PDA

צפייה בגרסה מלאה : עסקה מעניינת על רתכת מיג esab caddy 160

moshik999
24-09-12, 10:40
באיביי יש הצעה מעניינת לרתכת קטנה ניידת במחיר מצויין.
אם מבצעים את זה דרך שילוח USHOPS
זה יוצא בערך אצלכם בבית כ 2600 ש"ח כולל הכל.(הובלה ימית כ 40 ימי אספקה)

זה האתר:
http://www.ebay.com/itm/110954811543?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

לפחות לפי הפורומים בחול אין פה קאטצ' בסה"כ רצון של החברה למכור מלאי.

tzagi
25-09-12, 06:09
יש לזכור שזה רתכת שמיועדת לארה'ב, כלומר אין לכם אחריות, גם יש לתת מחשבה מאיפה מביאים את החלקי בלאי (לפי השמועות הם זהים להוברט)
כמו כן ואני לא יודע אם זה משנה ה230V מגיע מ2 חוטים של 110V והערקה לעומת מערכות חשמל 220 אצלכם שמכילה חם וניוטרל.
אומנם ESAB חברה גלובלית אך אין עליהם הרבה אינפורמציה, החברה שוודית אבל בארה'ב הם קנו איזה חברה שהיתה בבעלות לינקולן, בכול מקרה לא ברור בכלל איפה זה מיוצר, יתכן שבמקסיקו כי יש להם איזה מפעל שם.
בכול מקרה, יש להם שם יחסית טוב ומוצרים ברמת טכנולוגיה גבוהה מהממוצע
הדבר היחידי שמטריד אותי...איך הם מוציאים 190 אמפר ממכונה ששוקלת 26 פאונד?, המילר 170 אמפר שיש לי שוקל פי 2 לפחות ואני אופטימי.

lizard
25-09-12, 06:17
לדעתי לא שווה להביא. בעיקר בגלל מה שג'ו כתב וגם בגלל שאפשר להביא בארץ סיני טוב, JASIC, ממ.ב ב3500 ש"ח.

tzagi
25-09-12, 06:27
אי אפשר לשוות לסיני "טוב" אלה עולים כחצי....והם על רמה שונה לגמרה, הESAP זה מכשיר על רמה של מילר-הוברט ויתכן שמעליהם במחיר בלי תחרות.
חבל שאין להם היסטוריה (בארה'ב) שאפשר להתייחס אליה, המילר שלי בין 20 פלוס ועובד מעולה, מה תכולת החיים של זה?

moshik999
25-09-12, 08:16
זה חד פאזי 230V וגם 50/60 הרץ כך שזה מתאים לרשת החשמל בארץ.

savyon
25-09-12, 08:33
ראו תגובה של יבואן ישראלי (בית מם בע"מ) שנשלחה אלי למייל:

"האמת שעל פניו זו נראית עסקה טובה. המחיר הוא מאוד אטרקטיבי (במידה מסויימת הייתי אומר אפילו יותר מידי אטרקטיבי). בכל מקרה, השאלה היא לגבי שירות. אני לא מאמין שמישהו בארץ ייתן שירות באחריות למכונה שנקנתה מאיזה דילר בחו"ל. ואז מספיק שיהיה איזה תיקון אחד או שניים וייתכן מאוד שכל החסכון יירד לטמיון.
בנוסף, למכונה זו יש ידית אשר החיבור שלה הוא ישר לתוך המכונה (זו ידית יקרה יחסית וייחודית למכונה) . חשוב לציין שברוב דגמי המכונות יש ידיות אשר מתחברות עם חיבור אוניברסאלי למחבר חיצוני . (זה יתרון גדול כי אז אפשר להחליף ידית בצורה קלה ומהירה וזולה יחסית ולא צריך רק ידיות מיוחדות ויקרות יותר ).
לסיכום לדעתי, מכונה טובה במחיר אטרקטיבי אבל יש גם חסרונות בעסקה כזו שחייבים לקחת בחשבון."

סביון

tzagi
25-09-12, 09:12
תגובת היבואן הצחיקה אותי,,
רואים ש....הוא לא למד כלכלה בסיסית ואינו עושה עסקים בשוק פתוח.

