מוזיאונים וסדנאות ברחבי הארץ. זה המקום להיות בו שוליה, וללמוד מככונאות כו פעם. אני לא מרחיב מפאת "צנעת הפרט", שאני בטוח שישמח להרחיב בעצמו (ויש יותר מאחד כזה כאן)

אסף.

foty
13-05-12, 21:55
אסף,
לעבוד כ"שוליה" זה בידיוק מה שאני עושה עכשיו... אבל כמו שוודאי אתה יודע , לא תמיד לומדים דברים חדשים.. (טיפולים , הגבהות, גיר זבלה של ג'ימני ) בסופו של דבר אם אתה לא נמצא כ"שוליה" במשך כמה שנים אתה לא תדע תכלס את רוב הדברים בכללי...

סמי

אביב3
13-05-12, 22:15
foty קבל קישורים:
http://www.iga.co.il/info_center/articles_item.asp?ArticleID=1543

בנוסף בשיטוטי אחרי מקום לימודים ראיתי שלדיקו-bosch גם מקיימים סדנאות בתחום הרכב בדוק זאת.

יש לציין שאני לא עשיתי עם הקישורים הנ"ל כל בירור כי זה לא היה רלוונטי אלי.
אתה מוזמן לבדוק ולתת פרטים לטובת הכלל.
בהצלחה.

foty
13-05-12, 23:55
אביב ,
שלחתי להם הודעה, ועכשיו נחכה שיחזרו אליי .
ללדיקו יש קורסים מסויימים... אין להם קורס כללי...
תודה!
סמי

אביב3
14-05-12, 10:20
למי שלחת הודעה? לאיגוד המוסכים ואתה גם מצפה שיחזרו אלייך?
איגוד המוסכים זה איגוד שאם לא תעשה איזה 10 טלפונים עד שתגיע לבנאדם הנכון, לא תגיע לשום מידע עדכני בנושא.
בקיצור תתקשר, בהצלחה ותעדכן אם יש משהו מענין.

foty
14-05-12, 19:22
הם חזרו אליי... אם אין לך ותק או תעודות , אתה לא יכול ללמוד שם... :X
כנראה שאני אלמד ברופין הנדסאי רכב ... אין משו אחר שאפשר ללמוד ללא ותק :X
ותודה לכם!

סמי

savyon
14-05-12, 19:56
המכללה הטכנולוגית לרכב של איגוד המוסכים,
בחורה בשם לורן, היא אמורה להיות אחראית על הקורסים,
פעם הייתי איתה בקשר כדי לקדם את נושא הקורסים / לימוד ושת"פ עם ג'יפולוג, ניסיתי להסביר לה שיש פה קהל פוטנציאלי- לא הצלחתי...

נסו לדבר איתה, אולי יקרה משהו
(אל תגידו שאני נתתי...)
050-6931111

אביב3
14-05-12, 21:56
foty סחטיין שחזרו אלייך , אלי לא טרחו לחזור.
החלטתי שככל הנראה גם אני אלמד הנדסאי.
סביון תמסור לגברת שלא תעשה טובות ובנוסף היא יכולה להיות בטוחה שהמחליף שלה בתפקיד יהיה הרבה יותר מקצועי וקשוב ממנה. (וזה היה משפט ברגוע, היה בא לי להיות הרבה יותר בוטה).

idan-keiman
14-05-12, 22:29
אהלן חברים. אני לומד הנדסאי רכב במכללת עתיד בחיפה, מסיים שנה שניה, במסגרת לימודי שנדרשתי לעבור מבחן חיצוני, תורת הרכב, תורת המנוע, מכניקה טכנית, ועוד הרבה קורסים מסביב על מיזוג אוויר חשמל מתמטיקה אנגלית טכנית (שני קורסים) הידרוליקה חוזר חומרים וכו... התחלנו לפני שנתיים 80% מהסטודנטים הם צעירים בני 19-23 ו10% הם חיילים משחוררים, 10% מוסכניקים ששנים במקצוע שבאו לקבל תעודה על הידע שלהם. בתור חייך משחורר קיבלתי את שני השנים הראשונות במימון מהמדינה של 90% משכר הלימוד. האווירה בלימודים בדרך כלל רצינית ויש אווירת לימודים, הידע של המרצים שלנו מאוד גבוה רובם היו או עדיין בעלי מוסכים או בעלי מקצוע שמבינים עיניין. אני יכול להגיד שאחרי שנתיים הידע שלי עלה בצורה ניכרת, אך כמו שאמר פה חבר בפורום מבלי ללכלך את הידיים ולהיות עם מישהו שמבין וללמוד ממנו לא יוכלו האנשים שאין להם ניסיון להתקדם ובעצם בסוף באמת להשיג משהו מהלימודים.
אני התחלתי שבוע שעבר לעבוד במוסך בקריות צמוד לבעל הבית שבאמת מתמצא בהכל. עכשיו אחרי שמסיימים את השלוש השנים מתחילים לעשות הסמכות למקצועות המבוקשים "מכונאי סוג 3, חשמלאי רכב, קצין בטחון ותעבורה, ניהול מוסכים, דיאגנוסטיקה וכו..." ברגע שמתחילים את ההסמכות אז באמת מתחיל המעשי יותר.
בגדול ולסיכום אני מרוצה.

foty
15-05-12, 00:03
עידן, תודה רבה לך!
רק כמה שאלות ,
הקורסים ברובם עיוני? או שיש גם צד של מעשי ?
לפי מה שראיתי בפרופסור גוגל , הלימודים הם שנתיים בעתיד (יכול ליהיות שזכרוני מטעה אותי בשעות האלה), אז למה אתה מתכוון לסיים את השלוש שנים?
מה רמת הלימוד? קל ? קשה?
ההסמכות אחרי הלימודים , איך זה עובד? כמו קורסים ?

