PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלות בנושא זיפות ואטימת גג

shmil
09-08-12, 16:11
הסיפור הוא פשוט יחסית.
בבעלותי דירה שאני משכיר, בסביבה סוציואקונומית לא משהו, בקומה האחרונה.
בגלל "איכות" דיירי הבניין, כבר 20 שנה שכשצריך לטפל בג אני עושה את זה באופן עצמאי ותוך נשיאה לבד בעלות האיטום.
הגג הוא גג של שתי דירות, ובין שתי הדירות אין הפרדת גובה גג.

השנה, עקב איטום גרוע מעל השכן, חדרו אצלו מים מתחת לזפת, וחלחלוח מתחת לזפת עד למעל הדירה שלי, ונזלו בתקרת הדירה שלי.
לשכן ה"חכם" זה לא מפריע.

אני מעוניין להפריד בין שתי הדירות, וחשבתי לחרוץ בזפת בחיבור בין הדירות, ולחשוף קטע של 20 ס"מ עד לגובה "0", לעשות בתוך הקטע החשוף קיר בטון ובלוקים בגובה של 10-20 ס"מ. אחר כך לזפת היטב את איזור ה"קיר" מכל הכיוונים ולתפור אותו היטב עם הזפת הקיימת.
האם זה יפתור לי את בעיית כניסת המים מהגג של השכן?

אה, כן - אני לא צריך יעוץ משפטי של מה לעשות מול הבניין והדיירים. באופן מפתיע, אני מכיר את התום הזה היטב.

בנוסף, אם מישהו מכיר זפתים טובים ואמינים באיזור נתניה - לא ממש אבכה.....

אמיר ב.א
09-08-12, 16:49
לדעתי זה לא יפתור את הבעיה.

ברגע שבצד השני ניכנסים מים - הם ירוצו בנקודות הנמוכות ביותר האפשריות,

ויתכן שהנקודות האלה , יותר נמוכות מהקיר שאתה רוצה לבנות , (אולי אפילו בתוך הבטון של הגג עצמו)

מויש
13-08-12, 21:32
כפתרון חלקי נראה לי שכדאי לחרוץ בזפת ובבטון ברוחב 15 ס"מ עד לרשת הברזל של הגג (מבלי לפגוע בה) , בחריץ לבצע "רולקה" - מעיין תלולית ממלט, חול, ותוסף אטימה, עד לגובה של 10 ס"מ מעל ה "0.00" של הגג ואת הרולקה לכסות בירעות זפת .

למה פתרון חלקי? מכיוון שאם המים זרמו מתחת לירעות לכיוונך, אז כנראה שצמוד לרולקה תיווצר רטיבות שתחלחל גם לדירה שלך וגם לדירה של השכן, ואז יש סיכוי שלקראת החורף הבא הוא יאטום כמו שצריך ...

yes1952
13-08-12, 22:00
שמיל שמיל שמיל
דבר איתי על הנושא בשח רחוק
ונפתור את הבעיה
יוסי

-->