PDA

צפייה בגרסה מלאה : סיעור מוחות להתקנת מאוורר תקרה כבד בתקרת רביץ.

BackDoorMan
24-06-12, 18:51
להערכתי התקרה לא תעמוד במשקל ובויברציות, פתרון שחשבתי עליו : לחבר בברגים ואומים את הדיסקית עליה תלוי המאוורר לדיסקית עבה מהצד השני
של התקרה (יש גישה מהעליית גג) את הדיסקית השנייה אני יכול לרתך לשני ברזלים שיחוברו בברגים ללאטות הסמוכות משני צידי הדיסקית.

הבעיה: המשקל והתנודות עדיין ישפיעו על תקרת הרביץ, במקרה הגרוע ביותר הרביץ ישבר אבל המאוורר המחובר ללאטות לא יפול עלי באמצע השינה.

אופציה אחרת ומורכבת יותר : לחבר ל2 הלאטות מהחלק העליון פרופיל U ויתחבר לדיסקית מבלי להשען על הרביץ.

בקיצור אני אובד עצות.

moshik999
24-06-12, 19:27
תניח בניצב לקורות שמחזיקים את הלאטות של תקרת הרביץ שתי קורות באורך מקסימלי אפשרי (5X5)
במרווח של כ 30 ס"מ בין הקורות תחבר בינהם בלוח קצר ואת במאוורר תחבר באמצע הלוח הקצר.
המשקל יתחלק לכמעט כל התקרה.

BackDoorMan
24-06-12, 19:31
ואיך לחבר את הדיסקית ללוח ? עם ברגי עץ ? זה יחזיק מעמד עם הזמן ?
אני צריך גם לבדוק אם הרביץ מהצד של הגג שטוח באמת.

moshik999
24-06-12, 19:36
ואיך לחבר את הדיסקית ללוח ? עם ברגי עץ ? זה יחזיק מעמד עם הזמן ?
אני צריך גם לבדוק אם הרביץ מהצד של הגג שטוח באמת.

כמו שמחברים לתקרה רגילה (תקרה = לוח עץ)
אם יש מרווח גדול בין לוח העץ לתקרה תצמצם אותו ע"י לוח נוסף או ניצב שיגע ברביץ מלמעלה.

אפשר גם שהדסקית תהיה בחלל הגג ורק הצינור יעבור בתקרת הרביץ

BackDoorMan
24-06-12, 19:45
תקרה רגילה היא תקרת בטון ושם משתמשים בד"כ בדיבלים.
לא ידוע לי על דיבלים לעץ.

לא הבנתי בדיוק איך אתה מתכוון להצבת הלוח בגג, מעל הקורות של ה 5X5 או מתחתיהן.

עידו לוריה
24-06-12, 20:21
שימי מאוורר תקרה לא מעביר את הוויברציות לתקרה בגלל שבינו לבסיס שלו יש מפרק כדורי .

עידו

polar bear
24-06-12, 21:32
כשהייתי "קטן" היה לי בחדר מאורר תקרה {לא יודע מה זה אומר "כבד" } 42" . הוא חובר לקורה מעץ שמעל תקרת הרביץ בעזרת ברגי עץ קודחים ארוכים ו ז ה ו . החזיק מעל 10 שנים { אני פשוט לא בטוח אם השאירו אותו - יכול להיות שמחזיק עד היום }.

omri_t
24-06-12, 21:38
פלטות פיזור-
שתי חתיכות גדולות של MDF
אחת בכל צד של תקרת הרביץ.
בניהן ברגים אומים ושייבות "דוך"
ואת המאוורר עם ברגי עץ גדולים או גם דיבל אל ה MDF התחתון

hogi
24-06-12, 21:42
ציטוט:
"תניח בניצב לקורות שמחזיקים את הלאטות של תקרת הרביץ שתי קורות באורך מקסימלי אפשרי (5X5)
במרווח של כ 30 ס"מ בין הקורות תחבר בינהם בלוח קצר ואת במאוורר תחבר באמצע הלוח הקצר.
המשקל יתחלק לכמעט כל התקרה."

