PDA

צפייה בגרסה מלאה : איזה מטף עדיף לרכב ?

sos4u
18-09-12, 22:36
בעקבות דליקה שפרצה בתא המנוע, השתמשתי במטף שהיה לי באוטו. למזלי, המטף היה זמין ותקין ועבד מספיק מהר,
אבל מטף אבקה, גורם לליכלוך, ממלא את תא המנוע באבקה לבנה, נראה כמו הסנפה שהתחרבשה ... שלא לדבר על זה שרק במזל האוטו דומם לפני שהגעתי עם המטף, ולא שאף את האבקה לעמקי שמונת הצילינדרים ... על כל 5000 סמ"קיו ...

ועכשו השאלה החשובה: האם אפשר להשתמש במטף המכיל גז ברכב, במקום האבקה המטרידה והמזהמת הזאת ?

בזמנו, כששירתתי בטנקים הייתה מערכת ספקטרונקס מבוססת גז פריאון , אני מאמין שאם זה מספיק לכבות טנק , זה יכול גם לכבות לי את ה"טנק" שלי ...

yscheiner
18-09-12, 22:52
מטף גז פחות יעיל בחלל מאוורר.
השימוש היעיל ביותר הוא בתאים סגורים כגון ארונות חשמל או לחלופין טנק.
הגז חונק את הלהבה מאחר והוא דוחק את החמצן המשמש לבערה. תא מנוע מאוורר ולכן הגז יתפזר מחלקו התחתון וחמצן חדש יכנס לתספק את הלהבה.
זה לא אומר שהוא לא יכבה להבה מקומית במידה ותפעילו מספיק זמן מעל המוקד, אך לרוב מדובר במטף רכב ״קטן״ וזמן הכיבוי הנדרש (בניגוד לאבקה שנחה, מבודדת וחונקת את הלהבה) גדול יותר.
נכון, אבקה מלכלכת אך יעילה יותר לבערה בחללים מאווררים.

motorica.net
18-09-12, 23:09
אתה צריך מטף גז הלון.
מטפי אבקה מחריבים את הרכב וקשה לשקם תא מנוע אחרי שימוש מאסיבי במטף אבקה.
החיסרון במטפי גז הלון הוא בעיקר המחיר היקר יותר.

boaz avrahami
18-09-12, 23:18
אם יש התארגנות לרכישה אשמח להצטרף כנראה.
נראה לי לא מזיק שיהיה ברכב...

raanan
18-09-12, 23:21
בעקבות דליקה שפרצה בתא המנוע
ראשית, טוב שנגמר כך ולא בנזק גדול יותר.
שנית, האם אפשר שתשתף אותנו, מה גרם לפריצת השרפה ?

רענן

סולי
18-09-12, 23:45
אני מוכן לבדוק על מכיר קבוצתי למוצר הזה: http://www.mag-nur.co.il/
במידה ויש מספיק מעוניינים.
הוא קטן קל ויעיל.

נמרוד
19-09-12, 00:07
אורי, המוצר הזה נראה מאד מעניין. אני בעניין.

zviki
19-09-12, 00:59
גם אני מעוניין, אפילו שניים

asafk
19-09-12, 01:10
מטף CO2 יהיה ככל הנראה היעיל ביותר מבין המטפים ה"רגילים". אני חושב להתקין כזה בקבינה של הקמפר, עם צינור שמוביל לתא המנוע. שריפה? פותח את הברז ויוצא. הנזק לאחר כיבוי השריפה הוא אפסי, והכיבוי מאוד יעיל, עם נפח מיכל קטן יחסית להלון.

אפשרות נוספת היא כזה עם הפעלה אוטומטית.

אסף.

boaz avrahami
19-09-12, 01:22
המוצר נראה מעניין אם כי בהדגמות נראה לי שצריך להיות קרובים מדי לאש וזה קצת מטריד.
ראיתי שיש מטפים ל 50 ומאה שניות בהפרש מחיר קטן יחסית.
אני סבור שלרכבים נחוץ 100 שניות.

