PDA

צפייה בגרסה מלאה : כן כן..עוד שאלה בקשר למתלים - והפעם שאקל רוורס

שגיא S
29-05-12, 12:08
שלום לכולם.

אז ישבתי וקראתי כל מה שקשור לשאקל רוורס - הבעיה, הכל מלפני כמה שנים והכל בתאוריה.

כיום אנחנו הרבה יותר חכמים, ויש מוצרים חדשים בשוק.

אני שוקל לעשות מקדימה RUF + שאקל רוורס.

האם הקיט שאקל רוורס של קלמיני שווה את המחיר שלו(350 דולר = 1400 שקל)

האם הוא באמת ייתן יותר יציבות ועבודה יותר נכונה של המתלה, גיהוץ יותר נוח וכו'?

מחבר שנוסע על סמוראי דומה לשלי עם קיט כזה, הוא לא שינה כמעט כלום במערכת ההיגוי שלו פרט להגה כוח,
בשרשורים הישנים באתר היה כתוב שצריך לעבור להיי סטיר וכו'..

האם פתרון באמצע של מוט הגה מחוזק בצורת Z יתאים?

ושאלה אחרונה - האם RUF+SPOA+ שאקל רוורס זה רעיון טוב? האם לSPOA תהיה השפעה שלילית או חיובית על מערכת עם שאקל רוורס?
בהנחה כמובן שעושים הכל כמו שצריך מסביב.

ועוד שאלה אחרונה שקצת לא קשורה?
מישהו יכול להסביר לי יותר בפשטות מה עושה מיסינג לינק בתכל'ס? הבנתי שהוא נותן יותר מהלך פתיחה, אך שהתוספת הזאת לא
נותנת שיפור באחיזה בעצם...אז למה זה? למה זה כזה נפוץ בארה"ב? סתם לפוזה?

מצטער על החפירה ועל מליון השאלות - תודה רבה מראש למי שהשקיע ועוד ישקיע באשכול הזה, זה השקעה לטווח ארוך גם לסוזוקונים בעתיד.

שגיא S
29-05-12, 13:50
זו המערכת שאקל רוורס

http://www.puresuzuki.com/shackle_reverse.htm

reuvenk
29-05-12, 16:37
שלום לכולם.

אז ישבתי וקראתי כל מה שקשור לשאקל רוורס - הבעיה, הכל מלפני כמה שנים והכל בתאוריה.

כיום אנחנו הרבה יותר חכמים, ויש מוצרים חדשים בשוק.

אני שוקל לעשות מקדימה RUF + שאקל רוורס.

האם הקיט שאקל רוורס של קלמיני שווה את המחיר שלו(350 דולר = 1400 שקל) לא בטוח אצלי זה כבר היה מורכב אני לא בטוח שהייתי מרכיב לבד

האם הוא באמת ייתן יותר יציבות ועבודה יותר נכונה של המתלה, גיהוץ יותר נוח וכו'? לגבי גיהוץ כן שיפור ניכר, עבודה נכונה: לא יודע לא מבין בזה מספיק האוטו יציב למרות הגובה אני לא יודע להגיד אם יותר יציב

מחבר שנוסע על סמוראי דומה לשלי עם קיט כזה, הוא לא שינה כמעט כלום במערכת ההיגוי שלו פרט להגה כוח,
בשרשורים הישנים באתר היה כתוב שצריך לעבור להיי סטיר וכו'..ממש לא חובה אבל זה מגביל את ההגה

האם פתרון באמצע של מוט הגה מחוזק בצורת Z יתאים? כן, זה פיתרון טוב מאוד, זה מה שיש אצלי, גם פיטמן מונמך יעשה את העבודה

ושאלה אחרונה - האם RUF+SPOA+ שאקל רוורס זה רעיון טוב? האם לSPOA תהיה השפעה שלילית או חיובית על מערכת עם שאקל רוורס?
בהנחה כמובן שעושים הכל כמו שצריך מסביב.לא חושב שזה ישנה משהו הייתי אומר שלטובה, אבל חכה רגע קודם כל תרכיב ואז אם תחשוב שחסר לך
גובה או מהלך אתה יכול לשנות, הייתי בהתלבטות הזו והחלטתי שלא צריך

מישהו יכול להסביר לי יותר בפשטות מה עושה מיסינג לינק בתכל'ס? הבנתי שהוא נותן יותר מהלך פתיחה, אך שהתוספת הזאת לא

מצטער על החפירה ועל מליון השאלות - תודה רבה מראש למי שהשקיע ועוד ישקיע באשכול הזה, זה השקעה לטווח ארוך גם לסוזוקונים בעתיד.

מקווה שעניתי

ishc
29-05-12, 16:46

MISSING LINK - http://www.youtube.com/watch?v=uajY6saHAbI&feature=related

נותן אחלה מהלך מתלה, הבעיה היא שאין משקל על הסרן בדומה לדרופ קיט, רק שפה אתה "מרוויח" המון חופשים לא בריאים בחיבור הקפיץ לשלדה.

שגיא S
29-05-12, 16:48
מקווה שעניתי

לא הבנתי את מה שכתבת בהתייחסות האחרונה שלך...
קודם להרכיב מה? SPOA? או שאקל רוורס?

חוצמזה - ביום שישי בערב ראיתי אותך נוסע מכיוון כנף לכנרת, צפצפתי לך מהפרייבט...אולי גם קצת ריר שלי פגע לך בשמשה ;)

reuvenk
29-05-12, 17:47
שאקל ריוורס, הוא מגביה את הרכב ובשילוב של מערכת מתלים טובה אני לא חושב שתהיה לך בעיה של מהלך או נוחות ואלה הסיבות להרכיב SPOA

שגיא S
29-05-12, 19:02
ומה נותן יותר מבחינת נוחות ומהלך מתלה? Spoa או שאקל רוורס..?

reuvenk
29-05-12, 19:38
זו שאלה טובה, זה שהקפיץ עובד עם כיוון הנסיעה מוסיף המון לשיכוך ולגיהוץ, ב SPOA מערגלים את הקפיץ למטה ( שיהיה שטוח ) ואז הוא עובד
באזור האופטימלי שלו ויש לו הרבה לאן להיפתח, כנגד הSPOA אומרים שהרכב משייט יותר על הכביש ונשים את נושא החוקיות בצד
בעצם זו שאלה כמעט תאורתית ואני לא חושב שיש מישהו שהיו לו את שתי האופציות על האוטו שלו (SPOA מצד אחד ושקל רוורס בלי SPOA מצד שני )
ויכול לתת חוות דעת ממקור ראשון על שתיהן
כשאני חשבתי לעבור ל SPOA מקדימה וקצת בדקתי את הנושא ( ממש קצת ) להיא נראה לי שתהיה בעיה מיוחדת, בשורה התחתונה אני מרוצה מאיך שהאוטו
עובד היום אז למה לשנות,
חוץ מכל זה יש נעילה קידמית אז קצת פתיחת מהלך יותר או פחות זה לא מה שיעשה את ההבדל

ishc
29-05-12, 21:42
אני לא חושב שיש מישהו שהיו לו את שתי האופציות על האוטו שלו (SPOA מצד אחד ושקל רוורס בלי SPOA מצד שני )

יש למישהו, ושלושתינו מכירים אותו

יצחק
29-05-12, 22:10
לא הבנתי מה זה שאקל רוורס .
ראיתי את זה בסט של קלמיני .
זה עובר טסט ?

reuvenk
30-05-12, 06:37
שאקל רוורס זה כשהנדנה בעלים הקידמיים מחוברת לחלק האחורי של הקפיץ ולתושבת הפנימית של השילדה
בניגוד למצב הסטנדרטי שבו הנדנה מחוברת לקצה השילדה

האם זה עובר טסט? כן

danip
30-05-12, 06:43
missing link שקול לריבולבר שאולי אתה מכיר מרכבים אחרים סופות/סיקסים.

