PDA

צפייה בגרסה מלאה : טרופר שנת 2000 קצר, ידני- האם לרכוש?

עמריהונתן
01-10-12, 08:24
חג שמח
אשמח למעט מידע מהימן מבעלי הדגם לגבי כדאיות רכישה
אך ורק למטרת טיול ואולי הלוך חזור לעבודה.
מחיר רכישה כ20 אלף.
תודה

לא להציע לי גיפ אחר וכו, אין לי רצון להוציא מעבר להוצאה זו. אם לא שווה, אני אמתין
ואחזור לקינג שהיה לי

raanan
01-10-12, 09:12
חג שמח
אשמח למעט מידע מהימן מבעלי הדגם לגבי כדאיות רכישה
אך ורק למטרת טיול ואולי הלוך חזור לעבודה.
מחיר רכישה כ20 אלף.
תודה

לא להציע לי גיפ אחר וכו, אין לי רצון להוציא מעבר להוצאה זו. אם לא שווה, אני אמתין
ואחזור לקינג שהיה לי
לפי המחיר, כנראה מדובר במלכודת הדבש עם המנוע "המהולל" 4JX1 (דיזל 3.0 ). אם כן,
כדאי שתשוטט קצת בצהוב, יש שם שירשורים מעניינים בנושא ...

רענן

asafk
01-10-12, 10:20
הבנתי שיש לבעיות המנוע "המהולל" פתרונות שונים, זמינים ולא יקרים. (כוסיות מזרקים וכו'). הכצעקתה?

אסף.

raanan
01-10-12, 11:45
הבנתי שיש לבעיות המנוע "המהולל" פתרונות שונים, זמינים ולא יקרים. (כוסיות מזרקים וכו'). הכצעקתה?

אסף.
על זה נאמר, "כוסות רוח למת" ...
ייתכן (אבל לא הוכח ) שאם יבצעו החלפות יזומות של גומיות האטימה והשרוולים (נגיד כול 30000 קמ'), תופעת פריצת הסולר לנוזל הקרור תיפטר.
העניין שיש למנוע הזה עוד רעות חולות בדמות חיישן לחץ שמן מסילה שמזייף ומשגע המנוע.
מזרקים בעיתיים (למיטב ידעתי יש צרה דומה עם המזרקים של הלנדקרוזרים החדשים) ובמחיר מטורף לרכישה (אין קיט לשיפוץ) .

עד לאחרונה הייתה מעין מטריה של היצרן והיבואן לאחריות "רצון טוב" (10 שנים) במידה והטרופר טופל (במחירים מפולפלים) במוסכים מורשים UMI .
העניין הוא שכול פעם שהחליפו מנוע (במסגרת האחריות "רצון טוב") תמיד זה הסתכם ב 10 אלף ש"ח לכול מיני סיפורים מסביב ...

אגב, זה הנושא שעליו קרה "הפיצוץ הגדול" שבעתיו עזבו חברים (אני בתוכם) את האתר הייעודי לטרופרים שנתן/נותן שקט תעשייתי ל UMI
ומשתדל למנוע את הוצאת "הכביסה המלוכלכת" (בעיות המנוע "המהולל" 4JX1 ) החוצה ....

רענן

עמריהונתן
02-10-12, 05:55
הי
תודה שטרחתם לענות.
מפתה לרכוש אך אפילו המוסכניק בשטחים אמר לי אתמול לא להתקרב...
ממש מצער אך יפה שניה אחת קודם.

ובהיבט מקצועי, שימו לב שאף בעל טרופר לא משיב בפורומים הללו מנסיונו הטוב או הרע. חבל

חג שמח

קובי-ערד
02-10-12, 07:14
סליחה שאני מסיט את הדיון למשהו קצת אחר: מנוע הבנזין בטרופרים איך הוא(אמינות ושתיינות)?

