PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה במציאת בורג אלן ראש שטוח הברגה עדינה

gmike
27-07-12, 19:48
אני מחפש בורג אלן ראש שטוח(קוני) פסיעה m10X40mm 1.25mm
בדקתי בחנויות ברגים רציניות באזור חיפה(בורג המפרץ,ברגים חיפה): אין.
מישהו מכיר חנות בארץ שחזיקה ברגים כאלה? אני צריך סה"כ 4

מיכאל.

ishc
27-07-12, 22:06
מיכאל תתקשר לכל תבריג בת״א

gmike
28-07-12, 10:11
צחי,תודה.
אני אבדוק איתם ביום ראשון.

drorbo
28-07-12, 11:37
יש גם את ״ בית הבורג״ ב ת״א
רחוב בית אלפא

Sent from my iPhone using Tapatalk

עידו לוריה
28-07-12, 14:27
אני מחפש בורג אלן ראש שטוח(קוני) פסיעה m10X40mm 1.25mm
בדקתי בחנויות ברגים רציניות באזור חיפה(בורג המפרץ,ברגים חיפה): אין.
מישהו מכיר חנות בארץ שחזיקה ברגים כאלה? אני צריך סה"כ 4

מיכאל.

מיכאל מה שאתה מחפש זו הברגה מילימטרית אבל עם פסיעה עדינה ואלן ראש שקע כך שרוב הסיכוי שלא תמצא את זה בחניות .

עידו

gmike
28-07-12, 18:01
כן,עידו.התחלתי להבין שזה לא בדיוק סטנדרטי משום מה..
מה הפתרון הכי טוב,אם אני לא מוצא כזה מוכן? לקחת בורג m12 ולחרוט אותו לפסיעה וקוטר שאני צריך?
הבורג נכנס לתוך אלומיניום,אז אני לא חושב שהוא צריך להיות חזק במיוחד...
חיפשתי קצת בגוגל, היחיד שמצאתי זה http://www.a2stainless.co.uk/M10-x-1-25-x-40-Socket-Countersunk-Screw-A2_AZJF8.aspx

ניצן40
28-07-12, 18:38
אולי תספר למה אתה צריך בורג כלכך מיוחד ונוכל לעזור קצת יותר?
יש ברגים דומים(אני לא זוכר עם הברגה עדינה) בציודים שצריכים להחליק בקרקע(חקלאות) כגון מחרשות קלטרות וכו
אבל הכי טוב לספר למה אתה צריך את הבורג הספציפי (למשל במנועים יש יצרני חלקי חילוף לא מקוריים)
בברכה
ניצן

עידו לוריה
28-07-12, 18:42
יש כמה אופציות :

1. להבריז בחלק הברזה להיליקויל M10X1.5 שזו פסיעה סטנדרטית ולקנות בורג אלן ראש שקע מתאים שזה תמצא בכול חנות ברגים .
2. לקנות בורג ראש שקע M12 ולחרוט אותו למידה עם הברגה M10X1.25 אבל גם את הראש שלו צריך לחרוט למידה של אלן ראש שקע M10 .
3.לגדול למידה של אלן ראש שקע M12 סטנדרטי ולהבריז הברגה בחלק של M12 ובחלק שמתחבר לו חור 12.2 מ"מ וגם שיקוע מתאים לבורג M12 .
מבחינת עלות אופציה 1 הזולה ביותר 3 אחריה ו - 2 היקרה ביותר .
אני לא יודע למה אתה צריך את הברגים אללו אבל חשוב לדעת שבורג נירוסטה כמו בקישור שלך חלש יותר מבורג פלדה , כמו כן בברגי פלדה רשום על הראש את החוזק שלהם לדוגמה 8.8 זה חוזק סטנדרטי 10.9 חזק יותר 12.9 זה המסר החזק ביותר שתוכל לקנות , אבל מבחינת התאמה כנגד שיתוך בין מתכתי עדיף הנירוסטה עם המוצר מאלומיניום .
יש סיכוי שתמצא באלקה פסטנרס (http://www.alka-fasteners.com/?CategoryID=181&ArticleID=170#Technical)את מה שאתה מחפש .

