PDA

צפייה בגרסה מלאה : עגלה נגררת לשטח וגגון... יש המלצות?

MIKI70
04-11-12, 17:35
שלום לכולם
אמנם חדש באתר, אך עם לא מעט שעות שטח ו 4X4.
לאחרונה (לפני יומיים בעצם), נגנבה לי מחניית הבית, עגלה נגררת של IFOR-WILLIAMS אשר קניתי כיד שניה לפני אי אלו שנים. על העגלה היה גם הגגון (ג'נרי, סיני לדעתי) של הפראדו שפירקתי לשם שטיפה וניקיון, ההייליפט, והמדחס הנייד (T-MAX צהוב שנרכש בל.כ) ועוד אי אלו פריטים . אין לי שום ציפייה או תקווה להשבת הגזילה, ומן הסתם רוב הפריטים עובדים קשה במטלות מסיק הזיתים באחד מהכפרים שמסביבי בגליל, וכל שנותר לי זה רק להכות על חטא על אשר לא הקשבתי לחקלאי ותיק באזור שטען כי בימי המסיק ישנה עלייה תלולה בגניבת ציוד חקלאי, ובעיקר כלי הובלה וניוד.

על כל פנים, אני רוצה להוציא מתוק מעז ולשדרג לציוד חדש ואיכותי. על כן, אבקש להסתייע בבעלי הניסיון באתר ולקבל המלצה/הפנייה/התרשמות לשם רכישת הפריטים הבאים :

1. עגלה נגררת 2 גלגלים 750-1000 ק'ג, כאשר הדגש העיקרי הוא על יכולת נסיעה בשטחים קשים. אני כמעט מתפתה לכתוב- שטח טכני כפי שראיתי נגררים כאלו בחו'ל, אבל אני מסופק באם יש בארץ מוצרים איכותיים שיוכלו לספוג את תלאות השטח, פיתולים, עיוותים, צמיגי שטח ייעודיים, מרווח גחון, ומחיר סביר. באתר של IFOR-WILLIAMS לא מצאתי נגררים מעין אלו, אך נתקלתי בפורומים השונים במעין חצאי לנד רוברים שעברו הסבה לנגרר והתוצאה די דומה למה שאני מחפש.

2. מגבה. האם למישהו נסיון טוב עם משהו מעבר להייליפט המקורי כמו שהיה לי? אמנם, כלי מעולה, אך המימדים לוחצים לעגנו בחוץ, ואילו החשש מליסטים ושוסים, מחייב השארתו בתוך הרכב עם כל מיני פתרונות קשירה ועיגון לא אסתטיים.

3. גגון. הגגון הסיני היה ...סיני... נקנה בזול, עשה את שלו לא תמיד בהצטיינות ותוך כדי חריקות מחאה לעיתים, ואני ממש בספק אם הוא ישרוד שבוע שלם של מסיק עם עשרות שקים עליו. בכל אופן, אני מעוניין בגגון איכותי שניתן לפירוק בקלות ולהתאמה לרכב אחר. (פטרול הממתין להשתלת מנוע)

4. המדחס מל.כ עבד באופן די טוב, אך נרכש בלית ברירה משום שלא מצאתי מדחס שאינו סיני. ממש לפני שכמעט רכשתי VIAIR בכ 1000 ש'ח ועוד קצת, התברר שגם הוא מורכב בסין ( תמיד חייבים לשאול שאלות מפורשות. הסוכן לא מנדב זאת מעצמו) למרות שהחברה אמריקאית ולפחות התיימרה להציג את מוצריה כמיוצרים שם. לאור ההפרש המשמעותי במחיר לטובת הטימקס, כמו גם הביצועים העדיפים שלו על הנייר, החלטתי לרכשו. אשמח להפנייה או המלצה על מוצר איכותי ללא דרכון סיני, בעל מעטפת ביצועים דומה לטי-מקס, דהיינו כ 150 ליטר/דקה ב 0 PSI ועם דיוטי-סייקל בריא.

מודה מראש לכל מי שיטרח בקריאה ובודאי למגיבים.
מיקי

DUST-BLAST
12-11-12, 14:18
שלום מיקי, אני רואה שנשארת גלמוד עם השאלות שלך, אז ככה:

לגבי העגלה שאתה מחפש, יש לי כמה עגלות שתוכל לבוא ולנסות, כולן עם עבירות של זחל'ם ובגדלים שונים. יש לי גם אבטיפוס שממנו יש רק 3 יחידות בארץ ויש בו אלמנטים שיגרמו לך לרצות להשתמש בנגרר ולוותר על הג'יפ. כמובן זה רק להתרשמות ואין להשיגו בשלב זה.

לגבי הג'ק, אז ההייליפט זה לא פאר ההנדסה, אבל גם לי יש אותו (דגם קצת יותר משופר- זה : http://www.youtube.com/watch?v=nakSPmLpWsI ) אבל אני מחזיק גם אמצעי הרמה אחרים. אם אתה מעוניין בדגם שלי ה RESPONDER JACK , אז יש לי אחד חדש באריזה ותוכל לקבלו במחיר של הייליפט סטנדרטי.

המדחס הצהוב של ל.כ הוא לא רע, אבל תוכל למצוא אותו ללא הלוגו של TMAX ב40 אחוז פחות בערך. בל.כ הוא יעלה לך כ 800 ש'ח כולל מעמ, שזה סביר ביחס לביצועיו ולמכשירים דומים בשוק, אבל גם הוא סיני, וכמו שידוע לכולם, כאשר הסינים סוגרים את פס הייצור הממותג בשעות הערב, אז משמרת הלילה פותחת את אותו קו עם אותם רכיבים ורק תחת שם מדבקה אחר. אם כבר סיני, אז לא משנה זה TMAX או TOMIX.

טירן

MIKI70
13-11-12, 23:07
תודה טירן. שלחתי לך הודעה בפרטי.

tooshey
14-11-12, 07:06
זה אמיתי או שאני מדמיין ?

בברכה,טושי

DUST-BLAST
16-11-12, 00:21
זה אמיתי או שאני מדמיין ?

בברכה,טושי

אתה מדמיין, תמשיך לנמנם...

shragawexler
22-11-12, 01:15
על הלנדקרוזר שלי הרכבתי גגון של "אריה". גגון של מוניות נמוך, אולי תקראו לו גגון של חנונים ולא איזה עריסה משוכללת, אבל הגגון הזה מעולה!!!

tzagi
22-11-12, 08:59
טושי לעולם לא מדמיין כי יש לו 4 מתחת לאפס דמיון,(הייתי כותב אפס, אבל זה יהיה שגוי) השרשור הזוי לחלוטין ומסריח הרבה יותר מנמל יפו, עכו ואשדוד ביחד.
הייתי ממליץ....אבל יהיה קטנוני מצידי.

אמיר ב.א
22-11-12, 20:02
כמו שנאמר - "פה חשדתי" ...!

http://www.youtube.com/watch?v=Ey6YcPoOwFo

-->