PDA

צפייה בגרסה מלאה : כננת קטנה אחורית-אנסה להבהיר את עצמי

yes1952
12-08-12, 23:09
הבעיה-א-איסור על סחיבת משקל מעבר ל-10 ק"ג
ב-משקל גלגל רזרבי בסופה שוקל מעל 10 ק"ג

נתון א-כרגע הגלגל מחובר על מנשא לדלת אחורית
ב-פגוש אחורי סטנדרטי

התוכנית
החלפת פגוש
התקנת הגלגל הרזרבי על חלק נפרד מהדלת
התקנת כננת קטנה שתרים ותוריד את הגלגל
הכננת=טימקס 4500

אפשרויות שעלו במוחי א-השתלת הכננת על פגוש אחרי מוגדל
בניית עגורן קטן(עמוד בצורת ר עם חיזוק ובקצה גלגלת)
או השתלת ההכננת על קצה המנוף(עגורן)

בעד א-כננת אחרוית מושתלת בפגוש-אפשרי גם לשימושים אחרים
ב -כננת בקצה המנוף-שליטה בהנפת והורדת הגלגל

נגד
א-מחייב ניתוק וחיבור של קצה הכננת למכפיל הכח שבקצה המנוף-חשש שזה מחייב תקינה
ב-כננת עליונה לא ניתן למשוך או לגרור דברים קלים יחסית-

חשבתי לחבר אותה גם לחלק האחורי בין כסאות הרוחב אך נראה לי לא הגיוני(חיזוקים וכדומה)

נטיית הלב שלי לחבר את הכננת על הפגוש האחורי

יש מי שיכול להעיר או להאיר
תודה
יוסי

דרור ברלי
12-08-12, 23:27
בתור התחלה אל תטייל לבד (ג'יפ בודד).
כשאתה לא לבד - תמיד יהיה מי שישמח להחליף עבורך גלגל.

עכשיו לעניין:
כננת קדמית כל מתקין יודע להרכיב ולהעביר רישוי. כננת אחורית זה לא טריוויאלי עבורם ולו רק בגלל שזה לא סטנדרטי. אין להם מגשים מוכנים שמתאימים וכו'.

כננת חיצונית על הפגוש מחייבת רישוי. תקינה, עמדה 1 וכו'.
גם שם לא מכירים דברים כאלה, נו, כי זה לא סטנדרטי. והם לא מרחמים - ייטפלו לכל מיני דברים שלא קשורים - ידרשו ממך גלגלים שלא בולטים, ישגעו אותך על גובה וכו', מה אתה צריך לבזבז זמן על זה?...

לדעתי - רק התקנה על ריצפת הג'יפ מאחור, אולי בתוך ארגז סגור, שאף אחד לא רואה ולא יודע. מה שלא רואים = לא יודעים = לא קיים. אין בעיות.
מתוך הארגז אתה מותח את הכבל דרך גלגלת/מכפיל כוח שייתלה מהקשת האחורית. כל מה שתצטרך במקרה של החלפת גלגל זה למשוך את הכבל, לתלות מכפיל כוח, להעביר דרכו את הכבל ולחבר את הוו לגלגל. ואז לפתוח את הברגים ולמשוך עם שתי ידיים את הגלגל החוצה מהמתקן שלו. הוא יישאר תלוי על הכבל.

zviki
12-08-12, 23:43
יוסי, צריך לראות ולהתרשם. כרגע קופץ לי בראש- רלס -אלומיניום, לא מותקן קבוע, או משטח קרש בריא. פתיחת האומים והגלשה לקרקע, אפשר להעזר בחבל קונטרה, החזרת המפונצ'ר לברגים או לתא -בגלילה או במשיכת החבל העובר בגלגלת ניידת הרתומה לקשת. כננת נוספת נראה לי "הפקה".
לפני הכל- מדחס טוב וערכת תולעים.
ונכון- כמעט תמיד יהיה מישהו באזור שישמח לעזור.

tzagi
13-08-12, 02:44
לא צריך כננת חשמלית, כמה ספרים אתה כבר מחליף?
תביא משהו כזה:
http://www.harborfreight.com/2000-lb-capacity-geared-winch-5798.html
תתקין אותו (או תשלב אותו)במקום המתקן המקורי
יוריד יועלה את הגלגל בשניות ספורות במחיר כמעט אפסי.ובלי משרדים ממשלתיים למינם.

