PDA

צפייה בגרסה מלאה : תוספת לשני אינטרפוצים במקום אחד (או, נשרף לי התחת)

חנן-ג'יפולוג
27-10-12, 08:52
אנחנו בתהליך של בניית בית. מדובר בפרויקט של 27 יחידות דיור שמאפשרות בחירה מ3 דגמים מתוכננים מראש.
הבתים בשלב היסודות כרגע. יש עכשיו תהליך שבו הדיירים מבקשים שינויים בתכנית ובין עוד כמה שינויים אנחנו רוצים במקלחת שני אינטרפוצים במקום אחד ע"מ שכל מתקלח יוכל לבחור לו את טמפ' ועוצמת הזרם.
הקבלן מבקש על השינוי הזה 1500 ש"ח. וזה עוד לפני העלות שהאדריכלית לוקחת על השינוי בתכנית ועלות הברז שהיא עלינו.
על פניו, נשמע לי כמו מחיר לא סביר. אם אני מבין נכון אז בסה"כ מדובר בפיצול של שני הצינורות ומיקום של תשתית האינטרפוץ הנוסף.
מכירים את הנושא? המחיר סביר? כמה עולה תשתית האינטרפוץ (מה השם המקצועי של זה?)? ואביזרי החיבור וצנרת של 50 ס"מ?

boaz avrahami
27-10-12, 09:08
השלב הזה נקרא בשיווק upsale ...
באמריקאית זה השלב היחידי שבו מרוויחים כסף ;)

בהצלחה עם הבניה!

מלכי
27-10-12, 09:09
בטרם ביצוע המחיר הוא בקצה העליון של הסקלה לאזור המרכז,אני לא בטוח שאתה צודק בקשר לאופן הביצוע בד"כ ביצוע איכותי של מערכת מים "בחדר רטוב" יהיה במקביל למרכזיה ולא בטור מאחד לשני. אבל כאן אתה פותח תייבת פנדורה אין סופית אם זאת כדי שתדע כי בענף הבנין מקובל להישתמש במחירון דקל/בינרית או לסגור מחירון תוספות לסעיפים נבחרים כבסיס לעבודה

sos4u
27-10-12, 09:23
אנחנו בתהליך של בניית בית. מדובר בפרויקט של 27 יחידות דיור שמאפשרות בחירה מ3 דגמים מתוכננים מראש.
הבתים בשלב היסודות כרגע. יש עכשיו תהליך שבו הדיירים מבקשים שינויים בתכנית ובין עוד כמה שינויים אנחנו רוצים במקלחת שני אינטרפוצים במקום אחד ע"מ שכל מתקלח יוכל לבחור לו את טמפ' ועוצמת הזרם.
הקבלן מבקש על השינוי הזה 1500 ש"ח. וזה עוד לפני העלות שהאדריכלית לוקחת על השינוי בתכנית ועלות הברז שהיא עלינו.
על פניו, נשמע לי כמו מחיר לא סביר. אם אני מבין נכון אז בסה"כ מדובר בפיצול של שני הצינורות ומיקום של תשתית האינטרפוץ הנוסף.
מכירים את הנושא? המחיר סביר? כמה עולה תשתית האינטרפוץ (מה השם המקצועי של זה?)? ואביזרי החיבור וצנרת של 50 ס"מ?

אתה רוצה לומר שאנשים שפויים, מראש ובידיעה מכניסים 2 ברזים לחדר האמבטיה ?
זה ה 10 דק' היחידות שיש לי בהן שקט ... :D

אמיר ב.א
27-10-12, 09:42
"פטנט" ידוע של קבלנים .
לפעמים ניראה שהם מכניסים גם כמה בעיות מובנות מראש בתוכנית כדי שמי שירצה שיפור - יקבל גם את האלמנט.

יש מקום להתמקח , ולפעמים אפילו יש דברים שיותר זול לבצע אחר כך לבד.

מחיר התקנה של אינטרפוץ (לפני סיום בנייה) - משהו כמו 600-800 ש"ח

מחיר הזזה של נקודת מים חמים - משהו כמו 330 ש"ח למטר אחד, לכל מטר נוסף 70 ש"ח

מזה אפשר להניח שמשהו כמו 1000 ש"ח יהיה מחיר סביר לביצוע - לא כולל האינטרפוץ עצמו.

אני מצרף מחירון אם אתה רוצה לבדוק מחירים ,

http://www.levi-itzhak.co.il/Levi/Templates/showpage.asp?DBID=1&LNGID=2&TMID=84&FID=307&PID=821

צריך לזכור שבמחירון מדובר בבית גמור , לשבור קיר וכו - ככה שאם זה נעשה בזמן המתאים בבניה *העבודה* יוצאת יותר זול מהמחירון.

