PDA

צפייה בגרסה מלאה : הפרויקט sindewinder שלי

yuvalbike
26-10-12, 14:33
התוכניות הוזמנו כבר ליפנישנה בערך אחרי הרבה זמן של פנטוזים על פרויקט כלשהוא.
נקראו בעיון רב ולפתע נכנס פרויקט של שיפוץ ניבה, מה שעיכב את תחילת הפרויקט,במקביל שיפצתי מנוע שמיועד לבאגי ימהה TT600 ששכב משהוא כמו 7 שנים במחסן עםבעיה בגיר.
לפני חודש הוזמנו הברזלים, והפרויקט התחיל סופסוף בקצב זחילה, השבוע התפנה הרבהזמן אז סופסוף הפרויקט התחיל לזוז.
אשמח להערות שליליות או חיוביות וגם ביקורת או טיפים של אלופים!

תיהנו מהתמונות יובל

yuvalbike
26-10-12, 15:33
עוד תמונות...

תהנו יובל

six 4 life
27-10-12, 00:33
נראה אחלה, הרבה בהצלחה.
לדעתי בחרת במנוע לא מתאים לבאגי הזאת אבל זה אינדיבידואלי.
תמשיך לעדכן.

yuvalbike
14-11-12, 02:27
עוד קצת תמונות הייתי בראבק בשבועיים האחרונים...
אשמח להערות או הארות טובות או רעות טיפים או סתם שאלות...

תהנו יובל

6621966234662336623266231662306622966228 66227662266622566224
6622366222662216622066235

חנן גולומבק
14-11-12, 06:37
אנחנו נהנים מאד...:)

yuvalbike
10-01-13, 20:16
קצב העבודה ירד לצערי, ובכל זאת יש קצת עדכונים...
לי ניראה בעיתי מיקומו וגודלו של מסרק ההגה, למרות שהוא מאוד קטן באופן יחסי למסרקים אחרים שראית, ניראה כאילו בזמן פעולת המתלה יהיה שינוי די גדול בזווית ההיגוי, אשמח אם תשפכו לי קצת אור בנושא.

יובל

yuvalbike
10-01-13, 20:26
שככתי עוד אחת, לא עמדתי בפיתוי הייתי חייב לראות איך זה יראה בעתיד....

יובל

buggy 1600
10-01-13, 21:32
שככתי עוד אחת, לא עמדתי בפיתוי הייתי חייב לראות איך זה יראה בעתיד....

יובל
המתלים מאחורה לא נפרדים?!
ונראה לי שצריך קצת חיזוקים לשלדה.. :)

yuvalbike
10-01-13, 21:39
המתלים מאחורה לא נפרדים?!
ונראה לי שצריך קצת חיזוקים לשלדה.. :)

לא, הדגם הזה יותר פשוט עם זרוע יחידה מאחורה... השלדה רחוקה מלהיות גמורה, אבל סתם מתוך ענין יש מקומות ספציפיים שבהם נראה לך שצריך לחזק?

יובל

רני דקל
10-01-13, 22:29
לי ניראה בעיתי מיקומו וגודלו של מסרק ההגה, למרות שהוא מאוד קטן באופן יחסי למסרקים אחרים שראית, ניראה כאילו בזמן פעולת המתלה יהיה שינוי די גדול בזווית ההיגוי, אשמח אם תשפכו לי קצת אור בנושא.

יובל
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=58405&p=490002&viewfull=1#post490002

אם אתה רוצה לדבר על זה יותר לעומק אתה יודע איך למצוא אותי:cool:

yuvalbike
11-01-13, 12:01
כנראה שלא הבהרתי את עצמי קודם מספיק טוב, איפה המיקום צריך להיות ברור לי, אבל אני לא יכול למקם אותו שם. מאיך שאני רואה את זה בגלל שפה מדובר במקפרסון יש רק שני משתנים: הגובה של המסרק, והנקודה שממנה יוצא מהמסרק המוט קישור, אז כמובן שאת המיסב קצה שעל המסרק ממקמים בדיוק בגובה הציר של הזרוע A,
אבל המרחק שביין שני מיסיבי הקצה שיושבים במסרק עצמו לא ניתנים לשינוי והוא יותר גדול מהמרחק שבין שני הצירים של זרועות ה A ככה שהמיסב בולט 8 סנטימטר לכל צד.
עכשיו שאלתי היא האם יש לך הצעת יעול כלשהיא למיקום המסרק, וכמה גרוע נראה לך שיהיה הבאמפ סטיר, אני בכלל יכול להשתמש במסרק הזה?

