PDA

צפייה בגרסה מלאה : תגובות למאמר: מבחן בזק: ג'יפ רנגלר רוביקון אנלימיטד 2012

דרור ברלי
18-05-12, 17:43
ניתן לצפות בעמוד זה ב-http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=2526-%D7%97%D7%A4%D7%95%D7%96-%D7%91%D7%A9%D7%98%D7%97-%D7%92-%D7%99%D7%A4-%D7%A8%D7%A0%D7%92%D7%9C%D7%A8-%D7%A8%D7%95%D7%91%D7%99%D7%A7%D7%95%D7% 9F-%D7%90%D7%A0%D7%9C%D7%99%D7%9E%D7%99%D7% 98%D7%93-2012

tomerz
18-05-12, 18:43
טל תתחדש
כתבה יפה ומענינת

drorbo
18-05-12, 21:51
בנוגע לסיכום
אתם לא מתעלמים מהדיפנדר?

נורי
18-05-12, 21:58
כתבה מצויינת..,ושהלוואי תוצף כול הארץ ב...רוביקונים... אמן!!!
אין עלו., וגם לא יהיה...
ג'פ אמיתי ., ורק למקצוענים.......

תמשיכו חברים.....ובהצלחה..

ד ו ר ו ן
18-05-12, 22:57
טוב,
אני מקווה שאני לא הולך לפתוח כאן חזית..

Why the Jeep Wrangler is the New Land Rover Defender (http://www.expeditionportal.com/vehicules/4x4/jeep/1021-why-the-jeep-wrangler-is-the-new-land-rover-defender.html)

riko
18-05-12, 23:53
אחלה כתבה ואחלה גיפ - ללא ספק !!!
השאלה היא בסכום של 300K ש"ח , מה אפשר לעשות מסופה או מסיקס , ולהישאר עם הרבה זוזים ביד ?
כולל 4:1 וכל ההצגה . מעניין ?!

דרור ברלי
19-05-12, 01:27
טוב,
אני מקווה שאני לא הולך לפתוח כאן חזית..

Why the Jeep Wrangler is the New Land Rover Defender (http://www.expeditionportal.com/vehicules/4x4/jeep/1021-why-the-jeep-wrangler-is-the-new-land-rover-defender.html)

ממש לא פתחת חזית.

עם כל הכבוד לדיפנדר, הוא מעולם לא היה אוטו אזרחי, ליומיום, אלא נולד כרכב עבודה שמיועד לשימושים ולאחזקה מוסדיים. ככזה, ובשל הגודל והנפח הפנימי שלו, הוא מתאים לשימוש מסוים - במקרה הזה - רכב מסעות. ואתה רואה את זה אצל עמיתינו האירופאיים. לדוגמא, הבחור הגרמני שטייל איתנו שזו גם פרנסתו (http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=2441-%D7%92-%D7%99%D7%A4%D7%95%D7%9C%D7%95%D7%92-%D7%9E%D7%90%D7%A8%D7%97-%E2%80%93-%D7%A4%D7%9C%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%90%D7% 9F-%D7%A8%D7%90%D7%A1%D7%A9) - הוא משפר/מדגם רכבי שטח למסעות ורוב לקוחותיו בעלי דיפנדר. הם מגיעים אליו עם דיפנדר חדש מהניילון ושמקיעים בדיגום ובאבזור סכום ששווה לרכישת דיפנדר נוסף, וכל זה כדי לצאת לטיול אחד בשנה - אבל זה מסע שנמשך כמה שבועות וכולל הרבה מאד נסיעה בשטח, ובכל מקרה זה טיול נטו - לא מסע עבירויות וחילוצים (כדי שתקבלו פרופורציות על הטיולים שהוא מתכוון אליהם, אז בטיול שעשינו איתו, מעלה אברהם נחשב בעיניו ל"אקסטרים רוק-קרולינג"...) לעומתו הרנגלר תמיד היה אוטו קטן שמיועד יותר לפאן, וגם התאים יותר למשחקים ולשעשועים בשטח ופחות לעבודה. ה-JK הוא הרנגלר הראשון שהוא כבר אוטו גדול יחסית, ובגרסה הארוכה שלו כבר יש בו מספיק מרחב פנימי כדי לאפשר לו להיות כלי נהדר לטיולים.

עבורנו "רכב טיולים" זה משהו קצת שונה ממה שמקובל אצל חובבי המסעות בעולם. ה"מסע" הכי ארוך אצלנו, גם אם נחרוש את המדינה מפיסגת החרמון עד מסוף טאבה, יימשך ימים ספורים, ארבעה-חמישה מקסימום. עבורנו, במיוחד אם נכניס לתוך המשוואה גם שעשועי עבירות פה ושם לאורך הטיול, רנגלר רוביקון פשוט הרבה יותר טוב ויותר מתאים ומשלב הכי טוב את הפרמטרים החשובים כמו נוחות בנהיגה, מרחב פנימי סביר ועבירות ברמה הגבוהה ביותר, וכן - גם פאן וכיף, וכל זה מבלי לדרוש מהנהג ומהנוסעים פשרות כואבות.

למסעות של ממש אני חושב שהוא עדיין לא ממש מתאים כמו דיפנדר או פטרול או טויוטה 76/80/105. וזה בוודאי לא כי חסרה לו עבירות, זו הארכיטקטורה הפנימית שלו שלא מתוכננת ולא בנויה לזה, והוא לבטח פחות חסון ופחות פשוט במבנה ובמערכות שלו מהטויוטות הגדולות.