חנן-ג'יפולוג
27-10-12, 11:19
האינטרפוץ זה הברז עצמו או התשתית של הברז? איך זה נראה?

boaz avrahami
27-10-12, 12:52
קישור למילון מונחי בניה.

http://www.dekel.co.il/milon-bniya

אורי קידר
27-10-12, 12:59
אינטרפוץ זה ברז מעבר 3 דרך יש גם 4 דרך אני לא מבין את הכוונה האם אתה מתכוון להתקלך באותו מעמד עם אדם נוסף? במידה ואתה מתכוון לעשות 2 מקלחות יש לקחת בחשבון גם את השיפועים בקרמיקה וגם את היציאה של המים, לכוון את חום המים באינטרפוץ זה לשחק עם הידית ,כך שאם אין 2 מקלחות אין 2 אינטרפוצים. מיותר אבל לשאלתך איך זה נראה, תצייר טי ,מצד אחד מים קרים ומצד שני מים חמים, בטי יש ברז שחוסם את היציאה ובידית אתה מוסת את כמות המים היוצאים ואת חומם דרך היציאה

shmil
27-10-12, 13:44
האינטרפוץ זה ההכנה שבקיר, המתכת והצינורות שאליהם מתחברים אחר כך הברז שבתמונה.
זה שבתמונה זה ברז אינרפוץ 3 דרך.
ב-4 דרך יש עוד כפתור שמאפשר לבחור בין ראש המקלחת שלמעלה, לצינור קרוב.

חנן-ג'יפולוג
27-10-12, 16:41
אורי, מדובר על מקלחת בגודל של 90X130 שבמקור יש בה ברז אחד ואנחנו רוצים שני ברזים, לשני מתקלחים, באותה מקלחת. בו זמנית.
במחירון שאמיר צירף, וגם כתב את זה המחיר 1235 ש"ח הוא ללא האינטרפוץ. אם האינטרפוץ הוא התשתית אז זה נשמע לי מוזר לרשום מחיר ללא חלק מהתשתית. או שהכוונה היא שיש את כל התשתית אבל אין את הברז.

שחר 9
27-10-12, 16:50
חנן ,

המחיר סביר אולי 200-300 שקל מעל המקובל אם זה לא היה במסגרת שינויים תוך כדי ביצוע,אני מניח שאצלך זה בניה מרוכזת אז הקבלן מרשה לעצמו לחגוג עם מחירון שינויים פרי דמיונו בדרך כלל מחיר בסיס לנקודת מים זה 1200 שקל שזה כולל מים חמים וקרים כולל ניקוז.
האינטרפוץ הוא סוג הברז - בעברית ברז ערבול , כלומר מים קרים מצד אחד , מים חמים מצד שני והאינטרפוץ זו ידית הערבול בינהם.
אינטרפוץ 4 דרך זה אותו הדבר אבל עם יציאה נוספת כאשר רוצים אופציה לראש טוש מהקיר+"טלפון".
מבחינת הביצוע זה יכול להיות בטור אם צנרת המים היא SP או במקביל אם הצנרת היא "פקסגול".
אצלך אני מנחש שזה פקסגול ולא SP .

אל תנסה להבין את התמחיר של החיוב זה רק יגרום לך להתעצבן , המרכיב העיקרי אתה משלם עליו בנקודת מים זה ביטוח או אחריות שאתה מקבל מהקבלן על הביצוע,
התמחיר נולד מסטטיסטיקה היסטורים של כמות התקלות מול כמות הנקודות הממוצעת רק מה שבעשרים שנה האחרונות הטכנולוגיה השתנתה והסטטיסטיקה לא !!!!

בהצלחה בבניה ואשמח לעזור בשאלות בתחום.

Pageup
27-10-12, 18:17
חנן,
זו הדרך של הקבלן לעשות כסף. המחירון לרוב דומה בין קבלנים אבל הוא יכול לעשות מה שהוא רוצה.
שהבית שלי היה בתהליך בניה ביקשתי לא לבנות קיר הפרדה חצי גובה כי תכננתי לבנות דלפק.
הוא דרש סכום מסויים על לא לבנות (לא צריך חומרים, לא לבנות, לטייח, לצבוע וכו). ששאלתי למה
הוא אמר שמנהל העבודה צריך לזכור את זה ועל זה הוא לוקח כסף.

Ariksk
27-10-12, 21:36
תוספת נקודת מים. המחיר הגיוני. גם אני לוקח ככה לנקודה

boaz avrahami
27-10-12, 22:30
תוספת נקודת מים. המחיר הגיוני. גם אני לוקח ככה לנקודה

זה לו הופך את זה להגיוני :)

-->