PDA

צפייה בגרסה מלאה : "הלבנת" גג שטוח. חייבים פוליגג או שאפשר גם עם סיד?

polar bear
30-05-12, 22:55
לאחר שהבנתי שזה שהגוון של יריעות הבידוד לא ממש שחור, לא מספיק בשביל שהתקרה לא תתחמם, הסבירו לי שרק לבן יעשה את העבודה.

חשבתי ללכת על פוליגג, אבל קודם כל הוא נורא יקר { גג של בערך 100 מ"ר } שנית - הם אומרים שם בהוראות שהגג חייב להיות מפולס - עכשיו - הגג שלנו לא ממש מפולס ויש בו שקעים פה ושם { עבר שלושה חורפים עם 0 נזילות, בית חדש } ולהתחיל למלא את כל השקעים ושיהיה מפולס לגמרי רק יוסיף עבודה ויצריך העסקת בעל מקצוע. השאלה היא - האם זה באמת כל כך קריטי - הענין הזה עם הגג המפולס או שאפשר לצבוע איך שזה ככה?

או בכלל, מאחר והגג לא צריך איטום אלא רק צביעה - לצבוע עם סיד? או שיש לפוליגג יכולות בידוד { מעבר ללובן } ששוות את ההשקע? סיד יעמוד בגשם או שישתף במרזבים?

כמו כן - אם מישהו שאיננו בעל מקצוע ביצע עבודה כזו לבד ויכול לתת רשמים, אשמח.

תודה.

גלדיאטור
30-05-12, 23:05
ישנו חומר לסתימת סדקים שמגיע כמו צבע והוא לבן,
לפני חצי שנה היה לי סדק בגג של הבית מרחתי אותו וזה עמד יפה אמנם אין לי זמן רב של ניסיון כי איזה חודשיים לאחר מכן שמתי יריעות ביטומניות אפורות עם אגרגט
מה הסיבה שאתה לא שם?

shmil
30-05-12, 23:21
ביצעתי פוליגג, כמה פעמים וכמה גגות.
הפוליגג גם אטם לי סדקים בזפת ומנע כניסת מים.
מנסיוני - אפשר לבד, ולא חייבים גג מפולס.
מריחה/צביעה עם מטאטא/מגב.
עשוי להחזיק כמה שנים.
יש מוצר נוסף, גם הוא לבן, לא הרבה יותר זול, ויותר טוב לעניין האיטום אך לצערך שכחתי את שמו.

סיד לא יעמוד בגשם. יישטף.

polar bear
01-06-12, 13:57
יכול להיות שלחומר הזה קוראים סיקה-פלסטיק או משהו דומה?

היום הייתי בחנות חומרי בניין בי-ם המכילה בתוכה מומחה איטום. לאחר שהסברתילו מה אני רוצה לעשות, ושזה הגג שלי { ז"א אני לא מחפש לעשות רווח }, הוא המליץ על הסיקה הזה. שמחינת עלות לק"ג עולה קצת יותר מפי 2 { 20 ק"ג פולי עולה שם140 ש"ח וסיקה כמעט 350 }.אלא מה? הפולי חייב שכבת פריימר{ שהיא בעצם פולי מדולל} והסיקה לא.מספיקה שכבה ממנו ולא צריך להתעקב על ק"ג מסוים למטר. ה"מומחה" טוען בנוסף שהסיכה מחזיק מעמד הרבה יותר זמן. { ויש עוד יתרונות אבל המפרט לא לידי כרגע } אז - קניתי דלי אחד. נראה איך ילך.

גלדיאטור - הענין הוא לא איטום אלא חימום, יריעות הביטומנית מתחממות מאד בשמש. ולכן צובעים אותן בלבן.

תודה ושבת שלום.

טלטולי
01-06-12, 14:32
אים אתה רוצה בידוד ולא דורכים על הגג הכי פשוט זה לפזר חצץ שיכבה אחידה על הגג אחלה בידוד מהחום

mik_l86
02-06-12, 12:05
שק של 20 ק"ג סיכה דו רכיבי וגלון של רכיב ב' עולים יחד כ 170 שקלים, ככה שהמומחה כנראה גם מומחה בלזמבר לקוחות.
מניסיוני החומר הוא בין הטובים ביותר בשוק, דורש ערבוב מכאני עם מערבל.

חוץ מזה ישנם חומרי איטום נוספים הזולים בהרבה מהסיקה וגם בעלי גוון לבן יותר, למשל חומר חד רכיבי של כרמית (מיסטר פיקס) החומר גם מבחינת יכולות האיטום שלו בעל תכונות מעולות, קל לעבודה (מריחה עם מגב או עם רולר)

חומרי איטום זולים מתקלפים אחרי מספר שנים, משאירים טונות של לכלוך על הגג, מתמלאים בפטריות וחולירא, מצריך אח"כ להביא גרניק ולנקות את כל זה כמה שעות לפני יישום חומר חדש, עדיף מראש להשתמש בחומר איכותי ולמנוע כאב ראש לאח"כ.

