PDA

צפייה בגרסה מלאה : מנוע שבק חיים

bsorero
26-02-05, 11:18
באחד השבתות החלטתי להישתעשע בחולות ראשל"צ
היגעתי שלדיונה המיועדת הורדתי אוויר שילבתי הנעה קידמית ומהלך ראשון
לחצתי על הדוושה ובאמצע העליה המנוע השמיע קול של יריה והפסיק לעבוד כשהוא משאיר אותי באמצע המעלה בדיונה.כמובן ירדתי לבדוק מה קרה ולתדהמתי גיליתי שתי חורי יציאה מאגן השמן. מייד הבנתי שקרה דבר חמור למנוע וכנראה שהנזק גדול .מייד הוזמן הגרר ומשם היישר למוסך. למחרת אגן השמן פורק והתגלה לדעתי משהו מוזר בוכנה מ"ס 2 נמצאת בסוף המהלך שלה מנותקת מהטלטל שלאחר מיכן היתברר שהוא פשוט התרסק מהמרכז ואילו המייסב בגל הארכובה נשאר שלם לחלוטין.לאחר הסרת הראש והוצאת הבוכנה היתברר שהבוכנה עצמה גם התפוצצה וחלקים רבים ממנה חסרים ובצילינדר יש חריץ שמחייב חריטה.
למישהו יש מושג מה הסיבה למצב הנ"ל ואוסיף שהיה לחץ שמן מצויין,לא היה חסר שמן,המנוע לא התחמם,ולא היתה חדירה של מים למנוע,הסל"ד לא היה בשמיים.

אודה אם תפתרו לי את התעלומה

חימושניק
26-02-05, 11:20
יש תמונות?

bsorero
26-02-05, 11:33
לצערי לא אשיג בהקדם.

nir4wd
26-02-05, 21:58
אני לא מכיר אותך או את אופי הנהיגה שלך אבל ברוב המיקרים זוהיא תוצאה של סלד גבוהה מאוד ומנוע "עייף" ז'א חופש במיסבי טלטל..

asafk
26-02-05, 22:45
יכול להיות שמנתק ההצתה במנוע שלך מנותק?

אסף.

חימושניק
26-02-05, 23:31
יכול להיות שמנתק ההצתה במנוע שלך מנותק?

אסף.

אסף, מדובר בסופה - מנתק ההצתה במחשב ואי אפשר לבטל אותו.

asafk
26-02-05, 23:33
רואים שמזמן לא ביקרת בחולות חולון וראשון לציון... אם תבקר, תראה סופות עוברות בהרבה את הקו האדום... (יש דרך לבטל את המנתק. אפילו שהוא במחשב) בהרבה מקרים זה נגמר בבום.

אסף.

ערן המסוקס
27-02-05, 07:23
אני קצת מתעלק על השרשור, אבל, מהו הקו האדום בסופה?

חימושניק
28-02-05, 21:46
רואים שמזמן לא ביקרת בחולות חולון וראשון לציון... אם תבקר, תראה סופות עוברות בהרבה את הקו האדום... (יש דרך לבטל את המנתק. אפילו שהוא במחשב) בהרבה מקרים זה נגמר בבום.

אסף.

ביררתי את העניין היום.

בסופה אין מנתק הצתה - יש מנתק הזרקה.
הקו האדום (בסביבות 5000 סל"ד) הוא הצהרתי בלבד. הניתוק בפועל מתבצע כ-1000 עד 1500 סל"ד מעל הקו האדום - תלוי בגרסת התוכנה של המחשב.

בנוסף, התוכנה של המחשב בסופה בלתי ניתנת לשדרוג, לכן אי-אפשר לבצע שינויים כגון ביטול ניתוק ההזרקה וכו'... אלא אם מחליפים למחשב After-market המיועד לאפליקציות מיוחדות.

קיד
28-02-05, 23:38
תמונות חובה!
ראשי בוכנות + מצתים.
וראש מנוע.
אין טעם לצלם צילינדרים או את הבלוק.
יכול להיות אפילו דטונציה עקב מצת לוהט או תקלת הזרקה.
קיד.

-->