תודה על הסבלנות
שמואל(סמי)
אני עובר תקופה של שינוי שם לשם האמיתי (שם ראשון) שלי

moriseven
15-05-12, 08:44
סייימתי את ההנדסאי בעתיד לפני יותר משלוש שנים. לימודי ערב שלוש שנים, 4 פעמים בשבוע.
האמת, בלי עבודה במקביל במוסך, עם בעל בית שמוכן ללמד עם סבלנות, הלימודים לא שווים כלום.
רוב החומר הוא תאוריה, אפילו לא 5% מעשי.
לי רוב החומר היה קל.
בשביל לגשת להסמכה לאחר ההנדסאי, אתה צריך ניסיון מעשי של שנתיים עבודה במוסך.
בשביל קצין בטיחות בתעבורה אתה צריך רישיון ג' בנוסף להנדסאי ולעבור מבחן התאמה באדם מילוא לפני שתוכל להרשם לקורס (שנתיים קורס עם פטורים על חלק ממה שלמדת בהנדסאי)

איציק - 4X6ZH
15-05-12, 09:47
רופא בקופת חולים
רופא מנהל מחלקה בבית חולים
ורופא מנהל בית חולים
התחילו בלימודי רפואה
יש כאלה שלמדו ולמדו ועברו את הבחינות והם רופאים
ויש כאלה שלמדו \ עבדו \ התנדבו במד"א עשו כל מה שניתן ללמוד את המקצוע מכל כיוון
השאלה איזה רופא אתה רוצה להיות

איציק רופא מומחה לברזל חלוד

moshik999
15-05-12, 10:07
נראה לי הרבה יותר נכון לעבוד כמכונאי במוסך במשך שלוש שנים לקבל שכר
אפילו אם הוא נמוך. מאשר ללכת ללמוד שלוש שנים לשלם שכר לימוד נסיעות ואובדן השתכרות.

בעבודה במוסך תלמד הרבה יותר מאשר בבית ספר שולי כזה או אחר בארץ.
אם יש לך נגישות לספרות מתאימה וחונך או מלווה שאפשר לשאול אותו שאלות
אתה תספיק הרבה יותר אם תלמד לבד תוך כדי עבודה.

בסה"כ ענף הרכב הוא קלאסי ללימוד תוך כדי עבודה.

אתה יכול אחרי שעות העבודה ללמוד באופן עצמאי (מקריאה של ספרות)
תחום ספליפי שמעניין אותך בתחום הרכב.

בעבר כמעט לא הייתה נגישות למידע אלא דרך בתי ספר
היום המידע הרבה יותר נגיש

idan-keiman
15-05-12, 20:34
מוריס אין ספק שאתה צודק, אני לא יודע באיזה עתיד למדת, רמת הלימוד. אני חושב בדיוק כמוך אחרי כל ההסמכות והתעודות חייבים ניסיון, אבל היום ענף הרכב שונה לגמרי ממה שהיה פעם, היום המכונאים בקושי מתלכלים ופותרים תקלות בקלות יחסית, כי רוב המכוניות של היום יש להם מחשב ולכל מפעיל ברכב יש חיישן שבודק את תקינותו, עד רמה כזו שאם לא סגרת היטב את מכסה מילוי הדלק נדלקת נורה. נוצר פער בין המוסכים לבין הידע הדרוש, ובגלל זה חשוב ללמוד גם לעומק תדברים ולהבין איך הם פועלים.
אני בהתחלה שנירשמתי ללימודים באתי בגישה של הרבה מעשי אבל התבדתי ויש הרבה יותר עיוני, ובגלל זה מי שלא ברמה נושר ולא מסיים את הלימודים ומי שלא אוהב בכלל עף . ועוד יותר אני יכול להגיד לך שאני לומד עם מנהלי מוסך שלא מצליחים לעבור את מבחני מה"ט עם הניסיון שלהם ועם כל הידע שיש להם. זה רק מראה שחייבים ללמוד בשביל באמת איך שהו לעשות כסף מהענף הזה.
שמואל נותרה לי עוד שנה ללימודים ורק עכשיו אחרי קצת ידע שצברתי ומשחקים על הסמוראי שלי (בשביל זה הוא נקנה) התחלתי לעבוד במוסך בקריית ביאליק. יש בעל הבית שיש לו מוסך ענקי ומדי פעם נכנסת לו עבודה, בתמורה ללמידה אצלו, אני עובד עבודה שחורה. אבל מה, אני בטוח שמשם אני יצא עם עוד ידע ועוד נסיון בשביל החברות הגדלות ומי יודע להיות "אומן רכב". אחרי שנתיים לימודים היו לנו 30 שעות של מעשי, במעשי פירקנו גירים של מכוניות וראינו איך זה עובד.
רמת הלימוד טובה וגבוה המרצים מתייחסים ברצינות, ואילו הסטודנטים גם, מי שלא מתייחס ברצינות או שמעזיבים אותו או שהוא מותח את הלימודים על 7 שנים, וגם לא מצליחים. יש אצלנו אחד שנמצא שם כבר 6 שנים וממשיך להיכשל על בסיס קבוע, כי הוא לא תופס את העניין.
שמואל בגדול יש המון הסמכות השאלה לאיזה כיוון חשבת ללכת? 59377
צילמתי לך תמונה של כל החומר הנלמד ועדיי יש פה חוסר של שני ספרים. שתבין כמה תאוריה יש, פעם הבאה אני יש לך תמונה של הארגזי כלים וכל הציוד שקניתי בשביל המעשי:)
עידן

