PDA

צפייה בגרסה מלאה : חידה מתמטית לסיירים מיומנים:

PW
24-06-12, 17:45
מהיכן צולמה התמונה?
התשובה הנכונה צריכה להינתן בנ.צ. בן 6 ספרות לפחות (סטייה ברדיוס של עד 1 ק"מ למתקשים בהבנת הנקרא).
על נ.צ. ב - 12 ספרות ינתן בונוס מיוחד.
בין הפותרים נכונה יוגרל יוגב.

דידין
27-06-12, 04:53
לפי הפרס- אחת מ ה 3

דידין
05-07-12, 09:08
רק עכשיו שמתי לב לבקשה

לפי הבנה שלי התמונה צולמה מ "כתף אברהם" - שם החלה המתקפה האחרונה !

PW
12-07-12, 16:48
ליוגב יש מחרשה גדולה.

boaz avrahami
12-07-12, 17:37
אתם מעבירים קודים לאיראנים?
אפילו את התשובות אני לא מבין

דידין
13-07-12, 00:44
זה לא קוד , זה פשוט לתת אפשרות גם לאנשים אחרים לענות.

לדעתי הוא צילם את חורבות בית אשל שהיה אחד מ 3 המצפים/ישובים הראשונים בנגב מ 1943 (יחד עם רביבים וגבולות)
הישוב ניטש במלחמת העצמאות ותושביו הקימו את מושב היוגב ליד צומת מגידו.
יש הרבה חומר ברשת על סיפור שלושת המצפים

באזור בית אשל היה קו הגנה של הטורקים על באר שבע, קו זה נפרץ ע"י חיל המשלוח המצרי (צבא אלנבי) ב 31 לאוקטובר 1917
כשהמתקפה העקרית (ע"י כוחות האנז"ק) החלה מ "כתף אברהם" ,ליד מושב נבטים של היום.

שוב , יש הרבה חומר על הנושא (כיבוש באר שבע במלחמת העולם הראשונה ובכלל) ברשת.

boaz avrahami
14-07-12, 12:12
אני מהמר שהאתר המצולם הוא מכון התערובת הסמוך לצומת להבים.
מעיון בתמונות וגם בגלל חוסר הכירות מעמיקה עם השטח נותר לי לנסות את מזלי רק על פי אזימוט טווח.

רשת ישראל החדשה:
180.134 (X) | 590.545 (Y)
רשת ישראל הישנה:
130.134 (X) | 1090.545 (Y)

http://www.icba.org.il/arcpic.asp?page=pic-month-09/ambar-09.html

עידו לוריה
14-07-12, 12:23
בועז החידות של PW + התשובות של הקהל זה חידה בפני עצמה אני כבר כמה שנים עוקב ולא מבין , האבסורד בסיפור הזה שלבחור יש ידע עצום ומקיף ואני תמיד מפספס את כל הידע שהוא מנסה להעביר , כמובן שגם לעונים יש המון מה להציע אבל "התשובות " הן גם שאלות , מוזר , חבל ,מזכיר חידות חמיצר :confused:

עידו

boaz avrahami
14-07-12, 17:04
האם זה אותו האתר?

61808

אגב, מאוד רציתי לציין את מרכז ג'ו אלון כמקום הצילום (בכדי לענות אולי על מחרשת היוגב) אבל נראה לי שהוא גם רחוק מדי וגם לא בזווית הצילום הנכונה.

nezero
14-07-12, 18:55
זה באמת נראה אמבר בצומת דבירה, אבל מכוון שהמגדלים הגבוהים (סילו) נמצאים מימין אזי התמונה צולמה מצפון.
לדעתי התמונה צולמה איפה שהוא סביב תל כלך\ חרבת חריש, ממזרח למשלט מאחז.

boaz avrahami
14-07-12, 22:01
לקחתי בשתי ידיים את תל חריש.
סוגר לדעתי את הרמז עם היוגב והמחרשה.

הנ״צ אם כן:
רשת ישראל החדשה:
186.931 (X) | 599.754 (Y)
רשת ישראל הישנה:
136.931 (X) | 1099.754 (Y)

Pw - הכדור אצלך.
רק את תשאיר את החידה פתוחה כמו שאתה רגיל....

