PDA

צפייה בגרסה מלאה : טמפרטורת מנוע עולה ויורדת - דיפנדר TDI300

torchak
11-10-12, 15:38
בעיה מוזרה (או שלא?): המנוע מתחמם ומתקרר, מתחמם ומתקרר..... גם בנסיעה בכביש מהיר, גם בנסיעה בעיר וגם בעמידה. הטמפרטורה עולה ואחרי כזה זמן יורדת ושוב עולה וחוזר חלילה, כל הזמן.
הדבר האחרון שעשיתי באוטו היה להחליף משאבת מים (בגלל שהיה לה חופש בציר) אבל אני לא חושב שזה קשור. מילאתי מים והוצאתי אוויר.
אשמח לקבל רעיונות מה יכולה להיות הבעיה.

תודה רבה,
נועם.

אסף ד.
11-10-12, 15:52
החלפת טרמוסטט?

shachar
11-10-12, 16:02
איך אתה מודד?
צג. דיגיטלי או לפי השעון המכאני?

Sent from my GT-I9100T using Tapatalk 2

torchak
11-10-12, 16:45
אני מודד עם מד דיגיטלי.
לא מצליח לפתוח את אחד הברגים של הטרמוסטט (התחתון). את העליון הצלחתי לשחרר וראיתי שיש עליו לוקטייט.
איך טרמוסטט יכול לגרום לכזאת תקלה?

nirs
11-10-12, 16:53
על איזה טווח טמפרטורות מדובר?
טרמוסטט לא תקין בהחלט יכול לגרום לתופעה כזו.

torchak
11-10-12, 16:56
בד"כ בכאלה תנאים (נסעיה בכביש מהיר עם מזגן) הטמפרטורה על 91.8 או בעיר 88 בערך.
עכשיו היא עלתה עד 98 ואפילו 101 (פעם אחת) אבל יורדת חזרה למטה אד 94, ואפילו חזרה ל91

idanw
11-10-12, 17:39
עכשיו זה ברור... הבעיה שלך היא שיש לך מד טמפרטורה דיגיטלי!
אם היית נשאר עם המקורי, לא היית נלחץ משינויי טמפ' מזעריים של 10 מעלות.

torchak
11-10-12, 17:48
עשר מעלות זה מזערי? עד עכשיו הטמפרטורה הייתה די יציבה. גם אם זה לא קטסטרופלי ברור שמשהו לא תקין...

idanw
11-10-12, 18:07
שעון החום המקורי של הרכב מתוכנן להתעלם מתנודות טמפ' קטנות של כ20 מעלות - כדי לא להלחיץ את הנהג שלא לצורך.
אני נוטה להאמין שאין צורך לשנות כלום כל עוד השעון המקורי יציב - ולכן העפתי את השעון הדיגיטלי.

אם בכל זאת אתה רוצה לחפש תקלה - יכול להיות שהשארת אויר במערכת, נכנס לך לכלוך (סיליקון או שאריות אטם) או שנתפס לך קצת הטרמוסטט במצב חצי סגור ומונע זרימה תקינה של נוזל הקירור.
יכול להיות גם ששמת משאבה תחליפית עם זוית כנפיים שונה (מישהו אמר בריט פארט!?) שמייצרת סרקולציה חלשה יותר...

עידן

רמי גלבוע
11-10-12, 18:51
101 מעלות זה ממש בסדר, ליום חם עם מזגן. עד שהרכבתי מד דיגיטלי לא האמנתי עד כמה כל עלייה משנה לטובה (או לרעה) את הטמפרטורה. האם אתה מזהה PATTERN שלא היה קודם? אם זה תמיד היה ככה, לא הייתי מתרגש. אם זה מופע חדש, שווה בדיקה.

Tourist
11-10-12, 19:00
המד הדיגיטאלי נועד לדעתי להקדים את המקורי.
כלומר, כשהגעת ל-100+ זה אומר שכדאי להתחיל לשים לב יותר למקורי.
זה אמצעי בטחון ולא המדד העיקרי.

מעבר לכך ש(אצלי לפחות) הם לא מודדים טמפרטורה באותו מקום בכלל.

Sent from my iPhone using Tapatalk

torchak
11-10-12, 19:51
התופעה הזאת לא קיימת מאז ומתמיד. היא חדשה. אם הייתה בעיה בזווית הכנפיים של המשאבה הייתי יכול להבין טמפרטורה גבוהה יותר ולאו דווקא תנודות
שכאלה. זה אמנם חליפית אבל לא בריטפארט

אמיר ב.א
11-10-12, 20:21
לדעתי יש בועת אוויר.

כאשר הבועה "מתלבשת" על המשאבה - הטמפ עולה ...

בסופו של דבר הבועה ממשיכה לזרום במערכת - הטמפ יורדת שוב.

תנסה לנקז שוב אוויר...

gp1
13-10-12, 00:51
- - - - - - -

torchak
15-10-12, 11:49
אחרי מלחמה ארוכה מאוד הצלחתי להוציא את הטרמוסטט (הברגים שם היו סגורים עם לוק-טייט, לא ברור לי לגמרי למה....).
הטרמוסטט הישן נבדק ונמצא לא תקין. החלפתי לאחר שהיה ברשותי (78 מעלות). אחרי יום, עדיין היתה את הבעיה אולם עכשיו נראה שהיא נפתרה.
השערה שלי - הטרמוסטט באמת הלך אבל בגלל שהרכב עמד די הרבה זמן, ייתכן שנוצרו משקעים ברדיאטור. אלו יכלו אולי לגרום לסתימה קטנה שהשתחררה מעצמה. סתם השערה......

Richard
16-10-12, 22:22
מצטער שאני מתעלק על השרשור אבל לא מזמן גם אני החלפתי טרמוסטט (88 מעלות) ונראה לי שהרכב עובד קצת חם מידי.. בעליות עם מזגן הטמפ'
מטפסת ל97.. בנסיעה רגילה המד חום מראה 88 מעלות... האם רצוי לשים טרמוסטט 78?

torchak
16-10-12, 23:07
זה נשמע לי די נורמאלי.
אני שמתי טרמוסטט 78 כי כבר היה לי כזה ביד, אבל אין ספק שעכשיו המנוע עובד קצת קר יותר ממה שהוא עבד קודם (אני יכול רק להניח שהטרמוסטט הקודם היה 88).

-->