PDA

צפייה בגרסה מלאה : רנגלר רוביקון

landY
20-08-12, 23:04
מה זה אומר?

בוזי
20-08-12, 23:26
אני לא יודע את התשובה, אבל לגבי החתימה שלך...
זה משפט שמיוחס לאדון הזה?
63045

landY
22-08-12, 08:41
לא. זה Y. Locker. לא קשור. אבל דווקא מהחתימה שלך הייתי מצפה שתדע לענות.

בוזי
22-08-12, 09:38
אני מכיר עד רנגלר ספורט.
לרנגלר רוביקון עדיין לא הגעתי.
אגב, זה עדיין לא עובד...

landY
22-08-12, 09:48
בטח שזה לא עובד, אמרתי לך לחבר את החוטים הפוך.

hogi
22-08-12, 10:48
רוביקון זה שם של נהר באיטליה...
[ויקיפדיה:] רוביקון

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/d/d2/LocationRubicon.PNG/250px-LocationRubicon.PNG (http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A7%D7%95%D7%91%D7%A5:LocationRubicon .PNG)
http://bits.wikimedia.org/static-1.20wmf7/skins/common/images/magnify-clip-rtl.png (http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A7%D7%95%D7%91%D7%A5:LocationRubicon .PNG)
מיקום משוער של הרוביקון

הרוּבִּיקוֹן (בלטינית (http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9C%D7%98%D7%99%D7%A0%D7%99%D7%AA) rubico, באיטלקית (http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7%99%D7%98%D7%9C%D7%A7%D7%99%D7% AA) רוּבּיקוֹנֶה, Rubicone) הוא שמו של נהר קטן בצפונה שלאיטליה (http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7%99%D7%98%D7%9C%D7%99%D7%94).
בתקופת האימפריה הרומית (http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94%D7%90%D7%99%D7%9E%D7%A4%D7%A8%D7% 99%D7%94_%D7%94%D7%A8%D7%95%D7%9E%D7%99% D7%AA) זרם נהר הרוביקון אל הים האדריאטי. מקומו הגאוגרפי כיום אינו ודאי, אך סביר שהוא בקרבת אזור פיומיצ'ינו (Fiumicino).
נתיבו של נהר הרוביקון צוין בחוק הרומאי, כקו המפריד בין איטליה עצמה לבין אזורי הפרובינציה של האימפריה הרומית. לפי החוק הרומאי נאסר על כוח צבאי לחצות את נהר הרוביקון ולהיכנס לעיר, דבר שנועד להגן על הרפובליקה הרומית ולמנוע אפשרות של איום צבאי פנימי.
ב-10 בינואר (http://he.wikipedia.org/wiki/10_%D7%91%D7%99%D7%A0%D7%95%D7%90%D7%A8) 49 לפנה"ס (http://he.wikipedia.org/wiki/49_%D7%9C%D7%A4%D7%A0%D7%94%22%D7%A1) חצה יוליוס קיסר (http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%99%D7%95%D7%9C%D7%99%D7%95%D7%A1_%D7 %A7%D7%99%D7%A1%D7%A8) עם צבאו את נהר הרוביקון בדרכו לעיר רומא. חציית הרוביקון הייתה הצהרה על כוונתו שלא לכבד את החלטת הסנאט שהדיחה אותו מתפקידיו, ומהלך הפתיחה במלחמת אזרחים בה ניצח את המצביא הרומי פומפיוס (http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A4%D7%95%D7%9E%D7%A4%D7%99%D7%95%D7% A1) והשתלט על רומא.
אף שמיקומו המדויק של נהר הרוביקון בתקופת האימפריה הרומית אינו ידוע כיום, הוא נותר בתודעה המערבית בביטוי לחצות את הרוביקון, שפירושו הוא לעשות מעשה שאין ממנו חזרה. ביטוי נוסף שנחקק מאותו אירוע הוא אמירתו של קיסר: "נפל הפור".

