PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה עם חשמל רכב 12V

liontamer84
26-08-12, 10:15
אחרי שבמספר טיולים, הייתי צריך לקום מהאוהל באמצע הלילה כדי לכבות את הגרלנדה כשהלכנו לישון,

הגעתי למסקנה שאני רוצה להפוך את השליטה בה לאלחוטית.

הזמנתי מדיל אקסטרים את המפסק הזה: http://www.dealextreme.com/p/wireless-remote-control-switch-set-dc-12v-126958?item=40

חיברתי את הסוויץ' עצמו לפלוס ומינוס עם ראש של מצית,

וחיברתי לו בקצה השני מפצל של מצית - את המינוס חיברתי קבוע למינוס שמזין את הסוויץ', ואת הפלוס חיברתי לממסר שעל הסוויץ' במצב NO .

הבעיה שלי היא שכאשר אני לוחץ על השלט - המעגל נסגר רק למשך הלחיצה, ואני בשאיפה שבלחיצה זה יידלק קבוע, ובלחיצה ייסגר קבוע.

אני מניח שזה כמו שליטה על מגבר ברכב, שרק מקבל פולס.

מה המינוח המקצועי לסוג המפסק/ממסר שאני צריך? ואיפה אפשר להשיג אותו?

המון תודה

רועי

omri_t
26-08-12, 10:28
התיאור שלך קשה מאוד להבנה.

בכל מקרה, צריך לבדוק אם הרכיב האלחוטי שקנית מאפשר מצב של סגירת מעגל קבועה עד ללחיצה חוזרת על השלט.

סבירות גבוה שזה סוגר מעגל רק בזמן הלחיצה ולכן- כמו שהוא לא תוכל להשתמש בו.

תוכל לעשות ממנו לצ' די בקלות אבל מצריך לקנות אחד כזה.

liontamer84
26-08-12, 11:36
היי עמרי,

תודה על התשובה - לא הבנתי מה כוונה ב"לעשות ממנו לצ' די בקלות" . ואכן, כמו שאמרת - הסגירה של המעגל היא רק בזמן לחיצה.

אנסה להסביר יותר מה המפסק שיש לי עכשיו.

זה מקלט עם שלט, שיש לו לוח עם כמה ממסרים עליו.

4 ממסרים שמיועדים בשביל לפתוח ולסגור מעגל בהתאם ללחיצה (כשלכל ממסר יש 3 חיבורים - אחד קבוע - שבעצם משמש לכניסת מתח, ושני חיבורים שבאחד המעגל פתוח בצורה קבועה, ובאחד המעגל סגור בצורה קבועה)

בנוסף על הלוח יש חיבור קבוע של פלוס ומינוס כדי להפעיל את המקלט עצמו.

את החיבור הקבוע - חיברתי באמצעות מחבר של מצית.

פיצלתי את החיבור - משכתי חוט בין הפלוס הקבוע של המקלט - לחיבור הקבוע של אחד הממסרים. ואת המינוס של הצרכן שלי חיברתי ישירות בכלל מחוץ לכל המקלט.

מה אני צריך להוסיף כדי שאוכל לסגור או לפתוח את המעגל באופן קבוע באמצעות הפולס החשמלי שאני מצליח לקבל מהממסרים כרגע?

ושוב, תודה

רועי

shlomomos1
26-08-12, 14:39
רועי שלום
מה שאתה מבקש נקרא ״ממסר עם החזקה עצמית״. בעיקרון זה מתבצע ע״י חיבור של ממסר, כך שהזרם במוצא ממנו מחובר לכניסת אות הפיקוד ואז הממסר ״מחזיק את עצמו״ למרות שהפולס המקורי הפסיק. (סימנתי בסכמה ע״י כוכבית) אתה חייב ממסר נוסף (מס 1) כדי לנתק.
על מנת לבנות מנגנון למנורה נדרשים שני ממסרים מחוברים לפי הסכמה
הסכמה מתאימה ל״מקלט אלחוטי״ שמוציא פולס של +12 וולט, מה שאני קניתי ב DX ממתג את המינוס מהמצבר.
בהצלחה
שלמה

http://www.jeepolog.com/forums/webkit-fake-url://1CB2C878-B27A-40F5-AEFA-DA187319A364/imagejpeg

shlomomos1
26-08-12, 15:13
63304יותר קשה לערוך הודעה ולצרף תמונה מאשר לחבר את הגירלנדה...

c:\רועי שלום
מה שאתה מבקש נקרא ״ממסר עם החזקה עצמית״. בעיקרון זה מתבצע ע״י חיבור של ממסר, כך שהזרם במוצא ממנו מחובר לכניסת אות הפיקוד ואז הממסר ״מחזיק את עצמו״ למרות שהפולס המקורי הפסיק. (סימנתי בסכמה ע״י כוכבית) אתה חייב ממסר נוסף (מס 1) כדי לנתק.
על מנת לבנות מנגנון למנורה נדרשים שני ממסרים מחוברים לפי הסכמה
הסכמה מתאימה ל״מקלט אלחוטי״ שמוציא פולס של +12 וולט, יש לך 3 יציאות "ישרות" - NO, ואחת "הפוכה" - NC שים לב למה שאתה מחבר. כמו כן ודא שהקופסה לך ממתגת ליציאה + ולא מינוס.

בהצלחה
שלמה

liontamer84
28-08-12, 09:54
מסתבר שיש למקלט הזה אופציה של latch mode

העברתי למצב הזה והכל הסתדר לי כמו שרציתי.

תודה לכולם!

-->