יובל

buggy 1600
11-01-13, 12:36
לא, הדגם הזה יותר פשוט עם זרוע יחידה מאחורה... השלדה רחוקה מלהיות גמורה, אבל סתם מתוך ענין יש מקומות ספציפיים שבהם נראה לך שצריך לחזק?

יובל
68623

huski360
11-01-13, 17:16
68623

ולהוסיף עוד צינור בין ה"שבירה" העליונה בהדמיה לקשת הרוחבית!

תדהר.

lizard
11-01-13, 18:08
בהחלט יתכן והמסרק רחב מידי. מה הם ממליצים בחוברת שלהם? יש שם רשימת חלקים מכניםי שהם מוכרים. תבדוק מה האורך של המסרק שלהם.
יתכן ויהיה לך באמפסטיר, זה תלוי מאוד גם במהלך המתלה של הזרועות. אם הוא לא גבוה במיוחד אז כנראה שתהיה בסדר.

yuvalbike
11-01-13, 20:41
בהחלט יתכן והמסרק רחב מידי. מה הם ממליצים בחוברת שלהם? יש שם רשימת חלקים מכניםי שהם מוכרים. תבדוק מה האורך של המסרק שלהם.
יתכן ויהיה לך באמפסטיר, זה תלוי מאוד גם במהלך המתלה של הזרועות. אם הוא לא גבוה במיוחד אז כנראה שתהיה בסדר.

הם ממליצים על מסרק של פורד אסקורט, שם הוא לא מאוזן כלומר צד שמאל בולט יותר, (בערך באותה מידה ששלי בולט) מה שאומר שלפחות עם המסרק שלי הבמפ סטיר יהיה שווה לשני הצדדים. מהלך המתלה די קצר.
עד כמה מעלות פחות או יותר של במאפ סטיר נחשב תקין? אני אנסה לחשב כמה סטיה תהיה לי...

תודה יובל

רני דקל
11-01-13, 21:01
כנראה שלא הבהרתי את עצמי קודם מספיק טוב, איפה המיקום צריך להיות ברור לי, אבל אני לא יכול למקם אותו שם. מאיך שאני רואה את זה בגלל שפה מדובר במקפרסון יש רק שני משתנים: הגובה של המסרק, והנקודה שממנה יוצא מהמסרק המוט קישור, אז כמובן שאת המיסב קצה שעל המסרק ממקמים בדיוק בגובה הציר של הזרוע A,
אבל המרחק שביין שני מיסיבי הקצה שיושבים במסרק עצמו לא ניתנים לשינוי והוא יותר גדול מהמרחק שבין שני הצירים של זרועות ה A ככה שהמיסב בולט 8 סנטימטר לכל צד.
עכשיו שאלתי היא האם יש לך הצעת יעול כלשהיא למיקום המסרק, וכמה גרוע נראה לך שיהיה הבאמפ סטיר, אני בכלל יכול להשתמש במסרק הזה?

יובל
8 ס"מ נשמע לי הרבה באמת, אבל אין לי שום מושג אמיתי מה המשמעות של זה בכלי כזה. שווה להסתכל בפורומים בחו"ל, אני בטוח שאתה לא הראשון שנתקל בבעיה. באופן עקרוני ניתן לקזז את הבעיה חלקית ע"י הזזה של הנקודות בנאבה (למרות שאני לא רואה אותך מייצר נאבות חדשות - תקן אותי). גם שינוי כזה יעשה שינויים בגאומטרית האקרמן.
מה שנאמר לפני זה גם נכון, ככל שהמתלים קשים יותר והמהלך קטן יותר כך יהיו לך פחות בעיות.

חנן גולומבק
11-01-13, 21:07
איזה מסרק זה ? 11 או 14 אינץ ?

רני דקל
11-01-13, 21:07
הם ממליצים על מסרק של פורד אסקורט, שם הוא לא מאוזן כלומר צד שמאל בולט יותר, (בערך באותה מידה ששלי בולט) מה שאומר שלפחות עם המסרק שלי הבמפ סטיר יהיה שווה לשני הצדדים. מהלך המתלה די קצר.
עד כמה מעלות פחות או יותר של במאפ סטיר נחשב תקין? אני אנסה לחשב כמה סטיה תהיה לי...

