PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה לחברי הפורום ..

asafkn
01-11-12, 22:54
שלום לכולם,
שמי אסף,מתכנן לקנות ג'יפ קטן למשימות סופי שבוע בלבד.יש רכב פרטי במשפחה והג'יפ מיועד לטיולים שלי לבד ו\או עם אשתי +2.
עכשיו לשאלות .. :
אם הכוונה היא להנות מכלי רכב אמין וזול לתחזוקה ,ואני לא מתכוון להעניש אותו בשטח קשה מדי,בעיקר שבילי קק"ל ,קצת דיונות ופרדסים -
מה הייתם ממליצים לי בטווח מחירים של 20K ?
יש לי כרגע כמה אפשרויות על הכוונת :
1. ג'ימיני שנת 2000 סגור שמור ויפה,ללא שום שיפורים או תוספות,אוטומט (האם זה בעיה..?)
2. פאג'רו קצר פתוח שנת 95 אוטומט גם כן,השקיעו עליו הרבה לאחרונה בכל מיני תקלות שתוקנו.
3. ניסן טרנו 96 קצר סגור מוגבה ומשופצר.

במידה ואלך על הג'ימיני ,מה יהיו העלויות להגביה אותו קצת,להוסיף נעילה אחורית (עם שליטה-יש בכלל דבר כזה?!),להחליף לצמיגים קרביים יותר ?
דבר נוסף -מדוע פערי המחירים המטורפים במה שאנשים דורשים עבור הגימיני\סמוראי שלהם ? אני ניתקל במכוניות משופרות מעט מאוד,טחונות לגמרי שהמוכרים מתעקשים על עשרים ושלושים אחוז מעל המחירון ולעומת זאת יש המון (בעיקר גימיני) סטנדרטיים מכל מיני חברה (בעיקר נשים..) שלא באמת נכנסו איתם לשטח והמחירים מתחילים מעשרה ואפילו עשרים מ ת ח ת למחירון.
האם גימיני שנת 2000 בנוי כמו סמוראי ? מהם ההבדלים העיקריים (פרט כמובן למראה,נוחות ופאר פנימי..)

הרבה שאלות ,אבל לפי השיטוט פה בפורום אני בונה עליכם שתנסו לתת תשובות טובות.
דיסקליימר - ליבי מכוון אותי לסוזוקי,היה לי פעם לפני שנים ואהבתי כל רגע עם הגמד הקטן.

תודה
אסף.

moshik999
02-11-12, 13:40
לזוג +2 יהיה קשה להסתדר עם 2 דלתות ותא מטען מינאטורי.
אין הבדל בעלויות האחזקה בין טרנו או פאגרו(דיזל) קצר לארוך.

asafkn
02-11-12, 17:29
שלום מושיק ותודה על התגובה . האם עליות האחזקה של הכלים האלו גבוהה ? האם מדובר ב"נבלות" בסכומים האלו?
לגבי המקום ,אני מסכים שהגימני קצת צפוף,אבל אני לא מכוון (בנתיים) לטיולי עומק במדבר או למשהו מעבר לכמה שעות של שבת בבוקר..
אסף

moshik999
02-11-12, 19:40
בדיוק אתמול הלכתי לראות עבור חבר היילקס שנת 2000 עם 440,000 ק"מ
הרכב נראה כמו חדש, נוסע נפלא עשינו סיבוב בשטח , הכל מהודק במקום
אין רעשים מוזרים הכל יבש למטה המנוע נשמע הרמוני ויפה
למה אני אומר את זה כי מה שחשוב זה לא השנה בה יוצר הרכב אלא איך תחזקו אותו ושמרו עליו.
עם קצת סבלנות ועזרה מחברים (אל תלך לבד לראות רכב)
אפשר למצוא רכבי דיזל מהשנים 97-2000 שמתוחזקים למופת ואפשר לסמוך עליהם.
אני נוסע בפאגרן דיזל קצר שנת 97 עם 330000 ק"מ ואני סומך על הרכב לגמרי.
אני עדיין חושב שעם שני ילדים צריך רכב ארוך ולא קצר
תקציב של 20K הוא בעייתי לטעמי תחפש יותר בכיוון של 30-40K שאין צורך ליישר קו.
היסכון ברכישה תמיד מתברר כשיקול מוטעה

zerez
02-11-12, 21:39
לשבילי קקל קצת דיונות ופרדסים אין לך מה לשפר את הג'ימני ובטח לא להרכיב לו נעילה, נעילה נשלטת עולה כ 7000-10000 ש"ח.
ג'ימני הוא רכב מצויין לזוג, הספסל האחורי שלו לא מרווח אבל מספיק לילדים ואין לו תא מטען. לא ממליץ עליו לזוג+2

פאג'רו וטראנו יעשו את העבודה ובניגוד למה שכתבו לך לפני אני חושב שרכב כזה קצר כן מספיק לטיולים יומיים של זוג+2 , אבל כמובן שהם לא מרווחים כמו רכב ארוך.
אם אתה רוצה לעשות טיולים של יומיים שלושה זה כבר סיפור אחר.

drorito
03-11-12, 22:48
כותב מפוזיציה , אך גם מהבנת מצבך : לך על הג'ימיני !
כסף :1. אם החלטת 20K , ולא רוצה להגדיל אז ג'ימני ייתן לך פי 4 אמינות משניהם כמו גם עלות נמוכה יותר בתחזוקת שבר.
2. צריחת דלק, חח.
3. שומר ערך.
ביצועים : אני מטייל עם חבר על דיפנדר, מבין .
מרווח ,נקודת תורפה : יש להרבה מהם גגונים אך לי יש תיק גג + סגירת גובה מעל המשענות של הנוסעים מאחור. יוצא ל 3 ימים עם קצת עזרה מחברים בעיקר בנושא של מיכל מים .
אך לוקח הכל , כולל מזרונים ופוך אם צריך. אני עם שני קטנטנים.
יום יום : לא לנסיעה מפנקת של מעל חצי שעה בכביש מהיר.
שיפורים : זמינים וזולים .

