PDA

צפייה בגרסה מלאה : שנורקל לסמוראי פתוח

sush
15-03-05, 13:13
שלום. אני נוסע בסמוראי פתוח שנת 88 (זה מהחידה של נקסוס ביחס לנורית מחוון חגורות הבטיחות בפורום הבונים).
הסמוראי משמש אותי לטיולים בלבד ואני משתדל לעשות זאת בצורה הסולידית ביותר. למרות האמור אחד התענוגות הצרופים הוא צליחת מכשולי מים כגון המג'רסה נחל דליה ועוד כמה שלוליות שנקרו בדרכי בימי החורף הסוערים.
שאלתי, בהנחה שיש לי כיסוי ברזנט סביר אבל לא אטום למים ממילא אני מוגבל לגובה מכשולי המים אותם אני יכול לחצות, האם יש צורך אמיתי בשנורקל. בתשובותיכם אנא התייחסו להיבט זה בלבד ולא ליתרונות חסרונות השנורקל כנגד אבק או כמשפיע על צריכת הדלק,
תודה, דודי

אלון_ק
15-03-05, 13:17
לדעתי, כל עוד אתה משנה את מיקום הנשם מתחת למכסה המנוע למיקום סביר יותר, אין הצדקה. ממילא אתה לא מגיע לגובה שמיים נכנסים דרך הדלתות - וזה הרבה יותר נמוך מהנשם.
כאמצעי הגנה ממיים בלבד, אני לא רואה צורך בו. אני כן רואה צורך בשינוי מיקום הנשם בלי קשר, בפרט להוצאה של השרוול הישן (והמתפורר).

גיא
15-03-05, 21:48
תקפיד כשאתה ניכנס לשלולית/נחל/אגם לא לנסוע מהר !
זה יוצר גל חזית של מים שהוא יותר גבוה מהגובה האמיתי של המים.

למשל, לפני התקנת השנורקל, יצא לי לחצות אגמון בגובה החלק הקידמי של מכסה המנוע של הסמוראי ( פתוח 86 ) נסעתי ממש לאט ולא קרה כלום. מצד שני, הסיבה שכן התקנתי בסוף שנורקל, היתה, נסיעת שויץ והשפרצות בנחל ציפורי בערך גובה חצי גלגל ....
אבל ברייס רציני....

ששון
16-03-05, 20:07
אצלי בסמוראי סמתי שנורקל (93 פתוח) אבל לא בשביל מים כי זה לא מה שיעזור למעברי מים
הבעיה בסמוראי וביכלל ברכבי בנזין זה הפלגים ברגע שהם ירטבו האוטו יכבה במיקרה הטוב במיקרה הרע אתה תיצתרך חילוץ
אז שנורקל חוץ מי עזרה לנשימה של המנוע הוא לא יעזור לך במעברי מים כול עוד המיים לא ערו את הפנסים שלך הכול בסדר מעל הפנסים זהו סיכון מיותר

המהנדס
16-03-05, 20:16
סמוראי זה לא צוללת .
הכי טוב לא להכנס לאגמים/נחלים/ים התיכון .
אם אתה רוצה להרוס לאוטו את הצורה יש דרכים אחרות חוץ מחיתוך בפח והוצאת צינור מכוער החוצה.
קנה פילטר אוויר פתוח וצינור טוב ותעלה את הפילטר למיקום גבוה יותר מהמיקום שבאורגינל.

samorai
06-01-07, 23:53
ערב טוב לכל הגפאים מקוה שהיה לכם טיול חזק היום . :smile:
בכל אופן יש לי שני שאלות שלא מצאתי תשובה אליהם בקשר לשנורקל
1 : האם שנורקל משפיע על צריכת הדלק ?
2 : האם השנורקל עושה איזשהוא רעש , או למעשה האם לשנורקל יש חיסרון ?

תודה ררבה
רותם .

-->