תודה יובל
אם הם ממליצים על משהו דומה כנראה שניתן לחיות עם זה. הייתי ממשיך ככה לבינתיים. תמיד אפשר להחליף אחר כך.

talw
11-01-13, 21:12
יובל,אל תשכח שאתה יכול להזיז את התיבה גם קדימה ואחורה ולבטל באמפ סטיר במצב מתלה מסויים.
בכלל, קח לך טיפ קטן, בזמן חיפוס הגאומטריה הנכונה תשתדל לבטל באמפ סטיר בזמן סגירת המתלה למרות ההשפעה לרעה על הבאמפ סטיר בפתיחה.
כמובן שהאידאלי זה ללא באמפ סטיר לכל אורך המהלך.

yuvalbike
11-01-13, 22:20
רני: עקרונית אין בעיה לשנות את המיקום של אוזן ההיגוי בנאבה, להעלות אותה למעלה השאלה כמה משמעות יהיה לזה...
להחליף אחר כך זה מה שאני מנסה להמנע ממנו, בכל מקרה הסיכוי שאני אחליף מסרק כרגע מאוד קטן כרגע, גם אם הבאמפ סטיר יהיה די גדול.
חנן: 11'' זה הקטן.
טל: אני אשמח אם תפרט יותר... כמה משמעות יש למיקום קדימה ואחורה? אתה מתכוון לכוון זוויות גלגלים (TOE) במצב 0 עם סטיה מכוונת? אם לא אז לא הבנתי....

יובל

talw
12-01-13, 17:37
צריך להבין שהתמונה היא תלת מימדית ולא דו מימדית.
קשה להסביר זאת במילים ,אם תוכל לדמיין את הצירים עם הרדיוסים שמייצרים בקצוות שלהם קשתות תוכל לשים לב שהתמונה היא לא רק על מישור קשת המשולש אלא גם מישורים אחרים.
מישורים אחרים שמשפיעים על תנועה לא לינארית בהיגוי של הנאבה.

נמרוד
12-01-13, 18:15
המתלה הקדמי לא נראה כמו מקפירסון, אלא כמו swing axle פשוט, תקן אותי אם אני טועה.

יש פה רק זרוע אחת בכל גלגל שעושה את הכל, והצירים שלה כמדומני מקבילים... לכן הזו בעייה דו-מימדית במידה רבה. ובגלל זה הבעייתיות של מסרק ההגה קופצת לעין של כולם. בכל מקרה, כשצירי הזרועות קרובים אחד לשני משמעותית יותר מאשר קצות המסרק, קשה לי לראות איך משפרים את הבאמפסטיר, אז הייתי אומר לך לעזוב את העניין, להצמד לתוכניות, זה מאפיין מובנה של הרכב הזה שהוא גם ככה די מוגבל.

yuvalbike
12-01-13, 18:22
צריך להבין שהתמונה היא תלת מימדית ולא דו מימדית.
קשה להסביר זאת במילים ,אם תוכל לדמיין את הצירים עם הרדיוסים שמייצרים בקצוות שלהם קשתות תוכל לשים לב שהתמונה היא לא רק על מישור קשת המשולש אלא גם מישורים אחרים.
מישורים אחרים שמשפיעים על תנועה לא לינארית בהיגוי של הנאבה.

הבנתי אותך בנושא התלת מימדי, אבל אני לא מצליח להבין איך לקחת את המסרק קדימה יכול לעזור לביטול באמפ סטיר, אם המסרק ממוקם בדיוק בקו של ציר זרוע המתלה (מה שלא אפשרי אצלי) אז כביכול אתה מבטל את המישור השלישי, אבל ככל שתיקח את המסרק יותר קדימה ככה יהיה יותר השפעה מהמישור השלישי, ממה שאני מצליח לחשוב תהיה לו רק השפעה רעה כלומר באמפ סטיר גם בפתיחה וגם בסגירה.
בציור המסרק במצב 1 ממוקם קרוב ככל האפשר לציר הזרוע ככה שההשפעה מהמימד השלישי קטנה ככל האפשר, אם מעבירים את המסרק למצב 2 אז ההשפעה מהמימד השלישי גדלה גם בפתיחה וגם בסגירת מהלך, אני לא מצליח להבין איך אפשר לשפר את הבאמפ סטיר אם מזיזים את המסרק מהמיקום הכי קרוב שלו לציר הזרוע.

מקווה שהבנתה אותי תודה יובל

רני דקל
13-01-13, 00:06
רני: עקרונית אין בעיה לשנות את המיקום של אוזן ההיגוי בנאבה, להעלות אותה למעלה השאלה כמה משמעות יהיה לזה...

יובל
ככל שתזיז את האוזן החוצה, כלומר הרחק מהאמצע של הרכב כך יקטן ההיגוי הלא רצוני. השרטוט שתמיד שמים לא מתייחס לעובדה שנקודת החיבור החיצונית לא עוברת בציר שמגדירים המפרקים החיצוניים של המתלה.