אביב3
02-11-12, 13:05
עידכון :
לאחר שכלול כל הנתונים אפשר לבשר כי בשעה טובה (למי שלא יודע הייתה שביתה במכללות הטכנולוגיות) התחלתי את שנתי הראשונה בלימודי הנדסאי רכב בתל חי.
מבטיח לעדכן במהלך הלימודים ובנוסף אם למישהו יש שאלה\מתענין בתחום \סקרן אשמח לענות ולעזור.
שבת שלום

Idan-pe
12-12-12, 13:13
גרמניה / ארצות הברית .
איציק

בניגוד לפותח הדיון אני לא מוגבל ללימודים פה, אני אפילו יכול להגיד שאני אשמח ללמוד בחו"ל.
איפה אני יכול לברר עד כמה זה בירוקרטי לצאת ללימודי מקצוע בחו"ל ?
איפה אני יכול לברר מידע על מוסדות לימודים שמלמדים את הנושא הזה (בחו"ל כמובן) ?

תודה.

Neilman
12-03-13, 09:11
מצטרף לשאלה....

איציק - 4X6ZH
12-03-13, 14:34
תשתדל ללמוד בגרמניה
תברר על אפשרות לימודים בקרפילר ארצות הברית

איציק

Neilman
12-03-13, 19:42
איך? איפה? יש לימודים באנגלית?

BackDoorMan
13-03-13, 18:02
לא נראה לי,
אבל אם אתה מדבר אידיש תסתדר.

אביב3
18-05-13, 11:04
כמובטח עדכון ופרטים נוספים.
נושאי לימוד בשנה הראשונה סמסטר א':
הלימודים 5 ימים בשבוע שלושה ימים מ8:45 ועד 16:00 ועוד יומיים מ-8:45 ועד 18:00 עמוס עמוס עמוס
שם נושא
מבוא למחשבים (אקסל ,וורד)
מער' הדראוליות (מכניקת זורמים)
מתמטיקה
מבוא לחשמל ואלקט'
מכניקה טכנית (דינמיקה)
מכניקה טכנית (סטטיקה)
תורת החומרים
חוזק חומרים
מכניקה טכנית תרגול
מתמטיקה
תרמודינמיקה
אנגלית

אביב3
18-05-13, 11:11
סמסטר ב' אותם הנושאים כמו בסמסטר א' רק בהרחבה הנשענת כמובן על סמסטר א'.
השינוי היחידי במבוא למחשבים עוברים ללמוד סוליד אדג'
נזכרתי בעוד שינוי , לומדים גם תורת המנוע, נושא מאוד מענין שנותן קצת רצון וטעם להישאר בלימודים.
סוגי צילינדרים , בוכנות , שסתומים, איך בדיוק עובד המנוע אלפית שניה אחרי אלפית , בקיצור הכל על המנוע , מענין מאוד מאוד ונותן כוח ורצון לשנה השניה.

אביב3
25-02-14, 12:29
עדכון:
כרגע סיימתי שנה ב' סמסטר א'.
מקצועות הלימוד:
תורת המנוע, תורת הרכב, מערכות משולבות, יום בשבוע סדנה מעשית, חלקי מכונות, תרמודינמיקה, ניהול מוסך , חשמל רכב, מבחן חיצוני במערכות הידראוליות ופנאומטיות.
שנה ב' הרבה יותר מעניינת , נכנסים לעומק הטכנולוגיה ומקבלים כלכך הרבה מידע בזמן כלכך קצר שקשה להכיל את הכל.
תולדות הרכב והמנוע , גירים מכל התוצרות והסוגים עד לרמת הבורג , חלקי חשמל ברמת הבורג (ממסרים,אלטרנטור , מתנע, מצברים,סכמות חשמל ועוד) דיאגנוסטיקה בסיסית (שימוש במחשב , פלוק ,רב מודד) , עבודה עם מכשירי מדידה למנוע , מערכות קרבורטור והזרקה , ואקומים ותפקידם בכל מערכת , זיהום אויר , מערכות פליטה ועוד ועוד ועוד
שנה הרבה יותר מעניינת אך אין ספק שחייב לצאת אל השוק בכדי להפנים את כל החומר הנלמד .
יש לציין שכרגע מכל השנה וחצי לימודים המבחן החיצוני במערכות הידראוליות ופניאומטיות היה הכי קשה , לי כמובן, ורק עוד כ3 חודשיים אקבל תשובה אם עברתי .
תעשו טובה תנו איזו תפילה קטנה בשבילי :)
כבר עכשיו אני מבחין אצלי בשינוי בתפיסת המערכות, מיקומן, אופן הפעולה, והשפעת רכיבים אחד על השני , יצא לי לתקן כבר כמה תקלות והדיאגנוסטיקה שלי הרבה יותר איכותית,נכונה ומקצועית מבעבר (התעסקתי קצת בתחום באופן חובבני תרם הלימודים).
יש לציין שגם בסמסטר הנ"ל יש לא מעט דברים "יבשים" חישוביים, חישובי יחס דחיסה , נפח חלל בעירה\צילינדר , חישובי גירים ויחסי העברה ועוד ועוד
שאלות?
המשך שבוע טוב