מחיר המוצר הוא בדיוק איפה שהוא כי זה מוצר בלי שם, וכדי לייצר שם ומוניטין צריך למכור סחורה, וכדי למכור סחורה בלי שם צריך למכור אותה במחיר שהקליינט הפוטנציאלי יקח אותה בניגוד למותגים ידועים וותיקים. זה נקרא: כניסה לשוק.(MARKET ENTRY)
והכניסה לשוק זה מבצע קשה כאין כמוהו ובניית שם לוקח כ20 שנה.
יתכן שהמוצר מעולה אך מאיפה לי לדעת? אני כן יודע שיש לי מילר בת 20 פלוס והיא עובדת מעולה, פעם אחת עשתה בעיות, פתחתי ,ניקיתי אבק, השפרצתי CONTACT CLEANER
בסלקטור וזה הכול.
אז שאלה היפוטטית, מחר המילר שובק חיים, האם אני קונה מוצר בלי שם (שאמור להיות לא פחות טוב) או שבאותו כסף(או פחות) אני קונה מילר משומש מדגם זהה?
לאיזה מהם יש סיכוי (מנסיון) להחזיק לי עד 2033?

אולי לכבוד היבואן יש תשובה.

moshik999
25-09-12, 09:31
ל esab יש נציגים בארץ ואני מניח שהם מכבדים תעודת אחריות בינלאומית

http://www.mimar.co.il/about.html

אני פשוט מחפש מיג ניידת קלה ממותג חזק וחד פאזית שיכולה לרתך טוב עד 3ממ
ולא מצאתי בארץ משהו שיענה על הדרישות האלה
ובחיפוש בחו"ל מצאתי את הרתכת הספציפית הזאת שגם לגמרי במקרה
נמכרת במחיר מאד אטרקטיבי.
דיברתי עם הדילר בחול ולדבריו המבצע היה ל100 יחידות וכרגע נשארו 10 יחידות
והוא לא יכול לענות האם המבצע יסתיים בגמר המלאי.

boaz avrahami
25-09-12, 09:37
התגובה של ב.מ. לעניות דעתי מאוד שקולה ומאוזנת ומגיע לו שיפרגנו לו על כך.
ציין בהגינות יתרונות וחסרונות ולא אפילו טיפה של לכלוך...

tzagi
25-09-12, 09:40
כנראה שצריך לציין שהתיחסתי ל "במידה מסויימת הייתי אומר אפילו יותר מידי אטרקטיבי" בלבד.
יש מצב שזה מתחת לעלות שלו במידה והוא קונה ישירות.

נמרוד
25-09-12, 10:56
ב.מ. יש לציין הוא קודם כל היבואן של מילר בארץ, ג'ו.

ההפרש במחיר בין מותג (מילר לצורך העניין) לבין סיני (ג'אסיק לצורך העניין) קיים גם בארה"ב אבל ההבדל ג'ו הוא שכאן הפער בכסף לפחות כפול מאשר אצלכם, והופך להיות סופר משמעותי, ככה שלחובבים ממש קשה להצדיק רכישה של מותג. לכן גם היבואנים הגדולים והוותיקים של המותגים נאלצים להשלים את הentry level על ידי מוצרים סיניים. היתרון הוא שהם נותנים את השרות כמו שהם נותנים על המותג. גם זה משהו.

moshik999
25-09-12, 11:18
אם כבר מדברים על מילר
עוד עסקה מעניינת בחול לרתכת מיג ברמה גבוהה

דרך חברת שילוח אצלכם בבית ב4700 ש"ח
מיסים 145$ משלוח 175$

http://www.ebay.com/itm/MILLERMATIC-180-AutoSet-MIG-WELDER-907312-/230851897332?pt=BI_Welders&hash=item35bfd867f4

http://www.millerwelds.com/pdf/spec_sheets/DC12-44.pdf

יש אפשרות לרכישה של אקדח ספול לאלומיניום (יתרון עצום)
החסרון שזה 60 הרץ (זה יעבוד עם 50 הרץ אבל זה יוריד קצת מההספק)

