PDA

צפייה בגרסה מלאה : אחת ולתמיד- מה העניין עם הLPG? כבר חודשיים אני בחו"ל נוסע רק על רכבים מונעים בLPG

אסף ב
03-11-12, 16:32
אהלן חברים יקרים, אני מטייל באסיה, כל הרכבים כאן כמעט, אלה שנוסעים הרבה, מונעים בגז מעובה... אני מדבר על מוניות מסוג טויוטה קורולה (תאילנד) שלא הצלחתי להבין אם הם מגיעות מהמפעל מותאמות או שמלבישים עליהם מערכת (חלק מהנהגים אומרים ככה וחלק אחרת)

גם משאיות ענקיות סמי טריילירים מונעות בגז דחוס ,יש להם מאחורי הקבינה מין סוללה של מיכלים גדולים אותם הם ממלאים בתחנת דלק... אפילו הטוקטוקים ורכבי המשטרה (טנדרים של טויוטה) נוסעים על גז.

באוסטרליה- לכוווווולם יש רכבים מונעים בגז, פורד פאלקון עם 450 אלף קילומטר נסעת על גז , מוניות, מיצובישי מאגנום של חבר שהתקלקלה לו מזמן המשאבת דלק והוא נוסע רק על גז....

לכולם זה עובד, אין תלונות וזה נפוץ בטירוף, אז למה???

למה רק אנחנו שונים? למה בארץ יש בעיות אמינות?

האם יש דגמים עם מנועים שבנויים אחרת? שסתומי נירוסטה? טיטניום?

אנא, עזרו לי להבין... המחיר של הדלק גומר אותי.

אסף.

GodsFather
03-11-12, 19:25
חאפר-לנד - זו הסיבה.

lior_b.s
03-11-12, 19:57
חאפר-לנד - זו הסיבה.

+1
כשהמתקינים יהיו מקצועיים מספיק גם פה יהיה כדאי להסב רכבים לגז.. אבל כשאתה שם את הרכב ורואה את המתקין קודח בסעפת כשהיא על הרכב והוא מנסה ללמד אותך איך עובד מקדח ולשכנע אותך שלא ייפלו שבבים למנוע , אתה כבר לא מאמין לו כשהוא בא עם קטר לצמת חשמל ו"שוכח" לנתק את המצבר , ואחרי זה תתחיל לרדוף אחריו כשהוא ינסה לשכנע אותך שהתקלות הן לא מההתקנה והחיישן שהפסיק לתפקד כנראה לא היה תקין עוד לפני ואתה צריך לחזור למוסך שלך וככה זה נמשך כמה חודשים עד אתה מוריד את המערכת לבד...
נשמע זוועה?..סיפור אמיתי, לא לי, לרכב של חבר .. בחודשים שהוא כן הספיק ליסוע על גז גם הלך הראש ברמה שלא משתלם לתקן ונאלץ להחליף לחדש..אותי זה שכנע שעדיף לשלם על בנזין ולהיות עם ראש שקט..
יש גם כאלה שמרוצים מהעניין...אני מעדיף לא לנסות בינתיים..

GodsFather
03-11-12, 20:37
ויש גם את עניין המיסוי

אסף ב
05-11-12, 09:10
ומה בנוגע ליבוא רכבים שמגיעים כבר מהיצרן כדו דלקיים? יש דגמים למלא חברות שמגיעים מהמפעל מוכנים לשימוש בLPG ... כאן יש מלא טויוטות כאלה...

אני יודע שאם אני יכול לקנות טויוטה קמארי או פורד מונדאו חדשה שמגיעה עם אופציה לתפעול דו דלקי אני קונה... זה יחסוך הון בהוצאות התדלוק, הון

-->