עידו

gmike
28-07-12, 20:40
הבורג הוא חלק מקיט אפטרמרקט לשידוך בין מנוע 1.6 מסדרה G של סוזוקי לגיר של סמוראי.
אפשר לראות בקישור תמונה של הקיט והברגים http://www.puresuzuki.com/1600cc_bolt-in.htm
אני קניתי אותו משומש, וראשי הברגים הרוסים. הברגים השקועים נכנסים לחורים התחתונים פנימיים בפלטה ומשם לגיר.

עידו,שוב תודה. אני כנראה אלך על אופציה 2 אם אני לא אמצא ברגים מוכנים. אני לא רוצה לשנות את ההברזות בגיר..
ועוד יתרון לאופציה הזו-המפתח שמתאים לבורג גדל מ6 ל8 מ"מ
מאיפה משיגים הליקוייל במידה שאני צריך, בבודדים?
האם כשחורטים בורג הוא נחלש משמעותית?

מיכאל.

סופת המדבר
28-07-12, 22:28
כמו שאמרו מידה 1.25 היא מידה מיוחדת שנמצאת לרוב במנועים
ברוב אם לא בכל הבירגיות אתה תמצא ברגים במידת הברגה סטנדרטית 1.5
לפי מה שאני זוכר המפתח של בורג 10 הוא 8 מ׳מ
אבל אולי אפשר לקחת בורג אלן רגיל ולחרוט את הראש שלו לקונוס
השאלה כמה בשר ישאר לחור של המפתח
עוד שאלה האם חייב שהבורג יהיה קונוס בגלל שאתה צריך את הקונוס עצמו (מירכוז של משהו)
או יותר בגלל שאתה צריך שהוא יהיה שקוע כי אין לו מקום לבלוט

gmike
29-07-12, 00:49
מפתח של בורג אלן 10 הוא באמת 8, אבל בשקועים זה שונה.
חשבתי לקחת בורג אלן רגיל, אבל דבר ראשון-אין בפסיעה שאני צריך,
דבר שני-הראש שלו מאוד קטן,ולא ישאר בשר להיתפס בפלטה שהוא אמור להדק אל הגיר(פלטה בעובי 6 מ"מ,קוטר החור בערך 14ממ כדי שראש הבורג לא יבלוט)
אני לא צריך את זה בשביל מרכוז, רק שלא יבלוט.אפשר לראות בתמונה איפה הברגים יושבים(חורים תחתונים פנימיים בפלטה)
62142

ishc
29-07-12, 12:27
מיכאל, תתחדש :)

עידו לוריה
29-07-12, 18:40
עידו,שוב תודה. אני כנראה אלך על אופציה 2 אם אני לא אמצא ברגים מוכנים. אני לא רוצה לשנות את ההברזות בגיר..
ועוד יתרון לאופציה הזו-המפתח שמתאים לבורג גדל מ6 ל8 מ"מ
מאיפה משיגים הליקוייל במידה שאני צריך, בבודדים?
האם כשחורטים בורג הוא נחלש משמעותית?

מיכאל.

כאשר חורטים בורג כזה מ -M12 ל - M10 ברור שהוא נחלש כי שטח החתך שלו קטן ב - 2 מ"מ , אבל לא בגלל החריטה בתנאי שהיה מתבצעת בצורה מקצועית .
היליקויל תוכל לקנות בבודדים בבורג המפרץ אבל צריך מברז מיוחד בשביל זה וגם מחדיר כך שעם תרצה אוכל לבצע בשבילך את העבודה הזו כי יש לי את כל מה שדרוש לשם כך .
גם את החריטה של הברגים אוכל לבצע בשבילך , יש לי את כל הדרוש לשם כך .

עידו

gmike
29-07-12, 20:55
צחי-תודה! אני מתקדם לאט לאט...
דיברתי היום עם אלקה-אין להם בורג כזה...
עידו- אני יודע שלהליקוייל צריך כלים מיוחדים, בגלל זה לא הבנתי איך זה יותר זול מלחרוט בורג קיים.
ותודה על ההצעה לעזור,בינתיים הסתדרתי,חבר טוב עזר לי, וחרט לי 6 ברגים כאלה.

-->