Neta
26-09-12, 15:14
הי
שמי נטע ואני ממשפחת מם-בית. אינני ג׳יפאי לצערי הרב (אומנם מושבניק מעמק יזרעאל אבל לא חזק בתחום הג׳יפים...).
אני העברתי לסביון את התגובה לגבי הדיל על הרתכת ESAB 160 שפורסמה בפורום.
דבר ראשון, אסביר את כוונתי לכך שרשמתי בסוגריים שעל פניו נראה שהעסקה אטרקטיבית יותר מידי . מיד שראיתי את הדיל קראתי למנהל הטכני שלנו ובדקנו ביחד את הנתונים. על פניו הכל נראה בסדר ובאמת נראה כאילו הדילר בחו״ל קנה מלאי ומנסה להעיף אותו במחיר נמוך. עם זאת, מכיוון שהמחיר נמוך מאוד מאוד (אני בבית כרגע ואין לי את הנתונים מולי אבל למיטב זכרוני המחיר הוא נמוך מעלות המוצר למפיץ כמונו) רשמתי את ההערה על מנת להדגיש בפני מי שרוצה לרכוש את המכונה שיעשה הוא את הבדיקות הנדרשות על מנת לוודא שיקבל חבילה מושלמת ומתאימה לצרכיו. אם הובנתי לא נכון אני מצטער.
דבר שני,
לגבי ההערה והשאלה של tzagi :
ESAB הוא יצרן ענק, בהחלט מהמובילים בעולם . השם שלו מוכר היטב בתחום הריתוך ולכן התמיהה שלי על המחיר הנמוך. אני לא חושב שיש כאן כוונה של נסיון חדירה לשוק מטעם היצרן אלא אולי מימוש מלאי או משהו אחר. שים לב שמי שמוכר הוא דילר בחו״ל ולא היצרן עצמו כמובן. אינני חושב בכלל שליצרן יש חלק במבצע ורוב הסיכויים שהוא בכלל לא יודע עליו. (אני מקווה ש-77 השנים שחברת מם-בית קיימת מעידים על התמודדות יפה והבנה בתנאי תחרות ושוק פתוח) .
לגבי שאלתך לגבי החלפת מכונה. המכונות הסיניות עשו קפיצת דרך משמעותית בשנים האחרונות ולפי דעתנו מתאימות לעבודות רבות. עם זאת, תשובה לשאלה שלך יכולה להינתן רק שנדע מה בדיוק אתה מרתך , חומרים, עוביים, וכמובן תקציב . (אלו הן שאלות בסיסיות שחשוב שכל מי שמוכר לכם רתכת ישאל אתכם). מכיוון שאני לא מפרסם פה ומנסה להיות אובייקטיבי ככל הניתן אני לא אוכל להמליץ על משהו ספציפי. אם תרצה כמובן תוכל לפנות אלינו.
דבר שלישי,
לגבי מה שרשמתי על תיקון המכונה אם תתקלקל: מכיוון שאינני רוצה להתייחס למפיץ של אסב בארץ (חברה מכובדת בהחלט), אתן דוגמא מקבילה. כשמישהו קונה ממני רתכת של מילר עם שלוש שנים אחריות מלאה, במידה והיא מתקלקלת אני מגיע לקחת אותה ממנו (כמובן כתלות במסלולי הנהגים שלי אבל בדרך כלל תוך יומיים שלושה מקסימום -כמובן שניתן גם להביא אותה אלי למעבדה) , מתקן אותה -כולל הזמנת חלקים מחול אם יש צורך, ומחזיר לו אותה. פעמים רבות אני גם מספק לו רתכת חליפית לזמן התיקון (אני לא מתחייב על זה כי זה תלוי מה יש לי במלאי באותו הזמן) . על כל זה אני לא מחייב אותו כמובן בכלל , הרי הרתכת באחריות. לעומת זאת, אם מישהו קונה רתכת של מילר בחו״ל (או באינטרנט) הוא יצטרך להביא להחזיר את הרתכת, וגם עניין מחיר העבודה ועלות משלוח החלקים מחו״ל (המשלוח ולא החלקים עצמם שבאחריות) מורכב יותר ומצריך בדיקה ספציפית מול היצרן ויתכן שיעלה כסף ללקוח. בנוסף, כמובן שלא אתן רתכת חליפית במקרה כזה.
כולם יודעים שאחת הסיבות שהמחירים באינטרנט זולים יותר (גם אני קונה באינטרנט כמו כולם) היא שאין מאחורי הספק מערכת גדולה וההוצאות שלו נמוכות מאוד. זה יתרון במוצרים מסויימים וחסרון במוצרים אחרים. כל אחד עושה את החשבון שלו.
דבר רביעי,
לגבי דגם הידית שהתייחסתי אליו. ברתכת המדוברת (כמו גם ברתכות חד פאזיות של מילר ולינקולן) הידית מחוברת ישר לתוך המכונה. מניסיון, זה יוצר לעתים בעיות רבות. מכיוון שעל הידית אין אחריות (בשום מכונה על הידית אין אחריות), במידה ויש צורך להחליף את הידית זה סיפור יקר גם כי הידית יקרה (ידית מדגם מיוחד שצריך להזמין מחול) וגם כי צריך לעשות את בעל מקצוע וזה עולה כסף.
לעומת זאת, ברתכות מיג רבות אחרות (גם חד פאזיות וגם תלת פאזיות ולא רק של חברת מם-בית...) יש חיבור אוניברסלי (קוראים לו חיבור אירופאי) אשר אליו אפשר לחבר דגמי ידיות רבים (ידיות מכל האיכויות) ובמקרה כזה פשוט קונים ידית בסכום נמוך יותר ומחליפים בדקה לבד.
גם במקרה זה, אני לא פוסל את הידית או המכונה של ESAB אלא רק מעלה את הנושא לבדיקת מי שמתעניין בעסקה.
משהו כללי על רתכות סיניות ובכלל : אנו יבואנים של מספר חברות מובילות בעולם אשר כולם מכירים ואשר על איכות המוצרים שלהם אין צורך להוסיף.(אני בכוונה לא מזכיר את שמן ) . עם זאת, אנו בהחלט מביאים רתכות סיניות ומניסיוננו יודעים שגם בסין אפשר לקבל תוצרת טובה (הפערים קטנים משנה לשנה). אם אתה משקיע בחיפוש, בנסיעות ופגישות, ואפילו בשיפורים טכניים ספציפיים שהיצרן מבצע בשבילך (גם את זה כבר עשינו) אתה יכול להגיע לתוצאות טובות.