zviki
13-08-12, 03:03
אחלה

yes1952
13-08-12, 07:09
דרור תודה-כנראה שזה יהיה הכיוון=מאחר ואני משתדל היות אזרח טוב(לפחות משתדל)דיווחתי למי שצריך היה לדווח שקניתי רכב עם הילוכים=ניתבקשתי לתת להם את האישור והם מחקו את הג'מוס מהאישור והשאירו את הביואיק-לא קיבלתי אישור לשים תו על הסופה-
אי לכך הדרך שלך נראית ההגיונית ביותר
צביקי-אתה עוד תראה
ג'ו-את הפתרון שלך אני מכיר-כננת ידנית נמצאת על הטריילרים של הסירות-בארץ עולה בערך סכום דומה-
בדקתי אתמול ב-ל.כ.=הלחץ על שרירי הבטן בהרמת משקל עם כננת שכזו הינו בלתי אפשרי עבורי=כן אני יודע אפשר לחבר מקדחה-
זה לא זה -ולכן קניתי כננת שתשמש לעוד דברים-
שברתי את הראש אמש בתוכניות=מסקנה
הכננת תמוקם ליד הדלת האחורית על מגשמסתובב ומסילה-תהיה ניתנת לשליפה ולקיבוע זמני על הפגוש האחורי-בסיום המטלה תוחזר למקומה-
טוב נתחיל לבלבל לליזרד את המח
יוסי

tzagi
13-08-12, 07:17
שים לב למה שבתמונה,
זה לא ווינץ' רגיל אלא WORM DRIVE
ובכוונה צירפתי אותו
אין התאמצות, ילד בין 5 יכול לסובב את הידית וממש לא צריך להתאמץ, עולם שונה מהווינצ'ים הרגילים של הסירות.

זרקו
13-08-12, 07:28
היי יוסי
אין לי תמונה לצרף אבל במשאיות הגלגל יושב עם סוג של מנואלה ידנית ואתה מכלה ומוריד בלי בעיה מיוחדת. אולי משהו כזה.
אתה מעלה קצת והגלגל יוצא מהתושבת, דוחף טיפה ומתחלי להוריד.
נראה לי די פשוט.
בהצלחה.
דרך אגב, האם כננת קדמית שעוברת דרך גלגלת על הגג נניח, יכולה להתחבר לגלגל האחורי ולתת מענה?

yes1952
13-08-12, 07:42
בוקר טוב נעם
שלילי לתשובתך
זו סופה ברזנט והגג מחוץ לתחום(איך היא תהיה מלכת היופי?)
יוסי

yes1952
13-08-12, 07:48
ג'ו ידיד
שמתי לב לכך-עדיין לא מתאים לתוכניות-תודה איש
לכננת האחורית יהיו עוד כמה תפקידים-ביניהם-העלאת סל לקומה רביעית
את כל ציוד היאכתה שהיתה לאבא שלי(לפני 15 שנה) לקחתי-כולל ערכת חבלים גלגלות כח ומערך העלאת מפרסים שלם-זה ישולב עם כושר ההרמה של הכננת הקטנה-
חשבתי לשתול כננת על הגג בבית אך אין לי כח לשכנים-בניתי קונסטרוקציה ייעודית לכך עם הפעלה מהחניה-עד היום ללא שימוש-מעוד כשבוע-חלס סחיבת שקיות וארגזי קולה למעלית(עצלן זה עצלן לא?)
יוסי

שגיא S
13-08-12, 09:15
יוסי ידידי...

הפתרון הוא פשוט יותר. תזמין אותי לטיולים שלך, ואם חס וחלילה יתפנצ'ר הגלגל, אני מתנדב להחליף.

זה המינימום שאני יכול לעשות בשבילך אחרי כל הפינוקים שאתה מרעיף עליי

ד ו ר ו ן
13-08-12, 09:56
היי יוסי
אין לי תמונה לצרף אבל במשאיות הגלגל יושב עם סוג של מנואלה ידנית ואתה מכלה ומוריד בלי בעיה מיוחדת.
זה גם מה שקפץ לי לראש, מנואלה ביחס העברה נמוך, תעשה את העבודה בלי מאמץ על שרירי הבטן שלך.
אבל מה שדרור כתב לגבי נסיעה לבד עוד יותר חשוב.
בשטח, תיקונים גם ברמה של החלפת גלגל יכולים להפוך למבצע אם הרכב לא בדיוק בנקודה אידאלית ואי אפשר להזיז אותו, צריך לגרור בולדרים/לעגן/לדחוף וכו׳.
ואם יש לך מגבלה פיזית עם פוטנציאל פציעה זה כבר יכול להתפתח למשהו הרבה יותר בעייתי.