*סיד טוב לצביעת תקרות אבל בטח ובטח שלא לצביעת גגות, הוא נשטף במים ולא יחזיק לך עד אמצע החורף הבא.

moshik999
02-06-12, 17:36
אתה מחפש בידוד או איטום?
פוליגג זה חומר אטימה לא בידוד ואם אין לך נזילות זה לא החומר שאתה צריך
אם יש לך כבר יריעות אין צורך בפוליגג אפשר לצבוע אותם עם סיד או פוליסיד או סופר קריל
יריעות בד"כ מצופות בחומר אגרגטי לבן אפור (מעין גרגרים שמודבקים ליריעה)
ישזה כבר אמור להגן נגד קרינה.

polar bear
03-06-12, 13:21
מיק, אין לי מושג מה זה שק דורכיבית שדורשת גם ערבול, קניתי דלי מוכן לצביעה { סיקה זה מגוון שלהם של מוצרים }. האם זה אומר שלא זמברו אותי בוודאות? לא יודע, אבל סביר להניח שלא. בד"כ- אם מוכרים בחנות מסוימת כמה מוצרים במחירי שוק ומטה, אז כל המוצרים בחזקת כאלה. ובפעם השלישית - אני לא מחפש איטום. אלא הלבנה - שתחזיק מעמד שלא אצתרך לצוע כל שנה- שנתיים.

מוש- ע"פ מיטב הבנתי צבעים שאינם יעודיים לצביעה על גג לא יחזיקו מעמד חורף.

אני מקווה שאיכשהו יסתדר לי השבוע לצבוע. ננראה אם זה ישנה משהו.

moshik999
03-06-12, 14:42
מיק, אין לי מושג מה זה שק דורכיבית שדורשת גם ערבול, קניתי דלי מוכן לצביעה { סיקה זה מגוון שלהם של מוצרים }. האם זה אומר שלא זמברו אותי בוודאות? לא יודע, אבל סביר להניח שלא. בד"כ- אם מוכרים בחנות מסוימת כמה מוצרים במחירי שוק ומטה, אז כל המוצרים בחזקת כאלה. ובפעם השלישית - אני לא מחפש איטום. אלא הלבנה - שתחזיק מעמד שלא אצתרך לצוע כל שנה- שנתיים.

מוש- ע"פ מיטב הבנתי צבעים שאינם יעודיים לצביעה על גג לא יחזיקו מעמד חורף.

אני מקווה שאיכשהו יסתדר לי השבוע לצבוע. ננראה אם זה ישנה משהו.

צבע קירות חיצוניים לא נעלם בחורף.

mik_l86
04-06-12, 22:33
צבע קירות חיצוניים לא נעלם בחורף.

צבע לקירות חיוצוניים הוא במינימום שבמינימום "מ.ד" = מועשר בדבקים לא סופרקריל שכתוב עליו שהוא מתאים לצביעת חוץ ובטח שלא פוליסיד,
אל תחפש קיצורי דרך, חבל על הכסף ועל המאמץ...

גילוי נאות: קבלן שיפוצים, כבר מספר שנים בתחום ומכיר את כל הטריקים של מה מותר ומה אסור.

tamir128
04-06-12, 22:48
סיד ישטף בגשם הראשון.
היתרון של פוליגג שהוא גם אוטם סדקים וזה חשוב.
אפשר לדלל אותו יותר מההוראות יצרן, אם מה שנחוץ זה בעיקר הלבנה.

moshik999
05-06-12, 00:13
פוליגג זה חומר איטום אקרילי שלצורכי יישום לאיטום צריך להתבצע במספר שכבות
חומר אקרילי שמתייבש הופך להיות למעין שכבת גומי או ניילון אטומה.

כאשר מנסים ליישם פוליגג מדולל בשכבה אחת לצרכי הלבנה(מטעמי חסכון כמובן)
החומר שמתייבש דק מידי ולא יציב ולכן יתקלף די מהר ולא יהיה יעיל וגם יפריע ליישום נכון בעתיד.

המונח סיוד גגות לא קיים לחינם במשך הרבה זמן הלבינו גגות עם סיד זול ופשוט
וחידשו את הסיוד מידי שנה או שנתיים.

הסיד הוא צבע לא אקרילי (לא הופך להיות שכבה ניילונית)
ולכן הוא זול ונוח ליישום אפילו שצריך לחדש אותו כל שנתיים.

ישנם חומרים ייעודיים להלבנת יריעות ביטומניות הם יקרים ודורשים עבודת הכנה ארוכה של משטח הצביעה.

-->