נ.ב בשנה השניה יש "בונוס, לומדים 4 ימים בשבוע ולא חמישה

אביב3
25-02-14, 12:57
התייעצות איתכם.
בעקבות כך שאני נכנס עוד רגע לסמסטר האחרון שלי מתחילות לרוץ מחשבות מה ואיך יהיה כשאסיים .
בגדול ההתלבטות היא לאן לפנות בתחום ובמה להתמקד .
קודם אתן פרטים על המטרות:
א)רכישת ידע מקיף ככל האפשר בכל התחום.
ב)המשך לימודים: ניהול מוסך, עוד קורסים והסמכות למינהן , בטווח הרחוק קצין בטיחות.
פה מתחילות ההתלבטויות:
האם לעבוד במקום שמתמחה במשהו מסויים (מכון דיזל , גירים וכו)?
האם להיכנס לשוק הפרטי? משאיות ? כלי צמ"ה?
הדרישות המועדפות שלי:
5 ימים בשבוע (לא פשוט למצוא בענף הרכב אבל אפשרי)
מקום עבודה תומך עם רצון לחלוק ידע באווירה "משפחתית" בוגרת ומשכילה .
כאמור כרגע גר בצפון הרחוק אבל לטובת העבודה אהיה מוכן לעבור לכל מקום בארץ.
מה אומרים?
נ.ב בנוסף בידי תעודת הנדסאי תעשייה וניהול מלימודים קודמים ואני מוסיף פרט זה כי זה מתחבר לכל תחום ואולי זה יעזור לכם לעזור לי לאן להתכוונן.

moriseven
25-02-14, 13:33
אם אתה רוצה להרוויח יותר טוב ולהיות ייחודי בתחום שלך, אז לך על המשאיות או כלי צמ"ה.

אביב3
25-02-14, 13:38
מוריס אתה מהתחום?

איציק - 4X6ZH
25-02-14, 14:45
עדכון חם מהיום בבוקר

תתמקד איזה תעודות / הסמכות / מבחנים אתה צריך לעמוד בהם
בדוק איפה אתה נמצא ביחס לאוטוטק לפי המפרט החדש של משרד התחבורה

כל נושא רשיון ניהול המוסך \ כל הדרישות ממערכת הלימוד \ כל מה שהמכללות מלמדות עומד לפני שינוי יסודי
וזה יהיה ממש בקרוב .

איציק

אביב3
25-02-14, 15:15
היי איציק
מה בעצם אתה אומר? שאמשיך ללימודי מהנדס אוטו טק?

יש בידך יותר פרטים אז תפרגן במידע

איציק - 4X6ZH
25-02-14, 15:56
אתה יכול להמשיך למהנדס אוטוטק . זאת המלצה חמה .
הבנתי שגם בטכניון מדברים על לימוד תואר שני בהנדסת רכב .
הנדסאי \ טכנאי אוטוטק יהיה בעתיד הקרוב המינימום הנדרש לכל מה שקשור בעולם הרכב
כל ההסמכות . כל רישוי הקשור לתחזוקת הרכב ( רכב קל . רכב כבד . רכב דו גלגלי . רכב חשמלי )
הכל יתחיל מטכנאי \ הנדסאי \ מהנדס אוטוטק
המכללות מישרות קו
ומשרדי הממשלה בקרוב יפרסמו את כל הפרטים ( שחלקם עדין לא סגורים )
דבר אחד בטוח ללא ספק
גם מי שיש לו היום הסמכה בתחום כל שהוא שקשור לרכב . יהיה חייב לעדכן את רשיונו האישי בהתאם לאוטוטק
כאשר חלק גדול מההסמכות כבר לא יהיו בתוקף ( כמו מיזוג אויר \ חשמל רכב \ רדיאטורים \ מכוני דיזל \ כיווני מיתלה קידמי ....ועוד ועוד
הכל מתכנס תחת הסמכת אוטוטק

איציק

אביב3
25-02-14, 16:05
איציק נראה שאתה מאוד מתרגש מאוטו טק אבל מה נראה לך שההנדסאי רכב שאני לומד עכשיו ילך לפח?
לעניות דעתי המקסימום שיהיה זה שיעשו איזו שהיא השלמת חארטה להנדסאי רכב והוא יהפוך להיות הנדסאי אוטו טק.
כנ"ל בענין ההסמכות יקבלו השלמה וזהו

moriseven
25-02-14, 16:24
קראתי על זה באתה של משרד התחבורה, זה אותו דבר מה שאתה לומד היום רק בשם מפוצץ, המסלול לתואר ראשון ברכב במכללת אפקה קיים גם היום, עשיתי אותו.
בתכלס, זה תואר בהנדסת מכונות עם נגיעות קלות ברכב.
המשכורות בתחום הזה לא הולכות להשתנות שלא לדבר על לגדול, במיוחד במצב היום שחברות הליסינג הרגו את נותני השירות.
בגלל זה ממליץ לך ללכת על התחומים של המשאיות והכלי צמ"ה שלמיטב ידיעתי, מחפשים שם אנשים מקצועיים וגם משלמים בהתאם.

אביב3
25-02-14, 16:31
מוריס גם אני קראתי באתר משרד התחבורה וקיבלתי בדיוק את הרושם שאתה קיבלת.

אביב3
02-07-14, 10:53
עוד רגע מסיים את הלימודים , אם למישהו יש שאלות אני כאן :) סופש נעים ורגוע