דבר אחרון, שמחנו מאוד להשתתף במפגש השנתי של ג׳יפולוג. היה מעניין לראות את כל הג׳יפים ולפגוש את החבר׳ה שהגיעו. תודה על קבלת הפנים היפה.
שתהיה שנה טובה
נטע

moshik999
26-09-12, 19:09
"שמי נטע ואני ממשפחת מם-בית"

לא כל כך קשור אבל אני לא יכול להתאפק
תמיד תהיתי על השימוש שחברות מסחריות עושות במושג משפחה
הרי כמעט בכל הפרמטרים משפחה היא התנהלות הפוכה לחברה מסחרית
במשפחה יש ברוב המקרים נאמנות בלתי תלויה
לא מפטרים אף אחד במשפחה ,אתה לא נבחן בגודל ההישגים שלך במשפחה
לא מדלגים ממשפחה למשפחה, במשפחה אתה יכול לתת הכל ולא לקבל כלום ולהיפך.
והעיקר אם אתה חלש, חולה, או סתם בדכאון אתה עדיין חלק מהמשפחה שלך.
ברוה רובם של המשפחות לא משנה מה יקרה אף פעם לא ינטשו/יזרקו אותך.

Neta
26-09-12, 20:05
אני מניח שלא התכוונת אלי באופן אישי אבל אני חייב להסביר משהו..אולי מה שאמרת נכון ברוב המקרים אבל:
שמי נטע יולס. סבא שלי הקים את החברה לפני 77שנה בערך. דוד שלי מנהל את החברה כבר הרבה שנים. בני משפחה רבים נוספים עובדים בחברה. גם מי שלא בן משפחה שלנו אבל עובד בחברה הוא כמו בן משפחה לגמרי. לא פיטרנו אף אחד לפחות ב-15 שנים האחרונות (היה מספר מצומצם של פרידות מרצון ומקרה אחד של פיטורין בעקבות גניבה מהמחסן -אבל אני לא ממש סופר את זה). כשסבא שלי נפטר מי שסחב את הארון היו עובדי החברה. בחתונה של אח שלי לפני חודשיים (שלא עובד בחברה) היו כל העובדים ללא יוצא מן הכלל (אנחנו מעל 40 עובדים). דוד שלי הוא הסנדק של ילדיהם של לפחות שני עובדים אשר נולדו להם ילדים לאחרונה. המשאב האנושי הוא המשאב הכי חשוב לנו וגם בשנות מיתון שלא הרווחנו שקל לא פיטרנו אף אחד מהסיבה הזאת.
אף אחד מאיתנו לא יודע מה צופן העתיד אבל אני בהחלט חושב שיש חברות שמהוות משפחה לעובדיהן ולמנהליהן.

שנה טובה
נטע

moshik999
26-09-12, 20:35
ברור שזה לא אישי בכל מקרה לא ידעתי שזה עסק משפחתי
יצא לי להתקל בכמה חברות שהם ממש לא משפחתיות שהרבו להשתמש במושג משפחה

תמשיך ככה וכל הכבוד והלוואי והרבה חברות היו מתייחסות ככה לעובדים שלהם.

zoharami
26-09-12, 21:51
יפה לשמוע על התנהלות שכזו במיוחד בקשיי הקיום/ניהול של עסק בארץ הקודש.
ישר כוח.

tzagi
26-09-12, 22:33
נטע,
נכון ש אסאב זה חברה גדולה וידועה עולמית.....אבל לא בארה'ב, במיוחד לא לשוק הפרטי-חובבני
ובניגוד לפלח הקליינטורה שלך הרוב המוחלט של הרתכות נמכר לחובבנים ולא ל"בעלי מקצוע"
וכן, זה הכניסה שלהם לשוק, זה מוצר חדש שלא נמכר כאן בעבר. זה לא מבצע ואף אחד לא "תפס דיל", המוכר הוא דילר בפיניקס,עסק לא קטן ויש המון כמוהו.
כמובן שבחברה מודעת למחירים, הם קובעים אותם, לכן גם תיארתי לעצמי שהמחיר נמוך מהעלות שלך, הם רוצים לפלוש לארה'ב לכן המחירים בהתאם.
יש לזכור שהקליינט האמריקאי שמרן. הוא לא אוהב מוצרים מיובאים, יש לו טעם רע בפה מזבל איטלקי וסיני, אמרתי, זה שוק שקשה להכנס אליו.

