PDA

צפייה בגרסה מלאה : 30K שניתן למתוח קצת לצורך יישור קו.

Mingi
11-06-12, 22:12
הסיפור הוא כזה, אני בן 23. תמיד ידעתי שאם ארכוש רכב - ארצה שזה יהיה רכב שטח. בגיל צעיר טיילתי רבות עם הוריי בטיולי שטח(סוזוקי סמוראי, גראנד ויטרה(2003) והיום סנטה פה), והחלטתי שהגיעה השעה להיכנס עצמאית לתחום שמעניין אותי שנים רבות.

הראשון שעלה לי בראש - סמוראי מתוקף חלום ילדות.
הבנתי שיכול להיות שהוא לא ממש מתאים לצרכים שלי...

1. כמה להשקיע? 30K כמו בכותרת, ברור לי שזהו רק מחיר הקניה ויהיה צורך בהשקעה מסוימת לצורך יישור קו
2. הרכב הוא יום יומי או מדובר ברכב פנאי לסופי שבוע? השימוש ברכב - נסיעה שבועית של ת"א חיפה הלוך חזור. מעבר לזה - רכב פנאי(טיולים) לסופ"ש
3. מי נוהג בו? אני - בחור צעיר בן 23
4. כמה אנשים הוא צריך להכיל בטיולים? זוג או בודד? משפחה של חמש נפשות? זוג ב99% מהמקרים.
5. כמה קילומטרים הג'יפ יעשה בשנה? הערכה גסה - באזור 10,000 אולי קצת יותר.
6. דרישות נוספות - עקב הנסיעות השבועיות הארוכות - שהסיכום בין - צריכת דלק, טסטים, ביטוח, טיפולים ואחזקה שוטפת(LCC - life cost cycle) יהיה נמוך ככל הניתן, ונוחות נסיעה לא קטסטרופלית. רמת בטיחות נאותה.

אבא שלי הציע - פאג'רו קצר 2500 דיזל משנת 2000 - יתרונות? חסרונות?

אשמח לקבל הצעותיכם

ishc
12-06-12, 00:11
סמוראי/ג׳ימני/ויטרה, רק ידני, רק מוזרק, חדש ככל הניתן (חוץ מהסמוראי שם עדיפות לגמי העלים) ושמור ככל האפשר.
יתרונות:
סמוראי: הכי פשוט, הכי חסון, הכי קל לתחזוקה עצמית ויש פתוח.
ג׳ימני: הכי מודרני, כמו סמוראי משודרג ומודרני יחסית אבל עדיין רכב שטח די חסון
ויטרה: הכי אוטו לכביש והכי נוחה, מנוע נורמלי יותר (רק המוזרקים 16v)
חסרונות:
סמוראי: הכי ישן, אוטו עם התעסקות מתמדת, אין הגה כוח ולא ממש נוח.
ג׳ימני: יותר מורכב מהסמוראי (לטוב אבל גם לרע), קטן, עדיין לא ממש נוח.
ויטרה: הכי עדינה בשטח, כבר לא כזו פשוטה, סרן קדמי רגיש במיוחד.
לכולם אחזקה דומה לרכב פרטי, את כולם אפשר לנעול אחורה בזול יחסית, לכולם שוק שיפורים גדול, בקיצור, בחר את כוס התה שלך ;)

Mingi
12-06-12, 07:21
מה היתרון בדגמי העלים בסמוראי? - זה אומר בהכרח לקנות רכב יחסית ישן יותר

לגבי ג'ימיני וויטרה - ישנם דגמים מומלצים\כאלה שצריך לברוח מהם?

מה לגבי הפאג'רו שהוצע?

aviv1995
12-06-12, 23:45

לגבי ג'ימיני וויטרה - ישנם דגמים מומלצים\כאלה שצריך לברוח מהם?

מה לגבי הפאג'רו שהוצע?
היתרון בדגמי העלים בסמוראי הוא שוק שיפורים גדול מאוד וזול בהרבה. בסמוראי סלילים יעלה לך פי 3 בשביל להגיע לאותה רמה בסמוראי עלים. אבל הסמוראי סלילים נוח יותר לנסיעה ותא הנוסעים נחמד יותר.

