PDA

צפייה בגרסה מלאה : יעוץ קטן לפני קניה

אילן גולן
04-10-12, 20:53
שלום חברים

אני חושב לקנות גרנד צירוקי משופר או לשפר אותו בהתאם שנתון 97 98 נפח 5200
שישמש אותי לממוצע של 10 ק"מ ביום ולטיולים בסופש ובחגים (טיולי מכול הסוגים
קל בינוני וקשה) מבחינת אבירות אני מכיר פחות או יותר את היכולות של הרכב בכביש אין
ספק שהוא מפנק,
ישנם מספר סוגיות שגורמות לי לחשוש קצת והם:
זה צריכת הדלק ??
אמינות וזמינות חילקים ומחירים ???
ובכללי איך החזקה השוטפת טיפולים וכו'??

אשמח לקבל תגובות עניניות.
תודה
אילן גולן

hogi
04-10-12, 23:11
אתה מדבר על רכב מצויין וחזק אבל בן 15 שנה.
אם הוא משופר-מישהו כניראה שיפר אותו כדי לחרוש בשטח. אף פעם לא תדע מה עשו איתו בשטח ובאיזה צורה אבל רכב כזה צריך לבדוק עם פינצטה וזכוכית מגדלת.
יש הרבה כלים כאלה בשוק ובמגוון מחירים. תהיה סבלני ותבחר לך אחד טוב.
חוץ מיד2 אתה יכול להסתכל במודעות מכירה בפורומים של 4X4 וגם לשאול במוסכים של גורואי הג'יפים בהתאם למקום מגורך. הם תמיד יודעים על מישהו שרוצה למכור.

צריכת הדלק שלו היא כצפוי מרכב אמריקאי גדול עם כוח אמיתי ולא מכונת תפירה מהמזרח הרחוק, כלומר צריכה שערורייתית במחירים של היום, אבל למי שאוהב את זה - זה שווה את המחיר. יש גם 'ללכת עם-להרגיש בלי' כלומר מוסבי גז שאותם אני ממליץ לבדוק עם מיקרוסקופ ולא עם זכוכית מגדלת...
אם לא קרעו לו את הצורה- הוא אמין ויש חלקים. מחירים - לא יודע.

Ersten
05-10-12, 07:23
רציכת הדלק בגראנד שלי (5.2 1998)
בנסיע עירונית עם מזגן 4.5 ק"מ/ל
בנסיע עירונית בלי מזגן 5 ק"מ/ל
בנסיע בינערונית 7.5-9 ק"מ/ל

אמינות גבוהה בתנאי שהרכב לא קרוע. יש פה ושם מחלות כרוניות שניתן לטפל בהם ביחסית לא הרבה כסף.

יש חלקי חילוף תחליפיים אצל ינוביץ' בתל אביב. אם אתה ממרכז הארץ אז יותר קל להסיגם. אם לא אז תצטרך למצוא איזה חנות חלקי חילוף שעובדת עם ינוביץ ודרכה תוכל להסיג חלקים קרוב לבית ובמחירים סבירים.

בין הדברים שנתקלתי בהם אישית היקר ביותר היה שמן גיר אוטומט שעלה לי בערך 1000 ש"ח רק השמן (החלפה מלאה, 12 ליטר). את יתר המקרים היו בעלות סבירה

-->