PW
14-07-12, 22:48
זה באמת נראה אמבר בצומת דבירה, אבל מכוון שהמגדלים הגבוהים (סילו) נמצאים מימין אזי התמונה צולמה מצפון.
לדעתי התמונה צולמה איפה שהוא סביב תל כלך\ חרבת חריש, ממזרח למשלט מאחז.
יקירי: יפה. כשאתה רוצה - אתה יכול.
ח' חריש היא תשובה מספקת (כמובן ללא הבונוס :-))
(למעט העובדה שאין ימין ושמאל במפה וגם לא בשטח: אם הייתי מזיז את הפריים ימינה, או מצלם ממיקום מעט יותר מזרחי המיכלים היו משמאל.....)
מצפון לח' חריש יש דרך עפר טובה המוליכה לנ.ג. 307. הדרך עולה בגאיון רחב ומגיעה לשיפולים הדרומיים של גבעה שטוחה. זו הנקודה ממנה רואים היטב את מיכלי הסילו בצומת דבירה המתלכדים בקו אחד עם האקליפטוסים המציינים את מה שהיה פעם משל"ט חה"א לאימונים במרחב.
PW

nezero
15-07-12, 13:25
"(למעט העובדה שאין ימין ושמאל במפה וגם לא בשטח: אם הייתי מזיז את הפריים ימינה, או מצלם ממיקום מעט יותר מזרחי המיכלים היו משמאל.....)"

בתמונה שצירפת יש רק ימין שמאל למטה ולמעלה ולא כיוונים שכן היא לא מצופנת או מעוגנת. מכיוון שהסילויים הגבוהים יותר נמצאים בצידו הימני של המבנה בתמונה, הצילום חייב להיות מצפון.

PW
15-07-12, 18:14
"(למעט העובדה שאין ימין ושמאל במפה וגם לא בשטח: אם הייתי מזיז את הפריים ימינה, או מצלם ממיקום מעט יותר מזרחי המיכלים היו משמאל.....)"

בתמונה שצירפת יש רק ימין שמאל למטה ולמעלה ולא כיוונים שכן היא לא מצופנת או מעוגנת. מכיוון שהסילויים הגבוהים יותר נמצאים בצידו הימני של המבנה בתמונה, הצילום חייב להיות מצפון.
יקירי,
בשביל להבין הכי טוב למה כוונתי, בצע את התרגיל הבא: חבר בקו ישר דמיוני את מיכלי הסילו, את גבעת האקליפטוסים והמשך אותו עד אזור ח' חריש.
עכשיו שים לב: המרחק בין מיכלי הסילו והמבנה הוא כשמונה ק"מ. על כן לא ממש משנה אם הם מימינו או משמאלו בצילום....
מה שמשנה הוא מי יותר קרוב למקום צילום התמונה.
מכיוון שהמבנה עם האקליפטוסים קרוב למצלם יותר מהסילו - ובשטח האקליפטוסים נמצאים צפונית מזרחית לסילו - הרי שהתמונה צולמה מצפון מזרח לדרום מערב.
אם התמונה הייתה מצולמת 200 מ' מזרחה יותר, המבנה היה מופיע מימין למיכלי הסילו - ועדיין האקליפטוסים היו קרובים יותר למצלם וכיוון הצילום היה דומה.
על כן מיקום הסילו מימין או משמאל למבנה בתמונה איננו חשוב, אלא מי יותר קרוב למצלם.
קפיש?

nezero
15-07-12, 18:31
כנראה שלא הסברתי את עצמי היטב
אני מסתכל רק על מבנה הסילו של אמבר (לא על האקלופטוסים ולא על שום דבר אחר) מכוון שהוא לא סימטרי וצידו המערבי מורכב מ 4 סילויים גבוהים לעומת שאר המבנה, ואנחנו רואים את הסילויים הגבוהים בצד הימני של התמונה, המבנה צולם מצפון. (המערב בימין התמונה זה אומר שאנחנו בצפון)

-->