אם אתה חושב על ג'ימיני אז מומלץ החדשים יותר עם מנוע WT אני חושב שהם משנת 2005, אבל התקציב שלך הוא 30K ככה שלא סביר שתמצא במחיר הזה ג'ימיני מהשנתונים האלה.

אני אישית הייתי מציע לך סמוראי לי גם יש אחד כזה סלילים שנת 96 אתה בחור צעיר ומתרגלים לרכב זה לא נוראי בכלל. בשטח הוא שד, וקל לטפל בו לבד. השוק של הסמוראים על הפנים עכשיו ב30K שח אתה מוצא אחד במצב סביר ועושה לו ישור קו ואתה יכול גם להשאר עם עודף. לסמוראי שמתוחזק היטב לא תהיה בעיה ליסוע נסיעות ארוכות.

Mingi
21-06-12, 21:14
הבנתי את התמונה, אני מחפש סמוראים כבר כמה שבועות.
האמת שאין כמעט רכבים למכירה(באזור המרכז\חיפה) שמצאתי לנכון לקנות - התמקדתי בשנתון 96-98

אשמח לקבל המלצות\הכוונות בנושא.

ishc
22-06-12, 00:33

למסולסלים שוק אפשטר מרקט מוגבל, זה לא אומר רק שיפורים זה אומר גם חלפים תליפיים.
רכב די בעייתי ויותר יקר לאחזקה מסמוראי עלים בגלל עלויות גבוהות יותר של חלק מהחלקים.
בויטרה תשדל ללכת לכיוון 95 ומעלה, תקבל מנוע מוזרק רב נקודתי עם 16 שסתומים (חזק וחסכוני יותר) וגיר אוטומטי 4 הילוכים במקום 3.

לפי דעתי אתה צריך לחפש ג'ימני 99 ידני, פשוט תמורה יותר טובה אלא אם אתה רוצה פתוח ואז סמוראי או ויטרה, שוב, לפי הטעם ועפ"י חסרונות ויתרונות.

GodsFather
22-06-12, 06:13
סמוראי - חפש שנתונים קצת יותר ישנים. שם השוק יותר נפוץ.

ג'ימני - כמו שצחי אמר ולדעתי זו הבחירה היותר נכונה למצבך.

ויטרה - ספק אם תמצא במחיר שלך משהו במצב טוב, הן לרוב שחוטות במחיר הזה וחבל.

aviv1995
22-06-12, 18:07
הבנתי את התמונה, אני מחפש סמוראים כבר כמה שבועות.
האמת שאין כמעט רכבים למכירה(באזור המרכז\חיפה) שמצאתי לנכון לקנות - התמקדתי בשנתון 96-98

אשמח לקבל המלצות\הכוונות בנושא.
ממליץ לך גם לחפש סמוראים משנתונים קצת יותר נמוכים..

Mingi
29-06-12, 18:32
עוד שבוע חיפושים עבר...
ראיתי אחד מסולסל פתוח שנת 98, יד 3 170,000 ק"מ. צמיגים רחבים(215) ונעילת דיפרנציאל אחורית.
הרכב נראה מצוין - אין חלודות בכלל, צבע מקורי ונקי, מתחת לרגליים הכל שלם ויפה, ניתן להיווכח שהוא לא נסע הרבה בשטח, צמיגים במצב טוב, באמת נראה רכב פגז.
הבעלים מוכן להתחייב בבדיקת מכון על כל המידע שהוא מוסר.

מחיר מבוקש - 36,000. הוא לא כל כך מוכן לרדת... למרות שהמחירון - 28,500.
אני יודע שמחירון ברכבים כאלה לא בדיוק משחק תפקיד, אבל הוא נותן פרופורציה.

מה אתם אומרים? - האם יש סיכוי שזה מחיר סביר?

שאלה שנייה - מישהו מכיר מקום טוב לבדוק את הסמוראי באזור פרדס חנה-כרכור?

שגיא S
29-06-12, 18:42
באיזור פרדס חנה יש לך את ארנון מלאכי ממוסך אנדורו - או את ליאור זוקילנד בנורדיה ליד נתניה/פרדסיה.

בקשר למחיר - אני לא הייתי שם סכום כזה על סמוראי קצר. במיוחד בשוק של היום שהוא לגמרי לטובת הקונים.
סמוראי מסולסל הוא גם דגם פחות מבוקש.