בקשר לנושא הזה ולהזזת המסרק קדימה-אחורה, אלה משפיעים ישירות על האקרמן שיהיה לכלי, לתשומת לבך.

eilonoz
26-01-13, 15:37
במתלים שיש לו הגלגל נע סביב ציר קבוע כי זו זרוע בודדת. הוא יכול לאפס את הבאמפ סטיר רק אם, כמו שהוא אמר, קצה המסרק יתלכד עם הציר הזה.
אתה יכול לנסות לקחת את המסרק של האסקורט ולקצר אותו. אני קיצרתי מסרק של פיאסטה או משהו כזה. אם הבית עשוי מפלדה זה לא קשה כלכך

yuvalbike
22-04-13, 20:56
אחרי כמה חודשים של חוסר זמן שמנע ממני לחלוטין לעבוד, השתחררתי והזמן קיים בשפע...
עכשיו שאלה: קניתי מסרק קצר שמיועד לבאגים קטנים, הוא הגיע עם מיסיבי קצה, ועכשיו כשהתחלתי להתעסק איתו שמתי לב שהמיסבים האלה מאפשרים לי חופש תנועה של 13 מעלות לכל כיוון (הערכה די גסה) .. נראה לי מאט מידי....
עדיין לא הגעתי להתאמת קפיצים אז אני לא יודע מה יהיה מהלך המתלה אבל האם לדעתכם זה מספיק? ואם לא האם קיימים מיסבי קצה תעשיתים שיאפשרו לי יותר תנועה??

תודה יובל

עידו לוריה
22-04-13, 23:22
יובל ניתן ע"י חריתה של high misalignment spacers להגדיל את התנועה של המיסב

73647

או להזמין מסבים למשל מכאן (http://www.kartek.com/Product/357/HRSMX-Series-.aspx) עם הספיסרים מוכנים .

עידו

נמרוד
22-04-13, 23:46
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=73643&d=1366649662

המפתח של האזניים קטן מדי, אתה מבזבז מהלך, גוף המיסב נוגע באוזן. תגדיל את המפתח בכמה מ"מ ושים ספייסר חרוט גלילי פשוט ביותר, אפילו שייבה בקוטר מינימלי בכל צד של המיסב, וכבר תרוויח עוד כמה מעלות.

yuvalbike
23-04-13, 00:59
עידו, מבחינת המבנה של המיסב לא ניראה לי שאפשר להרוויח עוד הרבה מהלך גם עם ספיסרים... עוד כמה מעלות בטוח אפשר אבל אני לא בטוח אם זה יהיה מספיק...

נמרוד, אני יודע שהמפתח קטן זה היה רק ניסיון אבל מבחינת המבנה של המיסב הזה נראה לי אפשר להרוויח רק עוד כמה מעלות בודדות...

מה שמוזר לי זה שהיצרן מספק את המסרק דווקא עם המיסב הזה, אז או שהוא מטומטם או שאני מפספס משהוא...??
בנוסף שמעתי פעם מישהוא אומר שיש הבדל בין מיסבי קצה תעשיתיים למיסבי קצה/תפוחים המיועדים לרכבים, הטענה הייתה שמיסבי קצה תעשיתיים מקבלים חופש יחסית מהר על רכבים בגלל הוויברציות, נראה לי מוזר... יש צדק בדברים האלו או שזה שטיות?

תודה רבה יובל

נמרוד
23-04-13, 10:14
אני אתייחס לנקודות שהעלית בנושא מיסבי הקצה...

היצרן של המסרק לא מטומטם. אם הוא היה מטומטם, הוא היה מספק עם המסרק מיסבי קצה תעופתיים סופר איכותיים וגומר את כל הרווח שלו, או מכפיל את המחיר של המסרק ואז לא היית קונה.

לגבי מה ששמעת - זה נכון מאד, וכנראה קראת את זה כאן בפורום הבונים ולא פעם אחת. היו על זה דיונים רבים. בקיצור, מסבי הקצה האיכותיים שמשמשים בספורט מוטורי הם מיסבים מדויקים, אפס חופש, עם ליינר מטפלון. הם מגיעים משני יצרנים אמריקאיים עיקריים - FK וAurora. המיסבים התעשייתיים הם בעלי חופש גדול, עשויים מחומרים נחותים, ונועדו באופן כללי לאפליקציות סטטיות וכאלו שבהם מקדם הבטחון הרבה יותר גדול (משתמשים במיסבים גדולים ביחס לכוחות בפועל).