ורק להמחיש את העובדה
אתה יודע שבתור סוכן או אדם פרטי, אתה יכול לקנות בארה'ב סחורה מיוצרת בארה'ק הרבה יותר בזול מלקנות אותה מקומית?...אני לא מדבר על אחוזים בודדים אלא כשליש המחיר.....רוצה להסביר איך זה?

עידו לוריה
26-09-12, 22:34
נטע ברוך הבא לגיפולוג .

עידו

kd2
26-09-12, 23:16
נטע ברוך הבא לגיפולוג .

עידו

+1.
בזמנו כשנערכה הקנייה של המסיכות התיקניות, עברתי בכל היבואנים הרציניים בארץ (כך שיש לי פרספקטיבה על הנושא),
ולא רק בגלל המחיר קנינו בסוף במ.ב. אלא משום שהתרשמתי מהם מאוד לחיוב, טלפונית, פנים מול פנים ובכל הקשור לאחריות.
אני שמח שהקשר בין מ.ב. לחבר'ה בפורום רק הולך וגדל מאז.

ים

Neta
27-09-12, 06:39
tzagi , יכול להיות שאתה צודק, אבל עזוב, כל אחד עם המחשבות שלו, בסופו של דבר אנחנו לא יכולים לדעת בדיוק מה הסיבה למחיר הנמוך , ומה ESAB או הדילר ספציפית רוצים או מנסים לעשות. בארה"ב או בכלל.
כפי שרשמתי, המחיר הוא אטרקטיבי וכל אחד ששוקל לקנות את הרתכת שיעשה את הבדיקות על מנת לוודא שיקבל רתכת מושלמת ומתאימה לצרכיו.
אגב, אנחנו מוכרים לכל סוגי הלקוחות (פרטיים, בתי מסחר, מפעלי מתכת, לקוחות מוסדיים גדולים) ולכן הקשר שנוצר גם עם ג'יפולוג.
עידו וים, תודה על ברכות קבלת הפנים :-).
יום נעים,
נטע

tzagi
27-09-12, 06:47
לא יכול להיות, אלה חוקי כלכלה בסיסית
אני יכול לתת לך עשרות דוגמאות ( תאמין שהונדאי מכרו את האקסל ב$5000 בשנת 86?)

עצה שלי, ובלי כול שחצנות וצניות, פתח ספר על כלכלה, אחרי שתסיים, תבעט לעצמך בתחת למה לא עשית זאת יותר מוקדם.
אם אתה קורא אנגלית, אני יכול להמליץ מה לקנות.

Neta
27-09-12, 06:57
האמת שאני מהנדס תעשיה וניהול עם קורסים רבים בכלכלה (ובלי קשר אשמח לקבל ממך המלצה לספר) . ואני לא אומר שאתה לא צודק במה שאמרת עם זאת, ברור לשנינו שלעתים השיקולים מורכבים יותר ולא את כולם אנחנו יכולים לדעת. אבל האמת שאני גם לא מנסה להיכנס לעובי הקורה יותר מידי בנושא הזה. השיקולים של ESAB או של הדילר הם שלהם, וזכותם להחליט מה שיירצו. סביון פנה אלי לגבי הדיל של הרתכת. ההערה שהוספתי באה בסך הכל להדגיש שיש לבדוק את העסקה לעומקה (אני לא בדקתי עד הסוף מכיוון שאין לי כוונה לקנות את הרתכת המדוברת...יש לי הרבה רתכות כאן במם-בת...). מי שעושה את הבדיקה ומחליט לקנות אז אני מפרגן לו.

tzagi
27-09-12, 07:22
http://www.ebay.com/itm/The-World-Economy-6th-International-Edition-by-Stutz-/280814568126?pt=US_Texbook_Education&hash=item4161da42be

זה נראה יקר, אבל זה חצי מהמחיר בארה'ב(לקרוע את תלמידי המכללה) הספר כתוב בפשטות, מיועד לבני 18 ובדרך כלל מעניין וזורם.
לא תצתער.

ואם כבר, הנה דוגמה לPRICE DISCRIMINATION
הספר נמכר בארה'ב במעל ל$120
אבל אפשר לקנות את אותו ספר עם כריחה שונה מתילנד (מודפס בארהב- נקרא גרסה בין לאומית) בחצי מחיר כולל משלוח.
קפיש?

