PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיה בהתנעה דיפנדר TDI300

Richard
16-09-12, 13:50
שלום לכולם.

בשבועיים האחרונים הדיפנדר שלי מתקשה בהתנעה..נותן סטרטר ארוך ושלשום גמר לי את המצבר(הזדקקתי לכבלים).. הרכב נוסע פחות בשבועות האחרונים
לדעתי יש פה בעיה אחרת.. אם הרכב חם הוא מניע כמו שד גם אחרי כמה שעות.. הבעיה העיקרית היא בבקרים שהמנוע קר.. הסטרטר ממש ארוך עד שהרכב מוכן להתניע.. חשוב לי לציין שלפני 4 חודשים הוחלפו מצתי חימום ונעשה טיימינג.. הרכב תיפקד מצויין..
ניסיתי לתת לסליל כמה סיבובוים לפני ההתנעה אבל זה לא עוזר.. בנוסף לזה הרכב מעשן בהתנעה עשן שחור.
מה אפשר לבדוק?

תודה ושנה טובה

asafk
16-09-12, 13:59
כיוון שהוחלפו המצתים, אני חושד בתזמון של משאבת ההזרקה. פיספוס של שן אחת יגרום בדיוק לסימפטומים האלו.

אסף.

Richard
16-09-12, 14:26
הכוונה לפיספוס בטיימינג? יש דרך לבדוק את זה מבלי לפרק חצי אוטו? איך זה שהרכב נסעה ללא בעיות מיוחדות 4 חודשים

asafk
16-09-12, 17:07
את הפרט הזה פיספסתי.
אם נסע טוב 4 חודשים ורק אחרי כן התופעה התחילה - הייתי בודק בכיוון של סתימת דלק / בעיה באספקת הדלק. למרות שגם הכיוונון של המשאבה יכול לזוז (יש ברגי כיוונון, אבל בתור התחלה בדוק את אספקות הדלק)

אסף.

Richard
16-09-12, 17:26
תודה אסף.. פילטר דלק גם הוחלף בטיפול הקודם..
יכול להיות שהמצבר פשוט כבר חלש?

ד ו ר ו ן
16-09-12, 17:33
כאבים ביד שמאל זה לא ישר התקף לב..יכול להיות סתם שריר תפוס.

מצבר עייף בהחלט יכול להתנהג ככה.

idanw
16-09-12, 21:02
נסה לחנות בירידה. אם מניע, יש דליפת אויר למערכת.

עידן

Richard
16-09-12, 22:05
היום בבוקר הרכב התניע אחרי 3 נסיונות.. אחרי הצהרים כנראה המנוע היה עדיין חם והרכב התניע כמו שד..
הבעיה היא בבוקר.. יכול להיות שהמצבר באמת חלש כי הוא נגמר יחסית מהר.. מה גם שבשבועות האחרונים הרכב לא נוסע הרבה כמו בעבר.

nirs
17-09-12, 22:52
נסה להניע ישר עם כבלים ממצבר תקין.
אם מניע ללא בעיות, מצאת את הסיבה.

שלומי
19-09-12, 15:49
מציע לך לבדוק שמגיע מתח לסלילי להט עצמם (מנורת ביקורת).
ממה שאני מבין אתה מקבל חיווי בלוח שעונים - זה לא אומר שהם עובדים.

amirk
19-09-12, 16:08
בנוסף לכל הכיוונים הבהחלט סבירים שקיבלת פה,
אצלי בדיסקברי הייתה בעיה עם אותם סימפטומים שהאשם לבסוף היה הסטרטר, בדרך לפתרון החלפתי מצבר, מזרקים, נרות חימום וטימינג.

שלומי
19-09-12, 20:18
אם אתה מעונין בסטרטר חילופי לבדיקות , צור קשר בה.פ / מייל

Richard
20-09-12, 12:49
טוב הבעיה נמשכת כמעט כול בוקר.. המצבר עושה רושם תקין.. כרגע נראה לי שזאת בעיה של הזנת דלק.. יש איזה גמגום קל אחרי ההתנעה
נבדוק אותו במוסך כשהפוקסים יגיעו..(;

-->