עכשיו לפסים מעשיים - במקום לנחש, תבדוק מה הולך להיות מהלך המתלה. גם אם עוד לא בנית אותו, יש לך תוכניות הרי, יש שם מידות, תסתכל על מבט החזית של הרכב, אורך הזרוע הקדמית, המרחק בין נקודת חיבור הבולם לזרוע לגלגל ביחס לאורך הזרוע זה מנוף אחד, סינוס זוית הבולם זה מנוף שני, תכפיל את שני המנופים האלו במהלך של הבולם שאמור להיות שם וזה המהלך בגדול, וכך תדע מה הזווית הנדרשת. אני מנחש שהמסב הזה כן מספיק מבחינה גיאומטרית.

מאוחר יותר תרצה להחליף אותו למיסב קצה איכותי יותר, לא צריכה להיות בעייה למצוא תחליף מוצלח יותר מכל בחינה בקטלוג של FK ברשת ואת הפירמה הזאת אפשר לקנות בהמון חנויות אינטרנט אמריקאיות, המחיר עבור מיסבים כאלו קטנים הוא עשרות דולרים בודדים, אז אין מה להתרגש. כשתגיע לשם אשמח לעזור בבחירה הספציפית של מסב הקצה הנכון.

yuvalbike
23-04-13, 12:03
תודה על התשובה נמרוד....
לפי התוכניות המהלך מתלה צריך להיות באיזור ה 30 מעלות.... גבולי אבל ניראה לי שאני יצליח להסתדר עם המיסבים האלה...

יובל

חנן גולומבק
23-04-13, 22:07
תסתכל כאן - http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=42425&page=2

yuvalbike
23-04-13, 22:50
עדכון, באמת הרחבתי את האוזנים והוספתי שיבות קטנטנות חל שיפור במהלך, המשכתי להרכיב את כל החלקים וכשהכל היה מורכב סוף סוף נפל לי האסימון, לא יודע למה הייתי מקובע על כיוון אחד של המיסב בלי לחשוב בכלל על עוד אופציה, אחרי שסובבתי את המיסב ב- 90 מעלות ראיתי שאין הגבלה לתנועת של המתלה... כנראה שלזה התכוונתי שאמרתי "או שהיצרן מטומטם או שאני מפספס משהוא"....
בקיצור חמשת ההודעות האחרונות הן נגררת של חוסר מחשבה וקיבעון סתמי...

עוד עדכונים בקרוב... תודה יובל

עידו לוריה
23-04-13, 23:20
אני הייתי בטוח שאתה מדבר שחסר לך זווית להיגוי ולא למהלך המתלה .
ברור שהם צרכים להיות ניצבים ולא שוכבים .

עידו

talw
23-04-13, 23:33
ואני הטעתי אותו לפני כמה תגובות כי הייתי בטוח שמדובר על מתלה יותר מורכב...

נו,תמונות שוות הרבה מילים.

yuvalbike
11-05-13, 14:08
עוד עדכונים.. השבועים האחרונים היו מוקדשים בעיקר לפרויקט, יש די הרבה התקדמות מה שנשאר לעשות ליפני נסיעת המבחן הראשונה זה:
*קניה והתאמה של בולמים קידמים
*תושבת לקאליפר אחורי והרכבת כל צינורות הבלם
*מותחן שרשרת
*קנית מיכל דלק והרכבתו יחד עם המשאבה והצנרת
*הוזמן הציר האחורי מחרט בתקווה שיגיע אלי בתחילת השבוע הקרוב
*בניית שרוול יניקה (אשמח מאוד לקבל רעיונות מכם לחומר, לצורה, ואיזה פילטר להתאים מצורפת תמונה של הקרבורטור אחת ליפני האחרונה)
כמובן שאחרי נסיעת המבחן פירוק מלא, צביעה, והרכבה מחדש של הכל יחד עם מיגון תחתון מאלומיניום....

אשמח להארות או הערות טובות או רעות שאלות או סתם טיפים של אלופים..
תהנו יובל

ellad2006
11-05-13, 23:44
בהחלט התקדמת הרבה רציתי לדעת עם איזה בולמים אתה משתמש..?

אלעד

yuvalbike
12-05-13, 10:32
בהחלט התקדמת הרבה רציתי לדעת עם איזה בולמים אתה משתמש..?

אלעד

האמת שאני עדיין לא יודע, כרגע אין לי כסף לשלישית פוקסים, אז האחורי יהיה של האופנוע והקידמים כנראה של טרקטורון ספורט כלשהוא... אני לא מתכנן להשתמש בגיאומטריה המקורית של התוכניות מקדימה....