DooM3
27-09-12, 07:49
עם כול הדיבורים משהו קנה בסוף??

motorica.net
27-09-12, 12:33
קודם כל שנקבל הצעת מחיר מסודרת , מפורטת ועם מחיר אטרקטיבי !

DooM3
27-09-12, 12:38
התכוונתי לעסקה מאי ביי

moshik999
27-09-12, 13:14
אני רכשתי בסופו של דבר את המכשיר הזה מאיביי.
המחיר היה שיקול חשוב אבל לניידות של המכשיר הזה אין כמעט מתחרים.
חשבתי לרכוש את ה200 אבל ההפרש במחיר היה גדול מידי (4500 לעומת 2600)
ודיוטי סייקל של 100 אחוז ב100 אמפר הוא בהחלט נתון מספק בשבילי.

lizard
27-09-12, 17:48
לדעתי 100 אמפר למיג זה לא מספיק. יש לי רתכת CO2 של CEA 250 אמפר עם סקאלה של 10 מצבים, כלומר 25 אמפר כל קפיצה, מרתך 2 מ"מ על 5-6. אפשרי אולי על 100 אבל זה יהיה לך גבולי.
כמה היא שוקלת? האם אפשר לרתך אלומיניום ?

עידו לוריה
27-09-12, 19:09
מיכה כל רתכת MIG מרתכת אלומיניום אממה לא הכי טוב , עם חשקה נפשך ב - MIG שבאמת יודעת לרתך אלומיניום אתה צריך לקנות MIG פולס או דאבל פולס , וזה עולה 30K וצפונה .

עידו

moshik999
27-09-12, 19:52
היא שוקלת 11 קילו ללא סליל
100 אמפר זה בערך 2.5 מ"מ
הדיוטי סייקל של 120 אמפר זה 65% שזה גם שימושי.

lizard
27-09-12, 23:44
עידו הבנתי שסליל אלומיניום יותר פריך ושביר מסליל רגיל, הFEEDER צריך לדעת לעבוד עם זה.

moshik999
28-09-12, 00:16
לרתכת הזו

http://www.ebay.com/itm/MILLERMATIC-180-AutoSet-MIG-WELDER-907312-/230851897332?pt=BI_Welders&hash=item35bfd867f4

אפשר לרכוש אקדח עם סליל על האקדח לריתוך אלומיניום

http://www.millerwelds.com/products/wire_feeders/spoolmate_100_series/

עולה כ 230$ האקדח.

עידו לוריה
28-09-12, 07:05
מיכה סליל אלומיניום הוא רך ולכן יש איתו מספר דגשים :
1. גלגלי מזין משוננים .
2. מוביל חוט מטפלון .
3. ידית באורך מקסימלי של 4 מ' מעל צריך ידית פושפול .
5. עם מרתכים ב -A גבוה או לאורך זמן או שנהם צריך ידית מקוררת מים עם קולר .

עידו

אפרים
16-12-12, 07:19
אני מתעלק על השרשור
מעוניין לרכוש את הרתכת הזאת http://www.ebay.com/itm/Miller-Multimatic-200-MIG-Stick-TIG-Welder-907518-/360538925120?pt=BI_Welders&hash=item53f1cb6840#shId
אני מעוניין לרכוש סט קומפלט והוא מגיע לכ 2550 $
האם למישהו יש ניסיון עם הרתכת הזאת או מקבילה ?
מעוניין לרתך גם אלומיניום אבל לא בכמות מסחרית וגם נירוסטה.

Neta
16-12-12, 12:22
הי,
דבר ראשון אני מזכיר שאני עובד במם-בית.
הרתכת המדוברת היא רתכת אמריקאית שאמורה לעבוד ב-60 הרץ ולא ב-50 הרץ כפי שיש בישראל. זה בעקרון אומר שהיא לא תגיע לתפוקה מלאה ובאופן כללי לא מומלץ כל כך. (אבל אפשרי). אבל האמת שבכל מקרה אני חושב שאם אתה מחפש משהו בכיוון של הרתכת מהלינק שלך אז יש רתכת של מילר ששמה MPI 220 שמיוצרת באיטליה ,מיועדת לשוק האירופאי (מבחינת נתוני חשמל) ונותנת הרבה יותר מהרתכת שבדקת. היא רתכת פולסים (מאוד משמעותי לאיכות הריתוך ולא קיים ברתכת שבדקת) ומרתכת מעולה את החומרים שרצית לרתך. עידו לוריא (חבר כבוד פה...) ריתך איתה ובטח יוכל לחוות דעתו. אשמח לעזור אם תרצה או בכל שאלה נוספת.
נטע