אביב3
20-09-14, 09:25
עדכון - סיימתי לימודים , מחכה לתשובות 2 מבחנים אחרונים של מה"ט ולהגשת הפרויקט בעוד כ-חודש וחצי.
כרגע עם ניסיון עבודה של כחצי שנה בתחום במשרת דיאגנוסטיקה וחשמל במוסך מורשה יבואן כלשהו בצפון הארץ ,כרמיאל והסביבה(לא מעונין לכתוב את שם המקום ובעוד רגע תבינו).
לצערי ,מהתרשמות שלי, התחום לוקה בחסר באופן בוטה, רצים על תקלות מוכרות בדגמים הספצייפים ,חיישני טמ"פ שמזייפים, ניקוי פיח ע"י חומרים שמספק היצרן, החלפת ווסט גייטים וסולונואידים ספציפיים בגירים אוטומטיים וכדומה (מי שמתמצא בתחום יוכל אולי לדעת באילו רכבים מדובר).
כל תקלה ש"אינה מוכרת" הופכת למסע ירי באפלה עד מציאת התקלה ולעיתים לא מוצאים כלל.
הכל מתנהל על פי ניסיון ולא על פי ידע אבסולוטי , ציוד מקצועי חסר, מד לחץ דלק ללא מתאמים מקצועיים ,שבור ולא מכוייל, אין מד טמ"פ אינפרא (כששאלתי אם אפשר לקנות קיבלתי פרצוף זועף מהאחראי עלי), סקופ זו מילה גסה ולא יודעים בכלל להשתמש בו, ליפטים לא מתוחזקים שנוטים על צידם , חוסר שקיפות מול לקוחות ועוד ועוד ועוד...
עכשיו שלא תבינו לא נכון , קטונתי מלהכריז כאן שאני איזה גאון דיאגנוסטיקה , הנני רק בתחילת דרכי ויש לי עוד ערמות של חומר וידע מעשי לצבור אך במקום העבודה הנ"ל הרגשתי שאין לי ממי לשאוב מידע ולהתקדם.
בשיחה עם הבעלים ומנהל המוסך שאלתי האם אוכל לקבל כחלק מתנאי השכר והעבודה קורסים בבוש לדיקו ראשל"צ , נאמר לי שהם ניסו זאת ואין להם מה ללמוד מלדיקו עקב ניסיונם הרב (מוסך של הרבה מאוד שנים ,סביבות ה-30 אם איני טועה).
לצערי עוד לא יצא לי להיות נוכח בקורסים של לדיקו אך הטענה הזו נראית לי הזויה ומראה על אנשים אטומים להתפתחויות הטכנולוגיות.
ככל הנראה כמה אנשים במקום העבודה הרגישו מאויימים לנוכח שאלותי הרבות (מקצועית לרוב) ופוטרתי עקב "חוסר התמסרות למקום העבודה" ובאופן מידי ללא מתן זמן התארגנות על עבודה חדשה.
מה קרה?!!! לא גנבתי מכם וללא לכלכתי את שמכם מעולם , מדוע לפטר בצורה כל כך מכוערת?!!
חוסר ההתמסרות היה לאור כך שיום שישי אחד לא הגעתי לעבודה ו"שכחתי" להודיע לאחראי ואת זאת עשיתי כי לאחר ישיבה עם הבעלים הייתי אמור להיכנס לסבב ימי שישי (עובד לא עובד ) בכדי שיהיו לי קצת חיים ולאחר התעלמות מנהל המוסך מהוראת הבעלים להכניס אותי לסבב.
אל לי להתייאש , עוד אמצא את מקום העבודה שבו חשקה נפשי .
בנשימה זו , אם אתם מכירים מקום מקצועי ורציני עם אנשים טובים שכשאתה מגיע לעבודה בבוקר גם מחייכים ואוהבים את התחום שמעוניינים ללמד ,ללמוד ותמיד להתפתח, אשמח אם תפנו אותי אליו.
בעדיפות גבוהה מאוד אזור כרמיאל,עכו והקריות שיותר קרובות לעכו אבל הכל פתוח . (לעבור לאזור אחר קצת בעייתי כרגע, משכיר דירה וקשור בחוזה אבל הכל אפשרי)
שבת שלום לכולם ושנדע מקומות יותר איכותיים:)

DANI1
20-09-14, 09:40
צר לי לשמוע שמעסיק לא מוכן לעזור ,לצערנו מי שעובדים במוסכים הם בני דודנו והם מבצעים את מה שנאמר להם ממנהל העבודה או הבעלים,והם עובדים כמו רובוטים מבלי להבין ,אתה שלמדת כדי להשכיל ולהתקדם בחיים ,אל תצפה שבעלי מוסכים יעזרו לך , שלא "תגנוב להם לקוחות "
השתמש במשפט הידוע "מקצוע לא מלמדים מקצוע גונבים" ,כי זו המציאות היום.

בהצלחה

אביב3
20-09-14, 09:50
דן , תודה על התגובה.
עוד דוגמא שעלתה לי בראש.
הלכתי אל מנהל המוסך וביקשתי שנגיד, פעם בשבוע נשב חצי שעה,רבע שעה, על אתר התמיכה הטכנית של היצרן ,שיסביר לי במסודר איך מנווטים בתוך האתר ,קריאת סכמות חשמל בצורה נכונה ומסודרת תוך שימוש בפונקציות האתר .
נעניתי בכך ש"אין צורך, תלמד תוכדי תנועה" ובאמת למדתי תוכדי תנועה, אבל בחיים לא ראיתי כזה חוסר רצון להפוך עובד שלך ליותר מקצועי.
בנוסף ביקשתי שיתנו לי גישה לחומר האינטרנטי של היצרן (מצגות,מבחנים וכולי) אמרו לי שיחברו אותי,וזאת בשיחה מסודרת בנוכחות מנהל המוסך ובעליו ועבר את אישור הבעלים ושום דבר לא קרה, שוב קיבלתי "ברקס".

טל חסיד
20-09-14, 10:52
אביב שלום
קראתי חלק ממה שכתבת, ואלו דברים מאד נכונים לגבי ענף המוסכים והרכב, אבל כמעט בכל תחום שלנו במדינה לצערנו הכל מתנהל כך. בעלי מקצוע (בעלי הסמכות) לא יודעים לעבוד, הם אלופים בלעבוד על אנשים. לגבי המקום שעבדת בכרמיאל אני חושד שאני יודע במי מדובר.
יש לי חבר שעבד הרבה שנים במוסך יבואן מסויים ופתח מוסך עצמאי באיזור מפרץ חיפה ויכול להיות שהוא מחפש משהו כמוך שדווקא כן מעוניין להגדיל ראש, העבר לי פרטים בה.פ וננסה לעזור לך.

