PDA

צפייה בגרסה מלאה : נוהל הקפאת רשיון רכב ?

הירשפלד יובל
28-09-12, 17:45
שלום .שאלה של הדיוט שסביר שנדונה בעבר ,אבל מבקש תשובה עדכנית. עקב קבלת טנדר 4X4 ,דיזל חדש בעבודה ,הולך כנראה להעמיד בבית סמוראי ארוך 87/88 ,מוגבה , נעול כפול + 5.14calmini.הביטוח מסתיים בסוף החודש והודעתי לחברה לא לחדש אותו.לרכב יש טסט עד 22/11 ומעוניין להקפיא את הרשיון.הבנתי שמותר עד שנתיים לפני שיש צורך בבדיקת טכניון.(יתקנוני אם טעיתי.)
האם מה שדרוש הוא לגשת למשרד הרישוי ולהפקיד את רשיון הרכב בלבד ?

Saar
28-09-12, 18:36
עד שנה לפני בדיקת טכניון.
משנתיים מעלה - אין חזרה לכביש עד אספנות.

ishc
28-09-12, 18:43
אני כמעט בטוח שאתה טועה ושעד שנתיים אפשר להקפיא ללא בדיקת מעבדה. עכשיו אחד החברים אצלנו החזיר סמוראי טנדר שנת 87 לכביש לאחר שהאוטו עומד המון שנים ללא טסט.

הירשפלד יובל
28-09-12, 18:48
שנה או שנתיים , את זה כנראה אצטרך לברר במשרד הרישוי. בכל מקרה הנוהל הוא לגשת אליהם ולהפקיד רשיון?

ishc
28-09-12, 19:19
לגשת עם ת.ז. לפי האתר של משרד הרישוי. אני גם מתכוון להקפיא את הילד. יובל אם אתה ניגש לפני תן דיווח באתר לגבי נהלים.

Saar
29-09-12, 06:35
צחי,

דווקא במקרה הזה אני לא טועה.
האלפא הייתה מוקפאת לשנה פחות שבוע מהסיבה הזו בדיוק.
סער

shmil
29-09-12, 08:07
סער - לפי החוק שנתיים עד צורך במעבדה.
לא יודע איך הגעת למסקנה של שנה.

Saar
29-09-12, 08:27
שמיל, זה מה שאמרו לי במשרד הרישוי ברחובות.
גם אני ידעתי על שנתיים - עד שהגעתי לשם.
כשהפשרתי את הרישיון, הפקידה ספרה ימים כדי לודא שאני לא צריך מעבדה...
סער

יונימוג אדום
29-09-12, 09:22
יובל , שבת שלום .
אני הוא בעליו המאושר של הטנדר אשר צחי דיבר עליו .
ובכן , הניירות היו מוקפאים כשנה ועשרה חודשים ( הטנדר עמד שנתיים לפני כן ) , כאשר ניגשנו ( הבעלים הראשון ואני ) למשרד הרישוי קיבלנו רישיון אשר חייב בדיקת מעבדה ותאריך הטסט היה התאריך המקורי - כלומר חודשיים קדימה .
השיפוץ ארך כחצי שנה , כאשר ביקשתי רשיון חדש על מנת להעביר טסט נאמר לי שלא ניתן מכיוון שהרשיון חסום !!!
רק בעזרת "חבר" יקר הצלחתי בסופו של דבר לקבל רשיון חדש .
כאשר ניגשתי לבדיקת המעבדה במוסך מקסיקו נתניה ( שייכת לטכניון ) אמר לי הבוחן - עצה חברית , אל תפקיד רישיונות אף פעם זה מתכון לצרות בעתיד .
לפי עצת הבוחן ( בחור חביב בשם יהודה ) שלם את האגרה ותדאג גם לחותמת כשירות גם אם הרכב יהיה מושבת מספר שנים זאת עדיין הדרך הכי זולה לשמר אותו בכושר תנועה על הכביש . אלו דברי הבוחן אשר מתפרנס מרכבים ישנים וגם רישוי רכבי מרוץ .

שבת שלום - אילן

הירשפלד יובל
23-10-12, 21:10
צחי , לשאלתך. " יובל אם אתה ניגש לפני תן דיווח באתר לגבי נהלים. "

אין נהלים , אין דין ואין דיין. הייתי היום בערב במשרד הרישוי.אין להם שמץ של מושג. גם לפי בית שמאי ( שנה ולא שנתיים ) , הפקדתי את רישיון הרכב היום לאחר קבלת טנדר 4X4 מהעבודה. במהלך השנה אברר מה הדין , הרכב יונע ויזוז אחת לשבוע/שבועיים , מקווה שלפחות נחסך הטרטור של טסט חצי שנתי אחד.

lizard
23-10-12, 21:25
אחרי שנתיים לא טסט בתוקף הרכב צריך לעבור בדיקת מעבדה של הטכניון.
מאיזה שנה האוטו?

הירשפלד יובל
23-10-12, 21:44
הרכב עלה לכביש ב-11/87 .בלוחית רישוי וברישיונות מופיע 88.יש/היה לו טסט עד22/11/21012 . המטרה אם לא אשנה את דעתי עד אז היא להחזיק אותו עד אספנות ומעבר.

omri_t
23-10-12, 23:41
מה הפרוצדורה להחזיר לכביש רכב ישן שעומד בתבחין אספנות- ורשיונו הוקפא מעל לשנתיים? או לא הוקפא בכלל?
האם גם כאן בדיקת מעבדה?

lizard
23-10-12, 23:52
אחרי 30 שנה, הרכב יכול לקבל הגדרת אספנות, לא נדרשת בדיקת מעבדה. כל השנים שלא שולם נמחקות.

שי קרנצלר
24-10-12, 08:26
ברישוי אספנות משלמיה רק קדימה ,לא משלמים אחורה.

-->