yes1952
13-08-12, 10:32
שגיא בלי קשר הרי ההזמנה הפתוחה מזמן ניתנה לך-ממך אני רק רוצה שתשאף למצוינות בכל תחום ואנחנו נמשיך לפנק
דורון-במסגרת צורת החיים שלי שאין אפור,רק שחור לבן-כך אני נלחם במוגבלויות-ללא פשרות עם לקיחה בחשבון של מקדמי ביטחון
זו הסיבה לטחינת המילים שלי-לשכלל ולמצוא רעיונות טובים יותר או מתאימים יותר-חצי מהבית שלי זה גלגלות-בבוידם גלגלת משיכה-בחדר העבודה גלגלת מהתיקרה
וכך אני מצפצף על המוגבלויות--מה שאי אפשר או מסוכן עבורי-אני לא נכנס לזה בכלל-
אך האהבה לשטח/טבע,ליצירה והעשיה מביאים את האדם כל פעם לרף גבוה יותר ומכאן לאדם טוב יותר ומאושר יותר
ואני חייתי את השטח ולא רק ומאוד מיומן בהפעלת כח נשלט-חוץ מזה קצת צרות לא מזיקות נכון?זה מוסיף פלפל לחיים
יוסי

Tourist
13-08-12, 10:39
אני מבין את הכיף שבהתקנת כננת אחורית ברכב, יחד עם זאת - אני רק שאלה:

כמה שוקלת הכננת ׳הקטנה׳ שבכוונתך להתקין ?

אני מבין שאתה מתכוון לפרק ולהרכיב אותה מהג׳יפ לפי הצורך (ולסחוב אותה מהמחסן לרכב וחזרה).
אתה מתכוון לסחוב אותה לדירה ע״מ להרים ציוד מלמטה.
בטח תחשוב על עוד שימושים...

האם, פיזית, זה ריאלי מבחינתך ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

lizard
13-08-12, 16:21
הכננת תהיה קבועה לדעתי.
עם זאת, אני לא רואה דרך ריאלית ושלא תמשוך מבטים שליליים לעשות את זה.

אם שמים כננת, כל כננת, בחלק האחורי של תא המטען, היא מחסום כניסה ויציאה של אנשים וחפצים.
אם שמים אותה בקצה תא המטען, ליד המושבים של הנהג ומושב שלידו, אזי כשהרכב עמוס לא תהיה גישה טובה/נוחה או בטיחותית בין הכבל למנוף עצמו.
לשים כננת על הפגוש, אפשרי אבל יתפוס מבטים. לשים כננת מוסלקת בתוך הפגוש אפשרי גם כן אבל גורר החלפת פגוש ובמקרה של טסט, כנראה יכשל.
כננת נשלפת לא באה בחשבון בגלל משקל.

לדעתי רק ווינץ' קטן אבל חזק, אולי עם מכפיל כוח, יעשה את העבודה.
אפשר לשים כננת אחרי מיכל הדלק, מדובר על סופה ארוכה אז אולי יהיה מקום. צריך לראות את זה.

ishc
13-08-12, 17:14
יוסי, לדעתי לצרכים שהגדרת כננת 4500 זה אובר קיל רציני ופשוט כננת גדולה מדי.
אתה צריך כננת טרקטורונים קטנה ככל האפשר.

hogi
13-08-12, 20:50
יוסי,

תוך קריאת השרשור אני נזכר שלפני חודשים/שנה ראיתי אצל אודי מזרחי ג'יפון [קוריאני/יפני] של נהג נכה עם כננת אחורית ניידת קטנה, נדמה לי לציוד דייג או משהו.
תשאל אותו, תקבל טלפון ממנו ותלך לראות.

hogi
13-08-12, 21:09
הכננת תהיה קבועה לדעתי.

אם שמים כננת, כל כננת, בחלק האחורי של תא המטען, היא מחסום כניסה ויציאה של אנשים וחפצים.
אם שמים אותה בקצה תא המטען, ליד המושבים של הנהג ומושב שלידו, אזי כשהרכב עמוס לא תהיה גישה טובה/נוחה או בטיחותית בין הכבל למנוף עצמו.
לשים כננת על הפגוש, אפשרי אבל יתפוס מבטים. לשים כננת מוסלקת בתוך הפגוש אפשרי גם כן אבל גורר החלפת פגוש ובמקרה של טסט, כנראה יכשל.
כננת נשלפת לא באה בחשבון בגלל משקל.

זה.