שאקל רוורס שקול לSPOA מבחינת חוקיות

שגיא S
30-05-12, 10:46
OK קיבלתי על המיסינג לינק שהוא לא טוב לכביש.

שאקל רוורס VS קפיצים מעל הסרן?

חוץ מהעלות שהיא לגמרי לטובת השאקל רוורס...
מהלכי מתלה - הSPOA מנצח
גובה הSPOA מנצח

מבחינת איזון ו"הידוק" של הרכב בכביש וכו' - שאקל רוורס לוקח
מבחינת חוקיות - שאקל רוורס לוקח

האם אני צודק?

ishc
30-05-12, 11:29
OK קיבלתי על המיסינג לינק שהוא לא טוב לכביש.

שאקל רוורס VS קפיצים מעל הסרן?

חוץ מהעלות שהיא לגמרי לטובת השאקל רוורס...
מהלכי מתלה - הSPOA מנצח
גובה הSPOA מנצח

מבחינת איזון ו"הידוק" של הרכב בכביש וכו' - שאקל רוורס לוקח
מבחינת חוקיות - שאקל רוורס לוקח- שווה ערך ל-SPOA, שינוי מבנה בדיוק באותה רמה

האם אני צודק?- בדר"כ לא!!!
...

יונתןמצפה
30-05-12, 13:13
שגיא, כמובן שאני לא אחדש לך אם אמליץ לך לעשות חיפוש.. אבל ממה שאני זוכר שקראתי כאן ביותר מדיון אחד בנושאים האלו:
כבר נכתב כאן לא מעט על זה ששאקל רוורס לא מתאים לרכבים שלא תוכננו לכך במקור. יוצר היגוי בעייתי מאד. תדמיין לאן הסרן זז כשהרכב מתגלגל בסיבוב, בתצורה המקורית ובשאקל רוורס (בשאקל רוורס זה הפוך לכיוון הסיבוב...). ראית פעם איך עובדת מערכת ההיגוי בהיילקס? אני לא כותב מנסיון אלא מדברים שקראתי. כדי שלא תגיע למסקנות נחרצות מדי...

לגבי מהלכי מתלה ב- SPOA, איזה ייתרון בדיוק זה נותן? להבנתי, מה שקובע את מהלכי המתלה זו הגאומטריה של הקפיץ- אורך המאיה, הדירוג והקשת. אם ב- SPOA אתה משטח את הקפיץ אז גם נשאר לו פחות להסגר, וגם הפתיחה המקסימאלית שלו תהיה קטנה יותר. אני טועה?

שוב, אני לא כותב מנסיון אבל אני חושש שאתה מעט נחפז במסקנות שלך. לדעתי זה דורש בדיקה יותר מעמיקה.

נמרוד
30-05-12, 13:25
איזה גודל גלגל מתוכנן? כל שדרוגי המתלים נועדו בסופו של דבר להרים את הג'יפ (אם מינימום פגיעה בדברים אחרים) כדי להכניס גלגל גדול יותר. כשאתה מסתכל בפורומים הזרים שבהם מבחר גדול של גלגלים, תסתכל מה מקובל לשנות ברכב כמו שלך עבור גלגל בגודל שאתה מתכנן להשתמש בו.

GodsFather
30-05-12, 15:55
טוב, בואו נעשה קצת סדר.

1. לSAPOG יש שאקל רברס של קלמיני, אתה יכול לשאול אותו ולראות בפועל. למעשה זה כמו המערכת בהיילקס רק שבהיילקס גם מערכת ההיגוי שונה ולכן זה רק "כמו". למזלנו בסמוראי המערכת היגוי יותר נוחה בתכנון שלה ומכאן שגם המוט Z יספיק לך כמו שאמרתי לך, בהגבהה עד 4.5 אינצ'.
שאקל רברס לא מגביה את הרכב, הוא רק משנה את נקודת החיבור. אלא אם היצרן של הקיט מצהיר על הגבהה שהוא תכנן במקור.
מבחינת השפעה על ביצועים, כן יש שיפור בספיגה מהמורות כי הסרן זז לכיוון הנכון (מרכז הרכב) ולא נאבק בתנועה. אם נחשוב על זה רגע - עלה מעורגל הוא קשתי, כשיש מהמורה, הוא מתיישר, מכיוון שיש רק נקודה אחת שמאפשרת תזוזה (השאקל הקדמי) אז הוא יתיישר לשם וזה נגד כיוון התנועה. עם שאקל רברס, ההתיישרות תתרחש עם כיוון התנועה.

2. SPOA בלי השטחת העלים מרים את הרכב בגובה הסרן = 4.5 אינצ' במקרה שלנו. אבל, אי אפשר לנסוע ככה ולכן משטחים את העלים ולפעמים גם מורידים אחד או שניים, תלוי בסט וטיבו. הנדנדה במקרה הזה תדחף קדימה ותהיה בזוית. אין בזה רע.

במקרה של שילוב SPOA עם שאקל רברס אז הנדנדה תלך אחורה, כי היא בצד השני.

אני ממליץ בחום לשלב בין השניים, אבל (!) צריך לדעת לעשות את זה נכון, קרי לבדוק מה קורה עם מערכת העלים שיש לך או שאתה מתכנן לשים על הרכב. הן מבחינת התכונות של המערכת (גיל, גמישות וכד') והן בהתאמה שלה לאחר הSPOA.

שגיא, ערכת חיפוש, האם נתקלת בשרשור שלי שמסביר על הSPOA שאני עשיתי ? זה יעזור כי יש גם תמונות שם שמגבות את ההסברים.

3. מיסינג לינק זה לא רבולבר!!! לרבולבר יש עוד ציר תנועה שאין במיסינג לינק. בML יש רק פתיחה יותר גדולה בכיוון אנכי, ברבולבר יש תנועה מעטה סיבובית, דבר שמאפשר לסרן לזוז מעט במסגרת הפתיחה. חוקי זה לא, שניהם. אבל! רבולבר מקורי של טרה-פלקס זה אחלה מוצר ואם מורכב כראוי הוא לא עושה שום בעיה בנסיעה בכביש. מבחינת השפעה על מהלך המתלה, הוא אכן מאפשר נפילה גדולה יותר של הסרן אבל כמו שצחי אמר אין אחיזה למעט משקל הסרן. עם זאת, יש עדיין משמעות למיקום של הגלגל כשמודבר באיזון הרכב כשהמהלך נפתח בצד אחד. (נסה לעמוד על רגל אחת, להושיט יד לכיוון הנגדי ולאזן את עצמך, אח"כ תוסיף פחית קולה סגורה ביד המאזנת).
אתה יכול לשאול את שחר-סופה על נסיונו עם רבולבר. אתה יכול לדבר עם כפיר עם הסמוראי הירוק על ML שאני יודע שהיה לו לפני שעזבתי את הארץ והוא חיפש למכור אותם.
רק לקחת בחשבון - אתה מגדיל מהלך פתיחה, אתה צריך בולם בהתאם וכנראה שתצטרך לשנות מיקומי בולמים בצורה דרמטית במקרה הזה.