בגדול אני בעניין אבל אשמח לבדוק במקביל את הפתרון של ה co2 שהוזכר על ידי אסף

נמרוד
19-09-12, 08:51
כדי לפתח נושא חשוב לכולנו, מצ"ב סקירה ממצה בנושא אמצעי כיבוי אש לרכב שפורסמה בP4X4 לפני שנתיים:

http://www.pirate4x4.com/tech/2010-fire/index.php

sos4u
19-09-12, 09:10

רענן

בשמחה, ברגע שאדע.
הרכב על גרר כרגע, ישר למוסך, במאמצים להשלים את מה שאפשר כדי שיוכל להניע ולהגיע לתחרות ביום שישי...

בכל מקרה אני ממליץ לכל אחד להחזיק מטף, גם אם קטן, גם אבקה, זה ממש לא משנה, חשוב שיהיה זמין באוטו. מתחת לרגלי הנהג, או במקום אחר, והכי שליף שאפשר.
אלמלא תגובה מהירה, האדום היה היסטוריה מעופפת...
שלא לדבר על זה שבשעת בוקר מוקדמת קצת קשה לשכנע ילדים בני 8-14 להתעורר ולקפוץ מהאוטו בחניה, רק בגלל שיש אש בתא המנוע ... כשהם בדיוק תפשו את "תנוחת העובר" וחזרו לישון ...

eysham
19-09-12, 09:14
עוד שאלה בנושא...
יש עשן ורואים סימנים שהצבע על מכסה המנוע נישרף.

בהנחה שאין לי וילה 12 על הטמבון... פותחים מכסה מנוע או לא?

sos4u
19-09-12, 09:27
עוד שאלה בנושא...

ברור שכן. בכל מצב. אם יש לך מטף תמיד יש מה לעשות ואם אין לך , אז תמיד אפשר לעכב את הבעירה ע"י חולצה רטובה, חול, או כל מעכב בעירה שהוא. לפחות כדי לנסות ולהקטין את הנזק.

ו הכי חשוב, זה שיקול הדעת מתי לוותר ולהתרחק, ולומר מילות פרידה בסגנון של : " יתגדל ויתקדש שמיה רבה ..."

תוכן שיווקי
19-09-12, 21:41
"מאג-נור (http://www.mag-nur.co.il/) מהפכה בתחום כיבוי האש אינו רעיל, מתנדף בקלות ואינו גורם נזק לאדם ולסביבה.
הוכרז על ידי כוחות הבטחון כמכשיר מציל חיים.

כמציגים במפגש ג'יפולוג אנו נציע מבצע מיוחד למפגש- המע"מ עלינו.
במקום 400 + מע"מ למכשיר 50 שניות המחיר יהיה 400 ש"ח כולל מע"מ, ובהתאמה 500 ש"ח כולל מע"מ למטף 100 שניות.
ניתן לרכוש בדוכן שלנו במפגש ג'יפולוג, תשלום במזומן- אספקה במקום או בכרטיס אשראי- המטף יישלח אליכם הביתה".

ד ו ר ו ן
19-09-12, 22:00
עוד שאלה בנושא...

מנסיון מר עם סופה, עדיף לך להכניס את המטף מלמטה או מהצד.
עם הסופה, ברגע שנפתח מכסה המנוע, הלהבות קפצו לשמיים.. והיה הרבה יותר קשה לכבות.

בדיעבד, היה עדיף בהרבה לנסות למצוא חריץ צדדי להתיז פנימה לדכא את האש שהיתה נמוכה.

ד ו ר ו ן
19-09-12, 22:06
"מאג-נור (http://www.mag-nur.co.il/) מהפכה בתחום כיבוי האש אינו רעיל, מתנדף בקלות ואינו גורם נזק לאדם ולסביבה.

