PDA

צפייה בגרסה מלאה : עלות פרויקט באגי מחיפושית

mightyaad
04-09-12, 18:46
אני שוקל להתחיל פרויקט של בניית באגי מ חיפושית. אחרי שנה של התלבטויות החלטתי שזה הפרויקט שאני רוצה ללכת עליו
מעניין אותי לדעת מה היקף העלות של פרויקט כזה. כמה יעלה כדי להביא אותו לתצורה בסיסית וכמה יעלה להביא אותו לרמה של תקן מירוצים בארץ

כלע מידע חשוב בנוגע לפרויקט כזה מניסיונם האישי אשמח לשמוע תודה.

חנן גולומבק
04-09-12, 20:33
אם אתה מתכוון לעשות את העבודה של הכנת ובניית הרכב ברמה גבוהה למרוצים ,על ידי בעלי מקצוע אתה מדבר על לא פחות מ 150 אלף ש"ח.

mightyaad
05-09-12, 02:11
הבנתי... ומה הרמת קושי של פרויקט כזה במטרה להביא את החיפושית לתצורת שטח בסיסית.. ומה העלות כמובן

דרור ברלי
05-09-12, 10:09
דברים כאלה מתכננים מהסוף להתחלה.

בשביל לנסוע לטיל בשטח בחיפושית אתה צריך קודם כל - חיפושית.
יש כאן חבר יקר בשם אומי שמטייל עם חיפושית בשטח כבר שנים - אתה תופתע, כמו שאנחנו הופתענו (טוב, אני לא הופתעתי, אני יודע מה חיפושית שווה) כמה רחוק אפשר להגיע עם חיפושית...

בוא ונאמר שלבנות משהו בסגנון קלאס 11 אמריקאית בסגנון הזה, כמו זו שבתמונה:

63623

וזו מכונית שתיסע טוב מאד ב-99% מהשבילים ועדיין תישאר חוקית לכביש (פחות או יותר) זה דבר אחד (וזה משהו שאני אעשה ביום מין הימים).
פרויקט כזה גם כן לא זול - המכונית עצמה, במצב נסיעה ועם רישוי - עולה כמה אלפים, חלקים לחיפושית כבר לא קל להשיג בישראל, בטח לא שיפורים. הכל מארה"ב. לבנות כמו שצריך עם מתלים טובים ומוגבהים, מנוע חזק יותר מהמקורי (לא בהגזמה, 80-90 כ"ס זה די והותר, ולא לשכוח שחיפושית באה במקור עם 40-45 כ"ס), צמיגים גדולים מהמקוריים וכמובן גיר שיצליח להתמודד איתם ועם המנוע... קצת עבודות מתכת שתעשה לבד (קשת התהפכות פנימית שתתמוך בגגון, פגושים, מיגון גחון). כל מיני פיצ'פקעס כמו ארגון תא הנוסעים, מושבים וכו' - הכל דברים משניים, אבל בסוף מצטברים לסכום. להערכתי, אם רוצים לעשות עבודה כמו שצריך, לא מסיימים פרויקט כזה בפחות מ-30 עד 40K.
מה שתקבל זה רכב טיולים ייחודי ומגניב. פשוט מבחינה מכנית ולכן גם אמין יחסית, קל לטיפול ולאחזקה (אם כי מצריך טיפולים בתדירות גבוהה) מהיר בשבילים, אבל - וזה חשוב להדגיש - לחלוטין לא מכונית מירוץ!

לבנות חיפושית למירוץ תקנית FIA וגם תחרותית, שתוכל להתחרות כאן בארץ באופן חוקי - זה משהו אחר לגמרי. אפשרי לחלוטין - עושים את זה בכל העולם, אבל מדובר בפער של עשרות אלפי שקלים רבים, אם לא פער של 100,000 שקל וצפונה.

talw
05-09-12, 10:30
אם כבר אז כבר.

‏http://www.youtube.com/watch?v=Euy_Va39I1M&feature=youtube_gdata_player

בודי של חיפושית כבד ,בכדי להנות כמו שדרור ציין צריך להשקיע במנוע וגיר.