עד כאן לבנתיים, עכשיו תורכם.

הערה לנמרוד - לא חייבים להכניס גלגל גדול יותר בשיפורים האלה, אלא רק לשנות התנהגות ואפשרויות המתלה. למרות שגם אני בעד הגדלת גלגלים, זה לא המקרה.

שגיא S
30-05-12, 17:52
הצמיגים הם לא המטרה פה. הם 235 עם המערכת הנוכחית הם גם נכנסים אבל אם 31 יוכלו להיכנס זה יהיה נחמד.
בקשר למה אני כן מצפה- קצת יותר גובה..יותר מהלך מתלה ויותר נוחות בכביש ובנסיעה מהירה(יחסית, זה עדיין סמוראי) בשטח.

כיום מאחורה יש קפיצי סיקס והשאלה היא מה לעשות קדימה.
Ruf בטוח יהיה, מוט הגה בצורת Z גםכן.

השאלה היא במה להשקיע אתהכסף בשאקל רוורס או בspoa..

על שני הפתרונות קראתי את רוב מה שיש בפורום. על spoa כבר תחקרתי ודיברתי עם אין סוף אנשים
ובנוסף יש מספר חלקים של התהליך שבדרך אליי מארהב.

אבל דווקא על השאקל רוורס אין יותר מדיי מדע ולכן חיפשתי עוד, למרות שאין הרבה שנוסעים ככה בארץגם
רמתהידע וגם הרמה והידע המקצועי בגיפולוג עלו פלאים מאז הפוסט האחרון בנושא..

שגיא S
30-05-12, 20:42
מה שניסיתי להגיד - בקצת פחות עילגות. זה שמאז הפוסט האחרון פה בנושא שאקל רוורס
רמת הידע בארץ, ובגיפולוג עלתה פלאים, רמת הרכבים בארץ, והניסיון עם רכבים בעלי שיפורים כאלה עלה, אך משום מה שאקל רוורס לא ממש תפס פה.

השאלה היא למה?
הקיט לא יקר...האם פשוט התמורה לא שווה את הכסף?

סולי
31-05-12, 02:06
שגיא,
אני לא מבין למה שלא תעשה סיבוב על האוטו של חבר שלך, אולי אפילו יותר מסיבוב, כביש + שטח, שווה לנסות גם את טל אם יסכים.
ותספר לנו עם לדעתך שווה את המחיר והאם באמת מעלה רמת היציבות והנוחות..

לגבי ה-SPOA, בטוח לא יתרום ליציבות של הרכב..

לדעתי,
גלגל, תשקיע את הכסף על גלגל כמה שיותר גדול.
את מערכת המתלים תשאיר קרובה כמה שניתן למקור, הגבהה מינורית, בלי SPOA.
רוצה להשתולל, תשים עלים ארוכים יותר,, אפילו תושבות בולמים ובולמים ארוכי מהלך.. אולי רברס שאקל אם תחליט שאהבת.
אבל גלגל קודם כל,
עבירות זה לא רק מהלכי מתלה, גלגל גדול ידאג שלא תעצר על קוליסים של ג'יפ ממוצע עם 31", יאפשר לך גישה למכשולים גבוהים יותר, יספק יותר אחיזה, לחצי אוויר נמוכים יותר, מרווח קוביות, עמידות גבוהה יותר, שיכוך טוב יותר בכביש ובשטח, ובאופן עקרוני באמת ירים את האוטו ויפגע ביציבות ברמה מינמלית.
יש לזה הרבה משמעות לדעתי לנהג על הכביש בדרך מהטיול או בתיקול של מכשול, הביטחון וההתנהגות הצפויה יותר מרכב ששינו לו את המתלים יותר מידי.
אם כבר עדיף לשים כסף על , ציריות, גלגלים+ג'אנטים 32", במיוחד אם אתה עם הגה כוח כבר.

אבל זו רק דעתי p:

GodsFather
31-05-12, 07:19
לגבי ה-SPOA, בטוח לא יתרום ליציבות של הרכב..
p:

קשקוש. פירטתי מספיק בשביל לגבות את התגובה שלי.

שגיא S
31-05-12, 08:35
ציריות מחוזקות מקדימה כבר יש.

הסרן האחורי יכול לסחוב 31 בלי בעיה?

הבעיה ב31 זה הנסיעה בכביש..לא רוצה שהאוטו יהיה יותר עגלה ממש הוא עכשיו
עם 4.16 וצמיגי 235.
ולהיכנס להוצאה של יחסי העברה עכשיו לא נשמע לי כמו רעיון טוב במיוחד.
ומעבר לסרני טויוטה זה כבר הוצאה של חמש ספרות..

וגם אז אני אצטרך לשדרג את מערכת המתלים.

GodsFather
31-05-12, 09:28
31 זה אחלה אבל נראה לי שיהיה מאד גבולי עם 4.16, במיוחד כשאתה מעמיס ואם המנוע שלך לא במצב בריא.

מבחינת סרן אחורי וגם קדמי - הם יסחבו אבל המיסבים יסבלו מבלאי עוד יותר מואץ ממה שיש עם 235. לזה עוד לא מצאו פתרון בדמות מיסבים מחוזקים, עד כמה שאני יודע.

אני מציע שתמשיך עם ה235 עד שיהיה לך כסף להשקעה בטרנספר ואו אם יפלו לך לידיים יחסי העברה לביצים.

סרני טויוטה זה הרפתקאה אחרת לגמרי. גם סרן אחורי של ויטרה יכול לעשות את העבודה אבל גם פה יש התאמות וכמובן יחסי העברה שצריך להביא לקדמי. אני מכיר מישהו שמוכר סרן מותאם, אם זה מעניין אותך.

שגיא S
31-05-12, 10:44
טוב למרות שלעבור ל31 זו לא הוצאה כזאת גדולה כמו שחשבתי..נראה לי שזה קצת קפיצה מעל הפופיק.

בשביל רכב שהוא לא לעבירויות ונוסע רק 6000 קמ בשנה, לא נראה לי שזה יתרום לנוחות והשימושיות ברכב.
וגם עם טרנספר 6.5 רק יקשה על המנוע להגיע למהירות שיוט נורמלית בכביש.

ולכן אני בנתיים אוותר על הרעיון. אבל בקשר למערכות מתלה אין עוד החלטה חד משמעית.
למרות שלפי מה שאני קורא בין השורות שאקל רוורס זה משהו שנחמד שיש. אבל לא משנה ותורם כמו spoa
לכן נראה לי שאני אלך על הפתרון spoa

GodsFather
31-05-12, 10:47
טרנספר 6.5 + 31 יש לך שיוט מצוין וסחיבה טובה מאד. אבל כמו שאמרתי - המיסבים עלולים לסבול.