אם אתה מוכן להתפשר על סגור - תקנה ג'ימני יותר חדש בפחות כסף.

GodsFather
30-06-12, 12:26
+1 על ארנון.

לגבי המחיר - במחיר כזה אפשר להביא ג'ימני 99 ולקבל הרבה יותר. אלא אם אתה בקטע של רכב פתוח ואז באמת אין ברירה.

Mingi
30-06-12, 19:08
אני בקטע של רכב פתוח... (עושה רושם שהרכב יהיה יותר לפנאי ופחות לנסיעות כביש)
ולא ממש אהבתי את הג'ימיני(עניין של רגש למען האמת)..
יש לי תחושה שהמחיר גבוה... נקווה שהמוכר יסכים ללכת לקראתי.

תודה על ההכוונה למוסך.. נקווה שיסתדר עניין המכיר ועוד אגיע אליו

נמרוד
07-07-12, 08:50
אני שמתי לב לפרט חשוב שיכול לשחק לטובתך... אבא עם היסטוריה ג'יפאית שמנסה להתערב ולכוון קצת גבוה יותר - פאג'רו. אז למה לא לזרום איתו, תן לו "להשתתף" בעלויות :) (הוא בטח גם קורא את הפורום).

ברצינות: התשובה היא חד משמעית - סמוראי/ג'ימני. לצורך העניין, זה אותו הרכב, סמוראי עלים ---> סלילים ---> ג'ימני - אבולוציה.

קנה את הכי חדש ויפה ושמור שאתה מוצא, אלא אם כן אתה מתעקש על פתוח ואז ברור שג'ימני לא בא בחשבון. אבל רכב פתוח שיעמוד רוב השבוע ברחוב או בחניות ציבוריות בתל-אביב, לא הכי פרקטי, ברכב סגור תוכל להיות רגוע הרבה יותר לגבי השארת ציוד הטיולים בג'יפ מוכן לטיול בכל רגע.

asafk
07-07-12, 11:47
לגבי פג'רו קצר (או טרופר קצר) - למה לא? כי העלויות השוטפות מעט גבוהות יותר. טסט / ביטוח וגם צריכת דלק.
בתחזוקה השוטפת לא יהיה הבדל משמעותי בהוצאות.
למה כן? כי זה יותר גדול, יותר נוח, נוסע במהירות סבירה בכביש.

ובכל זאת - אני בעד הזוקים הקטנים. אין בית ספר יותר טוב לג'יפאות מעשית...

אסף.

Mingi
07-07-12, 19:44
שבוע טוב לעולם!
עוד סופ"ש של חיפושים חלף.. ועלו בחכתי שני המועמדים הבאים. ישנה התלבטות.. אשמח לתובנות

מועמד מס' 1: סמוראי לבן שנת 98 סגור עם התוספות הבאות - צמיגים 215, כננת, נעילה אחורית לוקרייט(לטענת המוכר), קשת התהפכות, מיגונים, הגבהה, סלילים של ויטרה(?), בולמים(לא זוכר איזה חברה) - לטענת המוכר שופר ע"י עידו מפרדס חנה, ומטופל אצל מורי. 150,000 ק"מ(גם, לטענת המוכר...) - הרכב נראה תקין לגמרי(חוץ מחלון אחד שקצת חורק, וצמיגים שחוקים שדורשים החלפה דחוף), ללא חלודות, אפילו המזגן עובד טוב. מחיר נדרש - 34,000(אחרי שהורדתי 1000 בגלל הצמיגים) - לא יורד יותר.

מועמד מס' 2: סמוראי לבן שנת 95 פתוח ללא שינויים בכלל. - יש מזגן שלא מקרר, 260,000 ק"מ(לטענת המוכר - נשמע הגיוני) - הרכב נראה תקין לגמרי ונוסע נהדר(האיץ ל100 בקלות מפתיעה), ברזנט יחסית חדש, צמיגים באמצע חייהם. יש צפצוף מציק שלוחצים גז(רצועה אולי?), מעט חלודות פה ושם. המוכר מחזיק ספר טיפולים מאז שנת 2000(!!) - מאז בבעלותו. מחיר נדרש - 28,500 - לפני מיקוח(מעריך שאפשר להוריד אותו טיפה בשלב זה)

מה אתם אומרים?