בוזי
05-09-12, 11:00
מהצד השני של הקשת יש את הבאגים שבנינו כשהיינו ילדים.
לא צריך יותר מלקלף את הפחים, קצת עבודות מתכת וחשמל ויאללה לשטח.
לא הייתי מוותר על כלוב התהפכות ומושבים סבירים. לא חייבים להיות בתקן מירוצים בשביל לטייל ולהנות.

דרור ברלי
05-09-12, 11:12
אם כבר אז כבר.

‏http://www.youtube.com/watch?v=Euy_Va39I1M&feature=youtube_gdata_player

בודי של חיפושית כבד ,בכדי להנות כמו שדרור ציין צריך להשקיע במנוע וגיר.

טעות.
חיפושית סטנדרטית, כולל הכל, שוקלת 870 ק"ג. פעם זה נחשב כבד, היום זה משקל נוצה.

תחושת הכבדות נובעת מהמנוע החלש. 34 כ"ס מ-1,200 סמ"ק, 44 כ"ס מ-1,300 סמ"ק או 54 כ"ס מ-1,600 סמ"ק, (הספק רשמי של מנוע חדש מהקופסה) זה לא הרבה. אין מה לעשות, טכנולוגיה של לפני 75 שנה.
אבל יש שוק שיפורים גדול מאד בארה"ב. אין בעיה להוציא מהמנוע הזה הספק כפול. אם מגדילים נפח ומטפלים בהכל ביחד - קמשפט, ראשים, קרבורטורים, אגזוז, הצתה וכו' וכו' - אפשר להגיע למספרי סוסים תלת ספרתיים יפים. אבל חשוב להגדיר מראש צרכים ספציפיים - במכונית שמשופרת לנהיגה ספורטיבית על כביש, תרצו הספק גבוה, ברכב טיולים שמויעד לשטח תרצו מומנט, ואלה שני סט-אפים שונים לגמרי .
צריך רק לדעת לעשות את זה נכון, כדי לא לשלם מחיר גבוה מדי באמינות ואורך החיים, אבל זה בהחלט אפשרי, גם אם לא ממש זול. יש בארץ כמה מכונאים - בודדים אמנם - שיודעים לבנות מנוע כזה כמו שצריך.

talw
05-09-12, 12:27
דרור,אני משווה יחסית לבאגי שלדת צינורות עם כלוב בטיחות ,מנוע סובארו 1800-2000 סמ״ק סביב ה 100 סוסים, מתלה אחורי וגיר טרנספורטר ,פרונט של חיפושית וסגירה עם פחים.(אני חושב שאתה מכיר את הסיגנון).
משקל זהה פחות או יותר לחיפושית שציינת.
אתה יכול להשוות בין השניים ? שמיים וארץ.
אם זה בשביל ״הקטע״ של צורת חיפושית ,אני לא מתווכח. השאלה כמה צריך להשקיע בחיפושית סטנדרטית בכדי להביא אותה לרמה של נבלה כמו שציינתי .וזה לא רק מנוע וגיר ,המתלה העוקב האחורי שלה מנוול בן מנוול בהשוואה למתלה של טרנספורטר.
וכמה היא תשקול בסוף התהליך ?

דרור ברלי
05-09-12, 13:10
בגלל שיש לי באגי בדיוק כמו שתיארת, אני יכול להשוות.
תאמין לי, המשקל בסוף לא שונה בהרבה, אם בכלל...
לדעתי גוף חיפושית + כלוב פנימי לא ישקול יותר.

אם אתה רוצה רכב תחרותי תקני, במיוחד כאן בישראל, עם כל התקנות המטורללות וכל הברזלים שרוצים שתרתך מכל הכיוונים - האוטו שוקל בסוף הרבה יותר מטון, ומנוע סובארו עם 100 כ"ס לא ייקח אותך לשום מקום טוב בתחרות - הכוונה שהוא לא מספיק חזק ולכן גם לא תחרותי בעליל. עליה הכי קטנה בדיונה, ואתה עומד. בשביל להיות תחרותי אתה צריך מינימום 200 סוסים.