SPOA ואח"כ שאקל-רוורס, זו הדרך :)

שיהיה בהצלחה.

אפשר לעשות "התערבות" פתיחות מתלה בין הזוקונים השונים כשאבוא לביקור בחגים הבאים - אני נותן לכם זמן להתארגן :)

יונתןמצפה
31-05-12, 11:14
בשביל רכב שהוא לא לעבירויות ונוסע רק 6000 קמ בשנה, לא נראה לי שזה יתרום לנוחות והשימושיות ברכב.

אני רק שאלה.. , מה בעצם לא עונה לך על הצרכים בתצורה הנוכחית שלך?
אם אני מבין נכון, הרכב שלך משמש נטו לטיולים, בעבירות שפויה, ויש לך 2 נעילות.
למה אתה רוצה להיכנס לסרט של SPOA שכולל מלבד ההוצאה הכספית גם פחד אימים מכל ק"מ שתעשה בכביש בדרך לטיול?

אם זה רק בשביל הנוחות, יש לי הצעה יותר זולה בשבילך. תוריד עוד אוויר מהצמיגים... שום סט-אפ לא יכול לתת לך את הנוחות שזה נותן. וב- 6000 ק"מ בשנה גם הבלאי בצמיגים יהיה משמעותית יותר זול מכל דבר אחר.

לי יש רכב שפוי לגמרי, עם קפיצים של אולדמן HD. בטיול, כשאני עמוס מאד ועם לחץ אוויר של כ- 15PSI הרכב נוח להפליא, מגהץ נהדר ולא שובר את הגב. וכרגע אני עם בולמים פושטים של מונרו. כשהיו לי בולמים של אולדמן הוא היה אפילו עוד יותר נוח.

שגיא S
31-05-12, 11:15
טרנספר 6.5 + 31 יש לך שיוט מצוין וסחיבה טובה מאד. אבל כמו שאמרתי - המיסבים עלולים לסבול.

יש חיזוק למיסבים מקדימה:

http://www.lowrangeoffroad.com/index.php/suzuki/samurai/axles/birfield-rings.html

GodsFather
31-05-12, 11:21
יונתן, תרשה לי לענות בשם שגיא, לפחות את דעתי.

1. מאותה סיבה שכלב מלקק את ביציו
2. כי לפעמים יש אתגרים ששגיא נתקל בהם ולSPOA יש משמעות
3. כי כן אפשר לרכך עוד יותר את הרכב
4. ראה סעיף 1
5. כי יש חיידק כזה שמחייב אותנו להמשיך לשפר

ולשאלה - מה בדיוק מהווה "פחד אימים מכל קילומטר בכביש" ?

GodsFather
31-05-12, 11:22
יש חיזוק למיסבים מקדימה:

http://www.lowrangeoffroad.com/index.php/suzuki/samurai/axles/birfield-rings.html

זה לא מחזק את המיסבים, זה מחזק את הפעמון. ויש על זה ביקורת שלילית כי עדיף שהחלק הזה ישבר מאשר הציריה עצמה.

יונתןמצפה
31-05-12, 11:51
יונתן, תרשה לי לענות בשם שגיא, לפחות את דעתי.

1. מאותה סיבה שכלב מלקק את ביציו
2. כי לפעמים יש אתגרים ששגיא נתקל בהם ולSPOA יש משמעות
3. כי כן אפשר לרכך עוד יותר את הרכב
4. ראה סעיף 1
5. כי יש חיידק כזה שמחייב אותנו להמשיך לשפר

ולשאלה - מה בדיוק מהווה "פחד אימים מכל קילומטר בכביש" ?

אמיר, הכוונה בפחד בכביש הוא מהורדה...
על כל השאר הסעיפים שלך כמובן שאין לי וויכוח, אני רק מנסה להראות את הצד השקול...

איכשהו יש לי תחושה שבהרבה מקרים ברגע שמתחילים עם הדברים האלו זה הופך לסוג של סרט מתמשך. לרכב שעשועים ועבירות זה אחלה, אבל למישהו כמו שגיא שמטייל עם הרכב טיולים ארוכים (ראה ערך חוצה ישראל), זה לא בהכרח הדבר החכם לעשות.
עכשיו אתה תגיד שאם עושים הכל נכון, ובמחשבה ותכנון אז אין שום בעיה. אבל זה משהו שקל לכתוב במקלדת אבל אני לא יודע כמה זה ריאלי לביצוע. תמיד יהיה DEBUGGING, שיעלה לא מעט כסף ועשוי לגרום לרכב להיות פחות שימושי לטיולים ארוכים שבהם האמינות חשובה. האם לך, בתור מי שעשה את זה, יש הסתייגות מהמשפט האחרון?

אתגרים ששגיא נתקל בהם ול- SPOA יש משמעות? אשמח לשמוע על חוויה כזו בטיולים שפויים עם סמוראי נעול כפול וצמיגי 235. לדעתי, בשביל אתגר אחד מטורף בשנה עדיף מעט מע"ץ והכוונה מאשר לשפוך הרבה אלפי שקלים ואולי לקלקל את האוטו.

אני יודע שאני נמצא כאן בדעת מיעוט, ובתכלס גם אני מת לעשות כמה שיפורים משמעותיים ברכב אבל אני חייב להביא את הצד הזה. בתור אחד שעושה הרבה טיולים ארוכים ועמוקים במדבר, הרבה פעמים לבד, האמינות של רכב שלא השתגעו עם המתלים שלו היא משמעותית. ולגבי העבירות, הרכב שלי עובר בכל מקום ובד"כ מחכה לרכבים אחרים בסוף המכשול.
שוב, אנחנו לא מדברים על רכבי עבירות שהולכים להתכסח עם סלעים כמו החבורה של מורי. אנחנו מדברים על רכב לטיולים וככזה, סמוראי ארוך, עם 235 ושתי נעילות הוא כלי עם יכולת עבירות מצוינת!

GodsFather
31-05-12, 12:01
פחד מהורדה יש גם עכשיו, הוא לא סטנדרטי בלשון המעטה ובזאת לדעתי אפשר לסכם את הדיון הזה.

אתה לא יכול לומר באותו משפט "עושים נכון ותכנון" ואז צריך DEBUGGING. למה ? כי אז לא עשית נכון וכראוי. היום, להבדיל מלפני 3-4 שנים יש המון ידע בתחום כבר בישראל ולא חייבים אפילו לרוץ לפורומים זרים בשביל ללמוד איך לעשות את זה נכון, אפילו שתמיד מומלץ.

בנוסף, יש לנו פה בפורום הזה לא מעט מומחים רשמיים שמבינים קפיצאות, מתלים, בניית רכב ותכנונו וכד'. ולא רק לקחת עלים, לרתך תושבות וכד'. זה יכול לעזור לעשות את העבודה קלה יותר ונכונה.

בשביל האתגר האחד המטורף יש אנשים שישפריצו כסף בכפול משווי הרכב. זה לא המקרה כי לא מדובר בהשקעה גדולה מאד כי הרכב שלו מסודר ברובו (אני מכיר את הדרך שהוא הולך לעשות ולכן גם יודע לחשב מחירים~ )

אף אחד לא פסל את המצב הקיים שלו, יש הרבה שגם ירצו להגיע לזה ובשבילם זה כבר יותר מידי. אבל הוא רוצה יותר וזו זכותו - אז נעזור לו לעשות את זה.