יש למישהוא רעיון איך ליצר את השרוול יניקה??

יובל

ellad2006
12-05-13, 14:24
האמת שאני עדיין לא יודע, כרגע אין לי כסף לשלישית פוקסים, אז האחורי יהיה של האופנוע והקידמים כנראה של טרקטורון ספורט כלשהוא... אני לא מתכנן להשתמש בגיאומטריה המקורית של התוכניות מקדימה....

יש למישהוא רעיון איך ליצר את השרוול יניקה??

יובל

הבנתי ..

מה הקוטר החיצוני של הקרבורטור (של האוויר).?

אלעד

yuvalbike
12-05-13, 17:26
44 מ"מ, נראה לי שאני אלחים צינורות מים...
איזה פילטר הייתם ממליצים לשים?

יובל

talw
12-05-13, 17:30
מה רע ב AIR BOX המקורי של האופנוע התורם ?

עידו לוריה
12-05-13, 17:32
אתה יכול להשתמש בצינור PVC להדבקה זה פשוט לבנות ויוצא יפה .
פילטר תקנה של K&N .

עידו

yuvalbike
12-05-13, 22:23
טל: האירבוקס המקורי מאוד מאסיבי וגדול לא מתאים לי בכלל...
עידו: הכוונה להדבקה בדבק מיוחד או בהלחמה/חימום/התכה??

תודה יובל

עידו לוריה
12-05-13, 22:54
לא הלחמה , הדבקה ,(למשל) יש דבק יעודי ל - PVC יש גם לקנות זוויות , "T" וכל מה שאתה רוצה ולהדביק הכול (http://www.hamefales.co.il/listproducts.asp).

עידו

ellad2006
12-05-13, 23:15
יש לך את הצינור הבא באיביי..

http://www.ebay.com/itm/Flexible-Air-Ducting-Hot-Cold-Transfer-Car-Engine-Brake-Feed-Intake-Pipe-Hose-/140671550957?pt=LH_DefaultDomain_3&var=&hash=item20c0ad85ed

יש בקוטר 44 מ"מ ותוכל להשתמש בו בשביל להוליך את האוויר מבחוץ לפנים על ידיו ואת המוזוג בניהם תיצר ע"י הצינור הנ"ל בתצורת Y

לגבי פילטר אוויר יש לך את האפשרות לחבר בין הצינור לפילטר ע"י צינור PVC בקוטר 44 מ"מ (חיצוני) ולשים פילטר אוויר פתוח כגון:

http://www.ebay.com/itm/44mm-Air-Filter-Gy6-150CC-ATVs-Go-Kart-Scooters-Moped-Taotao-Roketa-/171025346627?pt=Motorcycles_Parts_Access ories&hash=item27d1e7b043&vxp=mtr

http://www.ebay.com/itm/UNI-UNIVERSAL-POD-AIR-FILTER-FITS-44mm-OR-1-3-4-CARB-FLANGE-FREE-SHIPPING-/290891144805?pt=Motors_ATV_Parts_Accesso ries&hash=item43ba769e65&vxp=mtr

אתה יכול גם לשים 2 כאלה נחמדים

http://www.ebay.com/itm/Pit-Bike-Bent-Neck-GAUZE-AIR-FILTER-RED-44mm-Carburettor-Minimoto-/190837345104?pt=UK_Sporting_Goods_Pocket _Bikes_LE&hash=item2c6ecacb50

אלעד

yuvalbike
12-05-13, 23:52
יש לך את הצינור הבא באיביי..

http://www.ebay.com/itm/Flexible-Air-Ducting-Hot-Cold-Transfer-Car-Engine-Brake-Feed-Intake-Pipe-Hose-/140671550957?pt=LH_DefaultDomain_3&var=&hash=item20c0ad85ed

יש בקוטר 44 מ"מ ותוכל להשתמש בו בשביל להוליך את האוויר מבחוץ לפנים על ידיו ואת המוזוג בניהם תיצר ע"י הצינור הנ"ל בתצורת Y

לגבי פילטר אוויר יש לך את האפשרות לחבר בין הצינור לפילטר ע"י צינור PVC בקוטר 44 מ"מ (חיצוני) ולשים פילטר אוויר פתוח כגון:

http://www.ebay.com/itm/44mm-Air-Filter-Gy6-150CC-ATVs-Go-Kart-Scooters-Moped-Taotao-Roketa-/171025346627?pt=Motorcycles_Parts_Access ories&hash=item27d1e7b043&vxp=mtr

http://www.ebay.com/itm/UNI-UNIVERSAL-POD-AIR-FILTER-FITS-44mm-OR-1-3-4-CARB-FLANGE-FREE-SHIPPING-/290891144805?pt=Motors_ATV_Parts_Accesso ries&hash=item43ba769e65&vxp=mtr