לסיכום , וקצת יח"צנות : חפש את המודעה של חבר שלי 2002 ידני :
http://www.yad2.co.il/Cars/ViewImage.php?CatID=1&SubCatID=3&CarID=321907

בהצלחה.

asafkn
04-11-12, 12:39
תודה ,אתה מחזק אצלי את התחושות בבטן ... אני ממש מפחד מהרפתקאה עם מפלצת יפאנית שתעשה לנו חור בכיס ותגרום לכל העסק להיות מיותר ...גם ככה לא קל לשכנע את אשתי להחזיק רכב נוסף שיעלה אבק כל השבוע.
מה שקורה פה בארץ עם מחירי הביטוח לטרקטורונים,אופנועים ומכוניות פנאי זה פשוט שערוריה. איך יכול להיות שאנשים עובדים ומרוויחים צריכים להתלבט בין עגלה א' לעגלה ב' בזמן שבכל מדינה מערבית אחרת מדובר בהוצאה די שולית (אופנוע\טרקטורון\באגי -מנסיונם של חברים באמריקה ובאוסטריה... )
סתם מוציא קיטור .. נלך על הגימיני אם כי של החבר שלך קצת יקר בשביל מה שהקצבתי כרגע.
אסף.

regevzuki
04-11-12, 15:53
שלום לכולם,
שמי אסף,מתכנן לקנות ג'יפ קטן למשימות סופי שבוע בלבד.יש רכב פרטי במשפחה והג'יפ מיועד לטיולים שלי לבד ו\או עם אשתי +2.
עכשיו לשאלות .. :
אם הכוונה היא להנות מכלי רכב אמין וזול לתחזוקה ,ואני לא מתכוון להעניש אותו בשטח קשה מדי,בעיקר שבילי קק"ל ,קצת דיונות ופרדסים -
מה הייתם ממליצים לי בטווח מחירים של 20K ?
יש לי כרגע כמה אפשרויות על הכוונת :
1. ג'ימיני שנת 2000 סגור שמור ויפה,ללא שום שיפורים או תוספות,אוטומט (האם זה בעיה..?)
2. פאג'רו קצר פתוח שנת 95 אוטומט גם כן,השקיעו עליו הרבה לאחרונה בכל מיני תקלות שתוקנו.
3. ניסן טרנו 96 קצר סגור מוגבה ומשופצר.

במידה ואלך על הג'ימיני ,מה יהיו העלויות להגביה אותו קצת,להוסיף נעילה אחורית (עם שליטה-יש בכלל דבר כזה?!),להחליף לצמיגים קרביים יותר ?
דבר נוסף -מדוע פערי המחירים המטורפים במה שאנשים דורשים עבור הגימיני\סמוראי שלהם ? אני ניתקל במכוניות משופרות מעט מאוד,טחונות לגמרי שהמוכרים מתעקשים על עשרים ושלושים אחוז מעל המחירון ולעומת זאת יש המון (בעיקר גימיני) סטנדרטיים מכל מיני חברה (בעיקר נשים..) שלא באמת נכנסו איתם לשטח והמחירים מתחילים מעשרה ואפילו עשרים מ ת ח ת למחירון.
האם גימיני שנת 2000 בנוי כמו סמוראי ? מהם ההבדלים העיקריים (פרט כמובן למראה,נוחות ופאר פנימי..)

הרבה שאלות ,אבל לפי השיטוט פה בפורום אני בונה עליכם שתנסו לתת תשובות טובות.
דיסקליימר - ליבי מכוון אותי לסוזוקי,היה לי פעם לפני שנים ואהבתי כל רגע עם הגמד הקטן.

תודה
אסף.למטרה אליה אתה מחפש נראה לי שכדאי שתוותר על זוללי הדלק הטרופר והפאג'רו, לך על ג'מיני או אם אתה רוצה משהו יותר מרווח וגם חסכוני לך על ויטארה ארוך מודל 96-7 יעלה לך בערך 25000 , מאידך אתה מדבר על השקעות והגבהות שיעלו לך כמה אלפי ש"ח מעבר , תחליט מה אתה באמת רוצה- גיפ לטיולי שטח רציניים או ג'יפון לדרכי קק"ל ופרדסים, כי למטרה האחרונה גם טריוס יספיק לך . כשתחליט ננסה לייעץ...

חן אלינועם
05-11-12, 09:35
גימני ב20000 לא תמצא!!!!! ואם כן תבדוק היטב....שלחתי לך הודעה בפרטי ...יש גם נייד דבר איתי

-->