PDA

צפייה בגרסה מלאה : שיפוץ או כיוון תיבת הגה כח

ittai
26-02-05, 21:31
הבעייה:
יש חופש בהיגוי עקב תזוזה של החילזון או האיזור של החילזון (רואים את המכסה זז) בתיבת הגה כח.

קראתי את CJ דרג ב' ו- ג', את הסופה, את צ'ילטון וכמה שרשורים שמצאתי, ואני עדיין לא מרגיש בטוח כדי להתחיל.
האם יש מישהו בעל ידע או נסיון בבעיות כאלו בתיבת הגה כח?

הבהרות:
1. אין חופש בזרוע פיטמן. כיוון הבורג שרואים מלמעלה לא יעזור.
2. התיבה עושה רושם לא "גמורה", לפי זה שבורג הכיוון עדיין די בולט.

שאלות לגבי כיוון או שיפוץ\קנייה:
1. האם חופש בחילזון מצביע על הצורך לכוון את "מומנט עומס מוקדם מיסב ציר חלזוני" או שזה תמיד אומר שצריך לשפץ?
2. האם כדאי לנסות לכוון או שעדיף ישר לקנות\לשפץ? כלומר האם יש בעייה בטיחותית אם מכוונים ללא שיפוץ?

במידה והחלטתי לנסות לכוון:
3. לפי איזה הוראות לעבוד?
יש לי צ'ילטון עד 1987 אבל הג'יפ הוא CJ8 1990.
לפי צ'ילטון: עד 1986 מודדים 12.7 מ"מ ובשנת 1987 מודדים סביבות 6 מ"מ. האם ההסברים של 1987 מתאימים ל- 1990?
לפי ספר הסופה (רק שם מצאתי הגה כח): מודדים 12.7 מ"מ (מעוגל ל- 13 מ"מ), כלומר כמו CJ 1986.
האם מה שכתוב עבור הגה כח בספר של הסופה, תקף עבור הגה כח של CJ8 שנת 90?
ובאופן כללי, עד כמה שידוע לי אין בארה"ב CJ8 שנת 90, אז לפי מה משתמשים בספר CJ של צ'לטון?
אם למשהו יש ספר יותר חדש משלי, אודה לו אם יבדוק עבורי מה רשום שם בפרק של Worm bearing preload adjustment עבור הגה כח.
4. מעניין מה הסיבה להבדלים בין השנתונים. האם זו תיבה הגה שונה? או שזו אותה התיבה אבל הבדל אחר ברכב מצריך את הכיוון השונה.
לא מצאתי על התיבה שם יצרן. יש רק תבליט עם הספרות 76. (אבל לא ניקיתי טוב). אם אני צריך לחפש דגם, איפה הוא רשום?

במידה והחלטתי לשלוח לשיפוץ או לקנות חדשה לגמרי:
5. אם קניתי תיבה חדשה, האם צריך לכוון או שפשוט מרכיב וזהו? (נא להתייחס לכיוון מיסב חילזון ולכיוון מומנט הסיבוב).
6. אותה השאלה לתיבה משיפוץ.

בתודה מראש
איתי

-->