אתה יכול גם לשים 2 כאלה נחמדים

http://www.ebay.com/itm/Pit-Bike-Bent-Neck-GAUZE-AIR-FILTER-RED-44mm-Carburettor-Minimoto-/190837345104?pt=UK_Sporting_Goods_Pocket _Bikes_LE&hash=item2c6ecacb50

אלעד

תודה, אני לא אוהב את הפילטרים הקטנים זה פתרון קל מידי... או שלא הבנתי אותך או שלא הוספתה קישור לצינור Y, שכרגע זה הדבר הכי חשוב לי....

יובל

ellad2006
13-05-13, 00:06
תודה, אני לא אוהב את הפילטרים הקטנים זה פתרון קל מידי... או שלא הבנתי אותך או שלא הוספתה קישור לצינור Y, שכרגע זה הדבר הכי חשוב לי....

יובל
אתה יכול לעשות את ה Y ע"י חיתוך והלחמה של צינורות PVC בקוטר שאתה צריך..

לפי דעתי תייצר Y מ PVC שהזוג שנכנס לקרבורטור עשוי מהצינור הנ"ל והיציאתה שלהם תהיה בקוטר 3 אינץ' (76 מ"מ) וממנו תצא בצינור הזה

http://www.ebay.com/itm/3-76mm-Universal-Multi-Flexible-Cold-Air-Intake-Pipe-Tube-BF004-/271138621790?pt=Motors_Car_Truck_Parts_A ccessories&hash=item3f211f095e&vxp=mtr

יותר יפה ואיכותי ותחבר לו בקצה צינור PVC 76 מ"מ ופילטר פתוח 76 מ"מ (כמו זה נגיד)..

http://www.ebay.com/itm/Burgundy-Adjustable-Hose-Clamp-Conical-Mesh-Car-Truck-Air-Filter-75mm-/300829569577?pt=AU_Car_Parts_Accessories&hash=item460ad6f229&vxp=mtr

תמונה להמחשה

74537

אפשר לייצר גם מנירוסטה דקה יחסית

אלעד

yuvalbike
13-05-13, 00:49
תודה לכולם על הרעיונות אני אעדכן בהמשך...

יובל

ellad2006
15-05-13, 23:06
74624
עוד אפשרות מחבר T ואליו אתה מחבר שני זויות 90 מעלות

אלעד

yuvalbike
20-05-13, 23:58
הגיע הציר האחורי מהחרט נקנו בולמים קידמיים של הונדה TRX... הבאגי על גלגלים! עדכונים בתמונות אם לא יהיו בלתמים אולי השבוע נסיעת מבחן....

יובל

עידו לוריה
21-05-13, 00:04
בשעה טובה .

עידו

רני דקל
21-05-13, 00:15
מברוק יובל!
הייתי משחרר עוד קצת (רואים שזה כמעט בקצה) את הפרילואד של הקפיץ, כדי ליישר לו קצת את הגלגלים מהקמבר החיובי שיש עכשיו.

תהנה

חנן גולומבק
21-05-13, 09:56
נאה נהדר, כל הכבוד.

החיבור / כיוונון של מוטות ההגה נראה לי קצת חלש, קשה לראות בתמונה אם זה מוטות הברגה.

ellad2006
21-05-13, 12:20
יובל יפה מאוד אני רואה שהתקדמת מהר מאוד.. :)

אני יסיים את שלי בעז"ה וקובעים נסיעה יחד אהה..

אלעד

yuvalbike
21-05-13, 20:07
תודה לכולם...
רני: עדיין לא נגעתי בכיוונים אבל בכל מקרה הם מתישרים כשיושב בנאדם על המושב אז נראה לי שאין צורך...
חנן: אני יעלה בקרוב תמונות, בתוך הצינור שתלתי אומים M12 באורך 4 ס"מ שנכנסו בלחץ רב והם מרותכים ב 4 פיקים ותפר בקצה, אליהם מתברגים שני הקצוות... נראה לך עדיין כמו נקודת תורפה?
אלעד: בשמחה...

lizard
21-05-13, 21:11
נראה בול כמו הציר שיש לי. איפה חרטת את זה?