יחידת העיבוי של המזגן המרכזי שלי יושבת בדיוק כך והיא יותר כבדה ממאוורר.
ברגע שאתה מפזר את הלחץ על פני מספר לאטות, פתרת גם את בעיית הויברציות.
אם הדיסקית מטרידה אותך - תעשה מסגרת של קורות 5X10 שישבו על הלאטות ומעליהן קורה באלכסון שממרכזה תוריד שרשרת שתתפוס את המאוורר.
כמובן שאותו רעיון יהיה אלגנטי יותר עם פרופיל ברזל מרותך...

YosSima
24-06-12, 22:15
בקיצור - כל התשובות נכונות
אני הייתי הולך על הכי פשוט , כמו ששמיל כתב - ברגי סיבית ישירות לקורת עץ או לפלטה שמונחת על הרביץ. (גם מנסיון)
כמה כבד המאוורר שלך יכול להיות כבר ?! (אם כל כך כבד , תקנה אחד קטן יותר ..)
בכל מקרה אל תשכח לאזן אותו וככה תוכל להמנע מהויברציות הלא רצויות, מה גם שויברציות עושות רעש כזה שלא נותן לספור כבשים בשקט ;)
לילה טוב

BackDoorMan
26-06-12, 13:24
טוב, עליתי לגג, הפתרונות יצטרכו לעבור התאמה למציאות בשטח,
א) אין קורות הנמצאות מעל החורים שבדיסקית, מאחר ואני משתמש באותה נקודה של המנורה הנוכחית הממוקמת באמצע הרווח בין הקורות.
ב) אי אפשר לשים פלטה על הגג שתחפוף את דיסקית המאוורר, מאחר וקווי החשמל עוברים דרך צינור פלסטיק (בערך בקוטר של 12 מ"מ)
המגיע מארון החשמל.
ג) גם ההצעה של העברת הדיסקית לצד הגג, לא מעשית, מאחר והיא מתחברת לכוס של המאוורר, זה אפשרי אבל מצריך קדיחת חור גדול בתקרה בקוטר הדיסקית, ואיטום הרווח, מאוד לא מעשי.

YosSima
26-06-12, 17:56
פשוט תניח פלטת עץ מספיק גדולה לחלוקת הלחץ בדיוק מעל המקום שאתה רוצה
לפני כן תקדח בה חור ותשחיל את צינור החשמל דרכו , את המאוורר אתה מחבר עם ברגי סיבית ללוח שהכינות מראש וזהו.

בהצלחה :)

BackDoorMan
26-06-12, 19:35
אי אפשר להשחיל את צינור החשמל, אלא אם אחתוך אותו ואחבר ומחדש אח"כ, הוא רץ על הגג לאורך מטרים.

עידו לוריה
26-06-12, 20:47
שימי תעשה בפלטה חריץ עד המרכז תשחיל את הכבל ולאחר מכן חבר על הפלטה לטה עם ברגים שסוגרת את החריץ .

עידו

BackDoorMan
26-06-12, 20:54
שימי תעשה בפלטה חריץ עד המרכז תשחיל את הכבל ולאחר מכן חבר על הפלטה לטה עם ברגים שסוגרת את החריץ .

עידו

טוב, אני אבדוק אם יש לי פרייזר.

בדקתי, אין לי.

עידו לוריה
26-06-12, 21:57
מספיק jigsaw לא צריך בשביל זה רוטר .
או שנראה לי שלא בא לך על העניין בכלל ;) כנראה לא מספיק חם במרכז :cool:

עידו

נמרוד
26-06-12, 23:24
נשמע לי, גבירתי, שאת צריכה להזמין בעל מקצוע.

BackDoorMan
27-06-12, 00:20
לא , עכשיו נזכרתי שיש לי כרסום לעץ שמתחבר למקדחת יד, ועושה אחל'ה עבודה כמעט כמו פרייזר.
בכל מקרה אני בוחן גם את האופציה המועדפת עלי , ברזל, אבל אם זה יעכב אותי אני אלך על עץ.
פשוט קשה לי להאמין שבורג ב MDF או סיבית יכול להחזיק מעמד לאורך שנים כשהכוח המופעל עליו עובר דרך ציר הבורג ושואף לשחרר אותו ממקומו ישר החוצה.

-->