טל

חנן-ג'יפולוג
20-09-14, 12:16
אביב, צור איתי קשר בה"פ ואנסה לעזור לך למצוא מקום עבודה מתאים.

לגבי לדיקו, לאחר כמה קורסים שעברתי שם, פרשתי באכזבה רבה. קשה לי לקבל את זה שמישהו אומר שאין לו מה ללמוד כי אין דברים כאלה, אבל אין טעם ללמוד במקום שמלמד אותך דברים שגויים. כבר עדיף לא ללמוד בכלל, אם כי הכי טוב ללמוד במקום שמלמד דברים נכונים. רק תמצא מקום כזה, חוץ מבספרות.

wonderd
20-09-14, 12:34
שלום אביב, קראתי באדיקות את כל השירשור הזה, קודם כל - כל הכבוד לך על הנחישות וסיום הלימודים ואני מקווה בשבילך שתתקדם ותגיע למקום שטוב לך. בנוסף אני מקווה שתפתח מוסך עצמאי ושייצא לי (לנו?) להגיע אליך לטיפולים כי נראה שאתה אחד הבודדים בצפון שבאמת מתייחס למקצוע הזה ברצינות.

לצערי אני יכול לומר שבאיזור גליל/גולן עדיין לא הצלחתי למצוא מוסך לטפל בו את ריכבי (בעצם את כל רכביי עד היום), מוסך שיהיה גם מקצועי, גם אמין, שאינו שודד את הלקוחות תוך התייחסות חובבנית ושמוכן לשמוע גם את דעתו של הלקוח.

לדעתי האישית מוסך נמדד לפי הסדר - ביחס ללקוחות, במקצועיות שלו (אנגלית טכנית בסיסית כבר אמרנו?) ובפתיחות להקשיב ללקוח.
חבל שלא יצא לנו להכיר - אני עובד בתל-חי כבר לא מעט זמן..

אלעד.

אביב3
20-09-14, 14:05
טל תודה , קבל ה"פ .
חנן תודה רבה , אם אינני טועה דיברתי איתך לפני שהתחלתי ללמוד והתלבטתי אם לעבוד ללא לימודים.
שאלת אותי איזו שאלה מקצועית שלא ידעתי לענות עליה והמלצת לי ללכת ללמוד וכך עשיתי.
מקווה שעכשיו (אם תשאל שאלה) אזכור את החומר שלמדתי ואדע לענות עליה :)
קבל ה"פ
אלעד תודה על התגובה , יש מצב שאנחנו מכירים לך תדע, בנוגע לבעיית מציאת מוסך בגליל ובכלל אתה צודק.
בכל מקרה עצמאי או לא , יש לי עוד הרבה שנים בכדי להגיע לניסיון ,ידע והכסף הדרוש בכדי לפתוח מוסך שמכבד את עצמו .
יש לציין שרק אתמול קרה המקרה ועדיין לא חיפשתי עבודה בשום מקום , מחמם את הלב לקבל מכם תגובות .
תודה רבה ,שנה טובה :)

אביב3
21-09-14, 13:44
נמצאה עבודה אצל יבואן אחר בסביבה:)

moriseven
21-09-14, 13:56
רק בשביל להרוג את הסקרנות, לפי מה שרשמת על החלפת סולנואידים בגירים וכו' מדובר במוסך של רנו, נכון? המוסכים שלהם נראים איך שהם נראים בגלל יבואן חרא.

אביב3
21-09-14, 17:06
מוריס אני מבין את הסקרנות אבל באמת שאני לא בעד הוצאת קיטור או פגיעה במישהו (וזאת למרות שפגעו בי).
אתה קרוב וזה מאותה המשפחה ופה בעניין הזה סיימתי את דברי. מצטער
בכל מקרה לנושא השרשור , כל מי שלומד את התחום או חושב ללמוד אותו שיקח בחשבון שברגע שמסיימים את הלימודים מחכה מסע ארוך של עבודה קשה עם אנשים קשים והשכר גם הוא לא מלבב, יש צורך בהמון ידע וניסיון מעשי וגם המשך לימודים , הדרך ארוכה ומפותלת . (רפואה עדיף אם אין לכם בעיה לראות דם)
רק אם רכב ומכונות זה בלב ובנשמה שלכם תלכו ללמוד את זה.
גורל אכזר :)

yoni_0000
21-09-14, 20:06
מתחיל השנה הנדסאי רכב בעתיד בת"א...
עדיין לא שלם עם זה ב-100% שהלכתי על הנדסאי ולא על מהנדס.
לא מצפה למסלול מהיר להצלחה אחריי שאני אסיים, אבל מקווה שאני אשרוד...

טל חסיד
21-09-14, 20:24
שמח שהסתדת, אכן ענף לא פשוט אם ח... אנשים. אבל תתמיד להיות מקצוען וישר ותצליח. מכיר כמה שהצליחו אומנם לא הרבה.

טל

itay
21-09-14, 20:32

יוני, בהצלחה.
אני סיימתי הנדסאי רכב בת"א ב 2009. אם תרצה לשמוע מה עבר עלי ומה התובנות שלי אחרי כמעט 5 שנים בתחום לגבי הנדסאי או מהנדס, אשמח להמשיך בה"פ.

שיהיה בהצלחה, כך או כך.

איתי.

yoni_0000
21-09-14, 21:59
שלחתי ה״פ

אביב3
22-09-14, 08:51
איתי - נשמח אם תשתף את כולנו במה שאפשר.

itay
22-09-14, 09:15
אשתף בערב,

איתי.