עידו לוריה
16-12-12, 21:31
הרתכת בליינק המצורף יודעת לעבוד על 120/220V , ועל 50/60 הרץ .
הכן ה - MPI 220 עברה תחת ידי וזו מכונה מרשימה ביותר במסגרת תקציב מאוד ראלי .
אבל השאלה הגדולה פה זה מה אפי צריך כי שתי הרתכות אללו הן דומות אבל גם מאוד שונות .
אפי אתה צריך לשאול את עצמך מה הרתכת צריכה להכיל MIG ? TIG ? SMAW ?FCAW? ריתוך אלומניום ונרוסטה זה מושג כלללי מדי .
יש עוד הרבה פרמטרים שיכולים לקבוע ברכישה כזו מה נכון יותר כמו נידות , גודל ספק המתח במקום הריתוך , מיומנות הרתך , ורסטיליות של המכונה ועוד .

עידו

baga
16-12-12, 21:36
ומאז אותו דיל של מסכות גם אני לקוח קבע במם בית.
מומלץ.

אפרים
16-12-12, 22:02
תודה עידו
לאחר התאום בהודעה הפרטית אני אתקשר ואגיע אילך לביקור ולפי אופי הצרכים נוכל להחליט איזה מהשתיים לרכוש.
כבר נוזל לי ריר.

אפרים
16-12-12, 23:59
נטע שלום
תודה רבה על התגובה המהירה.
אני אמנם צריך את הרתכת בשוויץ וכפי שראיתי אוכל לרכוש אותה באיטליה.(קפיצה קטנה עבורי).
תואמה כבר פגישה עם עידו ולאחר שיישמע על הצרכים שלי יוכל בוודאי להמליץ.
אין לי מניעה לקנות את הרתכת דרככם ולקחת אותה במזוודה לשוויץ אך אזדקק להחזר מע"מ ככלי לייצוא.

lizard
17-12-12, 06:46
אם אתה בשוויץ זה משנה את כל הסיפור....למה לא כתבת את זה מהתחלה?

tzagi
17-12-12, 06:53
אפרים בשוויץ, הרתכת בארה'ב ועידו בארה'ק.
אתם עושים לי דוחה.

אפרים
17-12-12, 07:29
אל דאגה ג'ו
הרתכת נמצאת גם באיטליה http://www.itw-welding.com/it/where-to-buy.html
עידו בארה"ק ואני בשוויץ אבל שבוע הבא אני אצל עידו לביקור.
דרך אגב .אישתי כבר שאלה אותי מי זה TZAGI הזה ? כנראה שאחתוך לו את שני העיגולים :D כיוון שמייד אחרי שראיתי את המלצתך החמה על הרתכות של מילר נפלה ההחלטה ללכת על הBEST.. (קבל את זה כמחמאה).וכמובן שאישתי דמיינה איך בעקבות הטקסני מהשרשור אנחנו נפרדים מעוד כמה אלפי זוזים.

tzagi
17-12-12, 07:42
כמובן, תאשים אותי, למה לא? כולם עושים את זה. חוץ מזה אין לך מה לחתוך....המרוקאית דאגה לזה כבר ממזמן.

אפרים
17-12-12, 07:49
את כל מה שיש לך להגיד כדאי שתשמור כהגנה למשפט.
נקווה שהשופטת תתחשב בך ותמיר לך את המאסר בעבודות שרות למען הקהילה.

Bernard
18-06-13, 01:12
חיפשתי משהו ונתקלתי בשירשור הזה, שאני מעלה מהאוב אבל אולי יעזור למישהו.

לפני בערך שנתיים, קניתי את ה-ESAB i200. קניתי אותה בארה"ב וחבר הביא לי אותה - הכל חוקי כולל מעבר במכס בנתב"ג.. אין מכס על כלי עבודה, כולל רתכת.

הרתכת עבדה מצויין בארץ (אחרי החלפת התקע) וההבדל המשמעותי בינה לבין ה-160 היה/הוא התיכנות האוטומטי של ה-200. מחייגים את עובי וסוג החומר והרתכת קובעת לבד את האמפר, מהירות החוט וטמפ' הריתוך - וכן, עובדת עם אלומיניום, ללא כל שינויי, למעט החלפת הספול והגז (מחייגים אלומיניום והיא עושה הכל..).

ריתכתי עם הרתכת, לנסיון, חתיכות ברזל בעובי 8-10 ממ' ולמרות שהסקאלה היא עד 5.5 ממ' הריתוך יצא חזק מאוד וחדר לכל עובי הברזל (התקדמתי לאט יותר מהרגיל).