מתלה אחורי SWING של חיפושית רגילה הוא לא משהו, אבל באמריקה יש כאלה שמשפרים אותו ומתחרים איתו. מתלה אחורי IRS של חיפושית אמריקאיות ושל הדגמים החצי אוטומטיים כבר הרבה יותר טוב. וזה הסט-אפ המומלץ למי שרוצה חיפושית לשטח וטיולים ועדיין חוקית לכביש. לא מוכרחים מתלה טרנספורטר, אלא אם אתה באמת בונה באגי של ממש.

גיר טרנספורטר דווקא כן מומלץ. חזק יותר באופן כללי ויחס העברה הסופי קצר יותר שמסתדר טוב עם צמיג גדול יותר. כל בוני החיפושיות לשטח בארה"ב ממליצים עליו.

אתה נמצא הרבה אצל ארנון שושני - תשאל אותו. הוא דוקטור לדברים האלה.

talw
05-09-12, 13:57
אני מדבר על פאן ואתה קופץ לתחרויות ?
שתהיה בריא ,ו 200 כ״ס זה תחרותי על טון ומשהו ?
ומה הקשר לארנון ?
תעזוב אותו בצד,כבודו במקומו מונח.

דרור ברלי
05-09-12, 14:15
אתה מדבר על פאן. ערימת צינורות שעליה מולבשים מכלולים שהיו פעם חיפושית.
ואני מדבר על רכב טיולים שיכול גם לנסוע על כביש אם יש צורך.

פלג_
05-09-12, 14:38
אני לא יודע מה המטרה שלך אבל יש לי אחת אפילו למכירה, שהתחלתי את הבניה שלה לפני מספר שנים, ומחוסר זמן ומקום היא כניראה נימכרת.

בזמנו קניתי עבורה מכופפת צינורות, בניתי אותה עם חבר עם המון השקעה, נסענו בה מספר פעמים עד שאוצנו אותה למקצה שיפורים, כגון ריצפה חדשה ומיגונים למנוע ועוד.
אל דאגה היה לך עוד מה לעבוד עליה (מפחינתי העבודה היתה לא פחות כייף מהנהיגה עליה).
בכל מקרה היא נבנתה ברמה די גבוהה ביחס לבאגי מושבניקית ממוצעת.

מנוע 1200 חיפושית, גיר ידני, 2 מושבים של פונט 2004 מתכווננים. חשבתי בהתחלה להחליף למנוע סובארו אך אחרי מספר נסיעות הוחלט שזה לגמרי מספק ולא היה רצון להיכנס למנוע סובארו עם קירור מים וצרות אחרות.

בהצלחה
פלג_

התמונות הם משלב הבניה, מאז היא עברה לא מעט שינויים

talw
05-09-12, 14:40
אז על מה מדבר פותח השרשור ?
דרור,אני מרגיש שנסחפנו קצת ,לא ?

פלג_
05-09-12, 14:48
גם לי היתה מחשבה לרכב מרוצים, אחרי שעברתי על הספר של התנאים
הבנתי שאם המטרה שלי היא כייף, מפה זה לא יצא.

אומי5
05-09-12, 23:00
מי אמר חיפושית ולא קיבל ?
פותח השירשור נעלם, ואיתו המטרה.
בכל מקרה אם המטרה היא פאן שבילים נוסח באגי צינורות כמו שפלג מראה, הייתי הולך על אחת קיימת מכמה סיבות.
קודם כל זה לגו, לשים צינורות, להוריד, כיסא כזה מתלה אחר, ברגע שלא מכוונים לתקנון כלשהו (משרד התחבורה או FIA) בכל מקרה לא תשארו עם המכלולים המקוריים, אז כל מה שצריך זה את הריצפה שקיימת בכל באגי והפרונט. בנוסף חבל להרוס חיפושית שיכולה להישמר כרכב אספנות כשבכל מושב זרוקות כמה באגים כאלו.
אם המטרה היא רכב שטח שגם חוקי לכביש, עוד לא ברורות לי לגמרי העלויות, אבל הרשימה היא בערך: דרופ ספינדל/אג'סטרים, הגבהה מאחורה שיכולה להיגמר בעבודה בלבד, צמיגים, וגגון. כמובן שקשת פנימית היא חשובה אבל ממש לא חוקית, דילמה.
קח בחשבון שכדי לסמוך על הרכב לטיולים ארוכים כדאי לדאוג לשיפוץ כל המיכלולים המכאניים.
אם המטרה היא רכב מרוץ תכין הרבה כסף, והרבה סבלנות לשעורי בית.

mightyaad
07-09-12, 02:44
לא נעלמתי.
אני פשוט בצבא ולא תמיד מתאפשר לי להגיב.