במקום 400 + מע"מ למכשיר 50 שניות המחיר יהיה 400 ש"ח כולל מע"מ, ובהתאמה 500 ש"ח כולל מע"מ למטף 100 שניות.
ניתן לרכוש בדוכן שלנו במפגש ג'יפולוג, תשלום במזומן- אספקה במקום או בכרטיס אשראי- המטף יישלח אליכם הביתה".
איך המשקע הזה מגיב לאלקטרוניקה ושאר המרכיבים במנוע ורכב?
המלחים לא ייצרו נזק נלווה?

eysham
19-09-12, 22:54

זה אומר שרשימת הפרסים במפגש גדלה...?.... :)

shay_love_off_road
19-09-12, 22:58

רענן

איזו סיבה יכולה להיות? זה תמיד מתחיל מאילתורי חשמל מפגרים!
שכן שלי הרכיב מגבר באוטו, אחרי יומים כל האוטו עלה לו באש, שיגיד תודה שהוא יצא משם חי!

boaz avrahami
19-09-12, 23:29
זה אומר שרשימת הפרסים במפגש גדלה...?.... :)

אני אוהב את הראש שלך....

מויש
20-09-12, 00:23
שכן שלי הרכיב מגבר באוטו, אחרי יומים כל האוטו עלה לו באש, שיגיד תודה שהוא יצא משם חי!

זה לא מה שאתה סידרת לו אחרי הרעש מהחתונה? :)

(http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=65538)

נימי
20-09-12, 09:09
עוד שאלה בנושא...

לא מניסיון אישי שלי.

כמו שכבר אמרו פה ולפי מה שנאמר לנו בהדרכת אש שהיתה לנו בעבודה בשום פנים ואופן לא ליפתוח מכסה מנוע, ברגע שתיפתח האש שקצת חנוקה וגומרת לעצמה את החמצן תקבל חמצן כמה שהיא רוצה והלהבות יגברו
לנסות להתיז עם המיכל מפתחים בצדדים\מלמטה

אודי פ.
20-09-12, 20:51
אם יש רכישה קבוצתית חוץ מבמפגש של המאג-נור אשמח להצטרף.

מנסיון, מטף צריך להיות זמין, ולא בתוך ארגז כלים נעול בארגז של הטנדר שקשורים עליו טונה ציוד עם רצועות.
ואת האלתור חשמל המפגר אצלי עשה חשמלאי...

יורם-דרומי
21-09-12, 16:30

ניתן להגיע ישירות לחנות ולקבל במקום את המוצר?

boaz avrahami
21-09-12, 18:30
באופן כמעט הזוי ומצחיק נערכה היום מיני פגישה של השבט מסביב לדוכן המטפים... שהפך במפגש ל״מדורת השבט״.

sos4u
21-09-12, 22:54

המפגרים היחידים פה, הם אותם הממהרים להסיק מסקנות [ שגויות ] מבלי לדעת אפילו חלק קטן מהעובדות ...
אז נתחיל בזה שאצלי באוטו אין אילתורי חשמל. נקודה.
כל התוספות ויש רבות כאלה עובדות במקביל וללא כל קשר למע' החשמל המקורית, עם בתי פיוזים נפרדים מלפנים ומאחור.

כל חיבור חשמל, מולחם למקומו לנעל כבל ומבודד ע"י בידוד מתכווץ. כל חוט שנוסף למערכת מוגן ע"י צינור שרשורי...

והסיבה לדליקה בכלל הייתה צינורית הדלק שמחברת את שני החלילים, שהזדקנה, נסדקה והחלה לדלוף.