לפני הקנייה עשיתי עבודת מחקר על החברה והרתכת במיוחד והיא יצאה במקומות ראשונים בכל השוואות שעשית אז (אני אחפש את הלינקים).
חוץ מזה, בתערוכת SEMA האחרונה, ניגשתי לדוכן של ESAB (ענק, כמו של מילר או לינקולן, לא זוכר) ושם ראיתי "ביצועים" של הרתכות, 160 ו-200 והם היו מצויינים - נתנו לקהל לנסות וכל דביל (כמוני) הוציא ריתוכים של אמן אחרי דקה של הדרכה לאופן הריתוך - כאמור, כל יתר הכיוונים אוטומטיים.
מלבד האוטומטי, הראו שם איך לכוון ידני ולהתמודד עם מגוון חומרים ועוביים - פשוט מדהים.
והכל מרתכת די קטנה וקלה וניידת - שזו הסיבה שקניתי.

הבאתי את הרתכת עוד לפני שהספק/יבואן בארץ קיבל אותה. יצרתי איתו קשר והוא שמח לעזור עם כל מיני שאלות שהיו לי ואמר שאין לו שום בעייה לספק שירות תיקונים/חלפים ולעמוד באחריות הראשונית הבינלאומית ש-ESAB מקנה.
מאז שהרתכת אצלי, הספקתי לשרוף כמה ראשים ודיזות - הזמנתי מארה"ב בזיל הזול, חלקי חילוף מתכלים לכמה שנים....

אפשר לחפש פה איזה שירשור שלי על הרתכת..

amit1
18-06-13, 01:25
אני מניח שלא התכוונת אלי באופן אישי אבל אני חייב להסביר משהו..אולי מה שאמרת נכון ברוב המקרים אבל:
שמי נטע יולס. סבא שלי הקים את החברה לפני 77שנה בערך. דוד שלי מנהל את החברה כבר הרבה שנים. בני משפחה רבים נוספים עובדים בחברה. גם מי שלא בן משפחה שלנו אבל עובד בחברה הוא כמו בן משפחה לגמרי. לא פיטרנו אף אחד לפחות ב-15 שנים האחרונות (היה מספר מצומצם של פרידות מרצון ומקרה אחד של פיטורין בעקבות גניבה מהמחסן -אבל אני לא ממש סופר את זה). כשסבא שלי נפטר מי שסחב את הארון היו עובדי החברה. בחתונה של אח שלי לפני חודשיים (שלא עובד בחברה) היו כל העובדים ללא יוצא מן הכלל (אנחנו מעל 40 עובדים). דוד שלי הוא הסנדק של ילדיהם של לפחות שני עובדים אשר נולדו להם ילדים לאחרונה. המשאב האנושי הוא המשאב הכי חשוב לנו וגם בשנות מיתון שלא הרווחנו שקל לא פיטרנו אף אחד מהסיבה הזאת.
אף אחד מאיתנו לא יודע מה צופן העתיד אבל אני בהחלט חושב שיש חברות שמהוות משפחה לעובדיהן ולמנהליהן.

שנה טובה
נטע

כל הכבוד!!!.

אפרים
18-08-13, 22:21
נרכשה רתכת מיג מג
https://www.ricardo.ch/kaufen/handwerk-und-garten/elektrowerkzeuge/loeten-und-schweissen/schutzgas-schweissanlage-pilatus-210-mig-mag/v/an717389296/

עידו לוריה
18-08-13, 22:40
תתחדש , נראה מכל הבחינות מכונה טובה .
יש לה דיוטי סיקאל גבוהה וזה טוב .
קדימה לעבודה :)

עידו

tzagi
19-08-13, 06:21
נראה טוב, אבל למה הכול באשכנזית?? ומה זה CHF?

אפרים
19-08-13, 06:38
נראה טוב, אבל למה הכול באשכנזית?? ומה זה CHF?

הכל באשכנזית כי אני גר בשוויץ. :D
CHF זה פרנקים שוויצרים. המחיר בש"ח 2950 נכון להיום.

tzagi
19-08-13, 06:49
ניסלח לך הפעם, איך אתם מסתדרים עם השפה המזעזעת הזאת לעולם לא אדע, לפחות עם עיברית אפשר להסתדר איך שהוא..

טוב נו, שיהיה בהצלחה ותביא איזה גבינה שיהיה מה לנשנש.

אפרים
19-08-13, 09:10
ניסלח לך הפעם, איך אתם מסתדרים עם השפה המזעזעת הזאת לעולם לא אדע, לפחות עם עיברית אפשר להסתדר איך שהוא..

טוב נו, שיהיה בהצלחה ותביא איזה גבינה שיהיה מה לנשנש.
תן כתובת ואשלח אילך גבינה שלא צריכה אחסנה בקירור

tzagi
20-08-13, 07:33
תן כתובת ואשלח אילך גבינה שלא צריכה אחסנה בקירור

משום מה זה לא נשמע כזה אטרקטיבי.

-->