דרור ברלי
02-10-12, 08:30
כצו שתיארת בעצמך - מנוע הבנזין של הטרופר מתנהג כמו כל מנוע טוב באמת: חזק, אמין ושתיין.

raanan
02-10-12, 09:41
סליחה שאני מסיט את הדיון למשהו קצת אחר: מנוע הבנזין בטרופרים איך הוא(אמינות ושתיינות)?
מנוע הבנזין למרות שהוא V6 הוא לא מורכב מידיי (אצלי המדד זה החלפת טיימינג). דיי דומה למנוע V6 3.0 של הפאג'רו Q בנזין קצר.
(לא להתבלבל עם המנוע המסובך יותר V6 3.5 של הפאג'רו Q בנזין ארוך )

סה"כ אין איזה תקלות נפוצות ובעיית אמינות למנועי ה 3.2 (עד שנת 98 ) או ה 3.5 (משנת 99 ) .
מה שכן מנוע 3.2 אם צריך ניתן למצוא מייבוא ובמחיר סביר. לעומת זאת מנוע 3.5 כמעט לא מחזיקים יבואנים ולכן נדרשת הזמנה ובמחיר של 15K ש"ח וצפונה.
היתרון שכמעט לא ידוע על מנועים כאלה שהוחלפו. אלה שהוחלפו כנראה בגלל הזנחה אחזקה לא נאותה (חוסר שמן, או "בריחת" נוזל הקרור ).
יש שמועה (אני לא מצאתי משהו כתוב) שהמנועים משנת 2002 הם מעט שונים ופותרים איזה שהיא בעיית פגם בתכנון/ייצור שנדיר מאוד שפוגע במנוע (99 - 2001 ).
לי ידוע על טרופר בנזין 99 יחיד בארץ שהחליף מנוע בלי הסבר הגיוני כיצד המנוע נפגע.

בקיצור, בנושא אמינות, המנוע מאוד אמין וזול לאחזקה.

צריחת דלק, ישנו כמובן הבדל בין קצר לארוך (המשקל וכמה עוד ג'אנק או ציוד סוחבים ביום יום יותר בארוך).
בארוך הצריכה (ברגוע יחסית) 1:6 וגם 1:4 זה עדיין תקין . במקרה הכי טוב 1:7 (אני כמעט הגעתי לכך בנסיעה ארוכה לדרום (ללא חזור) עם רגל קלילה ביותר.
אבל זה ממש עינוי שיש לך 215 סוסים שרוצים לשעוט ואתה מרסן אותם ....)

אני אישית הגעתי למסקנה, שבחשבון הסופי, זול יותר להחזיק טרופר בנזין לטיולים בלבד, ליום יום פרייבט ידני ישן וזול.

רענן

סוזי המשתוללת
02-10-12, 13:50
אסף בניגוד לרענן שסתם צועק גוועלד אכן יש פתרונות והם בהחלט מצחיקים כשתשמע עליהם (איך לא עלו על זה קודם)
לג'יפאי בעל ידיים זו יכולה להיות קנייה מאד אטרקטיבית
מערכת הסולר בטרופר לקוחה מעולם המשאיות ולכן במוסכים "רגילים" לא הכירו אותה כולל לא במוסכי היבואן
המערכת מושתתת על כוסית שבה יושב המזרק ושמפרידה בין המזרק לבין הראש הכוסית מפרידה בין הסולר שבראש לבין מי הקירור שבראש באמצעות זוג אטמים
כשאחד האטמים נכשל יש מעבר של מים לסולר וסולר למים או סולר לשמן החלפת האטמים אינה פעולה מסובכת כלל וכבר ביצעו אותה חברים באתר אחר בבית
יותר מכך שיטוט בטבלאות אטמים סיפק את האטמים במחירי בדיחה (כמה עשרות שקלים)
יש להקפיד על תהליך העבודה (לא לערבב את המזרקים ולסגור חזרה במומנט הנכון למניעת סדקים בראש וזהו )
גם את כלי העבודה "היעודיים" ניתן לייצר לבד

דווקא מה שמטריד אותי יותר הוא הגיר הידני שהוא עצמו מאד אמין אך כשהולך הקלאץ צריך משכנתא (כרבע ממחיר הקניה המצוין למעלה )כך שכנראה עדיף גיר אוטומט

גם לגבי תצרוכת הדלק מדובר באגדות אורבניות

מכיוון שהפיזיקה לא משקרת ומכיוון שטרופר דיזל כבד יותר מבנזין בכ150-200 ק"ג (10 אחוז) אז ממוצע צריכת הדלק שלהם לא שונה מהותית זה מזה או מיצרנים אחרים שצריכים לשנע את אותו המשקל
בנסיעת מבחן שביצענו שני נהגים עחד על טרופר בנזין מתוחזק סביר ופרדו דיזל מתוחזק מעולה הפרדו צרך 1:7.5 כשהטרופר צרך 1.7.1 בממוצע שכלל הכל
(ובעיקר הרבה שיוט)