מצד שני, אני רוצה לשתף פה מספר תובנות:
1. פתיחת מכסה מנוע - אני מכיר את "הדרכות כיבוי אש" לרכבים. ואני טוען שכאשר האש בתחילתה, אין סיכוי לכבות אותה ע"י התזה אלא אם תפתח מכסה מנוע. בל נשכח שההערה הזאת נכונה אולי לרכבים רגילים, שבהם יש איטום טוב יותר. אנחנו כל היום פועלים ל"איוורור טוב יותר של תא המנוע", האמינו לי שאם תפתחו את המכסה או לא, לאש יש מספיק אוויר כדי לבעור. אני מעדיף לפתוח מכסה מנוע, לזהות את מקור האש ולטפל בו באופן נקודתי. ואת זה אי אפשר לעשות את זה עם מכסה סגור.
2. מיקום המטף- כמו שכבר הוסבר פה מספר פעמים- קריטי וחיוני למקם אותו בסמוך מאד לנהג.
3. בדיקה תקופתית למטפים רגילים - יש לבדוק תקינות אחת למספר חודשים ולהחליף אחת לשנתיים. למזלי, בזמן השריפה, היה לי מטף חדש לגמרי שהכנסתי לאוטו רק לפני כשבועיים - שלושה, אחרי שהמטף הקודם נראה , איך לומר - לא משהו ... היום אחרי מפגש ג'יפולוג לא התעצלתי, הלכתי לבדוק את המטף הישן- בן שנתיים בקושי, ונחרדתי לגלות שהזרזיף העלוב שיצא ממנו, לא היה מכבה לי את האוטו

בקיצור, למי שרוצה להיות קצת יותר מוגן, אני מציע , [ וזה גם מה שאני עשיתי ] , להצטייד במוצר המדהים הזה שפורסם פה. מחירו אכן לא זול כמו מטף סטנדרטי, אבל, אם לוקחים בחשבון, את העובדה שהוא אינו משאיר שיירים מזהמים ומזיקים כמו האבקה שבמטף רגיל, ואת העובדה שלא צריך להחליף אותו אחת לשנתיים, אלא מחזיק לפחות 5 שנים, והכי חשוב, שמקל בקוטר של מטאטא מהווה תחליף למטף של 2 ק"ג, והרבה יותר קל להסלקה, להתקנה בסביבה הקרובה של הנהג, לי באופן אישי המוצר הזה (http://http://www.mag-nur.co.il) עשה לי את היום. אולי הדבר הכי חשוב שאפשר לקחת מכל התערוכה שהייתה היום.

אז אני מאחל לכולכם, שלא תזדקקו לכיבוי אש ברכב. התופעה מטרידה ומעוררת דאגה ובעיקר בגלל הקצב המהיר שהאש הזאת מתפשטת. אבל, עם הכנה מראש, אפשר בהחלט לצמצם נזקים, ולמנוע שריפה גדולה ומסוכנת יותר.

ד ו ר ו ן
21-09-12, 23:21
כששאלתי אותם לגבי ההשפעה של האשלגן המהווה את החומר המרוסס במטף הזה על מעגלים חשמליים, פלסטיק גומי ושאר דברים שיש התא המנוע הם לא ידעו לתת תשובה.
יתרה מכך, כשלחצתי קצת יותר נאמר לי שאין לו (לנציג), ידע בכימיה והוא לא יודע מה אשלגן עושה לחומרים שקיימים בתא המנוע.

על פניו נראה מוצר מצוין, אבל למה לי לרסס תמיסת מלח על כל תא המנוע?

אומי5
21-09-12, 23:54
אני מצטרף לאלו שהמליצו לא לפתוח מכסה מנוע, ברור שכל מקרה לגופו.
הבעיה בלהבות האלו היא לא שיש יותר אש, אלא שבדרך כלל אם פתחת מכסה מנוע הפנים שלך יהיו מאוד קרובות לאש הזו.
ברכב שטח עם תא מנוע מאוורר יש מספיק מאיפה להתיז גז מהמטף, אין צורך לפגוע בדיוק במקור האש, אם רוב תא המנוע יהיה בגז היא תכבה.
חשוב להמשיך קצת גם אחרי העלמות הלהבה כי עדיין יש חום, הגז מתנדף, וחמצן מגיע במקומו.

את המטף שלי שמתי מתחת לכיסא הנהג כך שהידית שלו בולטת לכיוון הדלת, ברגע האמת, כשעשן התחיל מיתמר מתחת לספסל האחורי, תוך עשר שניות הרכב עמד ואני ליד הדלת מרוקן פנימה את המטף.
עד היום יש זכר לאבקה (לפחות 4 שנים).