פלג בכמה אתה מוכר את הבאגי?

המטרה היא נטו פאן בשבילים וחווית בניה ושיפוץ.
בכל מקרה. אני מתלבט אם כדאי למצוא חיפושית עם טסט ולהסב אותה לשטח ברמה שהיא עדיין תהיה חוקית לכביש.
אפשרי הדבר?

אני מרגיש כאילו אני יורה קצת לכל הכיוונים.
אשמח שתמקדו אותי מה השיפורים המינימליים שעושים לחיפושית כדי שאוכל לדעת מול מה אני עומד.
ועלות בהנחה שחוץ מכיפוף צינורות וצביעה אני עושה הכל לבד.

מה רע בחיפושית אמריקאית מעבר לגיר שלה?

mightyaad
07-09-12, 03:24
איך עומדת סוברית בקטגוריה מול חיפושית?

אומי5
07-09-12, 11:09
חיפושית אמריקאית מגיעה עם מתלה קדמי מסוג מקפרסון, התשובות העליונות מחוברות לכנף, לכן אם אתה מוריד בודי תצטרך לבנות תושבות עליונות לבולם.
בנוסף התושבת התחתונה נשברת בשטח (מניסיון של חבר, לי אף פעם לא הייתה אמריקאית).

חיפושית בצורה הרגילה, עם שיפורים מינמאליים, יכולה להסתכם באלפי שקלים, אבל תישאר רכב יחסית מוגבל. (יחסית לרכב שטח או באגי טובה).
להתנייד ביום יום עם חיפושית זה משהו שאפילו המכורים מתחילים להיגמל ממנו, לכן החוקיות מעניינת בעיקר כדי להגיע לשטח ולחזור ממנו.
אם אתה מוכן להיכנס לטווח החצי חוקי, אתה יכול לבנות משהו קצת יותר מעניין, אבל העליות יעלו בהתאם.

בכל מקרה אל תהרוס אחת עם פוטנציאל לנסוע חוקי לבאגי.

mightyaad
07-09-12, 11:28
הבנתי...
ראיתי פרויקט שמישהו עשה מרכב פרייבט. די מעניין.
בכל מקרה הרעיון פה הוא באגי ממרכב מלא ולא משלדה נפרדת.
מה החוזק של כלי כזה בשטח? עלויות? יתרונות? חסרונות?

http://www.ultimatesubaru.org/forum/showpost.php?p=952550&postcount=4

בינתיים אני מנסה למצוא חיפושית במחיר סביר.
או הצעת נוספוןת או יש לכם.

אני מבין שאין טעם בעניין החוקיות.

אומי5
08-09-12, 11:50
מרכב מלא הכוונה להשאיר בודי ?

mightyaad
13-09-12, 16:33
הוא חתך את ההודי ובנה קשת התהפכות. הרעיון כאן מבטל את הצורך ברכב מבוסס שלדת סולם

Samurai arie87
15-09-12, 20:24
אפשר אוליק קישור לאיך בונים קשת לסמוראי ארוך נגיד , שיעמוד בתקנים של FIA
מה עוד צריך חוץ מקשת ?
איך מקבלים מיספר אפור , באיזה אתר אפשר למצוא חומר על זה ?

lizard
15-09-12, 22:23
לסמוראי יש רשיון של משרד התחבורה? אם כן, לא צריך כלום, רק רשיון נהיגה ספורטיבי ולשלם אגרה. תחת קטגוריית ספורט עממי.

zahi madhala
16-09-12, 14:25
צור איתי קשר אני אענה לך על כל השאלות
לגבי סמוראי ארוך
צחי 0523524064

-->