שאל כאן ריקו האם להשקיע סכום דומה בג'יפ ישן יותר כמו CJ, YJ או TJ - אז אני סבור שכג'יפ נטו, ה-JK רוביקון לבטח טוב יותר מהג'יפים הקודמים. נכון שהם יותר מהנים לנהיגה ממנו, אבל גם אם תשפר אותם מהתחת ותהפוך אותם למפלצות עבירות, הם רק ילכו והפכו לכלים חד מימדיים יותר ויותר, כבר לא יתאימו לטיולים אלא ממש אך ורק למשחקים. הוא גם הרבה יותר נוח והרבה-הרבה פחות מעייף מהדיפנדר, והרבה-הרבה יותר "חי" ושמח וכיפי לנהיגה לא רק מהדיפנדר אלא גם מהטויוטות הגדולות שהן כבר ממש משאיות בתחושה.

ועוד לא נכנסנו לנושא מחירי הקנייה... כשאתה מצרף את כל הפרטים הללו למשוואה, אתה מקבל תשובה ניצחת - JK רוביקון אנלימיטד הוא כנראה לא רק הג'יפ הכי טוב אי פעם (אישית אני דווקא מעדיף את ה-J8/סופה 3 שזו פרשנות קצת שונה לאותו רכב בדיוק, אבל יותר ספרטני, קשוח וחסון) אלא באמת רכב השטח האזרחי הסדרתי הטוב מכולם. לדעתנו בלבד ואני מקווה שהסברתי את עצמי טוב.

בכל מקרה, השורה האחרונה במאמר המצוין הזה שצירפת, אומרת הכל:
With Land Rover there's always complaints about how the brand is moving away from it's roots; Jeep never really forgot them.

ד ו ר ו ן
19-05-12, 09:13
דרור,
האתר בקישור מייצג קהילות שמטיילות בכל העולם, ובארה״ב, ועל פניו, הם די מצאו מבחינתם את המחליף הצפון אמריקאי לדיפנדר.
טויוטות גדולות מסדרות 70 אין כמעט יאף פעם לא היו ביבוא סדיר), דיפנדרים אין להם כבר הרבה שנים.

יש שם כמה יומני מסע של טיולים חוצי יבשת בצפון אמריקה שבוצעו עם JK, כולל אחד. שלקח כמה שבועות, מהגבול המקסיקני לגבול הקנדי שתועד ופורסם בפורווילר בסדרה של כתבות.

וד״א,
שמת לב כמה רוביקונים דיזל יש באירופה?

tal-jk
19-05-12, 09:30
ברלי ... אני הרי נוסע על כזה .. יש לו בעייה .. הוא לא נוח .. גם דיפנדר לא כזה .. טיילתי עם דיפנדריסט .. בעצם גם אתה ג"יפאי .. :)
דיפנדר אפשר לשפצר לאיך הוא קרא לזה .. אקספדישן ... חחח ... אבל אין לזה את אותו הניצוץ כמו שיש מהכתבה שלך ... אין אין .. זה לא אותו דבר ..

אמיר מ
19-05-12, 10:06
בנוגע לסיכום
אתם לא מתעלמים מהדיפנדר?

הכתבה היא על רכב בר קניה כחדש. דיפנדר כבר לא מיובא יותר, למעט לצרכי ביטחון, כך שכתבה או השוואה אליו כרכב חדש כבר אינה רלוונטית. עד כמה שאני יודע, ישנן עוד כ- 3-4 יחידות 110 רגיל (לא HD) אצל היבואן וזהו. לא יהיה יותר דיפנדר חדש, כזה שאנחנו אוהבים.
אמיר

revi3
19-05-12, 14:22
נו טוב,דעתי על רוביקון אתה כבר יודע...
הצלחת להעביר נפלא את התחושה.

asafk
19-05-12, 15:03
אגב ייבוא אישי, כבר לא צריך להחליף פנסים לאסימטריים. ככה שתדעו.

אסף.

motin
20-05-12, 09:44
חברה יש כזה למכירה 3600 ק"מ 2011 גירסת BLACK OPS מי שרוצה מוטי 0544333637 תודה

רוני תורג'מן
31-05-12, 20:43
דרור:
אחלה כתבה ממצה ,מקצועית מעניינת והכי חשוב: גורמת לנו לתיאבון גדול לדגם הנ"ל.

ולבעל הרכב טל : מברוק על הרכב, רק תשמור לי על הרכב כי אני בונה עליו עוד כמה וכמה שנים...חחחח

רוני

דן פלג
07-04-13, 15:39
דרור,
האתר בקישור מייצג קהילות שמטיילות בכל העולם, ובארה״ב, ועל פניו, הם די מצאו מבחינתם את המחליף הצפון אמריקאי לדיפנדר.
טויוטות גדולות מסדרות 70 אין כמעט יאף פעם לא היו ביבוא סדיר), דיפנדרים אין להם כבר הרבה שנים.

יש שם כמה יומני מסע של טיולים חוצי יבשת בצפון אמריקה שבוצעו עם JK, כולל אחד. שלקח כמה שבועות, מהגבול המקסיקני לגבול הקנדי שתועד ופורסם בפורווילר בסדרה של כתבות.

וד״א,
שמת לב כמה רוביקונים דיזל יש באירופה?

רנגלר משווק באירופה דרך חברה צרפתית שמיבאת את הרכב ומרכיבה בו את מנוע הדיזל האיטלקי שגם צהל רוכש. אולי גם המרכב מורכב באירופה-לא יודע. אין באירופה רנגלר בנזין

-->