סוזי המשתוללת
02-10-12, 13:59
על זה נאמר, "כוסות רוח למת" ...
ייתכן (אבל לא הוכח ) שאם יבצעו החלפות יזומות של גומיות האטימה והשרוולים (נגיד כול 30000 קמ'), תופעת פריצת הסולר לנוזל הקרור תיפטר.
העניין שיש למנוע הזה עוד רעות חולות בדמות חיישן לחץ שמן מסילה שמזייף ומשגע המנוע.
מזרקים בעיתיים (למיטב ידעתי יש צרה דומה עם המזרקים של הלנדקרוזרים החדשים) ובמחיר מטורף לרכישה (אין קיט לשיפוץ) .

עד לאחרונה הייתה מעין מטריה של היצרן והיבואן לאחריות "רצון טוב" (10 שנים) במידה והטרופר טופל (במחירים מפולפלים) במוסכים מורשים UMI .
העניין הוא שכול פעם שהחליפו מנוע (במסגרת האחריות "רצון טוב") תמיד זה הסתכם ב 10 אלף ש"ח לכול מיני סיפורים מסביב ...

אגב, זה הנושא שעליו קרה "הפיצוץ הגדול" שבעתיו עזבו חברים (אני בתוכם) את האתר הייעודי לטרופרים שנתן/נותן שקט תעשייתי ל UMI
ומשתדל למנוע את הוצאת "הכביסה המלוכלכת" (בעיות המנוע "המהולל" 4JX1 ) החוצה ....

רענן

לי אין מניות לא בumi ולא באתר איסוזו ישראל
מה שאני כותב הוא מנקודת המבט הטכנית שאותה למדתי (וגם התנסייתי על כמה רכבים)
חיישנים מתקלקלים בכל רכב ולכן זו לא אמת מידה
רענן לצערי אתה כותב לא נקי וחבל אל תערבב רגשות עם הצד הטכני - זה מה שמעניין אותנו

שגיא S
02-10-12, 15:22
מכיוון שהפיזיקה לא משקרת ומכיוון שטרופר דיזל כבד יותר מבנזין בכ150-200 ק"ג (10 אחוז) אז ממוצע צריכת הדלק שלהם לא שונה מהותית זה מזה או מיצרנים אחרים שצריכים לשנע את אותו המשקל
בנסיעת מבחן שביצענו שני נהגים עחד על טרופר בנזין מתוחזק סביר ופרדו דיזל מתוחזק מעולה הפרדו צרך 1:7.5 כשהטרופר צרך 1.7.1 בממוצע שכלל הכל
(ובעיקר הרבה שיוט)

סוזי, פה אתה מדבר על שיוט ועל פראדו משנת 99-01 עם המנוע הישן שידוע כפחות חסכוני.

אני מכיר שצריכת הדלק של הטרופרים היא 1 ל8 ומעלה (לדיזל כמובן) כמובן שידני יותר חסכוני

ori abr
02-10-12, 15:43
היי לכולם.
ראיתי את מה שנכתב על צריכת הדלק. פראדו ארוך שנת 2000 דיזל, צורך 1:8.4, אנחנו מחזיקים אחד קרוב ל 5 שנים. איסוזו טרופר בנזין שעושה 1:7 לא מאמין שקיים כזה דבר, כמו כל מנוע בנזין כמו שדרור כתב, זה שותה. תצפה בבנזין לצריכה של 5.5 במקרה הטוב ( נסיעה משולבת עירוני ובין עירוני ) בתוך העיר הוא יישתה יותר . בדיוק כמו כל מנוע.

דרור ברלי
02-10-12, 15:57
מי שמודאג מצריכת דלק שלא יפנטז על רכבי שטח בגודל ובמשקל כזה, עם גיר אוטומטי ומנועי בנזין בנפח כזה. אין כאן קסמים ואין ניסים ונפלאות.