klam
25-08-12, 17:16
זה לא לגמרי מדויק: השם רוביקון שמיוחס לרנגלר נגזר משם המסלול בהרי הסיירה-נוואדה, שהיה אחד המעברים למערב בתקופת ההתישבות (ורצח האינדיאנים), במאה ה -19 (והיום הוא מסלול עבירות מדהים). לא ברור אם שם המסלול עצמו מגיע מהשם של הנהר באיטליה, אבל כנראה שכן.
שאלה יותר מעניינת היא מה פירוש השם jeep, ומהיכן הוא מגיע? (רמז, יש לפחות שתי תשובות שונות).
חן

hogi
26-08-12, 00:23
זה לא לגמרי מדויק: השם רוביקון שמיוחס לרנגלר נגזר משם המסלול בהרי הסיירה-נוואדה, שהיה אחד המעברים למערב בתקופת ההתישבות (ורצח האינדיאנים), במאה ה -19 (והיום הוא מסלול עבירות מדהים). לא ברור אם שם המסלול עצמו מגיע מהשם של הנהר באיטליה, אבל כנראה שכן.
שאלה יותר מעניינת היא מה פירוש השם jeep, ומהיכן הוא מגיע? (רמז, יש לפחות שתי תשובות שונות).
חן

בוודאי!
הרי שמות רבים בארה"ב ניתנו ע"י המתישבים/מתנחלים/פולשים כדי להזכיר מקומות ביבשת הישנה.
לעניין השם ג'יפ הרי ברור דבר אחד - בכל מקרה הוא לא הגיע מחברת וויליס אלא מהשטח.
אני אוהב את הגירסה שמספרת כי החיילים ראו את היכולות של הרכב ונזכרו בדמות של כלב קסמים שיכול לזחול לכל מקום, להעלם ולהופיע - מתוך סרט של פופאי 1938:

http://www.youtube.com/watch?v=rYK66ysrhiY

אחרי שהכינוי 'תפס' וויליס השתמשו בו וקייזר הפכו אותו לשם המותג. גם בהרלי דוידסון אנשי המכירות הקשובים לשטח אימצו את שמות הכינוי של הקהל לדגמים שונים וגם רשמו עליהם זכויות

דרור ברלי
26-08-12, 01:04
לכלבלב החביב מסרטי פופאי קראו Eugene the Jeep

tzagi
26-08-12, 02:22
אבל גם כול האגדות האלה...הן אגדות אורבניות,
יש גם אגדות אחרות שבסלג צבאי הכינוי ג'יפ היה לכול רכב 4X4 הרבה לפני 38,

ויש עוד הרבה תאוריות, למי שמעוניין...
Jeep Origin Theory No. 1: GP

One popular idea is that the name jeep came from the military designation "GP" for "General Purpose." After all, the jeep was certainly general purpose, doing every task imaginable during the war, all over the world. And the WW II jeep prototype produced by Ford was indeed designated Ford Model GP.

While the Ford Model was the "GP" it did not mean "General Purpose" rather it came from Ford production codes: G for government, and P for the 80-inch-wheelbase of the vehicle. The Ford prototype was not selected for production, rather the Willys MB was. Ford then manufactured the Willys design under license, designated Ford GPW. The Willys MB and Ford GPW are the standard World War II jeep, with over 700,000 produced.

The early jeeps were called "Combat Car", "Reconnaissance Car", "Bantam", "Quad", "Peep", "Pygmy" and "Blitz Buggy", but not "General Purpose" a phrase which did not appear in any official nomenclature or designation of the jeep.

Jeep Origin Theory No. 2: Eugene the Jeep

Another explanation centers on the cartoon character Eugene the Jeep, who appeared in the Popeye comic strip during 1936. This mythical animal of African origin could only say one word: jeep. It has been speculated that this popular and affectionately thought of character who could go anywhere may have inspired the nickname for the nimble little military truck when it appeared.

Jeep Origin Theory No. 3: WW I Slang

Some reports indicate the use of "jeep" in military slang, dating to World War I, when the word meant a new recruit. The 1/4-ton jeep was a new idea in the U.S. military where previously larger trucks or motorcycles had been used, but never a jeep-sized four-wheel vehicle. Hence, the word may have been applied by soldiers to the unproven jeep vehicle when it was in the prototype testing phase.

