PDA

צפייה בגרסה מלאה : גיר תקוע על הילוך חרום גרנד צ'רוקי 04

lekner
07-07-12, 21:13
שלום רב, חדש בפורום ובעלים חדשים של GC 04 מנוע 2.7 דיזל מנוע וגיר של מרצדס
לרכב יש בעיה כאשר אני מדומם את המנוע בחלק מהזמן הגיר נשאר על הילוך ראשון ולא עובר
כאשר אני מדומם שוב ומניע לפעמים זה משתחרר ונוסע ללא בעיה
הגיר עבר שיפוץ והוחלפה פלטה של הגיר ושיפוץ מחשב גיר זה ע"פ הסבר המשפץ
הבעיה עדיין לא נפתרה
יש לי חוש טכני נרחב מכניקה ומערכות חשמל ואף מוסך של חבר במידת הצורך
אשמח לתגובות ולרעיונות למי שניתקל בתופעה דומה והאם יש RFC לבידוד התקלה
כמובן המכונאי אמר שהוא יפרק שוב את הגיר ויטפל אך אני מעוניין לדעת האם הטיפול שביצע באלפי שקלים היה לחינם
ובעצם אולי זה איזה חיישן תקול
תודה רבה

רוכברודאו
08-07-12, 15:47
תתחדש וברוך הבא.

ישנן מספר אפשרויות שעשויות להביא לנעילת הגיר על הילוך ראשון. בעיקרון זהוא גיר חכם (אולי אובר חכם?) שבאמצעות מספר יחידות ניטור, יודע לזהות תקלות או תקלות לכאורה ומגן על הגיר באמצעות נעילת הילוך נמוך (לאו דווקא בהכרח הילוך ראשון כמו שבמקרה שלך).

השני סנט שלי:
1. יש בגיר יוניט חיצוני שרוכב על הטרנספר המקורי שמזהה אם הטרנספר משולב בLO או HI. אםהטרנספר הוחלף ל 242 הגיר יינעל בראשון עד שיותקן סוג של תחליף ליוניט הנ"ל כי הגיר יחשוב שהרכב משולב ב LO.
2. ABS תקול או מנותק גם עשוי לנעול את הגיר בראשון.
3. אם הגיר חטף זפטה איומה מלמטה וגם אם לא ייתכן ונדפק אחד או יותר מהסולנואידים (מה נקרא המח של הגיר בניגוד למחשב). או אז יש צורך בפירוק/החלפה ובדיקה מעמיקה יותר. זול זה לא יהיה במקרה כזה.
אם החלפת טרנספר או ניסית להתקין לוקרים ידניים למשל - בדוק אופציה מס 1 ו 2
אם לא - בדוק בעדינות אופציה 3.

ומאחר ואתה באמצע תהליך אז לא יודע כמה זה יתרום לך אבל הגיר המדובר הוא נהדר כשעובד (לא מתחמם מעביר חלק וכו') וצרה לא קטנה כשהוא לא. עדיף לפנות למומחה שמכיר היטב את ה W5J400 (הגיר שלך). יש כמה טריקים שיכולים לחסוך הרבה שעות וכסף - אם מכירים מראש.

והנה עוד שני פתרונות אפשריים לבעייה ע"פ ספר טכנאי של קרייזלר/מרצדס

NO UPSHIFT OF 1ST
GEAR AT TIMES
1. Connector Ballast Unit. Output
Speed Sensor Loose, Incorrectly
Contacted.
1. Check Connectors, Replace
Output Speed sensor If
Necessary.
2. Output Speed Sensor Defective 2. Replace Output Speed
Sensor.

בהצלחה
אבשלום

lekner
08-07-12, 17:47
תתחדש וברוך הבא.

ישנן מספר אפשרויות שעשויות להביא לנעילת הגיר על הילוך ראשון. בעיקרון זהוא גיר חכם (אולי אובר חכם?) שבאמצעות מספר יחידות ניטור, יודע לזהות תקלות או תקלות לכאורה ומגן על הגיר באמצעות נעילת הילוך נמוך (לאו דווקא בהכרח הילוך ראשון כמו שבמקרה שלך).

השני סנט שלי:
1. יש בגיר יוניט חיצוני שרוכב על הטרנספר המקורי שמזהה אם הטרנספר משולב בLO או HI. אםהטרנספר הוחלף ל 242 הגיר יינעל בראשון עד שיותקן סוג של תחליף ליוניט הנ"ל כי הגיר יחשוב שהרכב משולב ב LO.
2. ABS תקול או מנותק גם עשוי לנעול את הגיר בראשון.
3. אם הגיר חטף זפטה איומה מלמטה וגם אם לא ייתכן ונדפק אחד או יותר מהסולנואידים (מה נקרא המח של הגיר בניגוד למחשב). או אז יש צורך בפירוק/החלפה ובדיקה מעמיקה יותר. זול זה לא יהיה במקרה כזה.
אם החלפת טרנספר או ניסית להתקין לוקרים ידניים למשל - בדוק אופציה מס 1 ו 2
אם לא - בדוק בעדינות אופציה 3.

ומאחר ואתה באמצע תהליך אז לא יודע כמה זה יתרום לך אבל הגיר המדובר הוא נהדר כשעובד (לא מתחמם מעביר חלק וכו') וצרה לא קטנה כשהוא לא. עדיף לפנות למומחה שמכיר היטב את ה W5J400 (הגיר שלך). יש כמה טריקים שיכולים לחסוך הרבה שעות וכסף - אם מכירים מראש.

והנה עוד שני פתרונות אפשריים לבעייה ע"פ ספר טכנאי של קרייזלר/מרצדס

NO UPSHIFT OF 1ST
GEAR AT TIMES
1. Connector Ballast Unit. Output
Speed Sensor Loose, Incorrectly
Contacted.
1. Check Connectors, Replace
Output Speed sensor If
Necessary.
2. Output Speed Sensor Defective 2. Replace Output Speed
Sensor.

בהצלחה
אבשלום

וואו תודה רבה רבה על התגובה המפורטת
אני בהחלט אבדוק את הנושא
ע״פ ההמלצות
שוב תודה רבה

רוכברודאו
08-07-12, 17:53
אל תשכח לעדכן כשנפתרה הבעיה. יכול לעזור לכולנו בעתיד...

lekner
08-07-12, 17:59
מבטיח. תודה

lekner
26-07-12, 21:39
כמן שהובטח
הבעיה היתה בחיישן שיושב על הקראנק אם אני לא טועה. בכל מקרה הוחלף והכל תקין
תודה לכולם על התמחכה

רוכברודאו
26-07-12, 23:44
חיישן קראנק? נשמח אם תפרט מעט. החיישן הזה בד"כ עושה צרות למערכת הדלק כשהוא נדפק. לא מבין איך זה קשור לבעיית הגיר. ואיך, אם הוא היה תקול לא השתנק לך המנוע בצורה זו או אחרת.

-->