PDA

צפייה בגרסה מלאה : כמה שאלות של נהג מתחיל (בעיקר עצות מעשיות)

Scrusher
22-09-12, 23:03
שבוע טוב,

בשנה האחרונה חרשתי את הפורום כמה פעמים (כולל ארכיונים) ולמדתי ממנו הרבה יותר ממה שבהתחלה התכוונתי ללמוד.אבל עכשיו קניתי רכב,וכל מה שקראתי משול כרגע ל"למד שחיה בהתכתבות אצל מציל ידוע" כמו שכוורת אמרו.....
קניתי לא מזמן סמוראי ארוך.
ביום שני נסעתי עם חברים לחורשן.שמתי לב שהרכב מחליק שלא לצורך בגלל שאני נותן יותר מידי גז איפה שלא צריך וסתם מדומם כשאני עושה להיפך.הבנתי שאני צריך ללמוד יותר את הרכב - אני נוהג בצה"ל באופן כמעט יום-יומי על סופות ודיפנדרים 110 אבל סמוראי זה לא זה ולא זה.
החלטתי לקחת היום "יום אימונים" על הסמוראי וללמוד אותו כמו שהוא.לא לנסוע בו "כמו בסופה" או "כמו בדיפנדר" אלא להכיר את ההיגוי,מנוע וגיר שלו,כמו ללמוד נהיגה מההתחלה.

שאלתי חבר טוב עם היילקס גיבור איפה אפשר להתאמן באזור שלנו,מקומות שאפשר ללמוד בהם לאט-לאט והוא נתן לי כמה מקומות ואת האישור הסופי : "מקסימום תתקע איפשהו אני אחלץ אותך" :lol:
אז התחלתי את הטיול...בהתחלה בתור "בוא נראה לאן השביל הזה מגיע" ואז נסעתי לאזור המומלץ.ראיתי מין רמפה קטנה באמצע האזור,החלטתי לבדוק מהלך מתלה.עליתי אותה לאט בראשון 2H עד שהגלגל איבד אחיזה.דוממתי מנוע,אמברקס,ראשון ויצאתי לצלם:
644276442664425
64424
בסה"כ סביר לטעמי,אבל שמתי לב שהשאקלים מאחורה כמעט ולא זזו.הם מוארכים אצלי והבנתי שזה למען הגבהה + מהלך מתלה,יכול להיות שהם לא עוזרים לקבלת מהלך? (אגב,יכול להיות שהבולמים אצלי מגבילים את המהלך)
*אני יודע ששאקלים ארוכים הם לא מומלצים,אבל בכנות,הרכב יותר יציב מהסופות שאני נוהג עליהן
נכנסתי לאזור של שכבת חול רך על משטח קשה,התרגלתי קצת לכמה תנופה צריך כדי לשמור על קצב התקדמות סביר מבלי לאבד אחיזה (נשארתי על 2H וליתר בטחון נעלתי לוקרים) ואיך להחזיר אחיזה ע"י התחלת נסיעה באזורים עם קצת יותר חול.האוטו כרגע עם 205/70 50-50 מאחורה ופרופיל כביש מקדימה (?!) ואני עם טרנספר 1000,לדעתי ההילוכים סתם יותר מידי קצרים וצריך להגדיל את הצמיגים ע"מ לתקן את ההפחתה הנ"ל.לדוגמה,אני משייט בעיר ב50 קמ"ש על הילוך רביעי ב2000 סל"ד.קיבלתי עם הרכב סט נוסף של 30/9.5.מה אתם אומרים,להרכיב או להעיף אותם ולקנות 235?
המשכתי לנסוע והגעתי לאזור חולי שמורכב מעליות-ירידות.משהו בסגנון של מסלולי מוטוקרוס.בדקתי שם כמה גז לתת בירידה\עליה כדי לשמור על קצב התקדמות ועל גב בריא בו זמנית.בהתחלה נתתי (קצת) גז בירידות ושיחררתי לכיוון העליה שהרכב ייסע ע"י תנופה ואחרי זה עשיתי ההפך.לדעתי לתת קצת יותר דלק בהתיישרות לקראת עלייה היא האופציה היותר טובה,גם כי הקרבורטור לא ממש אוהב לעבוד בעליות (מדובר אומנם על עליות וירידות קטנות יחסית אבל דין קטן כדין גדול,לא?)
לאחר מכן עליתי לחוף אולגה,ראיתי אזור קטן עם הרבה הצלבות במגמת עליה,החלטתי לא להמשיך אליו.פאג'רו קינג וRZR שהתכוונו לרדת משם והחליטו שלא כדאי אישרו את החלטתי.(והם עוד עם נעילה אחורית)
את כל ה"אימון" הנ"ל עשיתי באזורים מסומנים ובמקומות שעוברים בהם אנשים,לא פתחתי קוליסים חדשים וכשהיה ספק,ירדתי מהרכב ובדקתי אם כדאי לנסוע שם או לא.

מעבר לכל השאלות המבולגנות בתוך הטקסט,יש לכם עוד טיפים ללמידה?