Jeep Origin Theory No. 4: Other

Wikipedia reports that "Jeep" had been used as the name of a small tractor made by Modine. Other websites report that the term was "used in Oklahoma as early as 1934 to designate a truck equipped with special equipment for drilling oil wells." Other explanations have tried to link "jeep" to other products, slang, or events but no explanation has been definitely linked to the rapid and widespread adoption of the name in the early 1940s, attached to the military vehicle.

Jeep Origin Theory No. 5: Mixed

The most likely explanation is probably that the origin was mixed and converged on "jeep" from multiple directions. The mighty Ford Motor Company certainly pulled out all the stops in promoting its Ford GP to get the military contract, putting the term "GP" into use. The military people involved in the procurement and testing of the vehicle may have called it jeep from the WW I slang, merging with the Ford name. The civilian contractors, engineers, and testers may have related it to the Eugene the Jeep character in Popeye. Others may have come to the same name from other directions as one person heard it from another and put their own understanding and explanation on it.

Supporting these ideas, Irving "Red" Hausmann, a civilian Willys-Overland engineer, recalled that he picked up the name from the soldiers during testing at Camp Holabird, MD. The first media report using the term jeep was probably an article by Katherine Hillyer, writing for the Washington Daily News. In February 1941 she saw a demonstration of the Willys Quad prototype by Red Hausmann at the U.S. Capitol and published a report including a photo captioned, "Jeep Creeps Up Capitol Steps" (top photo on Willys Quad page). A few months later, the June 1941 issue of The Field Artillery Journal included an article on p413 titled, The Versatile Jeep, describing the Bantam and Ford prototypes that were field tested in early 1941.

hogi
26-08-12, 18:53
יפה,
ונחזור לכותב הפוסט מלכתחילה - לא ברור לי מה עומד מאחורי השאלה "רנגלר רוביקון, מה זה אומר?" כשהיא באה מג'יפאי ותיק, מנהל בפורום , עם למעלה מ-800 הודעות.
האם נשאלת השאלה האם זה כדאי לשלם את ההפרש במחיר בין דגם הספורט או הסהרה לבין הרנגלר או השאלה היא מה ההבדל בינהם מבחינת המפרט?

בוזי
26-08-12, 19:59
יפה,
ונחזור לכותב הפוסט מלכתחילה - לא ברור לי מה עומד מאחורי השאלה "רנגלר רוביקון, מה זה אומר?" כשהיא באה מג'יפאי ותיק, מנהל בפורום , עם למעלה מ-800 הודעות.

תוסיף לזה את העובדה, שהאיש בעל רוביקון בעצמו ובכלל תהיה מבולבל... :confused:

landY
26-08-12, 23:46
שאלה טובה. אולי זה בגלל החום.
הוגי, אל תתפס למספרים, 800 הודעות... אולי כי פעם היה לי לנדרובר ? :p

hogi
27-08-12, 10:47
שאלה טובה. אולי זה בגלל החום.
הוגי, אל תתפס למספרים, 800 הודעות... אולי כי פעם היה לי לנדרובר ? :p

נו, אז?
ילמדנו רבנו מה רצה המשורר להביע בשאלה הזו?

בעצם אני מבין.
החלפת את נזילות השמן בנזילות גשם.

GrafPotozky
30-08-12, 16:04
רוביקון זה רנגלר שאכל תרד :)

landY
03-09-12, 18:05
hogi
שאלה פתוחה... :)

hogi
03-09-12, 21:11
אתה לא לוקח בחשבון שבגלגול הקודם המקצועי שלי הייתי מורה ולכן אין באמת שאלה פתוחה, רק שאלה רטורית או שהמורה מחפש תשובה מסויימת והמקרה הטוב - שאלה אסוציטיבית לפתיחת דיון:
"מה אומר לכם ג'יפ רנגלר רוביקון תוצרת פיאט"

והתלמידה שולה עונה: המורה, אמא שלי אמרה שלאבא שלי חסרים 4ס"מ אז הוא קנה רובי והגביה אותו ומיתקן אותו ועכשיו לא חסר לו כלום.
מושיקו: זה חלום חייו של אחי
דוד: זה רכב השטח האזרחי הכי טוב בעולם, חוץ מהבריטי ההוא המטפטף, איך קוראים לו?
רבקה: דוד שלי עובד בתעשיות רכב נצרת ומביא הביתה בשבת כזה מחופש לסופה
חדווה : רובי מה?