לא אחד ולא שניים סיפרו לי על 1:7 ואפילו יותר בטרופר בנזין - אולי זה אפשרי, בנהיגה סבתאית ובשיוט רגוע מאוד. אולי. בסופה קודמת, כשממש הייתי משתדל, הייתי מוציא בנהיגה כזו צריכה שנראתה הזוייה - יותר מ-9 ק"מ לליטר ובקלות. לפעמים אפילו 10... אבל באמת אי אפשר לנהוג ככה כל הזמן. גם לא בטרופר. את מה שתחסכו בבנזין, תשלמו אחר כך לפסיכיאטר... לא בשביל זה קונים רכב שטח עם 215 כ"ס. רוצה לחסוך דלק? קנה ג'ימני ידני, או איזה דיזל עייף, או בכלל רד מג'יפים.

raanan
02-10-12, 19:52
אסף בניגוד לרענן שסתם צועק גוועלד אכן יש פתרונות והם בהחלט מצחיקים כשתשמע עליהם (איך לא עלו על זה קודם)
לג'יפאי בעל ידיים זו יכולה להיות קנייה מאד אטרקטיבית
מערכת הסולר בטרופר לקוחה מעולם המשאיות ולכן במוסכים "רגילים" לא הכירו אותה כולל לא במוסכי היבואן
המערכת מושתתת על כוסית שבה יושב המזרק ושמפרידה בין המזרק לבין הראש הכוסית מפרידה בין הסולר שבראש לבין מי הקירור שבראש באמצעות זוג אטמים
כשאחד האטמים נכשל יש מעבר של מים לסולר וסולר למים או סולר לשמן החלפת האטמים אינה פעולה מסובכת כלל וכבר ביצעו אותה חברים באתר אחר בבית
יותר מכך שיטוט בטבלאות אטמים סיפק את האטמים במחירי בדיחה (כמה עשרות שקלים)
יש להקפיד על תהליך העבודה (לא לערבב את המזרקים ולסגור חזרה במומנט הנכון למניעת סדקים בראש וזהו )
גם את כלי העבודה "היעודיים" ניתן לייצר לבד
שמוליק יקירי,
זה שהטכנולוגיה זהה למשאיות, יופי. מבחינתי שתהיה זהה גם לחלליות ...
הבעיה והשוני, תזכיר לי כמה מנועים במשאיות (שאתה עובד איתם) מתאבדים כך ביום בהיר בלי כול אזהרה ?
אז את מי מעניין איזה טכנולוגיה מתחבאת מתחת למכסה המנוע ? הלקוחות ? לא לא ! מבחינתם שיהיה חתול על סטרואידים אמין שיסובב הגלגלים ...
ושוב לעניין המשאיות,
וולוו / דאף וכו .. היו נמחקות אם האטמים שלהם היו פורצים ללא כול התראה שהתוצאה בד"כ ראש מנוע במקרה הטוב או מנוע במקרה הרע.

אגב, בצהוב אחד "מהמכורים" זרק "פצצה" שהוא מכיר טרופרים שחצו 400 אלף קמ' ללא כול בעיה. אני עדיין מחכה להוכחות לכך ...

חג שמח
רענן

raanan
02-10-12, 20:07
רענן לצערי אתה כותב לא נקי וחבל אל תערבב רגשות עם הצד הטכני - זה מה שמעניין אותנו
לא יודע על איזה רגשות אתה מדבר ! אבל אשמח אם תפרט ותבאר בעיקר בנושא הכתיבה הלא "נקיה" .

אם מדובר על אתר איסוזו, האג'נדה ודרך ההתנהלות שבו, עדיף שנשמור את ג'יפולוג כאתר מקצועי ובצהוב תפתח או תגיב לשרשורים רבים שהבעתי את דעתי :
http://www.jeeptrip.co.il/start/forum/start.asp?p=1&ForumId=1&id=943586
http://www.jeeptrip.co.il/start/forum/start.asp?p=1&id=943416
http://www.jeeptrip.co.il/start/forum/start.asp?p=1&ForumId=11&id=940624
http://www.jeeptrip.co.il/start/forum/start.asp?p=1&ForumId=11&id=924379

חג שמח
רענן

דודי והטרופר
03-10-12, 22:58
חשוב לזכור שמי שקונה טרופר בנזין , בוכה בקטנה על הדלק אבל לא רואה מוסך חוץ מטיפולים
החלק החשוב שהוא יהנה ויוכל לטייל

ronaldo
04-10-12, 23:24
הי

ובהיבט מקצועי, שימו לב שאף בעל טרופר לא משיב בפורומים הללו מנסיונו הטוב או הרע. חבל

חג שמח

פשוט עייף מכל הדיונים האלו וכנראה שאני לא הדוגמא "הנכונה" - תגובה מניסיון אישי:
טרופר דיזל 3.0 מנוע 4JX1 אוטומטי
ביחד כמעת 11 שנים, כמעת אפס תקלות כמעט 200,000ק"מ הרבה טיולים.
צריכת דלק 1:10 מחוץ לעיר 1:7 1:8 בעיר - ארוך כל הזמן עמוס וצמיגים 31

raanan
05-10-12, 01:29
האם ביצעת אחזקה מונעת ? כגון,
החלפת אטמים ושרוולים או החלפת מזרקים שמעבר לריקול ?