ניבו
23-09-12, 14:53
אתה הולך בדיוק לפי הספר וככה צריך!
במידע ואתה נוסע לבד, תמיד תדאג שמישהו ידע שאתה הולך לטיול ג'יפים ושהוא יהיה זמין עם ג'יפ שיוכל לעזור לך ולחלץ אותך במידה ותתקע
כמובן לדאוג לשתייה מרובה
בנוגע לרכב עצמו, לפי דעתי אתה עושה בשכל, בודק לאט לאט למה הרכב הזה מסוגל, לפי דעתי בחוף אולגה מאוד כיף, יש שם הרבה עליות בהצלבות והמון דברים מגניבים, שבמקרה הכי גרוע אם אתה לא מצליח לבוא אל זה לאט ויש לך צל של ספק, עושים רוורס וחוזרים חזרה.
אם תרצה אני אשמח להצטרף אליך לאחד מהימי אימון, גם אני לא מזמן קניתי סמוראי קצר וגם צריך להתרגל אליו לאט לאט
יש לי אותו כבר חודשיים וחצי בערך אבל יש לי עוד הרבה ממה ללמוד
שיהיה לך בהצלחה!

GodsFather
23-09-12, 18:01
מצטרף לעידוד של ניבו.

לגבי הצמיגים - אם אין לך אפשרות לשים ברשיון, אז אתה "תקוע" עם ה205 האלה. הטרנספר יעשה לך טוב כשאתה תגיע לשטח טכני אז אל תתבאס. המקסימום זה תחליף לצמיגי שטח מלא או לפחות ל50/50 לכל ה4 גלגלים, אבל רק אחרי שתלמד עוד קצת ותבין מה מעניין אותך. חפש בלוחות יד2 סטים של צמיגים כדי להפחית הוצאות, אין סיבה במצבך לקנות סט חדש מהחנות.

לגבי מהלך המתלה - אם יש לך אפשרות להצליב את הרכב עם בולם מנותק, תוכל לראות אם אכן הבולם מגביל לך את המהלך (גלגל באויר, שאקל לא זז לכיוון מרכז הרכב) ואז השאקלים לא עושים כלום או אם פשוט לא הגעת להצלבה שגורמת לפתיחה מלאה של המהלך.

תהנה והכי חשוב - ערכת קפה, כדי שכשאתה נתקע לא תהיה צמא ותוכל גם לפנק את מי שבא לחלץ אותך.

AdiVitara02
23-09-12, 20:03
אם אתה מאיזור חדרה/גבעת אולגה. יש כמה מכשולים נחמדים מאוד למשחקים ואימון באיזור הבריכות דגים של בית אליעזר. גם החול שם יחסית רך ככה שלא תפגע ברכב, אני באופן אישי שקניתי את הרכב שלי נסעתי לשם עם חבר בעל ניסיון בנהיגת שטח והוא לימד אותי לנהוג שם קצת במכשולים.

אם אתה רוצה הכוונה מדוייקת למכשולים דבר איתי

Scrusher
24-09-12, 18:57
אני מכיר את האזור של הבריכות דגים,מקום נחמד ואחלה של קיצור דרך לגן שמואל (הייתי מקצר משם עם יונדאי גטס בעוונותיי). כנ"ל הר המוקש,הסמוראי עלה אותו כמו גיבור.
קצת מפחיד הקיצור מהבאמפים כי יש שפ"ץ דיי רציני באמצע של השביל.תכלס אין כל כך מה להתהפך שם אבל רק המחשבה שאם אתה מתהפך שם אז אתה מתהפך ישר לתוך בריכה הופכת את האזור לפחות כיף.
ניבו ועדי,מה אתם אומרים,נעשה איזה טיולון באזור בזמן הקרוב? נוסף למשפחתנו עוד חבר מחדרה (הוד פדר) ונראה לי שרק נרוויח אם נתאמן ביחד

AdiVitara02
24-09-12, 20:41
אני עובר בשפץ הזה דיי הרבה בדרך לחברה שלי, הוא לא כזה מלחיץ אותי. יש פה באיזור אחלה מקומות לטייל רק השבת הזאת חרשנו את רמות מנשה ואת הכרמל אני ועוד ג'ימיני של חבר. דבר איתי בפרטי יש דיבור על טיולונים כל סופ"ש.

פדר
26-09-12, 13:12
הי חבר'ה.. הוזכר שמי ;] גם אני בפנים לימי אימון וטיולים!

ניבו
26-09-12, 22:06
הפייסבוק שלי זה Niv Solomon ואנחנו יוצאים לטיולים באופן קבוע.
אפילו גיחה באמצע השבוע אם יש זמן וגם טיולי לילה, הכל זורם
צור איתי קשר ובשמחה, הוד חבר מאוד יקר ועכשיו עם הרכש החדש שלו הוא צריך לבחון הרבה דברים! :]

פדר
27-09-12, 09:46
ניבו י'אח :)
יום ראשון הבחור נכנס ליישור קו ואז נתחיל להיכנס לכושר!

-->