GodsFather
07-07-12, 19:53
מועמד 1- תבדוק נעילה, אם אכן יש אחת כזו, חסכת כסף על שיפור. תדבר עם מורי ותבדוק את דעתו על הרכב והאם אכן הוא מטופל אצלו. סה"כ נשמע טוב מאד. הק"מ יכול להיות מהחלפת מנוע או מחוסר נסיעה. מה אומר המוכר ? צמיגים ברשיון ? כננת ברשיון ועובדת תקין ומה מצב הכבל שלה ? המחיר סביר אם הכל אמיתי.

מועמד 2 - אכן נשמע כמו רצועה, 12 שנה של בעלות ואחזקה אדוקה זה סימן טוב בסה"כ. כמה זה "חלודות פה ושם", צריך לבדוק בדקדקנות כי זו המכה היחידה ברכב. יותר קל לשפר אותו מאת 1 אבל 1 כבר משופר מעל ומעבר. המחיר סביר אם הכל אמיתי וכמו שאמרת יש מקום למקח. ההשוואה בין ההאצות אינה רלוונטית כי למועמד 1 יש גם כננת על הרכב וזה חתיכת משקל שמשפיע, לדעתי.

Mingi
07-07-12, 20:00
מועמד 1 - לטענת המוכר יש לוקרייט אחורית(איך אני בודק אם זה אכן קיים?), הצמיגים ברישיון, כך גם הכננת(נבדק), נראית במצב סביר(לא בדקתי שהיא פועלת). לטענת המוכר הק"מ נמוך מחוסר נסיעה(יש לו 2 רכבים פרטיים - ועכשיו הוא קנה פאג'רו בגלל זה הוא מוכר).

מועמד 2 - לגבי החלודות, יש טיפה מתחת לשמשה הקדמית בצד שמאל, יש גם על הצירים ומתחת לשטיחים טיפה(לא נראה לי חריג לרכב בן 17) - אין חלודות בפח מעל הגלגלים, ומתחת לרכב לא ראיתי שום חלודות חריגות במיוחד.

GodsFather
07-07-12, 20:07
תרים גלגל אחורי וסובב - 2 אופציות, 1. שומעים תקתוק כשהגלגל מסתובב. 2. הגלגל לא מסתובב כי הוא ננעל כמו שקורה בהצלבה. (רק תוודא שאין הילוך או הנד-ברקס). המשך בדיקה, נוסעים בכביש ועושים פרסה, צריך לשמוע תקתוק.

חלודה בשמשה זה מוכר אבל מצריך טיפול יסודי, יכול להגיע לאלפיה. צירים של מה ? דלתות ? ומה זה מתחת לשטיח ? כל הרצפה חלודה או סתם ג'יפה ? אם הבודי שלם ולא מפוצץ, זה טוב מאד, אין הרבה כאלה היום.

קיצר, אם הכל חיובי בשני המקרים, תצטרך להחליט אם אתה לוקח משופר וחדש יותר או נקי וישן יותר. לדעתי עם הראשון תהנה יותר, גם כי הוא משופר כבר וזה חוסך כסף, גם כי הוא טרי יותר וזה נעים יותר וגם כי הוא סלילים. הכל כמובן בע"מ. הסיבה היחידה לקחת את השני, כרגע, היא אם אתה רוצה פתוח.

Mingi
07-07-12, 20:16
נסעתי בכביש ולא שמעתי תקתוקים האמת... 34K זה מחיר סביר למרות הצורך בהחלפת צמיגים?

החלודה לא נראית כל כך עמוקה בשמשה(לדעתי אפשר לחיות עם זה..) והצירים הכוונה בדלתות כן.. מתחת לשטיח - כנראה יענה להגדרה שלך לג'יפה. בודי שלם ונראה ממש שמור.

GodsFather
07-07-12, 20:18
נסיעה בקו ישר או פניות גדולות, ספק אם תשמע. תן סיבוב פרסה ואו תרים גלגל ותבין. וכן, המחיר סביר מדובר ברכב בשנתון גבוה עם שיפורים טובים מאד על פניו (לא ראיתי מצב בולמים וקפיצים, אבל אם עידו באמת חתום על זה ומורי גם מטפל, כנראה שהרכב במצב לא רע). שווה דיבור עם מורי בנושא, אני חוזר ואומר. אולי אפילו לתאם בדיקה סופית אצלו ומשם לרכישה.