תודה
רענן

אביב
05-10-12, 19:12

גם אני- שנתיים עם טרופר קצר 99, ידני עם מנוע 4JX1.
תקלה אחת- החיישן המפורסם.
צריכת דלק 1:10 משולב מחוץ לעיר-שטח.
רכב מהנה ומוצלח. אל תקשיב לכל המלעיזים...

ronaldo
06-10-12, 13:27
האם ביצעת אחזקה מונעת ? כגון,
החלפת אטמים ושרוולים או החלפת מזרקים שמעבר לריקול ?

האינג' הוחלפו ב-recall.לדעתי יש להחליף יחד עם השרוולים מהסוג החדש (אז) וזה מה שעשיתי - זה היה ב-2007 לפני ~100,000ק"מ.
התחלתי להשתמש בשמן סינטטי מלא 5W30 או 5W40 ~כשהרכב היה ב-50,000-40,000 ק"מ.
EGR בעיתי ובכל מקום ממליצים לבטל.
נוזל קירור לא מופיע בטבלת טיפולים של UMI - להשתמש בחומר הנכון ולהחליף פעם ב-3 שנים.
אחזקה מונעת לגיר האוטומתי: כל טיפול מחליף שמן גיר - ~3ליטר מה שיוצא בכח הכובד - לא החלפה מלאה.
.
.
.
מקווה שאחרי שכתבתי לא יקרה ...

סוזי המשתוללת
06-10-12, 23:02
רענן
כוסיות מזרק מוחלפות במשאיות (אצל הרבה יצרנים - אני עובד עם 5 שונים) באופן תדיר ובממוצע 1:200000 ק"מ
בטרופר זה קורה קצת יותר מוקדם בגלל מבנה מעט שונה של הכוסית
במשאית הכוסית עשוייה חומר רך ונמעכת בתהליך ההחדרה לתוך הראש כך שהיא יוצרת אטימה בין מתכות בנקודה אחת ובאמצעות אטם גומי בנקודה שנייה
בטרופר ההבדל הוא שיש שני אטמים מגומי ולא אחד והכוסית לא נמעכת
דווקא זה יתרון מכיון שאין צורך להחליף כוסית בעלות ניכרת אלא רק את האטמים עצמם - בעלות מצחיקה אגב אם לא קונים אצל היבואן
טיפול יזום כזה אחת ל50000 ק"מ ייתן שקט נפשי רציני לבעל הרכב וגם יימנע נזק למזרקים
למה? כי מזרקים ניזוקים בעיקר ממים בסולר
50000 ק"מ ברכב שטח במינימום ייקח שנתיים ויש כאלה שגם 3-4 שנים
התהליך אינו מסובך גם לכאלה שאינם מאותגרים טכנית וייקח למכונאי חובב על המדרכה ליד הבית כשעתיים עבודה בפעם הראשונה
יש להקפיד על דגשים בסיסיים בעבודה (שנכונים להרבה תחומים בחיים אגב)וזהו
כמו שכתבתי אני חושב שהבעייה הגדולה יותר של הרכב הזה הוא הקלאץ המיכני....שהוא יקר בטירוף מישום מה

אגב תצרוכת דלק
אני לא מתכוון להכנס לויכוחי סרק על שלי ככה ושלך ככה
עובדתית צריך להזיז משקל מסויים שבדיזלים הוא גדול יותר , בכ10-15 אחוז ,מנועי הדיזל המודרנים הרבה יותר מסובכים ולכן יקרים הרבה יותר לתיקון ,דורשים תחזוקה יקרה יותר,וכדי לתת את אותם הביצועים של הבנזין גם צריך ללחוץ אותם יותר מה שאומר תצרוכת דלק גבוהה יותר מה שבסופו של דבר מביא להפרש קטן ולא משמעותי
בסופו של דבר הגליק לא כזה גדול ואם הוא כן היה אז כנראה שהחברים שלי היו מטיילים הרבה יותר ......
אל תשכחו שבבנזין יש תמיד את אופציית הגז שתקתין את העלויות משמעותית אבל זה לא הדיון

-->