נמרוד
22-09-14, 10:38

אם אתה יכול אז לך על הנדסה. ובאוניברסיטה בעדיפות על מכללה. גם אם זה אומר להשקיע עוד שנה במכינה כדי להתקבל.

אביב3
22-09-14, 11:58
נמרוד תוכל להסביר מדוע מהנדס לדעתך?
אין בארץ מפעלי רכב או הנדסה ,למיטב ידיעתי.
יש בכלל דרישה למהנדס?

נמרוד
22-09-14, 12:09
לא כתבתי מהנדס רכב. כתבתי מהנדס. חשמל, מכונות, מה שבא לך. האופציה לעבוד בתחום הרכב, במה שיש בארץ, תמיד פתוחה בפניך, בתפקיד בכיר יותר ועם שכר גבוה יותר מהיום הראשון. ואם אתה מהנדס מכונות/חשמל, פתוחות בפניך עוד אינספור אופציות שלא פתוחות בפני הנדסאי רכב.

ואותו דבר ההבדל בין אוניברסיטה למכללה, מבלי לפגוע במכללות. האפשרויות שפתוחות בפני מהנדס בוגר אוניברסיטה לעומת מהנדס בוגר מכללה גדולות בהרבה, כולל שכר התחלתי גבוה יותר עבור אותה עבודה.

מצאתי דיון מלפני כמה זמן באותו נושא, רלוונטי לכל החברים הצעירים חובבי המוטוריקה שצריכים לבחור כיוון בחיים:
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/70269-%D7%94%D7%AA%D7%99%D7%99%D7%A2%D7%A6%D7% 95%D7%AA-%D7%91%D7%A0%D7%95%D7%92%D7%A2-%D7%9C%D7%9C%D7%99%D7%9E%D7%95%D7%93%D7% 99%D7%9D-%D7%90%D7%A7%D7%93%D7%9E%D7%90%D7%99%D7% 99%D7%9D/page2

אביב3
22-09-14, 16:35
לעניות דעתי מהנדס מכונות לא נותן לך יותר מהנדסאי רכב כשמדובר בקריירה בעולם הרכב בישראל.
לדעתי בתחום הרכב , הגדילה מלמטה תוכדי לכלוך הידיים והכרת המכלולים לעומקם היא הכרחית .
הנדסאי רכב יתן לך מקפצה משמעותית (ומספקת) שתוך כמה שנים בודדות תאפשר לך להגיע לפן הניהולי או לתפקיד בכיר בתחום .
מהנדס מכונות שלא הרגיש מד מומנט ביד מעולם יוכל לתפקד כמדריך ומעביר מצגות במשרדי היבואן , כאן כבר נכנסים הרבה גורמים כמו - מה התכנון הסופי בסיום הלימודים, האם יש לך בכלל יד טכנית , אוהב "להתלכלך".
אני כותב זאת בתור אדם שמאוד אוהב עבודת כפיים אך עם זיקה להתקדם לתפקידים יותר משמעותיים מ" מכונאי בכיר".
בשורה התחתונה הדור הצעיר של היום חושב שיסיים לימודים והעולם שלו , אז זהו שלא!!!

itay
22-09-14, 20:35
הבטחתי שאשתף בערב....

ליוני כבר עניתי בה"פ, אני מניח שביאסתי לו את התחת - אבל עדיף זה מלגמור שנתיים ולגלות שהשקעת (כמעט) לחינם.
לגבי הלימודים - אני יכול בוודאות לאמר שהידע שצברתי במהלך הלימודים קטן משמעותית מהידע שצברתי מהאינטרנט ומגיפולוג (של לפני 7 שנים). כן יש דברים שזה סידר לי ברמת החישובים וההבנה - חלקי מכונות וחוזק חומרים, תרמודינמיקה, הידראוליקה ומכניקה טכנית. הלימודים עצמם (אולי בגלל רמת המרצים - אני מדבר על רוב הסגל של עתיד ת"א שהיו בזמנו, ואולי בגלל רמתם של הלומדים...)ברמה די רדודה. תיאורטית, הנדסאי רכב שווה ערך למכונאי סוג 3 - בפועל אנשים יצאו משנתיים של לימודים בלי לדעת מה זה דרייב 1/2 או 3/8 ולאיזה כיוון מסובבים את הבורג - אני לא צוחק!
לגבי מהנדס או הנדסאי רכב - היום, כשאני עובד מול מהנדסים ופרחי-הנדסה, אין להשוות בין הרמה הלימודית, ה"חומר האנושי"..... אני חושב שההידבקות למילה "רכב" בשם התואר היא מיותרת ובאמת סתם "שיווקית". אני לא מאמין שיש מהנדס, אפילו חסר ניסיון שתושיב אותו מול בעיה התחום הרכב והוא לא ידע איך להתחיל לגשת אליה או לחילופין הוא ידע איך למצוא את המידע שיעזור לו לפתור את הבעיה.
לגבי רמת שכר - רק תראה מה רמת השכר ההתחלתית הממוצעת לכל אחד מהלימודים ותבין לבד.
רוב הבבונים שלמדו איתי - 27 - אנשים, מלכלכים את הידיים שלהם בגריז כל היום (לא שיש לי בעיה להתלכלך - אבל ראבק, כמה פעמים אפשר להחליף שמן מנוע ופילטרים, אוכלים חרא בכמויות כל יום ובסוף החודש בוכים מול הצ'ק.

איתי.

yoni_0000
22-09-14, 22:56
טוב עברתי על כל השרשור מחדש.. גם על השרשור שנמרוד העלה וגם ההודעה הפרטית של איתי... אני שוקל כל העניין מחדש בכובד ראש למרות שכבר נרשמתי ושילמתי על השנה הראשונה... אם אתמול הייתי חצוי fifty/fifty בין מהנדס להנדסאי, היום אני די בטוח שאלך על המהנדס.