וכל הקטע של החבורה של מורי היא שלא מתכסחים על הסלעים אלא מדלגים מעליהם :)

יונתןמצפה
31-05-12, 12:15
אתה לא יכול לומר באותו משפט "עושים נכון ותכנון" ואז צריך DEBUGGING. למה ? כי אז לא עשית נכון וכראוי. היום, להבדיל מלפני 3-4 שנים יש המון ידע בתחום כבר בישראל ולא חייבים אפילו לרוץ לפורומים זרים בשביל ללמוד איך לעשות את זה נכון, אפילו שתמיד מומלץ.
בנוסף, יש לנו פה בפורום הזה לא מעט מומחים רשמיים שמבינים קפיצאות, מתלים, בניית רכב ותכנונו וכד'. ולא רק לקחת עלים, לרתך תושבות וכד'. זה יכול לעזור לעשות את העבודה קלה יותר ונכונה.

הנה, אני אומר. עם כל הידע, והיכולת לתכנן, אני עדיין חושב שברוב המקרים זה לא סיפור שנגמר ב"פעם אחת". בוא תתן דוגמה אחת למישהו שביצע את זה ב" פעם אחת" ומאז נהנה מהרכב ולא צריך לגעת בכלום. ושגם נוסע עם הרכב ולא טיול אחד של חצי יום בחצי שנה...

בשביל האתגר האחד המטורף יש אנשים שישפריצו כסף בכפול משווי הרכב. זה לא המקרה כי לא מדובר בהשקעה גדולה מאד כי הרכב שלו מסודר ברובו (אני מכיר את הדרך שהוא הולך לעשות ולכן גם יודע לחשב מחירים~ )

מסכים בגדול. אבל מעבר לכסף יש גם את נושא האמינות של הרכב. לא חסרות דוגמאות לאנשים שהתחילו עם התהליך וסיימו עם רכב עומד בחנייה... ואם שגיא עדיין רוצה להמשיך לעשות טיולים ארוכים עם הרכב זה דבר שצריך לקחת בחשבון.

אף אחד לא פסל את המצב הקיים שלו, יש הרבה שגם ירצו להגיע לזה ובשבילם זה כבר יותר מידי. אבל הוא רוצה יותר וזו זכותו - אז נעזור לו לעשות את זה.

קדימה הפועל!
שוב, אני רק מנסה להביא את הצד השקול.. ברור שאני אשמח לראות אותו נכנס לפרויקט כזה! בין היתר בשביל שאולי יום אחד יהיה לי עוד מישהו להתייעץ איתו...

GodsFather
31-05-12, 12:22
לגבי דוגמאות - אצל מורי יושבים כמה חברים שהסיבה היחידה שהרכב שלהם על הליפט הוא כי הם רוצים עוד, אבל לא כי המערכת הנוכחית שלהם דפוקה / לא מתוכננת כראוי.

דקל, אודי, יקי, כמה רכבים שהיו של מורי עצמו ונמכרו ועוד. עם SPOA , עם 235-31, עם עלי סיקס וRUF ועוד. והם נוסעים על בסיס יומי בכבישים ולילי בסלעים.

אין פה שום נגיעה לאמינות כי אתה לא נוגע במנוע/גיר. והדברים הקריטים מטופלים כראוי - טיפול בבמפ-סטופים, התאמת תושבות (ו)בולמים וצינורות בלם, היגוי, מיקום נכון של תושבות הקפיצים ואו התאמת הקפיצים וכן הלאה. הדברים שהתראנו עליהם בעיקר הם המעבר לצמיגים גדולים יותר ושם ידועה בעית בלאי מואץ וסחיבה עם הרכבת הנוכחית.

דוגמאות שליליות יש בשפע אבל אם תחקור את הסיבות להן תגלה בעיקר תכנון חובבני או השחלת צינור של בעל עסק ללקוחותיו הפתאים. גם אני הייתי בסרט הזה ב2001 ויש מישהו שבנה עוד קומה בבית שלו בזכות מה ששפכתי אצלו ואיתי היו עוד כמה לקוחות והוא עדיין פועל היום עם לא מעט מעריצים. שמות בפעם אחרת.

הפועל או לא - אני מחכה לראות את התוצאה, עם איך שיצא לי להכיר את שגיא, חפיפניק הוא לא.

יונתןמצפה
31-05-12, 12:44
אז יאללה קדימה.
כנראה שבלי להודות בזה, שגיא כבר לא מחפש
רכב שהוא לא לעבירויות ונוסע רק 6000 קמ בשנה... :)

סולי
31-05-12, 14:36
קשקוש. פירטתי מספיק בשביל לגבות את התגובה שלי.

לא משכנע מספיק,
נראה לי שאם ניקח סמוראי ארוך נעול ק+א, נגביה בצורה רגועה ב-2", ונוסיף גלגל 32"
נקבל סמוראי יציב יותר, ועביר יותר מאותו סמוראי על spoa ו-235.

זה רק נראה לי, אני גם יכול להסביר זאת בכך שמערכת המתלים מרוסנת יותר, ועדין מתקבלת הגבהה משמעותית יותר.
אשמח אם תסביר לי אחרת...

חוץ מזה לרכב טיולים בלבד, שעושה 6,000ק"מ, שגומע מרחקים ארוכים ומשקל גבוה נכון יותר לשים גלגל גדול יותר, לביטחון בעבירות ולניהוג הכללי (ועוד יש כבר הגה כוח)
הבלאי לא משמעותי.. ושגיא בטיול האחרון הבעת עניין דווקא בגלגל צר וגבוה, למה השתפנת?

שגיא S
31-05-12, 14:49
טוב אז תנו לי לעזור לכם..

1. למה אני מכניס את עצמי לדברים האלה:
א. אני מאוד נהנה מכל עניין התכנון, הבנייה, השיפור.
ב. אני יכול להביא את הדברים מארה"ב דבר שעוזר בחישוב עלויות ומה צריך וכו'.
ג. הרגשת המסוגלות של הרכב לעבור אתגרים יותר חשובה לי מלעבור אותם בעצמי ;) מה לעשות אני דפוק..
או יותר נכון, אין לי זמן בכלל לטייל גם ככה...אז זה מה שעושה לי טוב. וזה שם המשחק פה לא?

2. אני לא (!) מפחד מהורדה מהכביש, כבר עצרו את האוטו בוחני תנועה, ושחררו אותי לשלום עם אזהרה שחגורה שמים כמו שצריך מעל הכתפיים ולא מתחת לבית השחי(וצודקים), והם בדקו את האוטו מקצה לקצה, כולל רשיונות, פתיחת מכסה מנוע, ושאלות אישיות(גם על מכת פחחות בדלת שמאל שיש לי)

אם הם היו רוצים להוריד אותי מהכביש הם היו יכולים לעשות את זה גם אם הרכב היה סטנדרטי וגם עם הייתי עם צמיגי 33 באותה מידה.