המורה: זו הייתה שאלה פתוחה ולכן כל התשובות נכונות. ועכשיו תוציאו מחברות ונלמד חשבון:
בארה"ב רובי 2013 ארוך עולה 37000$
הובלה עולה X
ביטוח ימי Y
מכס Z
מעמ
הוצאות שחרור מהנמל
שוחד לעובדי הנמל כדי שהוא לא 'יפול' להם בטעות בהעמסה
שוחד לשמאי כדי שיעריך אותו נמוך יותר
אגרת רישוי
אגרה לתקינה וכסף למאעכר כדי לא לעמוד יומיים במשרד הרישוי

תלמידים יקרים: כמה יעלה לנו רנגלר 4 ד' 'על הכביש' ?

אריה פאהן
24-09-12, 01:53
זה אומר שאם כבר אתה מוכן לשלם את המחיר של לנסוע בגיפ, לפחות תסע בדבר האמיתי :cool:

hogi
24-09-12, 21:44
זה אומר שאם כבר אתה מוכן לשלם את המחיר של לנסוע בגיפ, לפחות תסע בדבר האמיתי :cool:

איזה מחיר? בכסף?

מחירי JKU:
רובי 2013 עולה בערך 37000$ מה שבחשבון גס הופך אותו ל370,000 ש"ח על הכביש בארץ [אולי אצל היבואן הרשמי זה יותר זול].
ספורט 2013 עולה בערך 29000$ [ואפשר למצוא 2012 חדש עם גג רך, 6 הילוכים וחלונות כמו פעם ב- 25000$] שזה בערך 290,000 ש"ח
האם 80,000 ש"ח עושים אותו יותר אמיתי? לא יודע.
כשיש לך סכומים זמינים כאלה, 80,000 ש"ח זה לא הרבה בשביל 'יותר אמיתי'. וגם אז אתה יכול להוציא עוד 80,000 על שיפורים.
כשאין לך, אתה ממשיך לחלום עוד קצת על רנגלר 2008 [150,000 ש"ח] שאח"כ במשך שנים ובתהליך ארוך תשפר אותו צעד אחרי צעד.

lizard
24-09-12, 21:54
לדעתי גרסת הרוביקון היא נסיון של היצרן להכנס לתחום השיפורים ולתת אותם בעצמו כולל אחריות יצרן.
אם היה לי כסף, אז רוביקון.

אריה פאהן
25-09-12, 00:42
איזה מחיר? בכסף? .

לא בכסף, של לנסוע ב jeep, זה לא תענוג גדול, אם בכל זאת אז לפחות שיהיה הדבר האמיתי = רוביקון

דרור ברלי
25-09-12, 00:52
לנסוע בג'יפ זה תענוג נטו.

יש דברים בחיים שהם מעבר לריפודי עור ודיפוני עץ ובקרת אקלים.

אריה פאהן
25-09-12, 01:10
כן כן , גם לדהור על סוסים זה תענוג נטו, קצת כואב במפשעה אבל לא נורא ;)

דרור ברלי
25-09-12, 09:49
יש מי שלא כואב לו במפשעה. זה עניין אובייקטיבי לגמרי.

המתחרה הישיר למשל - מאד נוח אבל כואב בכיס, מזהם את מקום החנייה ולפעמים ממש אבל ממש כואב גם בחור של היציאה האחורית....:rolleyes:

אריה פאהן
25-09-12, 12:54
זה מה שאמרתי, אם לוותר על הנוחות אז לפחות שזה יהיה לטובת הדבר האמיתי, רוביקון זה דבר אמיתי. גם בצורה גם ביכולת .
רנגלר רגיל זה רק פלטפורמה, כמו שדיפנדר סטנדרתי זה רק פלטפורמה.
יאללה תסלחו לי אנשי הJEEP שעצבנתי אתכם לפני יום כיפור :)

דרור ברלי
25-09-12, 13:49
אתה בכלל לא מעצבן, רק מדגיש את הנקודה - מה זהבכלל "הדברהאמיתי"?