מי שהולך על מטפי גז ברכב עם תא מנוע מאוורר הייתי ממליץ על מטפים גדולים יחסית או אולי אפילו כמה מטפים.

(הכותב אינו מומחה לבטיחות, אבל בן של אחד כזה)

Pageup
22-09-12, 01:47
עוד דבר חשוב, מישהו יודע אם עוברים עם זה טסט על תקן מטף?
רכבים מסחריים צריכים מטף, ואם הטסטר הדביל לא מכיר במוצר,
כמה שהוא נפלא עדיין נצטרך מטף באוטו בשביל לעבור את הבדיקה
השנתית ה"מדוקדקת".

mag nur
23-09-12, 08:27
לשאלה על משקעים ונזק נלווה - המאג-נור להבדיל ממטף אבקה שמוליך חשמל ויוצר מצב של "בטון" על המנוע בגלל השילוב בין האבקה לחום המנוע שגורם לאבקה להתיבש במגע עם המנוע או חלק אחר שהתחמם, אינו מוליך ואינו פוגע באלקטרוניקה או בחלקים אחרים במנוע. הוא פשוט סופח את החמצן מהאש ומכבה אותה ומתנדף באויר ללא השארת שיירים. מי שהיה במפגש ביום שישי האחרון יכול היה לראות כאשר המאג-נור הופעל במשך 50 שניות ולא היו שיירים.
מלחי האשלגן כאמור אינם מותירים שיירים אלא מתנדפים באויר.
לגבי השאלה איך מכבים - מתחילים מהרצפה אם יש בה אש ואחר כך משחילים את המאג-נור שהוא ממש דק לתוך מכסה המנוע.
חשוב להחזיק את המאג-נור בתוך התא כפפות או מתחת למושב כדי שיהיה זמין כשריפה מתפתחת.

mag nur
23-09-12, 08:31
תתקשר למומי 0523730344 בקשר עם המאג-נור

המפגרים היחידים פה, הם אותם הממהרים להסיק מסקנות [ שגויות ] מבלי לדעת אפילו חלק קטן מהעובדות ...
אז נתחיל בזה שאצלי באוטו אין אילתורי חשמל. נקודה.
כל התוספות ויש רבות כאלה עובדות במקביל וללא כל קשר למע' החשמל המקורית, עם בתי פיוזים נפרדים מלפנים ומאחור.

כל חיבור חשמל, מולחם למקומו לנעל כבל ומבודד ע"י בידוד מתכווץ. כל חוט שנוסף למערכת מוגן ע"י צינור שרשורי...

והסיבה לדליקה בכלל הייתה צינורית הדלק שמחברת את שני החלילים, שהזדקנה, נסדקה והחלה לדלוף.

מצד שני, אני רוצה לשתף פה מספר תובנות:
1. פתיחת מכסה מנוע - אני מכיר את "הדרכות כיבוי אש" לרכבים. ואני טוען שכאשר האש בתחילתה, אין סיכוי לכבות אותה ע"י התזה אלא אם תפתח מכסה מנוע. בל נשכח שההערה הזאת נכונה אולי לרכבים רגילים, שבהם יש איטום טוב יותר. אנחנו כל היום פועלים ל"איוורור טוב יותר של תא המנוע", האמינו לי שאם תפתחו את המכסה או לא, לאש יש מספיק אוויר כדי לבעור. אני מעדיף לפתוח מכסה מנוע, לזהות את מקור האש ולטפל בו באופן נקודתי. ואת זה אי אפשר לעשות את זה עם מכסה סגור.
2. מיקום המטף- כמו שכבר הוסבר פה מספר פעמים- קריטי וחיוני למקם אותו בסמוך מאד לנהג.
3. בדיקה תקופתית למטפים רגילים - יש לבדוק תקינות אחת למספר חודשים ולהחליף אחת לשנתיים. למזלי, בזמן השריפה, היה לי מטף חדש לגמרי שהכנסתי לאוטו רק לפני כשבועיים - שלושה, אחרי שהמטף הקודם נראה , איך לומר - לא משהו ... היום אחרי מפגש ג'יפולוג לא התעצלתי, הלכתי לבדוק את המטף הישן- בן שנתיים בקושי, ונחרדתי לגלות שהזרזיף העלוב שיצא ממנו, לא היה מכבה לי את האוטו