3. לסוגי הטיולים שאני עושה - הרכב מספק. לא היה עוד מעלה שהתחלתי ולא סיימתי. ולא שברתי שום חלק באוטו.
הפוביה מתחילה אצלי כששברתי מאיה בחוצה ישראל, והלכתי לתקן וגיליתי שמערכת המתלים שלי לא מתאימה לעצמה. הבולמים מקדימה יותר ארוכים ממה שהקפיצים יכולים להיפתח, המתלה האחורי שלי משופר אבל הקדמי די סטנדרטי, ותמיד, אבל תמיד אני אשמח לעוד מהלך מתלה.
מעדיף כמה שפחות גלגלים באוויר - למרות שאני עובר ככה מכשולים - מעדיף כמה שפחות.

4. הבעיה מתחילה עכשיו, כשאני לומד, עובד וקיץ - אין לי זמן ממש לטיולים הארוכים שאני אוהב, וכך יוצא שהכיוון של הטיולים הוא לאיזור מעלות בית שמש והסביבה.
אז כן, גם בקונפיגורציה הנוכחית הרכב עשה את הנסתר, הרטוב, אשתאול ועוד כל מניי פיצוחים למינהם.
אבל תמיד הרגשתי שחסר לי טיפה גובה ומהלך מתלה...
חוצמזה - עצם העובדה שהרכב כמעט ולא נוסע, או נוסע רק לטיולים, ורק אני נוהג בו - מאפשרת לי את החופש הזה בשביל לשנות לו את המתלים.

5. לגבי האמינות של האוטו אני לא דואג- הוא כל כך זול לאחזקה, שאני מוציא כף רק על שטויות כגון אלו.

6. יונתן, הדעה השקולה שלך היא נכונה, וזו גם הדרך שמנחה אותי ועוצרת אותי עד עכשיו מלהתקין את המערכת.
בנתיים אני רק אוגר חלקים למקרה ש.., אבל אתה צודק. אני לא באמת צריך את זה.
ואתה יכול להיות בטוח שאם אני אעשה איזהשהו שינוי - הוא יהיה בצורה המקיפה והמלאה ביותר, שתהיה גם הנכונה והבטוחה ביותר.
גם אם זה אומר לחסוך עוד חודש ולהפחית שני טיולים, אני לא משחק בקקי - וכל שינוי שאני עושה אני שואף לטוב ביותר.

אין לי זמן לשטויות שנובעות מקמצנות, ואני לא חושב שסמוראי בגלל היותו סמוראי צריך להיות מתוחזק בקמצנות.
הוכחה לכך היא העובדה שאני חוקר ולומד כבר כמה חודשים, בשיחות על בסיס שבועי עם מורי וחבורתו, ליאור זוקילנד, רמי וכל מי שיכול לעזור.
אפילו אמיר כבר הכיר את החברים שלי בפיליפינים מרוב שהוא עוזר לי..

אבל תודה רבה לשניכם על ההשקעה בדיון ! כיף לקרוא..

הוזמן בנתיים:
תושבות SPOA לסרנים
מוט הגה Z לינק
תושבות בולמים אחורה קדימה
צינורות בלם נעשה בארץ
קפיצים נקנה בארץ
שינוייים בדריישאפטים - נעשה בארץ (לא ספייסרים)
שינוי תושבות קדמיות לRUF - גם כן.
בולמים כבר יש
בושינגים מפוליארטן לכל הקפיצים וכו'

אני שוקל אם להזמין גם את הקיט שאקל רוורס וזהו, ומקסימום למכור אותו בארץ(אם יהיה למי)

יונתןמצפה
31-05-12, 15:04
הוזמן בנתיים:
תושבות SPOA לסרנים
מוט הגה Z לינק
תושבות בולמים אחורה קדימה
צינורות בלם נעשה בארץ
קפיצים נקנה בארץ
שינוייים בדריישאפטים - נעשה בארץ (לא ספייסרים)
שינוי תושבות קדמיות לRUF - גם כן.
בולמים כבר יש
בושינגים מפוליארטן לכל הקפיצים וכו'

אני שוקל אם להזמין גם את הקיט שאקל רוורס וזהו, ומקסימום למכור אותו בארץ(אם יהיה למי)

בקיצור, נראה שכבר החלטת. אם ככה, הדיון הזה מעולה בעיקר ברמה התיאורטית ובבזבוז זמן במקום ללמוד... :)

לגבי זה:

הפוביה מתחילה אצלי כששברתי מאיה בחוצה ישראל, והלכתי לתקן וגיליתי שמערכת המתלים שלי לא מתאימה לעצמה. הבולמים מקדימה יותר ארוכים ממה שהקפיצים יכולים להיפתח, המתלה האחורי שלי משופר אבל הקדמי די סטנדרטי

אני לא מוצא את הקשר בין החלק המצוטט לשבירת המאיה. ובחלק המודש אני בכלל לא רואה בעייה, הרי זה המצב הטוב ברכבים משופרים (אלא אם הם יותר ארוכים ממה שהקפיצים יכולים להיסגר...).
אתה מזמין קיט מלא הכולל תושבות ואת כל הגשעפט מחול, אבל רוצה לבנות קפיצים בארץ. ז"א סומך על קפיצאי שידע בדיוק לבנות את הקפיצים בצורה האופטימאלית. לדעתי זה בדיוק המתכון ל- DEBUGGING.
בנוסף, אתה אומר שבולמים כבר יש. איך אתה יודע בדיוק את המידות אם עדיין העסק בכלל לא מורכב על הרכב? ובכלל עדיין אין קפיצים...?
שוב, לדעתי מתכון לשבירות.
וזאת בדיוק בעיית האמינות שאני מתכוון אליה! (שבירת תושבות, בולם שמתפוצץ, קפיץ שמתעקם, מאיה שנשברת ולוקחת איתה חצי אוטו באמצע מעלה כזה או אחר...ועוד).
זה שלא מתעסקים עם המנוע זה לא אומר שהרכב לא יכול לפתח בעיות אמינות שקשורות לבנייה של מתלים.

מקריאת ההודעות שלך ברור לי שאתה לא מהמחפפים ואתה לומד הרבה יותר מרובינו על הנושא לפני שאתה צולל אליו. אבל עדיין לדעתי חשוב שתהיה מפוכך ותבין לקראת מה אתה הולך.

שגיא S
31-05-12, 15:18
בקיצור, נראה שכבר החלטת. אם ככה, הדיון הזה מעולה בעיקר ברמה התיאורטית ובבזבוז זמן במקום ללמוד... :)

צודק..אין מה לעשות ;)

אתה מזמין קיט מלא הכולל תושבות ואת כל הגשעפט מחול, אבל רוצה לבנות קפיצים בארץ. ז"א סומך על קפיצאי שידע בדיוק לבנות את הקפיצים בצורה האופטימאלית. לדעתי זה בדיוק המתכון ל- DEBUGGING.
בנוסף, אתה אומר שבולמים כבר יש. איך אתה יודע בדיוק את המידות אם עדיין העסק בכלל לא מורכב על הרכב? ובכלל עדיין אין קפיצים...?
שוב, לדעתי מתכון לשבירות.