הרי אין דבר כזה "הדבר האמיתי".
גם הרוביקון הוא רק פלטפורמה.

מה זה רוביקון? זה תרגיל שיווקי מבריק של Jeep, שהצליח להזרים לקופת היצרן חלק לא קטן ממיליארדי הדולרים שמסתובבים בשוק השיפורים.

באמריקה (ובשאר העולם וגם כאן) הסתובבו מאות אלפי ג'יפים ששופרו על ידי בעליהם לרמות שהרוביקון הסטנדרטי הטוב ביותר יכול רק להשפיל פנסים לידם. בא היצרן והציע להם את ה-TJ רוביקון, רכב סטנדרטי שכבר כולל בתוכו חלק לא קטן מחבילת שיפורי האפטרמרקט האלה. הוא נותן פתרון מצוין לאלה שלא מתחשק להם להפוך את הגראז' הביתי למוסך/סדנת פבריקציה או להתחיל לנדוד בין משפרים למיניהם או סתם להתעמת עם חוקים כאלה ואחרים במדינות כאלה ואחרות.

זה מה שהפך אותו לרכב השטח הסטנדרטי הטוב ביותר בשוק לפחות מבחינת היחס של יכולות וביצועים מול עלות, לפלטפורמה הכי טובה להמשך שידרוגים - וזה גם מה שהפך אותו לאייקון מוטורי ולמקדם תדמית שמוכר לאלה שיש להם ארנק פחות עמוק, את הרנגלרים הרגילים כמו לחמניות.
אחר כך בא הממשיך - JK רוביקון שהוא באמת ה-Jeep האמיתי הסדרתי הכי טוב אי פעם בכל פרמטר נמדד. ללא שום ספק. אבל יהיו כאלה, כמוני למשל, שהמימדים והמשקל והפלסטיקים ועודף החשמלים והפינוקים והתדמית של ה-JK והעיקר - האפשרויות ההולכות ופוחתות לפרק ולהרכיב ולשחק איתו בעצמנו בחצר, כבר לא בדיוק מסתדרים להם. זה כבר לא בדיוק לגו מברזל כמו הג'יפים הישנים. אתה עוד לא רואה הרבה אנשים שמפרקים לגורמים JK חדש, חותכים ומרתכים ומשנים אותו לגמרי כמו שכמה אנשים כאן עושים עם CJ וסופה. הכלי עדיין חדש מדי, יקר מדי. יש לו "ערך" שעלול לרדת בעקבות משחקים כאלה.

"הדבר האמיתי" יכול להיות כל דבר - כתלות בטעמו של בעליו. יש מי שסוגד לנוחות מפנקת, ויש מי שתאוצה מהמקום ל-100 קמ"ש זה כל עולמו, ויהיה מי שמשחק בדיונות כל היום, וזה שיוצא למסעות של שבוע מינימום, ואחר שלא יכול בלי בוץ בעומק של מטר וחצי לפחות כדי להתחיל לחיות. אני רואה את הדבר האמיתי בשימור הנשמה של הג'יפ המקורי - זול, ספרטני, קל, רזה, שרירי, חסון וקשוח, פתוח, רוח בפנים, עובר בכל מקום, מגיע לכל מקום. ג'יפ אמיתי זו חוויה של צלילים, ריחות, קפריזות פה ושם, ובקיצור - אופי. אולי לפי המתכון הזה הוויליס MB המקורי הוא הדבר האמיתי?.... יכול להיות. אבל גם CJ פתוח, או רנגלר YJ/TJ, או סופה פתוחה כאפשרות זמינה ומצויינת כאן אצלנו בישראל. JK, בוודאי JK רוביקון - הוא מדליק, אבל עדיין חדש מדי, יקר מדי, מודרני מדי. עוד 10 שנים גם הוא יהיה "הדבר האמיתי למבינים" כמו שהיום ה-TJ רוביקון או CJ7 קלאסי, ואנחנו נביט בזלזול (מהול בהרבה קינאה, כמובן) במחליפו או במחליף של מחליפו....