Mingi
07-07-12, 20:27
אני אצלצל אליו מחר.. יצרתי איתו כבר קשר בעבר להתייעצויות והוא אמר בשמחה, כנ"ל לגבי בדיקה... נשמע שאתה ממליץ על הראשון(יש לו גם יתרון של פרקטיקה - רכב סגור עם נעילה מרכזית) - הקפיצים והבולמים נראים טוב לעיניי הלא מקצועיות במיוחד(אבל באמת שקשה לי להגיד).

שכחתי לציין - בשני הרכבים טסט כמעט לשנה.

GodsFather
07-07-12, 20:27
אכן אני בעד הראשון. ניתן למורי לתת את הסטמפה ויאללה שיהיה במזל.

Mingi
07-07-12, 20:32
בהחלט במזל...

אשמח להמלצה על צמיגים - איזה, איפה ובכמה לקנות?

תודה רבה על התשובות!!
טמיר

GodsFather
07-07-12, 20:33
בוא תתחיל בלבדוק ולסגור עסקה. אח"כ נדבר על צמיגים.

Mingi
19-07-12, 21:00
אז.. מורי נתן את הסטמפה, והנה הוא אצלי!

תודה לכולם על ההמלצות החמות! מקווה שעשיתי בחירה חכמה.. וקדימה לשטח.
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=3983014728833&set=a.3983007008640.2167872.1084676533&type=1&theater

GodsFather
20-07-12, 06:14
ברוך הבא למועדון.

התמונה לא עלתה, נסה שוב בשיטה אחרת. פרטים בתת-פורום תמיכה טכנית.

Mingi
20-07-12, 23:55
619856198661987

עכשיו זה הצליח .. כפי שניתן לראות, אבא כבר מתלהב.

61988

yes1952
21-07-12, 00:06
מברוק
התחלה מבטיחה
וכמנהג הזקנים כאן בפורום
סע בזהירות ובבטחה
יוסי

GodsFather
21-07-12, 04:53
יפה מאד!

סגור במצב טוב, אני רואה גם קשת התהפכות וגם גגון מוניות לכל אורך הגג.

תענוג אמיתי (תכף צחי יבוא ויגיד שזה לא זה כי זה לא פתוח)

מזל טוב!

עכשיו מתחילים לחשוב על שיפורים, שאבא יממן :)

שגיא S
21-07-12, 10:33
תתחדש.
נעילה אחורית, הגבהה קטנה וצמיגי 215 זה כל מה שסמוראי צריך כדי לטייל בכמעט כל מסלול טיול בארץ.
אז תיישר קו שתסמוך על האוטו מכנית, והוא ידאג לזה שתסמוך עליו בשטח.

מקווה לראות אותך בטיולים הבאים.

Mingi
21-07-12, 13:49
חברים תודה רבה על התגובות..
מקווה מחר ליישר קו אצל מורי. ואז נשאר ללמוד לנהוג בשטח... טיפים.. קישורים, יתקבלו בברכה!
שבוע טוב לכולם!

ishc
21-07-12, 14:43
תתחדש, אמיר עפת על להסתלבט עלי.
מסולסלים בארץ הוא נושא שצריך ללמוד טוב טוב.
רוצה ייעוץ לגבי מערכות מתלים, יש פה כמה אנשים שחפרו בנושא והגיעו לתוצאות טובות ואפילו מדהימות, אני מעיד על זה אחרי נהיגת שטח באחד מהם בסופ"ש האחרון, אף פעם לא האמנתי שסמוראי יכול לגהץ והתבדיתי.
לגבי צמיגים, די זולים (אולי הכי זולים) באיזור המרכז זה צמיג ישיר בפ"ת, כמו כל צמיגאי, אל תאמין לאף אחד ותבקש לראות תאריך ייצור של הצמיגים לפני ההרכבה.
תתחדש ובהצלחה, נראה רכב יפה.

GodsFather
21-07-12, 15:26
צחי, הכל בחברות :)

והנה גם קיבלנו עוד הפתעה - צחי מופתע מיכולותיו של סמוראי מסולסל משופר :)

MINGI - תצטרף לטיולים של חברים בהתאם לרמת הקושי.

-->