אביב3
23-09-14, 00:09
איתי אני חושב שאתה קצת נסחף ואם זאת בהרבה דברים שאתה כותב אני מסכים.
אכן רוב האנשים שלומדים הנדסאי הם בוא נגיד, לא פאר היצירה.
אכן הלימודים נוגעים יותר בתאורטי ולא במעשי .
אבל לדעתי , (ואולי אני בפרץ אופטימיות) , אם באמת יש לך יד טכנית ופה שיודע לדבר ואפילו באנגלית סבירה + , ההתקדמות תיהיה יחסית מהירה בגלל הבסיס התאורטי הנרחב (יש מוסכניקים של 20 שנה בתחום שאין להם מושג מה הם עושים) .
עבדתי לראשונה בדיאגנוסטיקה , אמרו לי שזה נס שקיבלו אותי , עכשיו נכנסתי לתפקיד מכונאי פשוט שאמור להתקדם במהירות הבזק למכונאי בכיר (חיפשו מישהו עם מינימום 10 שנות ניסיון)
וזה מעולה , תן לטחון קצת את העבודה האמיתית ואז אפשר להתקדם.
זה בדיוק מה שדיברתי עליו שאנשים חושבים שהם ילמדו מקצוע פרקטי וישר יכבשו את העולם הניהולי,המרצה, הטופ של עולם הרכב.
המקצוע טובעני ודורש תשומת לב רבה , זה מה שהופך אותו למדליק בעיניי.
אתה תותח אמיתי? תוכיח! תתקדם !

אביב3
23-09-14, 00:30
להיות מהנדס בינוני זה קל , להיות איש פרקטי ,טכני , שגם יודע להזיז דברים ויש לו ידע נרחב והוא משמש דמות חיובית בעולם השלילי הזה שנקרא "מוסך" ומבין אולי , אפילו קצת פסיכולוגיה, זה מענין , בעיני לפחות.

ishc
23-09-14, 01:19
טוב עברתי על כל השרשור מחדש.. גם על השרשור שנמרוד העלה וגם ההודעה הפרטית של איתי... אני שוקל כל העניין מחדש בכובד ראש למרות שכבר נרשמתי ושילמתי על השנה הראשונה... אם אתמול הייתי חצוי fifty/fifty בין מהנדס להנדסאי, היום אני די בטוח שאלך על המהנדס.

ה-2 סנט שלי לא קשורים להנדסת רכב אבל כן שרדתי סמסטר אחד במכינה להנדסת מכונות בת"א לפני שנתיים בערך.
אחרי סמסטר הבנתי שזה קצת גדול עלי, חלק יגידו שאני עצלן וחלק יבינו שבגיל 30 עם משכנתא ועסק זה לא ממש הסתדר לי. היום נפל בחלקי המזל לעבוד בחברת כמה מהנדסים סופר מוכשרים בפיתוח בתחום סופר מעניין בתור היישות הטכנית. גם מתכנן, גם בונה לבד כל מיני דברים וגם זוכה לקבל משכורת ותנאים ראויים. אני גם בטוח שיש לאן להתפתח בתחום ולבסס את עצמי כלכלית (וזו אחת הסיבות שאנחנו קמים בבוקר לעבודה לא?) אבל וזה אבל מאוד גדול. אין לי ספק שכל אחד ואחד מהמהנדסים שיושבים לצידי באותו משרד מרוויח טוב יותר ממני ויוכל להגיע מבחינת משכורת לשכר טוב יותר ולכן אם יש לך את הזמן, היכולת ובעיקר התחת לשבת ללמוד ולסיים תואר בהנדסה לך על זה בכל הכוח ויותר מזה לא הייתי מתמקד ברכב אלא במכונות כי לעבוד בתעשיית הרכב עם תואר במכונות זה אפשרי אבל לעבוד בתחום אחר (כמו במקרה שלי רפואי) עם הנדסת רכב לא בטוח שיהיה כזה קל ובסה"כ עדיף להשאיר אופציות פתוחות.
בכל מקרה בהצלחה.

אביב3
11-10-14, 10:23
עדכון עבודה חדשה:
כרגע מתעסק בעבודה השוטפת וכנראה בגלל שיש לי עבר טכני עשיר אציין שהיא די משעממת , טיפולים סטנדרטים ללא התעסקות בתקלות מעניינות או דברים טכניים מסובכים.
בנוסף השכר נמוך יותר (בנתיים, מחר ישיבת שכר) .
למרות כל זאת יש לציין שאני קם בבוקר הרבה יותר מרוצה וחיובי למרות ההרעה בשכר ובתנאים , צוות העבודה מגובש ואין מריבות סתמיות , מבחינת כלי עבודה לא חסר דבר והכל נקי ומצוחצח, השקיפות ללקוח מעולה ולא עובדים על אף אחד, מנהל עבודה מפרגן שאפשר לדבר איתו ובעצם כל התנאים החברתיים הנחוצים בכדי לחייך בעבודה.
בקרוב הגשת פרויקט והמשך לימודים (ניהול מוסך) .
אני מאוד מרוצה שאני עובד כרגע בעבודה ה"פשוטה" שנחוצה לדעתי בכדי להיות דרג בכיר מקצועי וענייני, אך באם תמשיך העבודה הסטנדרטית לא יודע כמה אצליח להחזיק את עצמי בתפקיד ללא שינוי ומעבר לעבודה יותר "פנימית" במכניקת הרכב.
הבעיה שלעומת המקום הקודם , במקום הנ"ל אין תקלות מורכבות , רכבים מאוד אמינים עם בעיות די סטנדרטיות.
חג סוכות שמח:)

-->