בקיצור, למי שרוצה להיות קצת יותר מוגן, אני מציע , [ וזה גם מה שאני עשיתי ] , להצטייד במוצר המדהים הזה שפורסם פה. מחירו אכן לא זול כמו מטף סטנדרטי, אבל, אם לוקחים בחשבון, את העובדה שהוא אינו משאיר שיירים מזהמים ומזיקים כמו האבקה שבמטף רגיל, ואת העובדה שלא צריך להחליף אותו אחת לשנתיים, אלא מחזיק לפחות 5 שנים, והכי חשוב, שמקל בקוטר של מטאטא מהווה תחליף למטף של 2 ק"ג, והרבה יותר קל להסלקה, להתקנה בסביבה הקרובה של הנהג, לי באופן אישי המוצר הזה (http://http://www.mag-nur.co.il)עשה לי את היום. אולי הדבר הכי חשוב שאפשר לקחת מכל התערוכה שהייתה היום.

אז אני מאחל לכולכם, שלא תזדקקו לכיבוי אש ברכב. התופעה מטרידה ומעוררת דאגה ובעיקר בגלל הקצב המהיר שהאש הזאת מתפשטת. אבל, עם הכנה מראש, אפשר בהחלט לצמצם נזקים, ולמנוע שריפה גדולה ומסוכנת יותר.[/QUOTE]

ד ו ר ו ן
23-09-12, 20:28
לשאלה על משקעים ונזק נלווה - המאג-נור להבדיל ממטף אבקה שמוליך חשמל ויוצר מצב של "בטון" על המנוע בגלל השילוב בין האבקה לחום המנוע שגורם לאבקה להתיבש במגע עם המנוע או חלק אחר שהתחמם, אינו מוליך ואינו פוגע באלקטרוניקה או בחלקים אחרים במנוע. הוא פשוט סופח את החמצן מהאש ומכבה אותה ומתנדף באויר ללא השארת שיירים. מי שהיה במפגש ביום שישי האחרון יכול היה לראות כאשר המאג-נור הופעל במשך 50 שניות ולא היו שיירים.
מלחי האשלגן כאמור אינם מותירים שיירים אלא מתנדפים באויר..
זה דבר אחד להגיד שהכל מתנדף ואין משקע (יכול להיות), אבל דבר אחר להגיד שאשלגן לא מוליך ולא פוגע בחוטי חשמל..
בפעם הראשונה שעסק נרטב יש לך תמיסה מוליכה בכל מקום שהחומר נגע, אלא אם הוא באמת נשטף/התנדף.
על פניו יכול להיות שזה פתרון טוב יותר ממטף אבקה, בשקלול הנזק הסופי, אבל אם הייתי משתמש בזה הדבר הראשון אחרי זה יהיה שטיפה עם הרבה מים כמו אחרי נסיעה במי-מלח.
ועם קשר ובלי קשר, תעבירו לנציגי מכירות קצת יותר מידע כדי שידעו לענות על שאלות בשטח..

asafk
23-09-12, 21:02
הייתי שמח מאוד אם מישהו היה מייבא לארץ את הפטנט הזה:

http://www.quick-fire.com/products-01.asp

מכירים?

אסף.

razzamataz
23-09-12, 22:27
נראה מוצר מעניין ביותר אבל...
לפי מה שהם רושמים מיועד לאיזורים עם טמפ שפחות מ-80 מעלות כי זו התחלת התגמשות הצינור, קצת בעייתי מתחת למכסה המנוע
חבל...נראה אחלה פיתרון

-->