זה לחובבי ה-Jeep. יש דיפנדר פתוח או סמוראי/ג'ימני פתוח או טויוטה סדרה 70, למי שאוהב את המתכון שלו לדבר האמיתי בטעם אנגלי או יפני. וגם אצלם יש כאלה שמתגעגעים ללנדרובר SERIES 88/109 או ל-SJ80 המקורי או הכי הכי - לטויוטה BJ/FJ40. אבל "הדבר האמיתי" - זה באמת רק אופי, ולא סמל של יצרן או מיפרט ברזלים כזה או אחר.

hogi
25-09-12, 15:21
לנסוע בג'יפ זה תענוג נטו.

יש דברים בחיים שהם מעבר לריפודי עור ודיפוני עץ ובקרת אקלים.

כל הזמן אני שומע 'בקרת אקלים' ומתבייש לשאול מה זה. בסופה 1 יש כזה?

דרור ברלי
25-09-12, 16:53
בוודאי שיש בסופה "בקרת אקלים"...
סופה סימן 1 מקפידה לוודא שמי שנוסע בה יחוש היטב את נפלאות האקלים שבחוץ.
כשבחוץ חם - ככה גם בסופה.
כשבחוץ קר - כנ"ל.
כשיורד גשם ובחוץ כל העולם מתרחץ - גם בתוך הסופה מתקלחים. יש שטוענים שגם הרנגלר JK אימץ לעצמו את הפיצ'ר הזה...

וכל מילה נוספת מיותרת - מי שרוצה להתעמק בזה, ימצא את מבוקשו באייטם האלמותי - "איך אתה יודע שאתה נוסע בסופה".... (http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=2446-%D7%A6%D7%97%D7%95%D7%A7%D7%99%D7%9D-%D7%9C%D7%A9%D7%91%D7%AA-%D7%90%D7%99%D7%9A-%D7%90%D7%AA%D7%94-%D7%99%D7%95%D7%93%D7%A2-%D7%A9%D7%90%D7%AA%D7%94-%D7%A0%D7%95%D7%A1%D7%A2-%D7%91%D7%A1%D7%95%D7%A4%D7%94)

גמר חתימה טובה לכולם!

tal64
25-09-12, 22:16
דרור hogi אריה משום מה לא יוצא לי ליכתוב ולשתף אבל בנושא הרוביקון יש לי מה להגיד
זה הדבר האמיתי
ליפני כ 3 חודשים רכשתי ביבוא אישי רוביקון 2012 חדש-דרור מכיר את הרכב
עקב העיסוק שלי אני מבלה הרבה על הכביש 12000 מייל בשלושה חודשים
מעבר לזה שכואב במפשעה זה כייף אמיתי
הרכב שונה לחלוטין ממודלים קודמים פשוט אוטו אחר(מניסיון של 3 פעמים במואב אם רוביקונים מודלים קודמים-200 כס כש-100 מתוכם נשארו בבגז -אבל
אבל אחד גדול זה הגיר ,האוטו פשוט נבלה)
במודל 2012 גם המנוע וגם הגיר מנגנים סימפוניה אחרת לגמרי!!!!!
צריך להיות באמת משוגע אמיתי לנסוע כל כך הרבה ברוביקון -אבל משוגע אמיתי בדבר האמיתי
קודמיו של הרוביקון היו פראדו,קינג קצר (חדש בזמנו),לנד קרוזר קצר (חשד בזמנו),פטרול (האחרון שניכנס לארץ),ולנד קרוזר ארוך
אני יודע מה זה נוחיות מרכבים קודמים אבל הרוביקון לא נופל מהם (צמיגים אורגנליים bf 255-מבחירת נוחיות ,חיסכון-דלק,ורשויות)
בשטח- אין עליו !!!!!!!!!
כפתור שמאלי-ניתוק סטביליזר
כפטור ימני-לחיצה ראשונה נעילה אחורית
לחיצה שניה נעילה קדמית
לדעת (מניסיון) איפה לשים את הגלגלים (בעצם זה לא כל כך משנה ברוביקון) ואתה למעלה....
ואחרי כל בילבולי השכל שסיפרתי לכם
אין ואין כמו ה-cj 6 שעומד בחניה....... (גם על זה יש הרבה מה לדבר)
מוכן לענות על כל שאלה שתעלה,טל

hogi
26-09-12, 10:16
הבעיה היא שהיום יום כיפור והשרשור הזה עושה אותי עוד יותר רעב ממה שהייתי קודם.