קפיצים - מאחורה יש של סיקס, מקדימה יהיו קפיצים של אולדמן כנראה...הסט-אפ שאני מתכנן לא יהיה הראשון מסוגו בארץ...יש כבר כמה וכמה שנוסעים ככה, והם האמות מידה, והדוגמא שאני רוצה להגיע אליה.

וזאת בדיוק בעיית האמינות שאני מתכוון אליה! (שבירת תושבות, בולם שמתפוצץ, קפיץ שמתעקם, מאיה שנשברת ולוקחת איתה חצי אוטו באמצע מעלה כזה או אחר...ועוד).
זה שלא מתעסקים עם המנוע זה לא אומר שהרכב לא יכול לפתח בעיות אמינות שקשורות לבנייה של מתלים.

מקריאת ההודעות שלך ברור לי שאתה לא מהמחפפים ואתה לומד הרבה יותר מרובינו על הנושא לפני שאתה צולל אליו. אבל עדיין לדעתי חשוב שתהיה מפוכך ותבין לקראת מה אתה הולך.

הדברים שאתה אומר נכונים מאוד, ולכן גם נלקחו בחשבון. אני לא ממציא שום דבר...רק לומד מטעויות/ניסיון של אחרים.

יונתןמצפה
31-05-12, 15:25
אם אתה בונה על קפיצים של אולדמן, תנסה לברר טוב לפני זה באתרים בחול אם הם מהסדרות החדשות שכבר צלחו את המעבר לייצור במלזיה. ממליץ לך לעשות גם על זה הרבה שיעורי בית, אחרת תאלץ להתמודד עם עוד כמה דברים מעבר למה שנכתב כאן. (אם תרצה עוד מידע, אשמח לנדב בה"פ).
לגבי אחריות על הקפיצים האלו- תשכח מזה! .....

שגיא S
31-05-12, 15:45
זה רק נראה לי, אני גם יכול להסביר זאת בכך שמערכת המתלים מרוסנת יותר, ועדין מתקבלת הגבהה משמעותית יותר.
אשמח אם תסביר לי אחרת...

חוץ מזה לרכב טיולים בלבד, שעושה 6,000ק"מ, שגומע מרחקים ארוכים ומשקל גבוה נכון יותר לשים גלגל גדול יותר, לביטחון בעבירות ולניהוג הכללי (ועוד יש כבר הגה כוח)
הבלאי לא משמעותי.. ושגיא בטיול האחרון הבעת עניין דווקא בגלגל צר וגבוה, למה השתפנת?

הבעתי עניין כי זה באמת נראה מגניב, ואני גם אוהב את הלוק של צמיג גבוה וצר.
אבל הוא הרבה פחות נפוץ, הרבה פחות יציב בכביש. והרבה יותר יקר - אי לכך הוא פחות מתאים לי.

אגב אורי שתדע לך שאתה צודק בטיעונים שלך על המעבר לגלגל יותר גדול שהוא יותר טוב, אפילו קראתי שגם אמור להיות יותר נוח, גם בשטח.

אני עכשיו בשלבי בדיקות מבחינה כלכלית ופיזית איך זה משתלב לי באוטו ;)

reuvenk
31-05-12, 16:41
צורת מיתלים אחת שלא עלתה כאן בדיון היא: SPOA אחורה ( עם קפיצים ארוכים, נגיד של סיקס ) ושאקל רוורס מקדימה ( עם קפיץ אחורי )
וזה עובד טוב

שגיא S
31-05-12, 16:44
ראובן - זו גם אופציה שנשקלת...

יש לך תמונות של מהלך מתלה? בבקשה

סולי
31-05-12, 18:16
הבעתי עניין כי זה באמת נראה מגניב, ואני גם אוהב את הלוק של צמיג גבוה וצר.
אבל הוא הרבה פחות נפוץ, הרבה פחות יציב בכביש. והרבה יותר יקר - אי לכך הוא פחות מתאים לי.

אגב אורי שתדע לך שאתה צודק בטיעונים שלך על המעבר לגלגל יותר גדול שהוא יותר טוב, אפילו קראתי שגם אמור להיות יותר נוח, גם בשטח.

אני עכשיו בשלבי בדיקות מבחינה כלכלית ופיזית איך זה משתלב לי באוטו ;)

1. סחטיין עליך! עוף על השידרוג,
אין ספק שמערכת מתלים בנויה כמו שצריך זה א-ב.
2. אני מצביע לטובת ה-reverse shakle! ולעשות כמה שיותר שיעורי בית לפני שמזמינים עלים ומרתחים לשילדה תושבות קפיצים/בולמים.
אגב איזה תושבות בולמים הזמנת?
3. 32" יכול לבוא כמו המישלין שנפוץ בדיפנדרים, צמיג עמיד ביותר במיוחד תחת המשקל של הסמוראי, ועם דיפנדר קצר מסתדר איתו על הכביש ..גם אתה תוכל.
חוץ מזה 235.85r16, מקביל ל-32", נפוץ, זמין.
4.צמיג גדול מספק יותר אחיזה בכביש ובשטח, לדעתי להגביה ב-4.5" עם spoa הרבהיותר פוגע ביציבות בכביש מ-4.5" בעזרת 32".
5. יאללה שיהיה בהצלחה!!! לדעתי רק בזכות העבודה שאתה משקיע בלימוד השיפור אתה תהייה מבסוט על התוצר הסופי.
6. כבר אמרתי סחטיין?

נ.ב קצת מידע על גבהים וקונפיגורציות שונות של וֹruf:
http://www.auszookers.com/forum/viewtopic.php?f=5&t=28292
בכלל פורום נהדר עם המון מידע שימושי לג'יפאי הישראלי, הגבלות דומות (חוץ ממנוע), עלויות, זמינות שיפורים.

GodsFather
31-05-12, 18:42
לא משכנע מספיק,
נראה לי שאם ניקח סמוראי ארוך נעול ק+א, נגביה בצורה רגועה ב-2", ונוסיף גלגל 32"
נקבל סמוראי יציב יותר, ועביר יותר מאותו סמוראי על spoa ו-235.

אשמח אם תסביר לי אחרת...

קראת איפשהו פה שאני פוסל שינוי צמיג ומעדיף את הSPOA על פני זה ? לא. כי זה לא המצב, אלא כי עליה במידת צמיג תשפיע על ביצועי הרכב ובלאי המכלולים. גם במצב של 100 ק"מ בשנה זה יכול לקרות, הכל תלוי באופי הנסיעה של אותם 100 ק"מ.

צמיג גדול יותר תמיד עדיף. אבל שגיא לא שם. ואם כבר אז קח את ה32" ותשים גם SPOA וסגרת לך יופי של דיל. אפילו עם מתלים מקוריים לחלוטין שעליהם הושטחו.

dadi
31-05-12, 19:00
שגיא עשית לי כאב ראש :-)
אני מקווה שהזמנת מחול כל דבר פעמים כי אתה יודע שאני יקח לך את מה שהזמנת
לפרויקט שלי ואז תצטרך להזמין שוב
:-)
עכשיו שאלה 4.16 בטרנספר 4.1 בסרנים אייך ירגיש עם 31 ? ואייך ירגיש עם 235 ?

