PDA

צפייה בגרסה מלאה : רעידות אחרי הגבהה (פאג'רו Q)

ELKABETS
23-05-12, 06:46
מאז שהגבהתי את ה Q הארוך שלי (מאחור 3.5") יש רעידה קלה בתחילת נסיעה,
הרעידה מורגשת גם בידית הטרנספר אבל בעיקר בחלקו האחורי של הרכב, ומסתיימת כלא הייתה באזור - ה 15 קמ"ש.
לאחר ההגבהה הרכב עבר כיוון איזון - לא נפתרה הבעיה.(אגב הדרייב שאפט מאוזן,לא היו איתו שום בעיות לפני)
אם אני מבין נכון - אז זווית העבודה של הצלבים שונה כרגע
משום שהדרייב שאפט עלה למרומי הטרנספר ביחס להגבהה.
יש מה לעשות עם זה?
תודה.

raanan
23-05-12, 08:00
אפשר לנסות להטות מעט את "רכבת הכוח" (מנוע, גיר, טרנספר) ע"י משחק בתושבות.

רענן

ELKABETS
23-05-12, 09:14
ניסיתי, לא עזר.

raanan
23-05-12, 09:22
ניסיתי, לא עזר.
אולי תנסה להחליף צלבים למרות שאתה לא מרגיש חופשים .
לחבר הייתה בעיה דומה בספורטאז', על פניו הצלבים היו תקינים. אבל בהחלפתם בכול זאת, נפתרה הבעיה.

רענן

Orang
24-05-12, 23:29
ידידי היקר
אם יש לגל ההינע האחורי תושבת מרכזית תומכת, נסה להנמיך אותה עם 2 שייבות, במידה ואין, הפיתרון שלך הוא להחליף גל הינע לכזה שמכיל 2 צלבים בצד של הגיר.
זה ייחלק את הזוית החדשה שנוצרה עקב ההגבה לשני צלבים.
זה נראה כך : http://www.off-road.com/images/content/1-Answerman-6-23-11.jpg

אני הייתי מוותר על הגבהה של 3.5" במיוחד אם זה רק מאחור, ומסתפק ב-2" בלבד.

בהצלחה, אורן

ELKABETS
25-05-12, 17:37
איך זה הולך, יש אפשרות להשיג גל כזה
או שצריך שם בנייה? (אולי מהקיים)

Orang
25-05-12, 23:32
ידידי היקר
לדעתי כדאי לך להיוועץ עם משפצי גלי הינע, גרינגראס וכיו"ב
אני מניח שיש להם פתרון הולם לבעייתך, כמו כן יש להם הניסיון הנדרש לכך.
בהצלחה, אורן

GodsFather
26-05-12, 07:19
אורן מתכוון למה שנקרא בעגה שלנו - קרדן כפול. גרינגרס ואחרים יודעים להכין כזה וזה לא סיפור יקר יותר מלהכין קרדן רגיל, צריך לוודא התקנה נכונה מבחינת הזויות של הצלבים.

ELKABETS
20-06-12, 20:56
טוב עדכון קטן.
אבחנתי מספר בעיות בקרקעית ושלב אחר שלב אני אפתור את כולן.
לבנתיים החלפתי את הצלבים בגל האחורי והרעידות שהיו בהאצה כמעט נעלמו לחלוטין,אבל בכ"ז נשאר איזה זרזיף.
עכשיו,לפני שאני הולך לגראס ירוק וקולגות אחרים אני מעוניין כתמיד לפתור את הבעיה עצמונית,ולכן כדי להשלים את הפזל אני צריך את עזרתכם.
1.בעקבות ההגבהה ציר הפיניון נשלף מעט החוצה מהטרנספר.כרגע משהוא כמו 15 מ"מ,האם יש להחזירו למקומו הטבעי ע"י (ספייסר 5 מ"מ) שאבנה בין הביצה ליוק?
2.בציר הפיניון של הגל האחורי יש חופש 2 מ"מ סביב עצמו.מה הולך שם.המיסב גמור?
3.הצלב הקרוב לטרנספר בגל הקדמי טחון ויש בו חופש רציני ביותר,יכול להיות שהוא המקור לרעידה? (אם כן (מעניין) למה לא רעד טרם?)
אגב בדקתי את העניין, זווית העבודה של הצלבים מצויינת. (לא מתקרב אפילו לסוף מגבלת מהלך הצלב) אין שום צורך בקרדן כפול.השוותי עם מלא מוגבהים.
אשמח לשמוע רעיונות גם,תודה לכולם.

אמיר ב.א
20-06-12, 21:25
צלב גמור - זה מתכון טוב לרעידות ,
הייתי מתחיל ממנו לפני שאתה עושה משהו אחר.

סופת המדבר
21-06-12, 21:34
אני לא מכיר את הQ כלכך אבל אם הוא לא 4x4 קבוע אז הצלב הקידמי לא אמור להשפיע על הרעידות
אם הוא קבוע אז בטוח שגם משם מגיעות רעידות
לגבי החופש בפיניון האחורי אתה מתכוון שיש חופש אם אתה מסובב אותו ביד או חופש פנימה החוצה?

ELKABETS
22-06-12, 00:32
החופש הוא בציר הפיניון עצמו,כלומר אם אתה מנענע אותו למעלה למטה הוא זז יחד עם כל הגל.
החלפתי צלב קדמי זה השחוק,לא נפתרה הבעיה בנתיים.

סופת המדבר
22-06-12, 23:39
נו אז יש בעיה
אם הציר של הפיניון משחק למעלה למטה אז כנראה הלך מיסב או שהיוק משוחרר
ואז יחד עם הרעידה אפילו הכי קטנה של הדרייבשאפט האחורי
והנה לך אחלה.סיבה.לרעידה

נמרוד
26-06-12, 09:56
הבעיות התחילו אחרי הגבהה. ועוד הגבהה לא קטנה - 3.5 אינץ' זה לא מעט, והרבה ביחס למקובל לפחות בארץ לפאג'רו.

אם אני מבין נכון גל ההינע האחורי אצלך בג'יפ בנוי דומה לשל סופה - סליפ יוק בתוך הטרנספר, ושני צלבים רגילים, אחד בכל קצה.

אם כן, גל הינע כזה כדי לעבוד כמו שצריך צריך שהציר שיוצא מהטרנספר יהיה מקביל עד כמה שאפשר לציר הפיניון בסרן. כשאתה מגביהה משמעותית, הסרן מצביע למעלה, והם כבר לא מקבילים. לכן מקובל ברכבים אחרים להוריד את הטרנספר משמעותית (עד אינץ') וכך לשנות את הזוית של כל מכלול המנוע-גיר-טרנספר שיצביע יותר נמוך, כדי שהצירים יחזרו להיות מקבילים.

אני לא מבין בפאג'רו אבל זה הבעייה והפתרון הפשוט שלה בJeepים. זה לא קשור לזוית העבודה הספציפית של כל אחד מהצלבים שהיא בסדר גמור - הזויות צריכות להיות זהות כדי שגל ההינע יעבוד בלי לרעוד.

להגבהות עוד יותר גדולות, או כשלא רוצים להנמיך את הטרנספר, יש פתרונות למתקדמים כמו קארדן כפול.

-->