PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בהתקנת מרים חלונות

Neilman
05-10-12, 13:33
שלום,
אני מעוניין להתקין מרים שמשות בפרייבט. יש לי שאלה קטנה לגבי החיווט....
מהיחידה של ה"מוח" יוצאות שתי צמות חשמל:

צמה של 9 חוטים: 2 חוטים לכל חלון-סה"כ 8 חוטים
חוט אחד נוסף-??????

צמה של 4 חוטים: חוט אחד ל(+) קבוע
חוט אחד ל(-)
חוט אחד ל(+) אחרי סוויץ
חוט רביעי-?????????

מישהו יודע אולי לאן צריך לחבר את החוטים שבסימני שאלה?

תודה

momi-r
05-10-12, 17:30
לדעתי החוטים ״ המיותרים״ שלך אמורים להתחבר לאזעקה איפשהו בקטע של הוינקרים שכשאתה לוחץ על הנעילה של הרכב בשלט של האזעקה אתה מפעיל בעצם גם את הוינקרים ומשם אמור להגיע הפקודה למרים חלונות להתחיל לעבוד..

אתה אמור לעקוב אחרי החיווט של האזעקה היכן שזה מתחבר לוינקרים עם נורת ביקורת שכשאתה נועל את הרכב איזה מהחוטים מקבל מתח ולשם אולי לחבר את החוטים עם הסימני שאלה שלך.... או לפחות אחד מהם..

Neilman
05-10-12, 18:43
בעיקרון לפי ההוראות זה אמור להתחבר אישהו לקונקטור של הנעילה המרכזית. משהו חייב לתת טריגר לכפתורים להתחיל לעבוד, אבל למה שני חוטים? או אולי רק אחד, ואז אין לי רעיון לאן השני אמור ללכת...

תומר א.
05-10-12, 20:26
יש לך הוראות אבל לא כתוב מה תפקיד החוטים?
אתה יכול להעלות את התרשים או קצת יותר מידע על הרכיב

Neilman
06-10-12, 00:37
זה הרכיב:
http://www.ebay.com/itm/230667150406?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649
יש שם סכמה, העניין הוא שהסכמה שמגיעה פיזית עם המוצר עצמו שונה... איפה שבשרטוט הזה יש צמה של חמישה חוטים פיזית יש ארבעה, שלושה כמו שפירטתי בהתחלה והרביעי רשום עליו לחבר ל-Negative pulse. בצמה שבשרטוט מופיעים 10 חוטים, פיזית יש רק 9 כאשר כל שניים מתחברים למנוע של חלון=סה"כ 8 ועוד אחד שאני כרגע לא בדיוק זוכר מה כתבו שם, אני אבדוק מחר.
מדובר, דרך אגב, בסיטרואן C3, כאשר במחבר שמתחבר למנעול יש 5 פינים שבמצב רגיל על שלושה יש 0V ועל שניים בערך 2.5V ובהפעלה של הנעילה אלו של ה-2.5V קופצים ל-12V.

תומר א.
06-10-12, 20:41
בשירטוט שבקישור הקופסא מקבלת +/- מהמחבר הגדול ו+ במחבר הקטן כך שיש כאן יתירות.
אם נחשוב לרגע בהיגיון, המכשיר מקבל פקודה ממערכת האזעקה להרים את החלונות הוא צריך בנוסף +/- ובעיקרון כל השאר לא רלוונטיים.
המשפט האחרון קצת לא ברור, אתה אמור לחתוך את החוט שנותן + למנוע בזמן ההרמה ולחבר את המרים .

Neilman
09-10-12, 17:10
טוב, גיליתי איך זה צריך להיות מחובר:
צמה 4 חוטים:
1. (+) קבוע
2. (-) מינוס
3. חיבור ל(+) אחרי סוויץ
4. אחד המחברים שמחובר לנעילה המרכזית ונותן 12V בזמן הנעילה

צמה 9 חוטים:
2 חוטים לכל חלון=סה"כ 8 חוטים
9. (+) קבוע... חיברתי אותו פשוט ל(+) של הצמה השנייה

הבעייה היא עכשיו שהכול טוב ויפה וכשנועלים החלונות מתחילים להיסגר, אבל רק טיפה... לא עד הסוף.
במחבר של החלון עצמו יש 4 חוטים:
1. תאורה - לא רלוונטי...
2. (+)
3. בגישור ל(+) מעלה את החלון
4. בגישור ל(-) מוריד את החלון

לא ברור לי איזה כפתור אומר לחלון להמשיך לעלות גם אחרי שהפסקתי ללחוץ....
למישהו יש רעיון??

תומר א.
09-10-12, 20:41
איך חיברת את החוטים לחלון?

Neilman
09-10-12, 20:45
כמו בהוראות... את הכבל שמעלה את החלון חותכים ולכל צד מתחבר כבל שמגיע מה"מוח", הבעייה כמו שכתבתי היא שזה מעלה רק קצת, ולא עד הסוף....

Neilman
10-10-12, 15:12
מישהו? רעיון?

תומר א.
10-10-12, 15:29
או שחיברת משהו לא נכון או שהמתקן לא מתאים לסוג הרכב שלך.
בשירטוט שבקישור ה + מהמחבר הגדול צריך להתחבר למשהו לא מובן - the connection way with positive rising up window
לדעתי הוא לא אמור לקבל 12V קבוע

Neilman
10-10-12, 15:33
אז למה כן? אני משתגע מזה... בלי קשר למרים חלונות אני לא מצליח על המפסק של החלון עצמו לגרום לזה שהוא יעלה עד הסוף. לא משנה מה אני מגשר למה הוא לא עולה עד הסוף.

תומר א.
10-10-12, 20:27
זה התחיל לפני או אחרי

Neilman
10-10-12, 20:34
אני לא מסביר את עצמי טוב.... החלון עובד סבבה, עולה למעלה בנגיעה אחת בעזרת הכפתור. הבעייה היא שאני מנסה למצוא איזה חוט גורם לו לעלות עד הסוף כדי לחבר אותו ליחידה אני לא מוצא...

momi-r
10-10-12, 22:27
החוט שחיברת אליו הוא אכן החוט שמעלה את החלון אבל הוא מקבל מתח רק שיש סוויץ - לכן הוא רק עולה טיפה ומפסיק אתה צריך לחבר את החוט למקור אחר או אולי לגשר בין החוט הזה לחוט נוסף שנותן + ברגע שהמרים נכנס לפעול ולא רק לכמה שניות אולי אפילו קבוע
החוט שחיברת אליו תחשוב שהוא מפסק ורק שהוא נכנס לפעולה הוא נותן מתח לחוט שמרים את החלון.

יכול להיות גם שהמרים חלונות לא מתאים לרכב שלך..

אם אתה רואה שאתה מתברבר יותר מדי שווה להיכנס לחשמלאי רכב באיזור שלך ולשלם סכום קטן שישלים את העבודה.. ככה גם תלמד ותראה מה הוא עושה ובעיקר מה אתה עשית לא טוב..

-->