זרקו
01-06-12, 08:29
מצטרף למי שכתב על קפיצי אולדמן-
יקרים (פי 2 מEFSׂ)
נוחים (לא יודע אם יותר או פחות ממתחריהם)
אל תבנה על אחראיות נורמלית!! לא רוצה לעשות את זה פה, אז דבר איתי אם תרצה.

GodsFather
01-06-12, 08:40
עכשיו שאלה 4.16 בטרנספר 4.1 בסרנים אייך ירגיש עם 31 ? ואייך ירגיש עם 235 ?

עם 31 ירגיש מצוין. עם 235 תהיה תאוצה טובה אבל הרכב יצרח ב100.

יונתןמצפה
01-06-12, 10:51
מצטרף למי שכתב על קפיצי אולדמן-
אל תבנה על אחראיות נורמלית!! לא רוצה לעשות את זה פה, אז דבר איתי אם תרצה.
מסתבר שבכל זאת יש עוד אנשים שהיו זקוקים לאחריות עם הקפיצים ה"מהוללים" האלו. ועוד אנשים שלא קיבלו אותה...

שגיא S
01-06-12, 13:36
זרקו שלחתי לך בהודעה פרטית תענה לי;)

אוקיי ואם לא ממליצים פה על אולדמן - אז איזה זוג קפיצים אחוריים יתאימו בשביל להעביר קדימה (RUF)?
EFS לפי מה שהבנתי די נוקשים, למרות שזה אולי יהיה טוב עם הSPOA.

ועוד שאלה בקשר לצמיגי 31
מה עדיף:
1. טרנספר - 4.16 או 5.14 או 6.4
2. סרנים - סטנדרטי או 3.9 של סרנים צרים?

איזה מהשילובים יהיה אידיאלי לסמוראי ארוך פתוח עם 31?
המטרה היא אוטו מאוזן - שהנסיעה בכביש תהיה נסבלת, שיוכל לסוע 90-100 בסל"ד נורמלי., צריכת דלק כמה שיותר טובה
הLOW בשטח פחות קריטי אני בטוח שכולם יספקו את הסחורה. העיקר זה בנסיעה בכביש

יונתןמצפה
01-06-12, 15:01
שגיא, זה לא שאני לא ממליץ על אולדמן. זה לגיטימי שיהיו בעיות בקו ייצור.
השאלה היא איך היבואן מתייחס לזה...
תנבור באינטרנט על סדרות לא טובות שלהם, אל תחפש רק בפורומים של סוזוקי.
בסה"כ אלו קפיצים שאם הכל בסדר איתם נותנים תמורה מצוינת.

שגיא S
01-06-12, 16:38
האם הם שווים עוד 1000 שקל ביחס למקוריים?

ואני עוד מחכה לתשובה מזרקו לשמוע את הסיפור שלו ואז נחליט בהתאם...
בכל מקרה יש זמן - כל העניין יקרה אחרי תקופת מבחנים - משמע באוגוסט :\
גם ככה יש יותר מחודש עד שהחלקים יגיעו

reuvenk
02-06-12, 19:58
זה מה שיש אצלי די נוחים ומקדימה יש קוני הבי דיוטי במצב קשה[/B]

ועוד שאלה בקשר לצמיגי 31
מה עדיף:

איזה מהשילובים יהיה אידיאלי לסמוראי ארוך פתוח עם 31? אצלי יש 6.54 בטרנספר ו 4.10 בסרנים האוטו משייט ב90 בלי שום בעיה בכלל לפעמים אני גם
מוצא אותו על 100 בלי ששמתי לב
המטרה היא אוטו מאוזן - שהנסיעה בכביש תהיה נסבלת, שיוכל לסוע 90-100 בסל"ד נורמלי., צריכת דלק כמה שיותר טובה צריכת דלק בין 1ל10 ל 1ל9

והתמונות שביקשת598245982559826598275982859829

שגיא S
02-06-12, 20:00
ראובן אתה עם 235 לא?

GodsFather
02-06-12, 20:01
זרקו שלחתי לך בהודעה פרטית תענה לי;)

אוקיי ואם לא ממליצים פה על אולדמן - אז איזה זוג קפיצים אחוריים יתאימו בשביל להעביר קדימה (RUF)?
EFS לפי מה שהבנתי די נוקשים, למרות שזה אולי יהיה טוב עם הSPOA.

ועוד שאלה בקשר לצמיגי 31
מה עדיף:

איזה מהשילובים יהיה אידיאלי לסמוראי ארוך פתוח עם 31?
המטרה היא אוטו מאוזן - שהנסיעה בכביש תהיה נסבלת, שיוכל לסוע 90-100 בסל"ד נורמלי., צריכת דלק כמה שיותר טובה

אם יש לך איך להביא 3.9 לסרנים אז זה מצוין, אחרת זו הוצאה לא קטנה (איזון קורונה פיניון וכאלה, פעמיים).
בהתאם לתנאי הראשון, תוכל להחליט בין 5.14 ל6.4, כשממה שאני יודע, ה6.4 יותר זול מה5.14...

reuvenk
02-06-12, 20:18
ראובן אתה עם 235 לא?

כן.

שגיא S
02-06-12, 22:21
כן.

אם אתה עם 235 אז צריכת הדלק שלך לא אומרת הרבה על המעבר ל31".

ואמיר - יש אופציה להשיג 3.9. אבל בקשר לטרנספר - כנראה הייתי הולך על 6.4 היות והוא מוריד בHIGH אחוז וחצי פחות מה5.14
ובLOW ותן לי עוד כמה אחוזים שאני לא באמת צריך אבל אם כבר אז כבר...

שגיא S
03-06-12, 13:27
אוקיי...

אחרי חקירה עמוקה ומלא קריאה בפורומים של חו״ל
קראתי הרבה דברים לא טובים על הקיט שאקל רוורס של קאלמיני.

בין היתר שהוא מקשיח את האוטו ומשנה את הנוחות לרעה, ושאין לו באמת הרבה מהלך מתלה.

לכן החלטתי לא להיכנס להרפתקאה הזאת בנתיים..

בקשר ל31״ - אני עוד חוקר ואפתח אשכול ייעודי לנושא עם סיכום של כל מה שמצאתי
כולל התכתבות עם המומחים של trail though ולואו ריינג.

תודה לכולם על ההשתתפות זה אשכול שהרבה ילמדו ממנו גם לעתיד.

GodsFather
03-06-12, 16:09
יש 2-3 שרשורים מרכזיים על 31. נסה להמשיך משם או לרכז מהם לכדי שרשור חדש.

שגיא S
03-06-12, 16:14
יש 2-3 שרשורים מרכזיים על 31. נסה להמשיך משם או לרכז מהם לכדי שרשור חדש.

כן התכוונתי לעשות שרשור מסכם כזה.
אני אעשה גם פיצ'ר עם סיכום על כל תחום המתלים של הסמוראי בסוף הפרויקט, כולל עלויות שונות, אופציות וכו'.

GodsFather
03-06-12, 16:24
הפיצ'ר יאושר רק אחרי שאני אנהג על הרכב :)

שגיא S
03-06-12, 16:37
הפיצ'ר יאושר רק אחרי שאני אנהג על הרכב :)

בסדר גמור...זה נותן לי בערך שנה לעבוד עליו ;)

-->