אני מסתכל שוב על התמונות שלך.
אני רואה שתי קשתות בריאות.
כננת לא גדולה מאחורי המושבים הקדמיים, במרכז, עם/בלי ארגז.
שתי טבעות מחוברות לקשתות במרכזן עם גלגלות קבועות/מתפרקות.
יביאו את הכבל עד למעל הגלגל.
אפשר גם לרתך צינור בין שתי הקשתות במרכזן. הצינור יסתיים בדיוק מאחורי שולי הברזנט מאחורה. צינור בקוטר קטן יותר עם גלגלת יכול להיות פריק ונשלף - כמו וו גרירה נשלף.
פנצ'ר? משחררים את שולי הברזנט, משחילים את הצינור למקום, משחילים את הכבל וקדימה.
אף אחד לא רואה, אין בעיה בטסט.

lizard
13-08-12, 21:33
אם הבנתי אותך נכון אז זה אפשרי. הקטע הוא שהכננת אמורה לשמש גם להרמת חפצים אחרים פרט לגלגל. לדעתי מנוף ך יעשה את העבודה. בטסט יהיה ניתן לפרק אותו.

yes1952
13-08-12, 21:56
ערב טוב
מכל ההארות וההערות שלכם אני בונה לי בראש את הכיוון הנכון לי
למען הגילוי הנאות ליזרד הוא הקורבן שיבצע את מלאכת הכפיים הקשה(אתה אשם)
טוריסט יקר שלי=זו כננת קטנה ובמקור היא מיועדת לטרקטורונים-היא תהיה קבוע ברכב ותשמש למעין כננת קרקע להנפת משקל לקומה רביעית-זו מומחיות שלי שרכשתי בספינות מפרש גדולות ובעבודות גובה בחברת חשמל-ותיקצר היריעה מלפרט-ותבוא ותעלה קושיה-הרי יש לך כננת קדמית?-והתשובה תהיה -נכון אך הכבל שלה הרבה יותר קשה לתפעול ומשקלו מחייב תוספת גלגלות-הכבל של ה-4500 הינו קל מספיק שלא יהווה מעמסה לגובה של כ-12 מטר ועדיין ישאר לי מרווח ביטחון להרמת משקל של כ-עד 200 ק"ג(לא שאני צריך)לכזה גובה-שהן כ-10% מכח ההרמה או המשיכה של הכננת הקטנה-כך שמבחינתי אין כאן אובר-קיל
הארלי -אתה איש חכם אין ספק ואתה רואה את הצרכים שלי-אך אני לא מתכונן להתעסק עם תקינה ופירוקים------
מאחר ומסתבר לי לאחר שיחה ארוכה עם איש נחמד בתע"ר-שהסביר לי בפירוט את עובי,מבנה והייעוד המקורי של רצפת הסופה שהיתה רכב ממוגן בעברה הלא רחוק,
ניתן לחבר את הכננת לחלק האחרי של הסופה ממש ליד הדלת-ואין בעיה של כניסה ויציאה-מי שיצא יזהר-
הוא גם ביקש תמונות ורשות לנצל את הרעיון-קיבל את רשותי
ליזרד-תתחיל לדמיין מה הלאה -------בטח אצמד לך לוריד
צחי -זה לא יותר מידי ,תהיינה לכננת הזו עוד שימושים,כגון-סיוע להרמת מוט לגזיבו-העלאת חפצים לא ניידים לעגלה (עוד אין אך תהיה)
חברים אני מכין פרויקט שיקל לי על החיים ב 20 שנים הבאות--
אקווה ממחר לעשות את הכל מסודר ולהכניס לפורום המתאים
יוסי(שמגבש סופית את תוכנית הכננת האחורית)

zviki
13-08-12, 22:33
כננת שמננת, במקום להזדקן אתה מצעיר, אחח, איזה אנרגיות חטפת? זה מדבק.עוד מעט ותתחיל גם לעשן, לשתות X לים, אנא עארף.
נור גיזונט

ishc
13-08-12, 23:19
יוסי, כמובן שכל עזרה שתצטרך לפרוייקט אני לשירותך. אין לי צל של ספק שאתה יודע הרבה יותר טוב ממני מה אתה עושה :)

yes1952
13-08-12, 23:26
צביקי
הריני מודה מול עם ועדה שאתה הזהרת אותי שזה מה שיקרה
ואני מקבל זאת בכיף מדהים
אני מתכנן מרוץ נגד השעון כדי שכל מה שאני רוצה בסופה יהיה מוכן לפני ה-21 לספטמבר יום המפגש
אני חייב להודות גם שזה ממכר ועוד יותר?יש כבר חגורת בטן רזרבית בג'יפ כדי שלא אתפס בלי (האשה תעשה לי כזה "מי שביירך" אם לא אגן על הבטן)
צחי את מיועד לעזרה,מה חשבת?שאני אסחב ברזלים?
יוסי

ishc
13-08-12, 23:33
[QUOTE=yes1952;465224צחי את מיועד לעזרה,מה חשבת?שאני אסחב ברזלים?
יוסי[/QUOTE]

תודיע מתי, אני מפפנה את אותו יום

Tourist
13-08-12, 23:49
אחחחחח אתה גדול !
אני הולך גם למצוא משהו חדש להתקין בג׳יפ ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk

-->