חנן גולומבק
21-05-13, 23:07
חנן: אני יעלה בקרוב תמונות, בתוך הצינור שתלתי אומים M12 באורך 4 ס"מ שנכנסו בלחץ רב והם מרותכים ב 4 פיקים ותפר בקצה, אליהם מתברגים שני הקצוות... נראה לך עדיין כמו נקודת תורפה?
...
לא. אם אתה משתמש בבורג M12 זה נראה לי מספיק.

yuvalbike
21-05-13, 23:14
נראה בול כמו הציר שיש לי. איפה חרטת את זה?

אהרון בנבנישתי בירושלים פנסיונר חמוד שעדיין עובד, שיניתי קצת את הציר הוא לא לפי התוכניות...

חנן: יופי תודה!!

יובל

TalWeissman
22-05-13, 18:53
יובל, כל הכבוד!
מעורר השראה..
מתי בא לקפה בצפון?

yuvalbike
23-05-13, 00:08
יובל, כל הכבוד!
מעורר השראה..
מתי בא לקפה בצפון?

תודה... רשמתי,בכל מקרה תארגנו איזה טיול אולי עם ברק תזמינו ואני בא...

יובל

ellad2006
23-05-13, 00:39
יובל מתי TEST RUN ..?

אלעד

yuvalbike
23-05-13, 23:55
יובל מתי TEST RUN ..?

אלעד

חסר לי צינור בלם אחד... אני מקווה שמחר זה יסתדר ואז תהיה נסיעה...
מבחינתי זה לא עונה על השאלה שלך אבל זה מה יש בינתים.

http://www.youtube.com/watch?v=KVtWbqsdW0w&feature=em-upload_owner

יובל

ellad2006
24-05-13, 12:15
חסר לי צינור בלם אחד... אני מקווה שמחר זה יסתדר ואז תהיה נסיעה...
מבחינתי זה לא עונה על השאלה שלך אבל זה מה יש בינתים.

http://www.youtube.com/watch?v=KVtWbqsdW0w&feature=em-upload_owner

יובל
אוקיי..

איזה מיכל דלק שמת..?

ומאיפה רכשתה או הכנתה..?

אלעד

yuvalbike
24-05-13, 17:37
מיכל דלק של סירות 22 ליטר נקנה בתל אביב בימית... זה פתרון גרוע אבל לצערי לא נשאר תקציב למיכל אלומיניום...

התבצעה היום נסיעת מבחן ראשונה הכלי מרגיש די טוב מנוע בשרני מספיק, והברקסים (דושה אחת מפעילה שתי משאבות) עובדים מצוין!
תמונות יהיו כבר אחרי הצביעה כשהכל יהיה גמור...

יובל

ellad2006
24-05-13, 17:52
מיכל דלק של סירות 22 ליטר נקנה בתל אביב בימית... זה פתרון גרוע אבל לצערי לא נשאר תקציב למיכל אלומיניום...

התבצעה היום נסיעת מבחן ראשונה הכלי מרגיש די טוב מנוע בשרני מספיק, והברקסים (דושה אחת מפעילה שתי משאבות) עובדים מצוין!
תמונות יהיו כבר אחרי הצביעה כשהכל יהיה גמור...

יובל

מזל טובבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבב

עכשיו נתתה לי מרץ לסיים את שלי (כמובן עדיף לאט וטוב מאשר מהר ולא טוב );)

יש מצב אתה שולח לי מחיר בפרטי..

אלעד

yuvalbike
20-06-13, 00:14
היה עיקוב קל מפאתי חוסר זמן.... הבורג האחרון הורכב לפני כשעתיים.... כשיתפנה קצת זמן אני יעלה את התמונות שחסרות מהתהליך.... יובל

ellad2006
20-06-13, 14:26
יובל ממש יפה אני בדיוק ככה רציתי לצבוע את שלי אבל עכשיו זה יראה לי מועתק אזזזזז נחשוב על משהוא אחר..

אלעד

עידו לוריה
20-06-13, 19:13
בשעה טובה .

עידו

חנן גולומבק
20-06-13, 19:57
בשעה טובה וכל הכבוד. אני מבטיח לך שזה לא הבורג האחרון...הפרויקטים הללו לא מסתיימים אף פעם :cool:

ג'מילה
21-07-13, 14:41
היה עיקוב קל מפאתי חוסר זמן.... הבורג האחרון הורכב לפני כשעתיים.... כשיתפנה קצת זמן אני יעלה את התמונות שחסרות מהתהליך.... יובל
זה באמת באמת יצא חתיך הבאגי הזה. עבודה נקיה ויפה כל הכובד לך. רק שאתה נוסע תיזהר שהיד לא ישרף לך מהראש מנוע, תשים שמה איזה בידוד כזה. דאוד

-->