GrafPotozky
26-09-12, 22:52
לאחר 35 שנות שטח ואין ספור ג'יפים מכל המינים והדגמים ( כולל הצעצועים היפנים) ואני יכול להגיד לאחר שנתיים שאני רכוב על רוביקון קצר 2010 גיר 6 ידני שזה הרכב הכי טוב שנסעתי עליו, היכן ששאר הג'יפים צריכים לעלות בהתרסקות הוא עולה באלגנטיות בסרק כאשר הוא נעול קידמי\ אחורי , בכביש הוא שקט, נעים ויציב, הרכב הגיע ל 190 קמ"ש ( לא בדקתי יותר מזה ) אני רק יכול לתאר לעצמי למה מסוגל 2012 עם עוד 85 כ"ס ומנוע גמיש יותר, צריכת הדלק שלו מחוץ לעיר לא בנסיעה חסכונית 7.5 ק"מ\ ליטר.

landY
27-09-12, 21:09
בקרת אקלים זה לא הדבר הזה שרואים בו סרטים מאחורה בx5?

ymalka
28-09-12, 06:32
יניב. ואני חשבתי שאתה בקטע של להביא חברים (F&R)
אז תכיר את S&W
(smith &wesson)
(:-)

אריה פאהן
28-09-12, 18:52
יניב
אתה לא בא לצלם בשביל ? תכנס לקפה שנראה את הצעצוע החדש .

שמעון2
28-09-12, 19:24
זה מה שאמרתי, אם לוותר על הנוחות אז לפחות שזה יהיה לטובת הדבר האמיתי, רוביקון זה דבר אמיתי. גם בצורה גם ביכולת .
רנגלר רגיל זה רק פלטפורמה, כמו שדיפנדר סטנדרתי זה רק פלטפורמה.
יאללה תסלחו לי אנשי הJEEP שעצבנתי אתכם לפני יום כיפור :)
למה אתה מתכוון יכולות קח כל גייפ תשקיע בו 100000 ש"ח על שיפורים אתה הופך אותו לאקסטרים לדוגמא ההילקס של אלי שאף רוביקון לא מסוגל להגיע לרמות שלו
בשורה התחתונה אם יש דבר אמיתי זה הרכב של עידו כהן הזיבר 3.

savyon
28-09-12, 19:33
שמעון,
יכול להיות שהזיבר טוב אבל הצבע לא משהו... (:confused::confused::confused::confused ::confused:)

סביון

אריה פאהן
28-09-12, 20:48
חוצמזה, נגיד שיש לנו כסף לזיבאר 3 ונגיד שיהיה לו רשיון לנסוע בכביש. זהו זה נגמרו החלומות. על מה נפנטז ? לא טוב זיבאר 3 :D

GrafPotozky
08-10-12, 16:17
עם כל הכבוד לעידו כל רד נק ממערב ארה"ב בונה כלי שלא נופל מהזיבאר, הזיבאר רכב עם יכולות שטח מעולות אך אינו יכול לשמש כרכב קרבי עקב הצללית הגבוה שלו בניגוד להאמר.

זרקו
29-10-12, 20:38
ל
צריכת הדלק שלו מחוץ לעיר לא בנסיעה חסכונית 7.5 ק"מ\ ליטר.
וכמה בנסיעה חסכונית?

landY
31-10-12, 15:21
וכמה בנסיעה חסכונית?

ידני ארוך גם מגיע ל1:10 על 80-90 קבוע.
בפועל 1:6.5 זה הממוצע שלי.

GrafPotozky
08-11-12, 23:09
לא מסוגל, לכן לא בדקתי.
וכמה בנסיעה חסכונית?

-->